Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Παρομοιως Μαρινα...η τιμωρια τυπου ''νταντα'' ειναι ενα θεμα που σε εμας δεν πιανει με τιποτα.Καποια στιγμη πιστευα οτι δεν το κανω σωστα ομως το εψαξα το θεμα και απλα αποδεχτηκα οτι δεν πιανει....

Αντιθετως σε εμας δουλευει που και που η προειδοποιηση(τιμωρια κατα βαθος) για στερηση σε πραγματα που επιθυμει πολυ.Πχ.δε θα παμε βολτα,δε θα παμε παιδοτοπο, θα φυγουμε αμεσως ,αν δε μαζεψεις τα παιχνιδια θα τα μαζεψω εγω και θα τα χαρισω κτλ κτλ

Βεβαια πρεπει να ειναι σε φαση που θελει να συνεργαστει διαφορετικα επειδη ειναι και πολυ ισχυρογνωμον θα σου πει ''δωστα'' ή θα ''κατσω σπιτι'' ή ''να φυγουμε'' και μετα απο λιγη ωρα θα οριεται για αυτο...και οταν λεω οριεται εννοω κανονικα θα χτυπιεται για να μην τα δωσω,γιατι φυγαμε κτλ κτλ αλλα συνηθως του μενουν...

Βασικα εχω ξαναπει κυριως με το συστημα αδιαφορια -ψυχραιμια εχουμε ηρεμησει πολυ.

Α και κατι αλλο εσυ ρωτουσες για την τηγανιτη πατατα προχθες?

Λοιπον ο Γρ.τρωει πατατες τηγανιτες οπουδηποτε εκτος απο γκουντις....εκει οσες φορες εχουμε παει μας τις κανει καταπλασμα...χμμ κατι ξερουν...

Φτου φτου το μπεμπακι ιωαννα.Ακολουθει τα χναρια του αδερφου του !!Καλα ταισματα!!!

(Ααα τωρα το κοιταζα απο περιεργεια..ο δικος μου 6,200 στους 2,5 μηνες και γεννηθηκε και βαρυτερος...ααααα ιωαννα ο μικρος σας ειναι θηριο!!!Σουπερ!)


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ιωάννα σούπερ ο μικρός!!!!!!!:D

άρμα και εγώ θέλω σελίδα με χειροτεχνίες pleaseeeee:D:D

Κοριτσούλι μου, η Ναταλία κάνει προφύλαξη, σε καθημερινή βάση, πρωί-βράδυ flixotide και τα απογεύματα singulair (που να πω την αλήθεια παραμελώ γιατί είναι σκόνη που πρέπει να μπει σε φαγητό τύπου κρέμα, π.χ. φρουτόκρεμα, ε, κι όσο να είναι δεν τρώει κάθε μέρα φρουτόκρεμα πια, τρώει ότι έχει όρεξη να φάει). Παίρνει την προφύλαξη για παραπάνω από ένα λόγους: η αλλεργία, για να προφυλαχτεί σε τυχών επισόδειο αλλεργικό που της κάνει πρόβλημα αναπνοής και για τις πολύ συχνές της αναπνευστικές δυσχέρειες. Αυτά τα δύο θέματα της Ναταλίας, αλλεργικό και κρίσεις αναπνευστικής δυσχέρειας πιστεύω έχουν σχέση μεταξύ τους.

Θυμόμουν που είχες αναφέρει για το flixotide... και εμείς μάλλον στο ίδιο club θα μπούμε....

επανέρχομαι.....


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα τα ίδια κάνω κι εγώ! Προειδοποίηση ότι δε θα πάμε βόλτα ή ότι θα του πάρω τα παιχνίδια! Μία φορά πραγματικά είχα φορτώσει τόσο πολύ που μόνο σκορπούσε και δε μάζευε τίποτα αλλά δεν τα επαιζε κιόλας τα παιχνίδια του και του τα είχα κρύψει για πάνω από μηνα! Εκείνη την ημέρα του στοίχησε πολύ, μετά τα ξέχασε τελείως :confused: , σε άλλη στιγμή που ήθελα να τον καλοπιάσω και τα έφερα τα εκτίμησε τρελά και τα χάρηκε! Επίσης μία φορά πραγματοποίησα όντως την απειλή ότι δε θα βγούμε βόλτα και πήγε μόνος του ο μπαμπάς του με τη μικρή! Ζήσαμε μεγάλες στιγμές εκείνο το απόγευμα, αλλά έκτοτε όποτε δε θέλει να βάλει παπούτσια του λέω δεν πειράζει θα πάρει ο μπαμπάς τη Μαριαλένα και θα πάνε και συνεργάζεται συνήθως. Για την τιμωρία με την έννοια του να καθίσει σε ένα σημείο, δεν ξέρω φαντάζομαι δεν έχω εγώ την υπομονή να την εφαρμόσω.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Για το δικο μου το παιδι ειναι αδυνατον να εφαρμοστει η μεθοδος της τιμωριας με το σημειο.Αδυνατον.

