Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

**{ Στην ΚουΖίνα Ολοταχώς }**


kalamaraki

Recommended Posts

Και εγώ κοτόπουλο έχω σήμερα... είναι φαίνεται η μέρα του κοτόπουλου:P μάλλον και εγώ με μουστάρδα θα το κάνω... ίσως και μπύρα... θα δούμε μέχρι το απόγευμα... για μεσημέρι θα κάνω μίνι πιτσούλες... θα τις δείξω αργότερα:)

Χτες ξέμεινα από γλυκά και έφτιαξα ένα σουφλεδάκι σοκολάτα... έβαλα και λίγες φραουλίτσες μέσα.. πλάκα είχε!

10106351.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σ'ευχαριστώ καλαμαράκι!

το φαγητό σου φαίνεται πολύ νόστιμο!!!η συνταγή είναι αυτή που δίνεις;βλέπω πως έχει και αρακά μέσα!

καλά Νίνα,κολαση το σουφλέ σου!έχω να το κάνω κάτι χρόνια!!!

εγώ πήρα χτες 1 κιλό μοσχάρι και λέω να το κάνω έτσι για όλους:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/mosxari-me-kolokithakia-kai-patates.html#rr_message_link


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ καλαμαράκι!

το φαγητό σου φαίνεται πολύ νόστιμο!!!η συνταγή είναι αυτή που δίνεις;βλέπω πως έχει και αρακά μέσα!

καλά Νίνα,κολαση το σουφλέ σου!έχω να το κάνω κάτι χρόνια!!!

εγώ πήρα χτες 1 κιλό μοσχάρι και λέω να το κάνω έτσι για όλους:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/mosxari-me-kolokithakia-kai-patates.html#rr_message_link

Ναι ναι αυτή είναι η συνταγή αυτή λέει πράσινη πιπεριά κ εγώ όπως πάντα αυτοσχεδίασα κ έβαλα λίγο ανάμεικτο που είχα ;)

Μια χαρά φαίνεται η συνταγή για το μοσχαράκι σου

Τώρα για αύριο θα κάνω χοιρινό με λάχανο , όχι δεν νηστεύουμε κ δεν νομίζω να νηστέψουμε φέτος καθόλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτός ήτανε ο μπουφές μας

img6428i.jpg

λείπουν και 2 πιτσες που κάναμε μετά για να είναι ζεστές

τελειος ο μπουφες σας.... σε τι στερεωσες τα κεικ ποπς; τι εινια κατω απο το αλουμινοχαρτο; ζηλεψα τις πιτες....

Και εγώ κοτόπουλο έχω σήμερα... είναι φαίνεται η μέρα του κοτόπουλου:P μάλλον και εγώ με μουστάρδα θα το κάνω... ίσως και μπύρα... θα δούμε μέχρι το απόγευμα... για μεσημέρι θα κάνω μίνι πιτσούλες... θα τις δείξω αργότερα:)

Χτες ξέμεινα από γλυκά και έφτιαξα ένα σουφλεδάκι σοκολάτα... έβαλα και λίγες φραουλίτσες μέσα.. πλάκα είχε!

10106351.jpg

τελειο το σουφλε. η μπυρα το μαλακωνει το κοτοπουλακι και το κανει θεικο...

Tσούκου δεν θα τα βρεις εκεί, από αλλού τα είδα Lemon glazed cookies αν κ την επόμενη φορά που θα τα κάνω θα βάλω 50γρ παραπάνω αλεύρι, έβαλα μόνο ένα κρόκο αυγού κ τα έψησα μόνο 11-12 λεπτά.

