Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Λοιπόν, έγραψα την 1η πρόσκληση για να έχω έναν "μπούσουλα":

Με μαρκαδορο:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Μικρών Τεράτων

{Με στυλό για να φαίνεται καλά}

Γίνομαι 7 και κάνω ένα τερατώδες πάρτυ!

Ελάτε να... τερατοδιασκεδάσουμε!!

Σάββατο, 3/11, ώρα 7

{με μαρκαδόρο}

Ανδρέας

Για να δούμε... τη συνεχίζω..:rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

έκανα ένα σωρό εξωτερικές δουλειές σήμερα ...με παρέα εννοείται.Εκανα το σταυρό μου και πήραμε το καρότσι μας,το κουβερτάκι μας -άχρηστο τελικά- το νεράκι μας και περάσαμε ζάχαρη,ούτε γρίνια ούτε τίποτα,κυρία και ήσυχη!!!και όλο γελάκια.Πήγα σούπερ μάρκετ και πήρα αβοκάντο να της κάνω φρουτόκρεμα,είδα μια συνταγή εχτές και στο εξωτερικό είναι πολύ διαδεδομένο αυτό το φρούτο για παιδικές κρέμες!

Με τον ύπνο έχουμε μικρό θέματακι, ξύπνησε 4 φορές, θέλει τη μαμά της και κλαίει αλλα το ξεχνάει γρήγορα.

Είχα κατεβάσει ένα σωρό παιδικά τραγουδάκια αλλά προτιμάει Παντελή Παντελίδη!!ΝΑΙ ΝΑΙ το κατάλαβα εγω,μόνο με το "δεν ταιριάζετε σου λέω" κουνιέται τόσο.Της τραγουδάω και το χοντρό μπιζέλι που το ξέρω απέξω αλλα δεν,μάλλον φαλτσάρω.

Μόλις γύρισα σπίτι η καλή μου μανούλα είχε μαγειρέψει μοσχαράκι με λαχανικά για άλεσμα και κοκκινιστό με μακαρονάδα για μας και το σπίτι είναι μια χαρά,εγώ δεν έχω αναλάβει καμμία δουλειά γι αυτή την εβδομάδα οπότε δεν έχω άγχος,οπότε έβγαλα τις βελόνες πλεξίματος και άρχισα εχτές ένα φουστανάκι,μέχρι την αλλη εβδομάδα θα το έχω τελειώσει,αρχίζει να χειμωνιάζει και να κάνει ψυχρούλα.Πάει το καλοκαίρι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Δεν έχω όρεξη για τίποτα!!!

Πείτε κάτι βρε κορίτσια, μπας και ξεκουνηθώ...

Η αλήθεια είναι πως εχθές έκανα σχεδόν τα πάντα...

Έβαλα ηλεκτρική, ξεσκόνισα και σφουγγάρισα όλο το σπίτι, εκτός από το δωμάτιο του παιδιού που το είχα κάνει μίνι - γενική προχθές (όπως σας είχα γράψει).

Σήμερα σηκώθηκα, έστρωσα τα κρεβάτια (είπαμε την απορία με το κρεβάτι του μικρού την έχω ακόμη: γιατί το στρώνω, αφού 2 ώρες αφού ξυπνήσει θα ξανακοιμηθεί?) και έκανα τα πάνω πάνω στο μπάνιο.

Ο νεροχύτης μου είναι καθαρός από εχθές το βράδυ. Μαγείρεμα δεν έχει σήμερα (έβγαλα ρεβύθια από την κατάψυξη για εμάς και του μικρού του είχα μαγειρέψει εχθές και για σήμερα), οπότε δε λέω να σηκωθώ.

Νομίζω ότι η τόση τάξη και καθαριότητα μου προκαλεί... βαρεμάρα :oops:

Θέλω να κάνω τζάμια και παντζούρια και ακόμη δεν το έχω πάρει απόφαση.

