Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

Σιδερένια η περδικα !!! :P

τωρα γυρισα και ισα που ταισα-κοιμησα το μωρο ,εφτιαξα γιοβαρλακια και περημενω να παει 3,30 να παω να παρω το γιαννακη απ τον παιδικο !!!

Σημερα σχεδον τελειωσα το προσκλητηριο.Το δεσιμο ακομα δεν ξερω πως να κανω...θα δω...κατι θα σκεφτω.Εκλεισα και φωτογραφο-λουλουδια-κομμωτηριο......ενα ενα να τα εχω ολα ετοιμα μεχρι τις 15 ιουνιου γιατι μετα θα ετοιμαζομαι για να φυγω στην κρητη και θα πρεπει να εχω καιρο για να μην τρεχω.


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

γυρίσαμε..σας ποστάρω αυτο που εγραψα σε ενα τοπικ στο παρεντς γι ανα μην τα ξαναγράφω...

Το ιστορικό μας εχει ως εξης:

στον 3ο μήνα διαγνώστηκε με υπέρηχο, μετριου βαθμού παλλινδρόμηση.

Τωρα ειναι 5 μηνών και 3 εβδομάδων, θηλάζει αποκλειστικά και δεν εχουμε εισάγει στερεες τροφες ακόμα.

Από τον 4ο μήνα και ενώ η τακτική που ακολουθήσαμε ήταν μικρά και συχνά γεύματα χωρις κάποια άλλη φαρμακευτική αγωγή και ενώ παραμένουμε σταθερά στην 50η καμπύλη ανάπτυξης, οι γουλιες ειχαν σχεδον εξαφανιστει.

Τις τελευταιες 4 ημερες ομως κανει πάλι γουλίτσες και αυτον τον συριγμο.

Ο ΩΡΛ που την ειδε σημερα και χωρις να ξερει το ιστορικο του παιδιού με ρωτησε αν κανει γουλιες....είδε ερεθισμένο το κάτω μερος του λάρυγγα-δε θυμαμαι τον ιατρικο ορο-και μου ειπε οτι λογω της παλλινδρόμησης ερεθίζεται με αποτέλεσμα να κλεινει λίγο την αναπνευστική οδό...συνέστησε σιροπι επαντορεν και επανεξέταση σε ενα μήνα...

εδω ομως αρχιζω κ μπερδευομαι....

η παιδίατρος μου εγραψε το επαντορεν αλλα πριν μου δωσει το χαρτι μου ειπε να ρωτησει ενα λεπτο τη γαστρεντερολογο....η γαστρεντερολογος ειπε οτι πρεπει να σιγουρευτουμε για ΓΟΠ γιατι ο υπερηχος δεν ειναι εξεταση εκλογης...και συνέστησε μια εξεταση -πάλι δε θυμαμαι πως την είπε-κατα την οποια το παιδί μενει 24 ωρες στο νοσοκομειο και μετρουν με σωληνάκι το πεχα του στομαχου για να διαγνωσουν τη ΓΟΠ.

εννοειται πως το παιδί δεν το άφησα..η παιδίατρος με εκανε να νιωσω οτι ρισκάρω τη ζωη του παιδιού μου..αποφάσισα να πάρω και τη γνωμη άλλου παιδάτρου και μετα να αποφασίσω.

τι λετε???


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπηκα για ενα γρηγορο μπρεικ....

πρωτον καλα εκανες που ψωνισες...'ανεβαινεις'...δευτρον η αντιβιωση σκοτωνει ενα μικροβιο...όχι ό,τι εχει αφησει πισω του το μικροβιο...περιμενε....θα περασει και προπαντων μην γαχωνεσαι τοσο..Αντιβιωση αν μην δινετε για ψυλλου πηδημα...το ξερω ότι το ξερεις...;)

μπραβο μαιρουλα....ευχομαι να σας κανει καλο καιρο...