Να σου ζήσει ο μεγάλος σου να τον χαίρεστε!!! :D

Οσο για τις τούρτες μπράβο σου κ πάλι μην ακούω χαζομάρες !! :D:D

μερσι μποκου για τη συνταγη... οσο για τα υπολοιπα:oops::oops::D:D:D:D:D

Kαι εγώ μόλις τελείωσα το μαγείρεμα για αύριο έφτιαξα αυτό :rolleyes: ωραίο βγήκε το άτιμο χε χε

Όσο για το κορνέ ναι το άτιμο θέλει εξάσκηση για να σου βγεί άψογο ;) κ εγώ την χρειάζομαι γιατί δεν το κατέχω το άθλημα :tongue:

Την καληνύχτα μου :D

αχ θελει θελει.... το ατιμο. και το κοτοπουλακι σου πολυ λαχταριστο;)

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα ειχα φακη που την εβρασα χθες. ευτυχως περισσεψε και για αυριο. εκανα ομως το απογευμα και μοσχαρακι με αστρακι για τα παιδια και κουλουρια θεσσαλονικης αλλα χωρις σουσαμι. ξεχασα να αγορασω. θα παρω τη πεμπτη απο τη λαικη.

υστερογραφο: επιστρεφω με ερωτηση για χυτρα. βρηκα ενα σετ στο πρακτικερ της izzy 100 ευρω. εινια 1 χυτρα 8λιτρη με καπακι χυτρας και μια κατσαρολα μαλλον (δεν διευκρινιζει) με απλο καπακι 4λιτρη. λεει οτι τα καπακια ανταλλασσονται. εννοει οτι θα εχω 2 χυτρες; τεσπα. μαλλον πρεπει να ρωτησω εκει. επισης εχει καμια σας izzy χυτρα;

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα ειχα φακη που την εβρασα χθες. ευτυχως περισσεψε και για αυριο. εκανα ομως το απογευμα και μοσχαρακι με αστρακι για τα παιδια και κουλουρια θεσσαλονικης αλλα χωρις σουσαμι. ξεχασα να αγορασω. θα παρω τη πεμπτη απο τη λαικη.

υστερογραφο: επιστρεφω με ερωτηση για χυτρα. βρηκα ενα σετ στο πρακτικερ της izzy 100 ευρω. εινια 1 χυτρα 8λιτρη με καπακι χυτρας και μια κατσαρολα μαλλον (δεν διευκρινιζει) με απλο καπακι 4λιτρη. λεει οτι τα καπακια ανταλλασσονται. εννοει οτι θα εχω 2 χυτρες; τεσπα. μαλλον πρεπει να ρωτησω εκει. επισης εχει καμια σας izzy χυτρα;

Καλημέρα

ναι κουρκουμπινι μου αυτο εννοεί πως το καπακι με την βαλβιδα μπαίνει κ στη μικρη κατσαρόλα αρα θα έχεις δυο χυτρες!

ΑΣε κ μενα μου κάνει νερα η χύτρα μου βγάζει ατμούς πολλούς κ δεν κλειδώνει ανεβαίνει η βαλβίδα κ ειμαι να σκάσω. .. θα παει το καπάκι ο χαζμπαντ σημερα στο σερβις να δω τι θα πουνε...το 2009 την πηρα γμτ..αν μου πουν δεν το καλύπτουν θα φαμε τα μουστάκια μας με το σέρβις. ..

ΕΦτιαξα χτες χοιρινο με λάχανο κ εβαλα λίγη καπνιστή παπρικα κ έγινε μούρλια

photo-2013-04-24-08-57-51-567_zpsff2dd3b2.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααα!!!

Θελω συνταγη γι αυτο το γλυκο με τις στρωσεις μμμμμμμμ!!!

Κουρκουμπινι αυτο το σετ το πηρα το καλοκαιρι γιατι ειχα την χυτρα την μεγαλη της φισλερ κ δεν βολευε να κανεις μικρες ποσοτητες.Ενα θα σου πω, η μικρη η τετραλιτρη κανοντας την χυτρα με το καπακι της 8λιτρης με εχει σωσει στην κυριολεξια!!! Ασυζητητη ( ετσι γραφετε?) να το παρεις δεν το συζητω εχεις 2 χυτρες μια μεγαλη μια μικρη κ γινονται κ κατσαρολες.Εγω το ειχα παρει λιγο φθηνοτερα 80 ευρω γιατι ειχε εκπτωσεις αλλα κ πριν λιγες μερες που το χαζευα στο Σκλαβενιτη νομιζω εκει γυρω στα 90 90+ το ειχε.