Ο μικρός κοιμάται εδώ και μία ώρα. Θα μπορούσα να έχω κάνει τουλάχιστον ένα τζάμι και ένα παντζούρι, αλλά εγώ... ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!!!

Δώσε ενα ρεπό στον εαυτό σου αφού εχεις κανει τοσα.Η ζωη μας δεν είναι μόνο δουλειες,πάρε το παιδάκι σου και πήγαινε μια βολτιτσα να πάρεις αερα και θα γυρίσεις με καλύτερη διάθεση;):):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θέμα των ημερών είναι τα γενέθλια, να ρωτήσω κι εγώ κάτι?

Είναι τα πρώτα γενέθλια του πιτσιρίκου μου την άλλη Παρασκευή (19/10). Θα τα κάνουμε το Σάββατο. Τούρτα θα παραγγείλω έτοιμη. Δε θα έχω πολύ κόσμο. Θα είναι ο νονός του με την κοπέλα του, ένα φιλικό ζευγάρι (χωρίς παιδιά), ένα φιλικό ζευγάρι με μία κορούλα στην ίδια ηλικία με τον δικό μου (6 μέρες διαφορά έχουν) και ένας φίλος με τις δίδυμες κόρες του 2,5 χρονών. Το θέμα μου είναι τι να μαγειρέψω...

Σκεφτόμουν να φτιάξω τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, hot-dog-άκια, σπανακοπιτάκια και μία μπόμπα και να παραγγείλω καλαμάκια χοιρινά και κοτόπουλου. Πώς σας φαίνεται?


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, έγραψα την 1η πρόσκληση για να έχω έναν "μπούσουλα":

Με μαρκαδορο:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Μικρών Τεράτων

{Με στυλό για να φαίνεται καλά}

Γίνομαι 7 και κάνω ένα τερατώδες πάρτυ!

Ελάτε να... τερατοδιασκεδάσουμε!!

Σάββατο, 3/11, ώρα 7

{με μαρκαδόρο}

Ανδρέας

Για να δούμε... τη συνεχίζω..:rolleyes:

Μια χαρά!!!

3/11είναι τα δικά μου γενέθλια αδερφή:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το θέμα των ημερών είναι τα γενέθλια, να ρωτήσω κι εγώ κάτι?

Είναι τα πρώτα γενέθλια του πιτσιρίκου μου την άλλη Παρασκευή (19/10). Θα τα κάνουμε το Σάββατο. Τούρτα θα παραγγείλω έτοιμη. Δε θα έχω πολύ κόσμο. Θα είναι ο νονός του με την κοπέλα του, ένα φιλικό ζευγάρι (χωρίς παιδιά), ένα φιλικό ζευγάρι με μία κορούλα στην ίδια ηλικία με τον δικό μου (6 μέρες διαφορά έχουν) και ένας φίλος με τις δίδυμες κόρες του 2,5 χρονών. Το θέμα μου είναι τι να μαγειρέψω...

Σκεφτόμουν να φτιάξω τυροπιτάκια, λουκανοπιτάκια, hot-dog-άκια, σπανακοπιτάκια και μία μπόμπα και να παραγγείλω καλαμάκια χοιρινά και κοτόπουλου. Πώς σας φαίνεται?

Πολύ καλά!Να την χαίρεσαι Ηλιαχτίδα!:):)

Αν βάλεις καλαμάκια τότε θα είναι καλό να φτιαξεις και μια απλή σως με μουστάρδα,ισως και να παρεις και πίττες κομμενες στα τεσσερα,για συνοδευτικό:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε,οχι,εσύ προσπέρασες το φθινόπωρο και μπήκες κατευθείαν στα χριστούγγενα.