μπραβο ζουζου....λοιπον ακου τα και εσυ τωρα. Εδω περα ειμαστε εβδομηντα νοματαιοι...αλιμονο αν ταιριαζαμε με ολους και αλιμονο αν όλοι μας χαιδευαν τα αυτια....δεν λεω ότι δεν ειχες δικιο...και εμενα ισως να με στεναχωρουσαν αυτα....αλλα του 'φευγω και δεν ξαναμπαινω' να μην του κανεις χρηση...ειναι κριμα...περασαμε μαζι τοσα και τοσα και θα στεναχωρηθουμε τωρα για βλακειες....ξερω ότι πολλοι εδω εχουν τις αδυναμιες τους...και εγω ισως νιωθω ότι ταιριαζω πιο πολυ με καποιες ...γενικα ομως ας το κρατησουμε σε φιλικο επιπεδο εστω και με αυτες που δεν ταιριαζουμε...ενταξει ζουζουνα??

και κατι τελευταιο.....

ΤΟ ΚΙΜΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!!!!:-D:-D:-D....σιδερενια περδικουλα...ποτε ξανα νοσοκομεια!

θα συμφωνησω σε ολα , ζουζου μην τρελενεσαι ο,τι σου αρεσει απο αυτα που θα σου πουμε κρατησετο ο,το οχι απλα πετατο...απλο,πρακτικο και γρηγορο...:wink:

Καλά η δικιά μου είναι η μοναδική που δεν έχει βγάλει δόντι μέχρι στιγμής ?

Ζουζου welcome back

Κίμι μου σιδερένια η περδικούλα μας !!!

οχι Ιωαννα και ο δικος μου ειναι φαφουτης!!!!!:lol::lol:

Σιδερένια η περδικα !!! :P

τωρα γυρισα και ισα που ταισα-κοιμησα το μωρο ,εφτιαξα γιοβαρλακια και περημενω να παει 3,30 να παω να παρω το γιαννακη απ τον παιδικο !!!

Σημερα σχεδον τελειωσα το προσκλητηριο.Το δεσιμο ακομα δεν ξερω πως να κανω...θα δω...κατι θα σκεφτω.Εκλεισα και φωτογραφο-λουλουδια-κομμωτηριο......ενα ενα να τα εχω ολα ετοιμα μεχρι τις 15 ιουνιου γιατι μετα θα ετοιμαζομαι για να φυγω στην κρητη και θα πρεπει να εχω καιρο για να μην τρεχω.

με το καλο ελενακι μου...δεν σε φοβαμαι εσενα...κατι θα σκεφτεις...8):cool:

Σε λιγο θα παω τον μικρο στον γιατρο...ρε κοριτσια οποτε μπορειτε να γραψετε λιγα λογια για τα μωρακια σας πως πανε απο συμπεριφορα γενικοτερα ...:roll::roll:


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τζια αν ημουν στην θεση σου θα εψαχνα για παιδο-γαστρεντερολογο...δεν θα υπολογιζα και πολυ τον παιδιατρο...καποιον πιο εξειδικευμενο ισως...λεω εγω τωρα...βασικα πρωτα θα ρωτουσα Αλεκα..χεχεχε

Μαρκελλε συγχαρητηρια στο γιο σου..συγκινηθηκα και μονο που το διαβασα ποσο μαλλον εσυ που εισαι και η μανουλα του..

Ιωαννα καλο μεσημερι!!!!


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

γυρίσαμε..σας ποστάρω αυτο που εγραψα σε ενα τοπικ στο παρεντς γι ανα μην τα ξαναγράφω...

Το ιστορικό μας εχει ως εξης:

στον 3ο μήνα διαγνώστηκε με υπέρηχο, μετριου βαθμού παλλινδρόμηση.

Τωρα ειναι 5 μηνών και 3 εβδομάδων, θηλάζει αποκλειστικά και δεν εχουμε εισάγει στερεες τροφες ακόμα.

Από τον 4ο μήνα και ενώ η τακτική που ακολουθήσαμε ήταν μικρά και συχνά γεύματα χωρις κάποια άλλη φαρμακευτική αγωγή και ενώ παραμένουμε σταθερά στην 50η καμπύλη ανάπτυξης, οι γουλιες ειχαν σχεδον εξαφανιστει.

Τις τελευταιες 4 ημερες ομως κανει πάλι γουλίτσες και αυτον τον συριγμο.

Ο ΩΡΛ που την ειδε σημερα και χωρις να ξερει το ιστορικο του παιδιού με ρωτησε αν κανει γουλιες....είδε ερεθισμένο το κάτω μερος του λάρυγγα-δε θυμαμαι τον ιατρικο ορο-και μου ειπε οτι λογω της παλλινδρόμησης ερεθίζεται με αποτέλεσμα να κλεινει λίγο την αναπνευστική οδό...συνέστησε σιροπι επαντορεν και επανεξέταση σε ενα μήνα...