αχχχ ατιμη κριση εχω θελω να παρω μιξερ καλο αλλα ολο κ κατι μας τυχαινει κ ολο στο περιμενε ειναι κ δεν το βλεπω να το παιρνω αμεσα. βασικα κ καταψυκτη ηθελα θα με εσωζε αλλα τι να κανουμε ......

καλαμαρακι μαλλον θελει αλλαγη το λαστιχο κ δυστυχως δεν το καλυπτει η εγγυηση.Εχει γυρω στα 16-17 ευρω. Αλλα αν πιανουν τα χερια του αντρα σου πες του να σου βγαλει την βαλβιδα να την καθαρισει λιγο κ δοκιμασε παλι να δεις αν δουλευει.Εμενα μια φορα μου αλλαξανε το λαστιχο κ παλι δεν δουλευε κ τελικα ανοιξε την βαλβιδα μονος του ο αντρας μου κ ειχε κοπει ενα λαστιχακι .πηγε το πηρε εκανε 1 ευρω κ ετοιμο. Εβγαλα κ το λαστιχο που μου ειχαν αλλαξει τσαμοπα κεβαλα ξανα το παλιο αφου δεν ηταν αυτο το προβλημ κ το κρατησα για μελλοντικο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ναι κουρκουμπινι μου αυτο εννοεί πως το καπακι με την βαλβιδα μπαίνει κ στη μικρη κατσαρόλα αρα θα έχεις δυο χυτρες!

ΑΣε κ μενα μου κάνει νερα η χύτρα μου βγάζει ατμούς πολλούς κ δεν κλειδώνει ανεβαίνει η βαλβίδα κ ειμαι να σκάσω. .. θα παει το καπάκι ο χαζμπαντ σημερα στο σερβις να δω τι θα πουνε...το 2009 την πηρα γμτ..αν μου πουν δεν το καλύπτουν θα φαμε τα μουστάκια μας με το σέρβις. ..

ΕΦτιαξα χτες χοιρινο με λάχανο κ εβαλα λίγη καπνιστή παπρικα κ έγινε μούρλια

photo-2013-04-24-08-57-51-567_zpsff2dd3b2.jpg

τελειο το λαχανο.... μιαμ μιαμ

καλημεραααα!!!

Θελω συνταγη γι αυτο το γλυκο με τις στρωσεις μμμμμμμμ!!!

Κουρκουμπινι αυτο το σετ το πηρα το καλοκαιρι γιατι ειχα την χυτρα την μεγαλη της φισλερ κ δεν βολευε να κανεις μικρες ποσοτητες.Ενα θα σου πω, η μικρη η τετραλιτρη κανοντας την χυτρα με το καπακι της 8λιτρης με εχει σωσει στην κυριολεξια!!! Ασυζητητη ( ετσι γραφετε?) να το παρεις δεν το συζητω εχεις 2 χυτρες μια μεγαλη μια μικρη κ γινονται κ κατσαρολες.Εγω το ειχα παρει λιγο φθηνοτερα 80 ευρω γιατι ειχε εκπτωσεις αλλα κ πριν λιγες μερες που το χαζευα στο Σκλαβενιτη νομιζω εκει γυρω στα 90 90+ το ειχε.

αχχχ ατιμη κριση εχω θελω να παρω μιξερ καλο αλλα ολο κ κατι μας τυχαινει κ ολο στο περιμενε ειναι κ δεν το βλεπω να το παιρνω αμεσα. βασικα κ καταψυκτη ηθελα θα με εσωζε αλλα τι να κανουμε ......