Εγώ την πρώτη εβδομαδα του Δεκεμβρη στολίζω,πριν του Αγίου Νικολάου που γιορταζει και το πιτσιρίκι μου.:)

ενταξει δεν εβαλα και το δεντρο και τις γιρλαντες και τα φωτακια και τους αιβασιλιδες ακομα σιγα σιγα ξεκιναω να τους βαζω σε χ-μας διαθεση εεεε και τι στολισμο να κανω φθιν/νο...εβαλα ελατακια και ροδια και τα κοκκινα βαζα μου εεεε το επομενο σκ θα στρωσω τα χαλια μου αρχες νοεμβριου θα μπουν τα κρυσταλλινα χριστουγεννιατικα και το δευτερο σκ του νοεμβριου μπαινει το δεντρο....Μην το βλεπεις ετσι μακρινο για μενα ειναι 4σκ ακομα μεχρι να εχω ετοιμο το σπιτι γιατι το πεμπτο ειναι τα γενεθλια του και επειδη δουλευω το πρωι μονο σαββατοκυριακα μπορω να κανω διακοσμηση και στολισμους 'η αυτο θελω να λεω στον αντρα μου για να γλυτωνω την μουρμουρα του....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βλεπω εχετε ξετρελαθει ολες με το θεμα του τερατο-παρτυ και αμεσως μετα χριστουγεννιατικα...δεν σας προλαβαινω με τις ιδεες σας και τι να πρωτοθυμηθω απο οσα γραψατε...

ειρηνη καλη επιτυχια στην προετοιμασια του παρτυ! ωραιες οι ιδεες που εχετε ολες για τα τερατα, αν και εγω μπορει να μη το επελεγα μου αρεσει να βλεπω τοσο δημιουργικες ιδεες! ολες οι φωτογραφιες τελειες! καλο κουραγιο!

α! και τα μωβ ποτηρια......ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ! :D το μωβ ειναι το αγαπημενο μου χρωμα! τα εχω δει κι εγω στα τζαμπο εδω και πολυ καιρο και τα λιμπιζομαι.. αλλα δισταζω να τα παρω γιατι τα σπαω πανευκολα τα κουζινικα μου οποτε παντα διαλεγω τα πιο λιτα και φθηνα που μπορω να βρω!

εγω απο χτες δεν ειμαι και πολυ καλα.. μαλλον καποιο συναχι εχω.. το σπιτι ειναι ετσι κι ετσι.. μια μερα το αφησα και πηρε την κατω βολτα! ελεος! ελπιζω σημερα να καλυτερεψει η εικονα του..


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

στα πρωτα γενεθλια του μικρου παρολο που ολοι ητανμεγαλοι και τα 3 πιτσιρικια που ειχα ηταν 6μηνων και 4μηνων ειχα στολισει μικυ μαους αυτοκολητα στα παραθυρα ενα happy birthday του ειχα φτιαξει μια μπλουζα με το νουμερο 1 (τα μπαλακια στο χ-μας δεντρο με τον μικυ την μινυ και τον ντοναλντ) και για φαγητο τυροπιτακια,λουκανοπιτακια, σουβλακια κοτοπουλο, 2 μπομπες, 2 σπιτικες πιτσες, σε εναν ανανα εχα βαλει με οδοντογλυφιδες λουκανικα με μπεικον τυλιγμενα, πατατες και πιττες πιατακια με την παρεα του μικυ και τα ιδια ποτηρια αααα και για τουρτα του ειχα το νουμερο 1 και ειχα παρει απο jumbo μικρες μινιατουρες του μικυ και τις ειχα βαλει επανω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοπέλες!

Αφιερώσατε πάλι!!! Τι φοβερές ιδεες αραδιάσατε? αισθάνομαι εντελώς ακαμάτα και καθόλου δημιουργική! καλά που είστε εδώ να με ξελασπώσετε όταν χρειαστεί.....

Για εσάς που ρωτάτε τα κορίτσια μου είναι 3 (που έχει τα γεννέθλια) και 1 (που θα έχει και αυτή τουρτίτσα γιατί στα δικά της δεν μπορέσαμε να κάνουμε κάτι).

