Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

      Εμείς παίρνουμε ένα τεράστιο χειροκρότημα για την συνεισφορά μας στην αύξηση του πληθυσμού...

      Γενικά δε θέλω να σε αποθαρρύνω, εγώ είμαι εκπαιδευτικός και δεν πήρα κανένα απολύτως επίδομα, λόγω του συνολικού εισοδήματος το οποίο μη φανταστείς ότι ξεπερνά κατά πολύ τις 40.000. ααα πήρα 40 ευρώ και για τα δύο από το δήμο που ανήκω, για το πρώτο γάλα!

      ούτε λοχείας κύησης και 9 μηνο;  εμένα ο άντρας μου είναι καπετάνιος όποτε όπως καταλαβαίνεις με παρασύρει το δικό του εισόδημα ! το δικό μ θα το έπιανε το 40αρι 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

elin, εξαιρετικά αφιερωμένο σε σένα:

:)

Συγκινήθηκα τρελά...

Από μια κόπια του γράμματος αυτού μας έκανε δώρο ο μπαμπάς μου σ' εμένα και την αδερφή μου μια Πρωτοχρονιά πριν 3-4 χρόνια...

Ανεκτίμητο απλά.

Επεξεργάστηκαν by kiki v
Διαβάζω από πολύ πίσω όπως θα καταλάβατε

4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εκανα τις δουλίτσες μου και σκέφτηκα πως θα πρέπει να οργανώσω και το πάρτυ του φιογκακίου, σιγά-σιγά... και σκεπτόμενη τα έξοδα του μήνα {μόλις έλαβα και το ασφαλιστήριο 6μηνου του αμαξιού...:rolleyes: } ψιλο-έφριξα... το ψυγείο μας γονάτισε και τον άντρα μου ακόμα να τον πληρώσουν από τον Ιούνιο... από τον Ιούνιο βρε κορίτσια...

ε κάτι τέτοια δεν τα σηκώνει ο οργανισμός μου:mad:..μα απλήρωτος από τον Ιούνιο?Πώς κ γιατί?Δεν δουλεύει ο άνθρωπος?Δεν σπαταλάει χρόνο και ενέργεια?Δεν εχει οικογένεια να συντηρήσει?Γιατί δεν τον πληρώνεις τον άνθρωπο, τι δικτατορία είναι αυτή??

Κική μου σ "ακούω" καλύτερα, μπράβο!

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για τα προληπτικά μέτρα για ψείρες!Ηδη παρήγγειλα από διαδικτυακό φαρμακείο τη λοσιόν και το σαμπουάν του Κορρέ (9Ε και τα δυο μαζί) και τα περιμένω για να ξεκινήσω...Christine θα βάλω προληπτικά γιατί θεωρώ πως θα ναι πολύ δυσκλότερα αν κολλήσει η μικρή μου....


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβώς εκανα.

Ειχαμε λευκό καναπέ. Πριν το παιδί δεν χρησιμοποιύσα ριχταρια και τα επλενα 3 φορές το χρόνο. Χριτ. - Πασχα - Καλοκ. οκ λείπαμε συνέχεια πο το σπίτι...

Με το παιδί εβαλα ριχταρια και αντεξα 2 χρόνια μετα αλλαξα καλυμματα και εβαλα μαυρο...ηρεμησε το κεφάλι μου... Επισης πλένονται 3 φορές το χρόνο!

Την ακολούθησα κι εγώ τη συμβουλή σου. Θυμάσαι; Μου το είχες πει. Από τότε έπλυνα καλύμματα πρώτη φορά το σ/κ. Βέβαια κι εμένα είναι μαύρος ο καναπές ;).


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κική μου σ "ακούω" καλύτερα, μπράβο!

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας για τα προληπτικά μέτρα για ψείρες!Ηδη παρήγγειλα από διαδικτυακό φαρμακείο τη λοσιον και το σαμπουν του Κορρέ (9Ε και τα δυο μαζί) και τα περιμένω για να ξεκινήσω...Christine θα βάλω προληπτικά γιατί θεωρώ πως θα ναι πολύ δυσκλότερα αν κολλήσει η μικρή μου....

Ερσάκι, μπορείς να βάλεις link; Θέλω κι εγώ! Κι εμάς μας ενημέρωσαν για ψείρες :?.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΕΛΩ ΦΟΥΛ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ.....ΟΟΟΟΜΜΜΜΜ!!!!! (για το θέμα που λέγαμεεεε) πωπω άγχος....λες και πάω πρώτη μέρα σχολείο!!!!! :P

Όχι, ρε γμτ! Ετεροχρονισμένα να πιάνει; Στέλνω anyway!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα!!!