Για τα παιχνιδια που λες ..αυτο το ξεκινησε ο ανδρας μου επειδη δεν ειχαμε που να πατησουμε σε καποιες φασεις και ειλικρινα τα ειχα φτυσει να ειμαι σκυμμενη κυριολεκτικα καθε 5 λεπτα.Μαλιστα 1 φορα του τα μαζεψε τον πηρε οπως ηταν με τη πιτζαμα αγκαλια και τον πηγε να τον βλεπει να τα πεταει στον καδο...

Του στοιχισε πολυ...

Εκτοτε αν του το θυμησω, θα κανει πως δεν ακουει,το επαναλαμβανω 3-4 φορες και μετα τα μαζευει.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σε δω ντυμένη μπαρμπι και τι αλλο θελω απο τη ζωή μου!!!!!!!!!:-)

χαχαχαχμπαρμι με 9.90 στα τζαμπο χαχαχαχ εχω:tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχαχα θελουμε φωτο μετα!!!:lol:

:wink:

!

και βιντεο κ βιντεο να δω την μπαρμι χαχαχαχ

Η μικρούλα μου έχει ακόμα σύγκαμα και μαζί τρελά νευράκια αλλά αυτό είναι σύνηθες για μας!

νυζαστε σε λεκανι με νερο βαλτην μεσα να καθιση ωρα κ θα φυγη δια μαγειασ κ μετα ελαιολαδο η κερακ:wink::wink::wink:ιφη


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά μάλλον το σύγκαμα της μικρής οφείλεται στην ίδια ίωση που πέρασε και ο Γιώργος γιατί γέμισε το κορμάκι της μικρούτσικα σπιθουράκια, μάλλον εκεί οφείλεται το σύγκαμα.


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον το σύγκαμα της μικρής οφείλεται στην ίδια ίωση που πέρασε και ο Γιώργος γιατί γέμισε το κορμάκι της μικρούτσικα σπιθουράκια, μάλλον εκεί οφείλεται το σύγκαμα.

το που οφειλετε ειναι σχετικο τωρα πρεπει να το αντιμετωπεισεισ κ το νυζεστε ειναι μια πολυ καλη λυση ασπρο το ποπουδακι βγενη το εκανα περσι στην μικρη τησ κουνιαδασ μου κ εγινε λαμπικο η πεθερα την καθαριζε ΜΟΝΟ ΜΕ μωρομαντιλα κ ειχε γινει το φουκαριαρικο αιμα εσταζε με δυο φορεσ λαμπικο ;)


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

arma -ρίτα το αεροπλάνο το κάναμε πέρυσι στον παιδικό που πήγαινα μια φορά τη βδομάδα.. νόμιζα πως ήταν δικό τους τραγουδάκι! Η δικιά μου λέει ολόκληρο το "όταν πέφτουν πινέζες στη μπαλονοχώρα" από ένα βιβλίο-cd του Τριβιζά απ'ό,τι μου είπανε είναι. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! όταν το άκουσα έπαθα πλάκα!

http://www.youtube.com/watch?v=MO54LG5hIxE

Η αυχενική έδειξε φύλο... να σας πώ;;

joa δύο βράδια (μία με βρογχίτιδα και μία με λαρυγγίτιδα) που η Κάτια δεν μπορούσε να ηρεμήσει με τίποτα από το βήχα, την πήρα αγκαλιά και την πήγα στο Μητέρα. (η ιδιωτική ασφάλεια που έχουμε παρεπιπτόντως καλύπτει όλες τις επισκέψεις σε παιδίατρο 100%) Φαντάζομαι σε όλα τα νοσοκομεία υπάρχουν αυτές οι μάσκες που κρατάνε κανα 10 λεπτο. Είναι πολύ αποτελεσματικές!!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααααα

Ο μπεμπακης μια απο τα ιδια ,ο Χρηστος σχολειο ..καθε πρωι για να το ξυπνησουμε τραβαμε του λιναριου τα παθη ...ξυπνα χρηστο ειναι μερα ,οχι ειναι νυχτα κανω νανι,φυγε ...πλησιαζω πιο κοντα τρωω μια κλωτσια ολη δικη μου ...τι θες να βαλεις χρηστο πανα ή βρακακι ??ουτε πανα ,ουτε βρακακι...