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, οτιδήποτε χρειαστείς από θέμα δημιουργίας είμαστε όλες στη διάθεση σου!!!! Αλιμονο!

Δωράκια για κορίτσια, εγώ γενικότερα θα ψώνιζα πράγματα που έχουν να κάνουν με την ομορφιά.... κοκκαλάκια, μπιζουτιέρες, χτένες, τιάρες... ανάλογα με την ηλικία θα βρεις υπέροχα πράγματα και με κόστος κάτω των 3?...! ;)

Για τα αγοράκια προτείνω

Gormiti (αυτά τα μικρά, με κόστος 2,50?)

Σετ ξυλομπογιές

Αυτοκινητάκια {μικρά}

Θήκη μολυβιών με το λογότυπο της αγαπημενης τους ομάδας... υπάρχουν χιλιάδες είδη!!!

καλά, αυτό είναι ΜΕΓΑ ΨΕΜΑ! και όλα αυτά τα μανικιούρια παιδί μου πως γίνονται? μόνα τους? η τελειομανία σου μιλάει μΕ (που λέμε στη Θεσσαλονίκη) φαίνεται ;)

άντε όλα σούπερ θα είναι.

Σ' ευχαριστώ καρδούλα μου!!! Σ' ευχαριστώ! ;);)

{μάλλον μόνο γι αυτά πιάνουν τα χέρια μου... :rolleyes:}


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όλη μέρα!!!

Τι οίστρος είναι αυτός;

Μπράβο Ειρήνη με τις ετοιμασίες!Πολύ ωραίο μου ακούγεται το προσκλητήριό σας...Βάλε και καμιά φωτό να το δούμε,όταν τελειώσεις.

Ωραίο το φαγάκι σου!Μας βάζεις τα γυαλιά στο μαγειροκαφέ.Ολο για φαγιά και γλυκά λέε,μια φωτό δεν έχουμε βάλει οι αχαϊρευτες...

Καλέ τι λέτε από τώρα για Χριστούγεννα;

Θελετε να ξεμυαλιστούμε από τώρα όλες;

Εχουμε καιρό ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Παντως κατα ενα περιεργο λογο,, απο τη μερα που σας ειπα πως το πλυντηριο πιατων μου ΔΕΝ απορροφαει τις ταμπλετες, απο τοτε τις λιωνει εντελως!!!!

αχαχαααα φοβηθηκε μαλλον μην το δειρω!!:shock::tongue::mrgreen:

Τώρα ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ και.... δεν το παιρνει να μας κάνει εξυπνάδες!!!! :tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα άλλο τρόπο για τις φωτο τις ανέβασα στο μπλόγκ, μου φάνηκε πιο εύκολο οπότε σας βάζω την διεύθυνση:http://www.natapakomyxri.blogspot.gr/2012/10/blog-post.html

Πόσο πολύ πιάνουν τα χέρια σου!!!!!!!!! :shock:

Τις χάζεψα τις τούρτες!!!! Υπέροχες!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερες..μπαινω συχνα πυκνα στο θεμα σας και πραγματικα ειναι υπεροχα αυτα που λετε και κανετε στα θεμα οργανωσης σπιτιου.χριστιανα το στεγνωτηριο θα σου λυσει τα χερια.εχω σωθει εδω και 2 χρονια με δυο μωρα και 5-6 πλυντηρια την εβδομαδα χαιρομαι να πλενω ρουχα.επισης τα ρουχα βγαινουν λιγοτερο τσαλακωμενα.εχω το πιο φτηνο της αγορας ενα caddy καπου 300 ευρω το πηρα.τσιμπαει λιγο το ρευμα αλλα χαλαλι(καπου 20-30 ευρω εξτρα το διμηνο)μετα βλεπω οτι πληρωνουμε ποσα λεφτα στα χαρατσια και νευριαζω γρρρ


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...