εδω ομως αρχιζω κ μπερδευομαι....

η παιδίατρος μου εγραψε το επαντορεν αλλα πριν μου δωσει το χαρτι μου ειπε να ρωτησει ενα λεπτο τη γαστρεντερολογο....η γαστρεντερολογος ειπε οτι πρεπει να σιγουρευτουμε για ΓΟΠ γιατι ο υπερηχος δεν ειναι εξεταση εκλογης...και συνέστησε μια εξεταση -πάλι δε θυμαμαι πως την είπε-κατα την οποια το παιδί μενει 24 ωρες στο νοσοκομειο και μετρουν με σωληνάκι το πεχα του στομαχου για να διαγνωσουν τη ΓΟΠ.

εννοειται πως το παιδί δεν το άφησα..η παιδίατρος με εκανε να νιωσω οτι ρισκάρω τη ζωη του παιδιού μου..αποφάσισα να πάρω και τη γνωμη άλλου παιδάτρου και μετα να αποφασίσω.

τι λετε???

δεν ξερω κατι για την περιπτωση αυτη...να σου πω παντως της κουμπαρας μου που κι αυτη θηλαζει κανει συνεχεια εμετο...κι οχι μονο γουλιες...δεν ξερω για συριγμο..αλλα δεν της ειπαν τιποτα για νοσοκομειο...ειναι αθηνα...σιγουρα να πας και σε αλλο παιδιατρο...κι αν θελεις στον δικο της που λεει οτι ειναι καλος...

θα συμφωνησω σε ολα , ζουζου μην τρελενεσαι ο,τι σου αρεσει απο αυτα που θα σου πουμε κρατησετο ο,το οχι απλα πετατο...απλο,πρακτικο και γρηγορο...:wink:

οχι Ιωαννα και ο δικος μου ειναι φαφουτης!!!!!:lol::lol:

με το καλο ελενακι μου...δεν σε φοβαμαι εσενα...κατι θα σκεφτεις...8):cool:

Σε λιγο θα παω τον μικρο στον γιατρο...ρε κοριτσια οποτε μπορειτε να γραψετε λιγα λογια για τα μωρακια σας πως πανε απο συμπεριφορα γενικοτερα ...:roll::roll:

τι εννοεις μαριανθακη γενικα για συμπεριφορα?>?


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

γυρίσαμε..σας ποστάρω αυτο που εγραψα σε ενα τοπικ στο παρεντς γι ανα μην τα ξαναγράφω...

Το ιστορικό μας εχει ως εξης:

στον 3ο μήνα διαγνώστηκε με υπέρηχο, μετριου βαθμού παλλινδρόμηση.

Τωρα ειναι 5 μηνών και 3 εβδομάδων, θηλάζει αποκλειστικά και δεν εχουμε εισάγει στερεες τροφες ακόμα.

Από τον 4ο μήνα και ενώ η τακτική που ακολουθήσαμε ήταν μικρά και συχνά γεύματα χωρις κάποια άλλη φαρμακευτική αγωγή και ενώ παραμένουμε σταθερά στην 50η καμπύλη ανάπτυξης, οι γουλιες ειχαν σχεδον εξαφανιστει.

Τις τελευταιες 4 ημερες ομως κανει πάλι γουλίτσες και αυτον τον συριγμο.

Ο ΩΡΛ που την ειδε σημερα και χωρις να ξερει το ιστορικο του παιδιού με ρωτησε αν κανει γουλιες....είδε ερεθισμένο το κάτω μερος του λάρυγγα-δε θυμαμαι τον ιατρικο ορο-και μου ειπε οτι λογω της παλλινδρόμησης ερεθίζεται με αποτέλεσμα να κλεινει λίγο την αναπνευστική οδό...συνέστησε σιροπι επαντορεν και επανεξέταση σε ενα μήνα...

εδω ομως αρχιζω κ μπερδευομαι....