Για την τιμωρια εμας δεν πιανει παλι να του πουμε οτι θα το πεταξω αν δεν κανεις αυτο ..Απο τα νευρα μου μια μερα του πεταξα την πιστα του mc queen(50 ευρω η πιστα,αλλα την εβαλα διπλα στον καδο)ε καρφι δεν του καηκε...Ασε που αν του πω οτι δεν θα παμε παιδοτοπο και μεινουμε μεσα θα περασουμε απογευμα της κολασεως....

Ειναι ενα ιδιατερα αρνητικο παιδι ..η αδιαφορια πιανει παντως πολυ ...αλλα οταν εχω και τα 2 μαζι χανω την ψυχραιμια μου και δεν μπορω να το παιξω αδιαφορη...

σανσαν για μασκες στο νοσοκομειο εχουμε κανει ουουουουου(εχουμε και εμεις ασφαλεια)οντως πολυ αποτελεσματικες κυριως σε θεματα λαρυγγιτιδας (εχουμε κανει πανω απο 8 φορες)ειναι εξαιρετικες ..

Και τι εχουμε τελικα ???πετας την βομβα και φευγεις ?????????ελαααααααααα

Ο καιρος χαλια και απο οτι ακουσα ετσι θα παει το ΣΚ ...γκρρρρρ


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα.

Αχ κοριτσια το θεμα τιμωρια πονεμενη ιστορια.

Η δικια μου οταν αναφερθει η λέξη τιμωρια παει σε μια γωνια και καθεται και μετα απο 1 λεπτο λεει "ενταξει τελειωσε".

Συνηθως παερισσοτερο "πιάνει" η συζήτηση και το να την "χτυπήσεις " στο φιλότιμο.

Μαρίζα δεν την εφαγα καλε εγω την πίτσα .Σαν καλη συζυγος την αφησα για τον Ν.

Εγώ κορίτσια δεν ειχα εμπειρια απο μασκες αλλα αυτη τη φορα που αρρωστησε και ο βηχας δεν σταματουσε με τιποτα καναμε στον παιδιατρο μια για 10 λεπτα και κατευθειαν ηρεμησε η μικρη.

sun sun ετσι μας αφηνεις βρε?Αντε λεγε τι ειναι?

Κοριτσάκια εκανα σημερα εξετάσεις για τα νεφρά μου.Καντε μια προσευχούλα να βγουνε καλα τα αποτελεσματα!!!!

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και καλό μηνα!!!

Επιτελους πινω το καφεδακι μου. Ειχαμε ενα ηρεμο βραδυ χωρις να βηχει κανεις.

Σουλίτσα μου καλα αποτελεσματα στις εξετασεις.

Μαρίναααααα ο καιρός χαλασε παλι οπότε ξερεις εσύ, mall. Να δωσουμε ραντεβου αυτη τη φορα να καθησουμε μαζί. Η μικρή πως ειναι?

Ιωάννα μου και σε μας πιανουν που και που οι τιμωριες. Για τις προειδοποιησεις, για βολτες και παιχνιδια δεν του καιγετε καρφακι. Ο μπεμπης ακομα χαλια? Το βαρος σας πολύ καλό! Βεβαια το περασμενο Σαββατο πηγαμε επισκεψη σε ενα ξαδερφακι μας που ηταν 3 μηνων και 7500 κιλα:shock: και η Χριστίνα μου ειναι σχεδον 8 μηνων και είναι 7.600:confused:. Καλό? χαχαχαχα ηταν πολύ μπουλης ο μπεμπης.

sunsun για να το ειδατε απο τωρα μαλλον αγορακι θα είναι ε? Με το καλό οτι και να ειναι!

Ρίτα μου ο Κων. παλι, τρωει τηγανιτες πατατες μονο τις προτηγανισμενες. Οπότε τα goody's μας αρεσουν. Και εμενα δηλαδη:mrgreen:.