καλαμαρακι μαλλον θελει αλλαγη το λαστιχο κ δυστυχως δεν το καλυπτει η εγγυηση.Εχει γυρω στα 16-17 ευρω. Αλλα αν πιανουν τα χερια του αντρα σου πες του να σου βγαλει την βαλβιδα να την καθαρισει λιγο κ δοκιμασε παλι να δεις αν δουλευει.Εμενα μια φορα μου αλλαξανε το λαστιχο κ παλι δεν δουλευε κ τελικα ανοιξε την βαλβιδα μονος του ο αντρας μου κ ειχε κοπει ενα λαστιχακι .πηγε το πηρε εκανε 1 ευρω κ ετοιμο. Εβγαλα κ το λαστιχο που μου ειχαν αλλαξει τσαμοπα κεβαλα ξανα το παλιο αφου δεν ηταν αυτο το προβλημ κ το κρατησα για μελλοντικο προβλημα.

κοριτσια ευχαριστω για την απαντηση και τις 2 σας:D:D:D. χαρηκα τωρα γιατι εινια καλη τιμη για 2 χυτρες.

αχ και εγω θελω καταψυκτη. με σωζεις που μου λες οτι το εχεις και οτι εινια καλο. αρα να παρω το χαζμπαντ και να παμε πρακτικερ;):D:D:D:D

με το λαστιχο καλα εκανες;);)

για σερβις που τα πατε αυτα τα σκευη;

καλα ας την παρω τωρα εγω και για ο σερβις εχουμε χρονο.

ευχαριστω.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ντεμακι με ρωτησες για την τουρτα και δεν απαντησα η μουλαρα:oops::oops::oops::oops::oops:

εκανα τελικα το παντεσπανι της μανα μου αλλα σοκολατενιο.

5 αυγα, τα χτυπαω στο μιξερ μαζι μεχρι να πηξουν (φουσκωνουν πολυ και οταν παρεις μειγμα με το μιξερ κανεις ενα 8 και αυτο χανεται αφου σχηματιστει. ετσι καταλαβαινουμε οτι εινια ετοιμο)

για 5 αυγα βαζεις 5 κσ ζαχαρη (εγω εβαλα 4)

5 κσ αλευρι και 1 μπεικιν (εβαλα 3κσ αλαευρι και 2κσ κακαο)

το ψηνεις (θελει λιγο)

ετοιμο.

για την κρεμα χτυπησα μορφατ με ζελε ανανα που ειχε μισοπηξει στο μιξερ. εφρατεψε πολυ. τιποτε αλλο.

η σοκολατα απο πανω ηταν γκανας ουσιαστικα, δηαδη 200γρ σοκολατα, 200 μλ κρεμα γαλακτος (εγω εβαλα λαιτ)

το μπλε σχεδιο ηταν βουτυροκρεμα, την εκανα μετα για να σχεδιασω τρομαρα μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μαγειροκόριτσα!!!

λοιπόν,σας χρωστάω φώτος!

το τουρτοκέικ μας

img6474z.jpg

και το σημερινό μας φαγάκι

dsc5883fixed.jpg

κουρκουμπίνι,τα ποπ κεικς τα στερέωσα σε καλαμάκια για σουβλάκια αφού τα έκοψα σε άνισα μεγέθη και τα έμπηξα πάνω σε πορτοκάλι τυλιγμένο με αλουμινόχαρτο!το ίδιο και τα σουβλάκια δίπλα!

όσο για τη συνταγή του γλυκού,είναι αυτή,απλή γρήγορη και με 4 υλικά

την είχε δώσει η mykelly,δεν τη βλέπω τώρα στις αγαπημένες μου συνταγές!θα την ανεβάσω σύντομα!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

το γλυκό

http://www.sintagespareas.gr/sintages/gliko-psigeiou-me-mpiskota.html#rr_message_link

είδα όμως mykelly πως τελικά εσύ είχες κάνει άλλο;;ή βασίστηκε και σε αυτή τη συνταγή;

είδα πάλι τη φώτο σου και όντως είναι διαφορετικό!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

E βρε Ntemiii τι μικρός που είναι ο κόσμος! Ωραίες φωτογραφίες ο σύζυγος! Ωραία και τα καλούδια σου.

Εγώ κόρες σας διαβάζω ανελλειπώς αλλά δεν πολυσυμμετέχω μιας και έχω τις βαρεμάρες μου.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...