η παιδίατρος μου εγραψε το επαντορεν αλλα πριν μου δωσει το χαρτι μου ειπε να ρωτησει ενα λεπτο τη γαστρεντερολογο....η γαστρεντερολογος ειπε οτι πρεπει να σιγουρευτουμε για ΓΟΠ γιατι ο υπερηχος δεν ειναι εξεταση εκλογης...και συνέστησε μια εξεταση -πάλι δε θυμαμαι πως την είπε-κατα την οποια το παιδί μενει 24 ωρες στο νοσοκομειο και μετρουν με σωληνάκι το πεχα του στομαχου για να διαγνωσουν τη ΓΟΠ.

εννοειται πως το παιδί δεν το άφησα..η παιδίατρος με εκανε να νιωσω οτι ρισκάρω τη ζωη του παιδιού μου..αποφάσισα να πάρω και τη γνωμη άλλου παιδάτρου και μετα να αποφασίσω.

τι λετε???

Λέμε κατ αρχην να ηρεμισεις.

Να δεις και καποιον αλλο παιδιατρο για μια δευτερη γνωμη.

Μην αφηνεις το παιδι να το κανουν πειραματοζωο.

Ννα μην τρελεναισε γιατι.....το επαντορεν ειναι ενα συροπι το οποιο ειχα δωσει και εγω στο γιαννη σε ηλικια 40 ημερων.Ειχαμε διαγνωσει με απλό υπερηχο ελαφριας μορφης παλυνδρομηση και η παιδιατρος μας το εδωσε σαν θεραπια (δεν παθαινει τπτ αν το παρει χωρις την εξεταση που λες).

Επεισης ειχε παρει και αλλο ενα συροπι νομιζω ciltotone γιατι απο τις αναγωγες ειχε ερεθησμενο φαρυγγα και ψιλο ετσουζε οταν ετρωγε.

ΓΟΠ εχουν το 40% των βρεφων και στα περισσοτερα περναει σιγα σιγα με την εισαγωγη των στερεων τροφων και με αυτο που κανεις ηδη δλδ με μικρα και τακτα γευματα.

Δες και αλλο ενα γιατρο να δουμε τι θα σου πει .


Γιαννης 1/7/2006 - Νικόλας 20/10/2009

 

Link to comment
Share on other sites

αλεκουκο να τα κατοστησετε βρε...

kimi καλη αναρωση στη περδικα περαστικα κι αγυριστα...

ιωαννα κανονισε να βρεθουμε τωρα που θα ερθετε κατω!

το σκεφτηκα βρε λεμε να μην μπω δεν το εκανα..ισα-ισα απλα δεν προλαβαινω αφου το λαπ τοπ στο σπιτι εχει 1 κιλο σκονη πανω..κ το ειχα ο βλακας κ στην πριζα για να φορτισει κ παραλιγο θα καιγοτανε..κ απο το γραφειο λιγακι δυσκολο τωρα που μπηκα εχω βρει καποια λαθη στα σχεδια που μας εστειλαν οι τοπογραφοι κ περιμενω την υπεθυνη μηχανικο για να τα συζητησουμε γι αυτο μπηκα λιγακι!! κ δεν εχω τπτ με καμια σας απλα στεναχωρηθηκα τοτε που τα ακουσα υποτιθετε αλλα στην ουσια δεν τα ακουσα απλα ο καθενας μας εχει το δικο του τροπο γραφει κ ισως μερικες φορες αυτο παρεξηγειται...ολα καλα δεν εχω κανενα προβλημα ελπιζω ουτε κ σεις..


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ Μαριάνθη η παιδογαστρεντερολογος λέμε οτι ζήτησε αυτη την εξέταση....το θεμα ειναι τη χρειάζεται ή οχι??

ακριβως αυτο που λεει η ελενη1...δε θελω να κάνω το παιδί πειραματόζωο...


byXKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


tzia παρε γνωμη κι αλου γιατρου θυμασαι εγω τι τραβηξα κ τελικα δοξα το θεο ολα καλα...αλλα μη τρελενεσαι...

μαριανθη οντως τι εννοεις??

ιωαννα καλη ξεκουραση!!