Την Παρασκευή το βράδυ στις 3 βγήκαν οι τοποθετήσεις μας , αναπληρωτών εκ/κων πρωτοβάθμιας, και....

ΝΑΙ ΠΕΡΑΣΑ Α΄Θεσ/νίκης !!! Θα είμαι σπιτάκι μου κ φέτος!!!

Και την Τετάρτη μάλλον μπαίνω σε τάξη γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

Πολύ το χάρηκα ειλικρινά, γιατί περνούσε ο καιρός...κ ζοριζόμασταν πολύ.

Μπράβο, Καλαμαράκι!

Σε σκέφτηκα γιατί είναι συνάδελφος (αναπληρωτής της ειδικότητάς σου) ο άντρας της αδερφής μου και μου το είπε το Σάββατο ότι βγήκαν.

Κέρασμα δεν θα στείλεις :mrgreen:;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να και ωραίες ιδέες οργάνωσης που διάβασα σήμερα

http://www.eimaimama.gr/2013/09/mikres-idees-organosis-tis-ntoulapas.html

Εμείς έχουμε "κουτόρουχο" :tongue:! Κουτάκι που βάζουμε τα ρούχα της για το σχολείο την άλλη μέρα αποβραδίς, προκείμενου να προλάβει να "θρηνήσει" τις μέρες που δεν θα βάλει φουστάνι -οϊμέ- και ν' αποφύγουμε τα δράματα το πρωί. :rolleyes::rolleyes:


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Έπεσαν τα κέφια μου βρε κόρες... :?

Στο καλό, σας τα γράφω εδώ γιατί δεν θέλω να τα συζητήσω με κανέναν από τους δικούς μου, αυτή τη στιγμή.

Εκανα τις δουλίτσες μου και σκέφτηκα πως θα πρέπει να οργανώσω και το πάρτυ του φιογκακίου, σιγά-σιγά... και σκεπτόμενη τα έξοδα του μήνα {μόλις έλαβα και το ασφαλιστήριο 6μηνου του αμαξιού...:rolleyes: } ψιλο-έφριξα... το ψυγείο μας γονάτισε και τον άντρα μου ακόμα να τον πληρώσουν από τον Ιούνιο... από τον Ιούνιο βρε κορίτσια...

Αντε να δούμε, πως θα τον περάσουμε τον μήνα! :|

Σας φιλώ, θα σας έρθω αργότερα.

Ειρήνη, σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και, φαντάζομαι, πιο πολύ τον άντρα σου. Έχουμε μείνει μέχρι και 8 μήνες απλήρωτοι και κάποιοι αναρωτιούνταν γιατί βγήκαμε σε επίσχεση :confused:. Ελπίζω να στρώσει το πράγμα!

Το φιογκάκι εντάξει;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

4u, άρχισες σήμερα;

Εγώ τα μαξιλάρια τα θυμάμαι. Ήταν τέεεελεια!

Χριστίνα, περαστικά στο γιο σου!

Irene, εγώ νομίζω μια χαρά τα πήγε η μπουμπού για πρώτο βράδυ ;).

Χαρούλα, καλώς ήρθες!

Και αφού μονοπώλησα απ' ό,τι βλέπω τη σελίδα, πάω να ξυπνήσω το παιδάκι μου και να πάμε βόλτα στον μπαμπάκα μου. Ο σύζυγος θα... πάρει τα βουνά :tongue:.

Φιλιά!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι έτοιμη να σας ευχηθώ πια καλό χειμώνα μιας και τις τελευταίες 3,5 ώρες βρέχει πολύ και ασταμάτητα. Ένα θα σας πω... Έβαλα μαξιλάρια στο στεγνωτήριο. Ναι, αυτά που είχα βγάλει να αερίσω! Το στεγνωτήριο συνεχίζει να εργάζεται σκληρά, ενώ το πλυντήριο ξεκουράζεται έπειτα από 3 πλύσεις. Πήγαμε σούπερ μάρκετ, έφτιαξα μια ομελέτα με πατάτες και λουκάνικα, τακτοποίησα τα ψώνια, φάγαμε, μάζεψα την κουζίνα, έβαλα πλυντήριο πιάτων, καθάρισα τον πάγκο και τώρα συμμαζεύω τον κάτω όροφο μέχρι να ξυπνήσει ο μπαμπάς μας να βάλω ηλεκτρική.

Ειρήνη μου ως συμπάσχουσα και άκρως απαισιόδοξη να σου πω να μη σκας, για όλα υπάρχει λύσει. Κάτι θα μείνει απλήρωτο (σήμερα πλήρωσα τη ΔΕΗ 40 ημέρες αφότου είχε λήξει), κάτι δεν θα είναι elegant, κάτι θα στερηθείς και θα τα καταφέρετε.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...