Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

Θυρεοειδής αδένας-παθήσεις-συμπτώματα


georgiamami

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!Χαλασε το κομπιουτερ μου για δυο μερες και αν και δεν ειμαι καιρο στην παρεα σας μου ελειψαν τα νεα σας.Πολυ ενδιαφεροντα αυτα για τα επιδοματα αλλα νομιζω πως σπανε τα νευρα του κοσμου τωρα πια για να τους κανουν να τα παρατησουν.Οταν ειναι να παρουν λεφτα σου κανουν και ρυθμισεις και διακανονισμους.Οταν ερχεται η ωρα που αυτα τα λεφτα που εδινες τοσα χρονια θα τα χρειαστεις(και οχι ολα) για ενα διαστημα κανουν σα να ειναι δικα τους και εσυ νιωθεις ζητιανος!

Τωρα ηθελα να ρωτησω μηπως καποιος απο τους παλιους θυμαται ποσες μερες χρειαστηκαν για να εχετε κανονικη γευση;Επισης εχω τωρα και αρκετες μερες φοβερη ξυροτητα στη μυτη με αποτελεσμα να κανω εσωτερικες πληγες.Ο οριλας μου εδωσε μια κρεμα και εχω καποια βελτιωση αλλα το θεμα δεν φαινεται μετα απο 3 μερες να λυνεται.Εχει καποιος αναλογη εμπειρια;Η ενδοκρινολογος μου λεει δεν της εχει ξανατυχει και ο οριλας το στηριζει στον υποθυρ.Μου ειπε μαλιστα πως παραλιγο να εχω αιμοραγια απο το βαθος φθορας του βλενογονου.Ελπιζω να μην ειμαι με κρεμες συνεχεια!

Δέσποινα welcome to the club! Ομοιοπαθής εδώ!

Έχω δύο μήνες να αναπνεύσω από τη μύτη. Την ένοιωθα συνεχώς μπουκωμένη. Είναι από το οίδημα ξεκάθαρα. Χθες άρχισε να με πονάει λες και έχει πληγή εσωτερικά. Όταν αρχίσεις να ξεπερνάς τον υποθυρεοειδισμό θα σου φύγει, είμαι σίγουρη. Απλώς προσπάθησε να μην τη φυσάς/πειράζεις. Εμένα πάντως με βοηθούσαν λίιιιγο οι υδρατμοί όταν έκανα μπάνιο.

Γεύση: έχει κάααααπως αρχίσει να επανέρχεται (παίρνω το Τ4 μόλις 2 μέρες ολόκληρο. Πριν το έπαιρνα για 10 μέρες μισό). Θυμάμαι όμως και μετά το χειρουργείο: κάθε φορά που διέκοπτα το Τ3 έχανα τη γεύση μου ή είχα μονίμως μια μεταλλική γεύση στο στο στόμα και νόμιζα ότι φταίει το μη ιωδιούχο αλάτι αλλά είναι και αυτό από τον υποθυρεοειδισμό, τελικά.

Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα στην όμορφη παρέα,τί κάνετε;Εγώ μιά απ τα ίδια,από κρεββάτι σε καναπέ και το ανάποδο:)Βρήκα ένα μπλογκ που έλεγε γιά τις ευεργετικές ιδιότητες του κόκονατ όιλ και το δοκίμασα,έγραφε ότι κάνει καλό και στις αιμορραγίες της μύτης και γενικά ότι είναι επουλωτικό κι ενυδατικό.Δοκιμάστε το,το χρησιμοποιώ εξωτερικά για την ξηροδερμία κι έχω δεί διαφορά!Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Υπομονη Konstantin,Ars και ΔεσποιναΚ.Να παρηγορηστε οτι ειναι κατι που θα περασει,αλλα θελει τον χρονο του,δυστυχως!!Ομως δεν θα αργησει η μερα που θα ειστε σουπερ και ολα αυτα θα ειναι σαν ενα κακο ονειρο!!!Καλο Σ/Κ!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα! Εγώ χθες έκανα απόπειρα να βγω έξω για φαγητό. Στη 1η μισή ώρα όλα οκ...ε μετά περιττό να σας πω ότι ένοιωσα τέτοια κούραση που παραλίγο να κοιμηθώ όρθια...:cool: Κωνσταντίνε και εγώ που νόμιζα ότι μέχρι τώρα θα 'σαι περδίκι...Σόνια καμιά βουτιά και για μας κάνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μενα ...5 μερες εμειναν μεχρι το ιωδιο αντε να τελειωνω γιατι ειμαι στα ορια μου...α,και δεν με φτανει ο υποθ. ο αντρας μου και η κορη μου απο χτες βραδυ ειναι με ιωση γαστρεντεριτιδας,πραγματικα νομιζς οτι αν κολλησω θα χρειαστω νοσηλεια ...ολα μαζι βρε παιδια...προσπαθω να την παλεψω και συνεχως να σκεφτομαι οτι συντομα ολα θα περασουν και θα ειμαι καλα...παντως πιστευω οτι αν δεν το ζησεισ,πραγμα που απευχομαι να ζησει ο οποιοσδηποτε,δεν μπορει να καταλαβει κανεισ το λουκι που περναμε...συγνωμη αν σας χαλω τη διαθεση αλλα τουλαχιστον ξερω οτι εσεις με καταλαβαινετε.τα λεμε!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα ...5 μερες εμειναν μεχρι το ιωδιο αντε να τελειωνω γιατι ειμαι στα ορια μου...α,και δεν με φτανει ο υποθ. ο αντρας μου και η κορη μου απο χτες βραδυ ειναι με ιωση γαστρεντεριτιδας,πραγματικα νομιζς οτι αν κολλησω θα χρειαστω νοσηλεια ...ολα μαζι βρε παιδια...προσπαθω να την παλεψω και συνεχως να σκεφτομαι οτι συντομα ολα θα περασουν και θα ειμαι καλα...παντως πιστευω οτι αν δεν το ζησεισ,πραγμα που απευχομαι να ζησει ο οποιοσδηποτε,δεν μπορει να καταλαβει κανεισ το λουκι που περναμε...συγνωμη αν σας χαλω τη διαθεση αλλα τουλαχιστον ξερω οτι εσεις με καταλαβαινετε.τα λεμε!

Εννοείται πως ΔΕΝ μας ζαλίζεις!

Προσπάθηστε να καθαρίζετε συνεχώς με χλωρίνες κτλ την τουαλέτα για να μην αρπάξεις και συ την ίωση και σε εξαντλήσει...όσο για τον υποθυρεοειδισμό, ναι, είναι μια σκ@τοφάση που πρέπει να περάσουμε για να γίνουμε καλά...προσπάθησε να απασχολείς το μυαλό σου με χαζοπράγματα...ταινίες κατά κύριο λόγο...εγώ κατέβασα μια χαζοσειρά να βλέπω για να περνάνε οι μέρες-κωμική ΒΕΒΑΙΩΣ-που να μην χρειάζεται να σκέφτομαι...και να με χαλαρώνει, αλλιώς ένοιωθα ότι βουλιάζω στην κατάθλιψη...ΥΠΟΜΟΝΗ...θα περάσει κι αυτό!!!!!! Σκέψου ότι είναι κάτι που έχεις ξαναπεράσει (είχες ξαναπάρει ιώδιο έτσι δεν είναι; ) και ξέρεις ότι όταν τελειώσει θα επανέλθεις στη καθημερινότητά σου! Όλοι μαζί θα το περάσουμε...

Link to comment
Share on other sites

Nikixa,αντε 5 μερουλες μεινανε!!Εχεις δικιο ,οτι μονο εμεις που περναμε αυτη τη κατασταση καταλαβαινουμε ποσο βασανιστικο ειναι!!!Υπομονη ,μερες ειναι και θα περασουν!!Να εισαι οσο μπορεις μακρια απο την οικογενεια να μην κολλησεις!!Οπως σου ειπε και η Ars,χρησιμοποιησε χλωρινη η αντιβακτιριδιακα,γιατι δεν εισαι και για αλλες περιπετειες!!Ωραια ιδεα και οι κωμικες ταινιες,για να φτιαξει λιγο η διαθεση!!:D (δειτε το seferlis taxi-koufos 1 kai 2 ,πολυ γελιο!!)

Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα κι από εμένα! Περιμένω τα αποτελέσματα του ασβεστίου...γενικά νομίζω αρχίζει και υποχωρεί ο υποθυρεοειδισμός...αργά αλλά σταθερά και παίρνω το Τ4 ολόκληρο μόλις μια εβδομάδα...πιστεύω ότι σύντομα θα είμαι πολύ καλύτερα...:-) Κωνσταντίνε πιστεύω θα σαι πολύ καλύτερα κ εσύ ε;

Niki ελπίζω να βαστάς γερά έτσι;;

Δέσποινα εσύ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σας.....

Εδω ειμαι.... σας διαβαζω και μαθαινω τα νεα σας......

ειμαι πολυασχολη αυτο το διαστημα και γι αυτο δε συμμετεχω πολυ.

Να ειστε ολοι καλα και αν χαμογελατε.

Φιλια


:-D ΣΤΟΧΟΣ - ΑΠΟΦΑΣΗ - ΕΠΙΜΟΝΗ - ΥΠΟΜΟΝΗ - ΕΠΙΤΥΧΙΑ -ΕΥΤΥΧΙΑ :P

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!εχω αρχισει να ετοιμαζομαι για το δωματιο απομονωσης...ελπιζω να εχουν βαλει αποκωδικοποιητη στην τηλεοραση του νοσοκομειου...χαχχαχ,πλακα κανω.αντε να τελειωσει κι αυτο γιατι εχω κουραστει 3 καλοκαιρια τωρα στη σειρα περναω την ιδια διαδικασια....ιωδιο .ολοσωμο.ιωδιο και φυσικα θα ακολουθησει κι αλλο ενα ολοσωμο του χρονου τετοια εποχη...μετα απο τοσο ιωδιο λεω να κανω αιτηση σε κανα πυρηνικο εργοστασιο της φουκουσιμα να μην παει χαμενη τοση εμπειρια στον τομεα αυτο,τι λετε?

καλημερα και παλι και θα τα πουμε !

Link to comment
Share on other sites

nikixa ευχομαι να ειναι τελευταια αυτη η περιπετεια που περνας και να μην χρειαστει ποτε πια να ξαναπερασεις αυτη τη διαδικασια!!Ολοψυχα σου ευχομαι καλη επιτυχια στη θεραπεια και γρηγορη αναρρωση!!Εδω θα ειμαστε να τα λεμε!!:)

Ars,χαιρομαι για σενα που αρχιζεις να παιρνεις τα πανω σου!!Μπραβο!!Ευχομαι και ο Κωνσταντινος να νιωθει καλυτερα!!ΔεσποιναΚ,εσυ πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους,Νικηχα καλή δύναμη,η σκέψη μας μαζί σου.Αρσ,Σόνια Γεωργία ΄,ΔέσποιναΚ όλα καλά,αρχίζω και συνέρχομαι κι εγώ σιγά σιγά,ανεβαίνει κι η ψυχολογία,τελικά το εικοσαήμερο το εξαντλήσαμε για να αισθανθούμε κάπως καλύτερα,βέβαια από αντοχές γύρω στο 30% ακόμη.Καλή συνέχεια και καλές εξελίξεις σε όλους

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!!εχω αρχισει να ετοιμαζομαι για το δωματιο απομονωσης...ελπιζω να εχουν βαλει αποκωδικοποιητη στην τηλεοραση του νοσοκομειου...χαχχαχ,πλακα κανω.αντε να τελειωσει κι αυτο γιατι εχω κουραστει 3 καλοκαιρια τωρα στη σειρα περναω την ιδια διαδικασια....ιωδιο .ολοσωμο.ιωδιο και φυσικα θα ακολουθησει κι αλλο ενα ολοσωμο του χρονου τετοια εποχη...μετα απο τοσο ιωδιο λεω να κανω αιτηση σε κανα πυρηνικο εργοστασιο της φουκουσιμα να μην παει χαμενη τοση εμπειρια στον τομεα αυτο,τι λετε?

καλημερα και παλι και θα τα πουμε !

Νίκη είσαι λεβεντιά!! Μετά από τόση ταλαιπωρία μπορείς και αστειεύεσαι...πιστεύω μετά από τόση ''προϋπηρεσία'' θα περάσει πιο γρήγορα αυτή η φορά. Άντε κάνε λίγο ακόμη κουράγιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...