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο θα παω τον μικρο στον γιατρο...ρε κοριτσια οποτε μπορειτε να γραψετε λιγα λογια για τα μωρακια σας πως πανε απο συμπεριφορα γενικοτερα ...:roll::roll:

Άκου τα από την κουκουβάγια αφού τα θες... Όλη την ώρα μιλάμε, τα τα τα, πατάτα, μπαμπαμπα και γενικά τρελή πολυλογία. Παίζει αρκετή ώρα με παιχνίδια στο καρεκλάκι και με βιβλία έχει συγκέντρωση κανένα 10λεπτό μαξ. Το αγαπημένο της παιχνίδι είναι να καθόμαστε πάνω στο κρεβάτι που έχει άπλα και να κάνει "βαρελάκια" μπρούμυτα - ανάσκελα και να μιλάει. Επίσης δοκιμάζει τη φωνή της και ουρλιάζει συχνά-πυκνά. Της αρέσει το μπάνιο πολύ και νομίζω πως το θυμάται και χαίρεται όταν τη βάλω να τη γδύσω για να κάνει μπάνιο. Με τους ξένους δεν τα πάμε καλά, είμαστε μούγκα μόλις δούμε ξένο άνθρωπο, λέξη δε μας βγάζεις και πάμε ΄τοίχο-τοίχο με βλέμμα "θα μου τη φέρεις εσύ, το ξέρω". Σκορπιός παιδί μου... Έχουμε αδυναμία στον μπαμπά που του κάνουμε νάζια και γλύκες διαρκώς. Δίνουμε φιλιά, κοινώς αγκαλιάζουμε και γλύφουμε μούρη μαμάς. Επίσης μαδάμε μαλλιά μαμάς που τα τραβάμε μαζί με σκουλαρίκια (της μύτης το έχω βγάλει από καιρό γιατί με είχε λιανίσει...) ΔΕΝ τρώμε πολύ. Κοιμόμαστε πιο αργά και ξυπνάμε πιο νωρίς. Τη νύχτα γκρινιαρίζουμε αρκετά ενώ μέχρι τώρα είμασταν ξερές μέχρι το πρωί. Μας αρέσει η μουσική και όταν θέλουμε κάτι γκρινιάζουμε μέχρι να το αποκτήσουμε και΄είμαστε και κακομαθημένες. Στο πάρκο βαριέται και δεν κάθεται. Καθιστή μόνη της (όχι στο καρεκλάκι) κάθεται κανένα 5λεπτο μετά πέφτει. Στο μπάνιο κάθεται όμως :rolleyes: Αυτά


Link to comment
Share on other sites

τζια αν ημουν στην θεση σου θα εψαχνα για παιδο-γαστρεντερολογο...δεν θα υπολογιζα και πολυ τον παιδιατρο...καποιον πιο εξειδικευμενο ισως...λεω εγω τωρα...βασικα πρωτα θα ρωτουσα Αλεκα..χεχεχε

!!!!

Συμφωνώ...


Link to comment
Share on other sites

ρε συ Μαριάνθη η παιδογαστρεντερολογος λέμε οτι ζήτησε αυτη την εξέταση....το θεμα ειναι τη χρειάζεται ή οχι??

ακριβως αυτο που λεει η ελενη1...δε θελω να κάνω το παιδί πειραματόζωο...

να σου πω ρε συ εγω λεω να ηρεμισεις κ να μην την κανει αν ειναι να μπει κ στο νοσοκομειο το παιδι γουλιτσες κανει οχι εμμετο ρουκετα δλδ..αλλα κ παλι εγω δεν εχω κ εμπειρια απο παιδια μη σε παρω κ στο λαιμο μου αυτο που κρινω απο την περιπετεια με πιπινα σου λεω...μηπως να το αφηνες λιγακι να δεις πως θα παει κ αν δεν βελτιωνοτανε να το εκανες? δε ξερω...:rolleyes: τα υπολοιπα κοριτσακια τι λετε??


hq542ekr5zay08qe.png9j0i668o8xjsckws.png

ΕΔΩ ΚΑΙΛΑΝΤΕΡ ΟΒΕΡ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ Μαριάνθη η παιδογαστρεντερολογος λέμε οτι ζήτησε αυτη την εξέταση....το θεμα ειναι τη χρειάζεται ή οχι??

ακριβως αυτο που λεει η ελενη1...δε θελω να κάνω το παιδί πειραματόζωο...

αυτο ακριβως...οπωσδηποτε κι αλλη γνωμη..μη σου πω κ 3η..


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...