Λοιπον και τωρα ενα θεμα που εχουμε συζητησει εκατονταδες φορες.... Πανες742481rubaj90658.gif

Οσο ευκολα κοψαμε τη πιπίλα τοσο δυσκολα δεν μπορει να κοψει τη πανα. Εχει φτασει σε σημειο να μη μας λεει ουτε καν οτι εχει κανει τα κακα του. Ξεκινησαμε να τον βαζουμε συνεχεια στο γιογιο να κανει, αλλα στο τελος θυμωνε γιατι τον κοβαμε απο το παιχνιδι του. Του πηραμε οτι βρακακια ηθελε εκείνος και ξεκινησαμε με βρακακι και καθε λιγο τον ρωτουσαμε αν θελει να κανει. Τιιιποτα, τον εβαζα στο γιογιο και μετα απο λιγο τα εκανε στο βρακι του. Στο τελος της ημερας εκανε τσισα στο βρακι του και τον εβλεπα οτι ειναι βρεγμενος, τον ρωτουσα "Κων. εκανες τσισα?" -"οχι μαμα δεν εχω" και περπατουσε με ανοιχτα τα ποδια.... Τί άλλο να κανω?

Επειδη το εχουμε αναλυσει πολλες φορες το θεμα, αν δεν θελετε να απαντησετε δεν πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα!!

Προσπαθω να σωσω τη διαθεση μου που με τον σκατοκαιρο εχει παρει φθινουσα πορεια χαχα!!Θα αντεξω ομως γιατι ερχεται σκ!!!!

Α Σουλα και το να τον ριξω στο φιλοτιμο που λες πιανει κατι φορες...εχεις δικιο.

Κων κων μου να απαντησω δεν εχω προβλημα αλλα παλι το ιδιο θα πω...Οσο περναει ο καιρος δυσκολευει το θεμα (σορρυ αυτη ειναι η γνωμη μου) κακα τα ψεμματα γινονται ολο και πιο αντιδραστικα σε τετοια θεματα τα παιδια και για αυτο θα σε συμβουλευα να διαβασεις το θεμα στο παρεντς

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1967736#post1967736

περιεχει εκτενεστατη συζητηση και πολλες πληροφοριες και απο μαμαδες με παιδακια σε αυτη την ηλικια γιατι για να πω την αληθεια δε ξερω στην παρουσα ηλικια τι ακριβως θα εκανα...ενδεχομενως τα ιδια που εκανα και τοτε ομως σιγουρα θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα.Μπορει να ηταν και πιο ευκολο αλλα με την αντιδραση αυτης της ηλικιας που βλεπω μαλλον οχι.Δεν πιστευω σε καμμια περιπτωση οτι το παιδι δεν ειναι ετοιμο οργανικα κτλ κτλ ειναι απλα θεμα αντιδρασης και πρεπει να βρεις τον τροπο.

Οτι θες να συζητησουμε πολυ ευχαριστως.Αποφασισε τι τροπο θες να ακολουθησεις επειδη εσυ ξερεις σε τι θα αντιδρασει λιγοτερο και τα ξαναλεμε.Αν εσυ το εχεις παρει αποφαση θα τη βρουμε την ακρη.

Σε υποχρεωσα ε?:tongue:


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Σήμερα είμαι σπιτάκι μου.....θα ήμουνα έτσι και αλλιώς δηλαδή γιατί είχα κανονίσει άδεια......αλλά τώρα θα συνδυαστεί και με μια βόλτα στον παιδίατρο :(:(:( Η Αλεξάνδρα μου από χτες έχει δέκατα και τρελό βήχα....δεν σταματάει καθόλου......μάλλον δεν θα τις γλιτώσουμε και εμείς τις μάσκες.....και ούτε που ξέρω πως γίνονται :confused::confused::confused::confused:

Σούλα πρωινή σε βλέπω σήμερα. Έσπασε η δουλειά; :tongue::tongue::tongue: Πλάκα κάνω. Πάντα να έχετε δουλειές. Έδωσες ιδέα και με την πίτσα και χτες παραγγείλαμε και εμείς.:tongue::tongue::tongue: Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου.

Κωνκων από ότι ξέρω για το θέμα πάνες, είναι πιο δύσκολο να τις κόψεις το μεγάλο το παιδί, όταν υπάρχει και 2ο μωρό που φοράει. Μην νομίζεις πάντως ότι και εμείς τις κόψαμε. Στην προσπάθεια είμαστε ακόμα.......


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...