Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

kelli79 ευχαριστώ πάρα πολύ για τις οδηγίες,μάλλον μόνοι μας θα το βαψουμε και με τα λεφτά που θα εξοικονομήσω θα αλλάξω τα πλακάκια του μπάνιου.

Να σας ρωτήσω ο ενοικιαστής μου έσπασε μερικά πλακάκια στο μπάνιο,τα κραταω απ την εγγύηση η είναι δική μου ζημιά??

Αντιγονη μου καλησπερα!Δεν ξερω να σου πω σιγουρα,αλλα λογικα ειναι δικια του η ζημια...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τη δικια μου λογο της μαρκας της και επειδη ηταν και τελευταιο μοντελο την πηρα 800-900 ευρω!!:shock: εκει στην Ελλαδα ισως ειναι φθηνοτερες!!

και προσεξτε!δεν την ηθελα εγω!ο αντρας μου επεμενε να την παρουμε!!:o

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ενταξει κοριτσια μου ερχεται το εγκεφαλικο.....

Το καλοκαιρι λεμε με τον αντρουλη μου να κανουμε ανακαινιση στην κουζινα μας.......

Τι μας περιμενει Παναγιτσα μου??????

Link to comment
Share on other sites

το singulair ειναι εισπνεομενο νομιζω. το επαιρναν και τα ανηψια μου προληπτικα, λόγω παιδικου και λογω οτι ειχαν μια ευαισθησια στα πνευμονια και οτι επιανε τους χτυπουσε εκει. προστατευει τα πνευμονια

οσο για τα μοχερ που γραφατε ειχα διαβασει καπου για τετοια ρουχα που μαδανε οτι τα βαζεις σε μια σακκουλα μεσα στην καταψυξη για μια μερα και δεν ξαναμαδανε μετα ;)

μάλιστα...thank you my dear!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

το singulair το έπερναν και τα δικά μου ειδικά ο δευτερος πρόπερσι όλο το χειμώνα.Είναι σε μορφή σκονάκι ή σε χαπάκι και έπερνε 1 κάθε μέρα(σκονάκι ο δευτερος και προς το τέλος του χειμώνα άρχισε χαπάκι και ο μεγάλος).Η αλήθεια ήταν ότι δεν κρυολόγησαν σοβαρά και αν άρπαξαν κανένα κρυολογηματάκι ήταν για κανα δυο μέρες χωρίς πυρετούς και πολύ βήχα και πέρσι που δεν πήραν καθόλου ο οργανισμός τους είχε δυναμώσει αρκετά οπότε δεν είχαμε πολλά κρυολογήματα.Ηταν πραγματικά σωτήριο.

να υποθέσω 'οτι πρπεπει να το γραψει ο γιατρός ε?Δεν είναι δηλαδή στυλ "βιταμίνης"


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια, εχω ενα θεματακι με την κουμπαρα μου και θα ηθελα πολυ να το συζητησω μαζι σας.

Οι φιλες μας ειναι κοινες και δεν θα ηθελα να την εκθεσω ας πουμε.

Αλλα για να σας εξηγησω πως εχει η κατασταση θα πρεπει να γραψω ενα μεγαλουτσικο ποστ γι`αυτο θα ηθελα να μου δωσει πρωτα το οκ η Ειρηνη γιατι εκτος αυτου ειναι και εκτος θεματος το προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω οτι σοκαριστηκατε με τη τιμη της βρυσης μου.....??:tongue:

Η μαμα μου μολις την ακουσε ζητησε καρεκλα να κατσει!!:tongue::P:tongue:

......... γιατί δεν ειδοποιείς μικρό μου? Εγώ... έπεσα!!!!!!! :lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια, εχω ενα θεματακι με την κουμπαρα μου και θα ηθελα πολυ να το συζητησω μαζι σας.

Οι φιλες μας ειναι κοινες και δεν θα ηθελα να την εκθεσω ας πουμε.

Αλλα για να σας εξηγησω πως εχει η κατασταση θα πρεπει να γραψω ενα μεγαλουτσικο ποστ γι`αυτο θα ηθελα να μου δωσει πρωτα το οκ η Ειρηνη γιατι εκτος αυτου ειναι και εκτος θεματος το προβλημα..

Κοριτσάκι μου.... τι σεβασμό που έχεις, τι παιδεία....!

Φυσικά και μπορείς! Εγώ πως σας ζαλίζω συχνά με το φιογκάκι μου? Εδώ μέσα γράφουμε οτιδήποτε μας βοηθάει για easy living!!!:P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Το singulair εννοείται ότι στο γράφει ο γιατρός εκτός αυτού είναι και πανάκριβο σε σχέση με άλλα φάρμακα το σκονάκι το έπερνα 23€ το κουτάκι και είχε καμιά 20αρια φακελάκια αν θυμάμαι καλά την ποσότητα οπότε για να κάνεις την θεραπεία που πρέπει να το πέρνει όλο το χειμώνα φαντάσου τί θα δώσεις

Link to comment
Share on other sites

Το singulair εννοείται ότι στο γράφει ο γιατρός εκτός αυτού είναι και πανάκριβο σε σχέση με άλλα φάρμακα το σκονάκι το έπερνα 23? το κουτάκι και είχε καμιά 20αρια φακελάκια αν θυμάμαι καλά την ποσότητα οπότε για να κάνεις την θεραπεία που πρέπει να το πέρνει όλο το χειμώνα φαντάσου τί θα δώσεις

κατάλαβα....ευχαριστώ Νασια μου, θα το συζητήσω με τη γιατρό μας να μου πει τη γνώμη της γαιτί φοβάμαι τις ιώσεις πολύ λέμε....


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επιτέλους ήρθα κι εγώ...

Τι είναι αυτό το singulair καλή μου?

Είναι κοκκία σε φακελάκι, ή μασώμενο δισκίο (καραμέλα), που "καταπολεμούν" τις ουσίες που προκαλούν στένωση και οίδημα των αεραγωγών στους πνεύμονες. Βελτιώνει τα συμπτώματα του άσθματος, των εποχιακών αλλεργιών (αλλεργικός πυρετός ή εποχιακή αλλεργική ρινίτιδα) και βοηθά στην πρόληψη κρίσεων του άσθματος. Συνήθως το δίνουν από Οκτώβρη-Νοέμβρη μέχρι και Μάιο για συντήρηση/πρόληψη αναπνευστικών λοιμώξεων.

Η κόρη μου είχε κάνει βροχόσπασμο και με αυτό συνήρθε.

Τώρα έχουμε μια ιωσούλα, ευτυχώς πυρετός γιοκ, κάτι ψιλά, αλλά από βήχα παμε καλά. Απο δουλειές λίγα πράγματα (πλυντήρια ρούχων, πιάτων, πλυσίματα κουζίνας) και μαγείρεμα. Έκανα χοιρινό με πιπεριές και τυρί στη λαδόκολλα. Το βράδυ έχω να φτιάξω την τούρτα για αύριο, για να κρυώσει καλά.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Με την τιμή της βρύσης μου ήρθε κι εμένα .... κόλπος!!!!!!! Και θέλω να κάνω ανακαίνηση στο πατρικό μου για να μετακομίσουμε μέχρι του χρόνου.... Τόσο μόνοοοοοοοοοοοοο για τη βρύση;;;;;;;;;;; Τόσα θέλω να δώσω για πλακάκια στο μπάνιο....

Ονειρεύομαι, ε;;;;; Σιγά μη μου φτάσουν!!!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, οπως σας ειπα το θεμα εχει να κανει με την κουμπαρα μου.

Ειναι διακοσμητρια και καποτε αναλαμβανει και διακοσμησεις γαμων, μπομπονιερες και τετοια..

Ερχεται λοιπον και ο δικος μου γαμος και μου προτεινει να μου φτιαξει αυτη τις μπομπονιερες μου [θα την πληρωνα φυσικα].

Οκ,, μου φερνει καταλογους, φωτο, υλικα, τις διαλεγουμε και περιμενω.

Ενα μηνα πριν το γαμο ξεκινησε να τις φτιαχνει.

Εγω της ελεγα να μου φερει μια γιατι ηθελα να τη δω.

Ολο μου ελεγε ναι,ναι και ολο το απευφευγε.

Εξ αρχης συμφωνησαμε να της δωσω τα μισα λεφτα μπροστα και τα υπολοιπα μετα το γαμο και με επαιρνε τηλ να της δωσω και τα υπολοιπα πριν καν τις τελειωσει!

Ολο της ελεγα να μου φερει μια και ολο προφασιζοταν διαφορα οτι πχ ξεχασε, αυριο κλπ.

Και φτανουμε στις δυο μερες πριν το γαμο.

Εκνευρισμενη εγω πηγα απροοπτα στο μαγαζι της και της ζητησα να μου δειξει τις μπομπο μου.

Και μου τις δειχνει. ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ εγω. Δεν ηταν καμια σχεση με αυτο που διαλεξα! Αλλο πουγκι, αλλο χρωμα , αλλο υλικο... και ηταν απαισιες κοριτσια.

Ντραπηκα να της πω πως δεν μου αρεσαν γιατι αλλωστε 2 μερες πριν το γαμο δεν προλαβαινε να τις αλλαξει.

Περνω μια στο σπιτι την βλεπει ο αντρας μου επαθε σοκ.

Την βλεπει η μανα μου μου ελεγε τι αθλιο πραμα ειναι αυτο, την ειδαν και κατι αλλες συγγενεις χαλια μου λεγαν.

ΧΑΛΙΑ και εγω...Η μανα μου την πηρε τηλ και της ειπε να της αλλαξει καπως.

Με παιρνει και εμενα η κουμπαρα κ με ρωτησε αν θελω να τους βαλει τουλι να βγαινει καπως μεσα απο το πουγκι για να γινουν πιο εντυπωσιακες. της ειπα οχι. μια μερα πριν το γαμο οτι δεν θα προλαβαινε και πως ηδη της ειχα πληρωσει ακριβα και δεν ειχα αλλα χρηματα για τα τουλια.

Ακολουθησαν πολλα σκηνικα με απειλες εκ μερους της να μην ερθει στο γαμο.:shock:

Να μην τα πολυλογω, ηρθε και τις εφτιαξε εν τελει, εβαλε κατι τουλια και ηταν οκ.

Και ερχομαστε στο θεμα μας.Εδω στην Κυπρο υπαρχει ο ατυπος νομος πως οσα λεφτα μου δωσεις στο γαμο σου θα σου δωσω και εγω. Δωρα δεν παιρνει κανεις. Αν μου βαλεις 100 θα στα βαλω και εγω. Αν μου βαλεις 500 θα κοψω το λαιμο μου να στα επιστρεψω..

Μια μερα μετα που λετε μετα το γαμο ανοιγουμε τους φακελους με τα χρηματα.

Η καρτα της κουμπαρας πουθενα.

Και αναρωτιομασταν.Μα καλα τιποτα?Μηπως δεν ειχε λεφτα και θα τα βαλει πιο μετα?Τουλαχιστον ενα να ζησετε δεν θα επρεπε να γραψει?

Τιποτα. και ετσι υποθεσαμε πως τα τουλια ηταν το δωρο της.

Και τωρα παντρευεται αυτη.

Τι να κανω κοριτσια?δεν εχω ιδεα ποσα αξιζαν τα τουλια?

Σκεφτομαι..αν της βαλω 300 θα ειναι λιγα?αν της βαλω 600 θα ειναι πολλα?

δεν εχω ιδεα πραγματικα!

τι θα κανατε στη θεση μου?

Σορυ για το μεγαλο ποστ

Και σας ευχαριστω που το διαβασατε.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μάθω το μωρό να πίνει νερό (είναι 9,5 μηνών και δεν πίνει παρά 3-4 γουλίστες όλη μέρα) και δεν τα καταφέρνω. Θα σκάσω!!! Εγώ της ακουμπάω το ποτηράκι στα χείλια της κι αυτή κάνει μπουρμπουλήθρες η σκατούλα!!!!!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα μεγάλοοοοοοοο πακέτο η φάση και δύσκολη η θέση σου. Δεν έχω καμιά ιδέα τώρα ...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...