Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

φευγω.παω για μαθημα και οταν γυρισω θα παμε βολτα οικογενειακως.για να καταλαβετε σημερα οσο ημουν μονη μου με τα παιδια σκουπισα σφουγγαρισα μεσα εξω,συμμαζεψα,μαγειρεψα,εκανα ντους,ταισα,αλλαξα,μιλησα με εσας,εψαξα για ξενοδοχειο και τωρα ειμαι ετοιμη να φυγω που ηρθε ο αντρας!!!απιστευτο!!!


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα διδυμοπαρέα!

Jasmini περαστικά... Πραγματική ατυχία.... Ούτε κι εγώ έκανα μπάνια (κ τη λατρεύω τη θάλασσα) αλλα δεν μου εκατσε κ πολύ καλά το θέμα των διακοπών!

Νufi αφού δεν ξέρεις τι είναι μασκα, τα νουφάκια είναι πολύ τυχερα! Σου ευχομαι να μην τη χρησιμοποιήσετε ποτέ...(Εμεις τη μαθαμε 50 ημερων με τη βρογχιολίτιδα κ τη χρειαζομαστε κ αρκετα συχνά-δυστυχώς...)

Witch, μπραβο...! Αυτό θα πει σουπερ-μαμα!

Εμείς σήμερα πήγαμε για εμβολιάκι κ είχαμε λίγη γκρινίτσα-καναμε κ λίγο πυρετό, με το παναντολ ηρεμησαν κ επιτελους κοιμήθηκαν...


H81mp3.png

tt7565672fltt.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Διάβασα τα καμώματα των μαγισσομωρών και της μάγισσας μαμάς και γέλασα πάρα πολύ!!!!! :P:p:p:p:p:p Τις απόκριες τι θα κάνετε; Θέλουμε να μας καλέσετε στο πάρτι σας!

Για όσους πάτε Κουφονήσια, αχ, κάντε μια βουτιά και για μας.

Για όσες εορταζατε χτες (ποιές άραγε :rolleyes:) σας ευχόμαστε τα καλύτερα και αναμένουμε σε συνάντηση.

Και έχω να σας πω ότι πρέπει να κανονίσουμε επιτέλους διδυμοκαφέ με πολλές παρουσίες. Εχτες ήπιαμε καφέ με τη φίλτατη γειτόνισσα Agorakia και περάσαμε πολύ ωραία! :P

Αν δεν μπορείτε να κανονίσετε, θα σας πούμε εμείς το καταπληκτικό μέρος. Αλλά πρέπει να έρθετε στο Χαλάνδρι....


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

kalημερες κ απο εμενα.

ωρε τουινς ακουω για καφε. εγω κορες αν ερθω, προβλεπετε να ερθω κ με τα τρια παιδια, οποτε μααλον θα σας χαλασω!

περιττο να σας πω οτι η αποπειρα να μπανιαρισω κ τα δυο μαζι χτες, στο διπλο μπανιερο με το πατωμα ψαρακια κλπ κλπ.. απετυχε παταγοδως δυστυχως! η ελπιδα εκλαιγε παρα πολυ κ φοβηθηκε! ο αλεξ οκ. αλλα την πηρα αρον αρον την μικρη, γιατι φοβηθηκα. εχω ακουσει κ διπλα στο φορουμ οτι το πολυ μεγαλο σοκ κ η τρομαρα, εννιοτε εχουν τραγικα αποτελεσματα στην αναπτυξη του παιδιου.

λοιπον να ρωτησω κατι κ οποια ξερει ή ειχε παρακολουθησει τοτε, ας μου απαντησει πλιζ.

θελω να κανω δωρο στην αδερφη μου τη σοφια κ εψαχνα να βρω ενα θεμα διπλα στο φορουμ με ενα σκευασμα. κατι σαν τεστ ωορηξιας ηταν αν θυμαμαι καλα. δεν το βρηκα ουτε στο αρχειο, ουτε πουθενα. θυμαμαι ομως οτι ειχε αρκετα μεγαλη συμμετοχη σαν θεμα, οπως επισης θυμαμαι κ το μελος που ανοιξε το θεμα (λογω αβαταρ).

κ εστειλα πμ στο μελος.

θυμαται καμια κατι?

πετυχε καμια σας την κουβεντα, να μου πει πως εξελιχθηκε? εγινε κατι αρνητικο?

εκανα καλα?:confused:


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεεερα!!

εγώ για καφέ είμαι μέσα!! το μέρος μόνο να περιλαμβάνει άπλα κούνιες κλπ!!!

τζίνι αν δε γουστάρει δε θα σου απαντήσει που της έστειλες πμ σιγά!! όσο για το θέμα που λές δεν έχω ιδέα!!

τρια παιδιά έχεις με τρια σε θέλουμε πάντως!!

πάω για σφουγγάρισμα..........

σε λίγο και πάλι μαζί σας!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λαερτα πως εινα τα μωρακια μετα την περιπετεια με το βαρος. ολα καλα?

Όλα καλά, Τζίνι, τα μπεμπέ παίρνουν βάρος όπως πρέπει, τρώνε όπως πρέπει αλλά έχουν κολικούς...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Καλημέρα

Είμαι πάρα πολύ εκνευρισμένη γιατί έγραφα- έγραφα και ξαφνικά τα έχασα ολα :mad:! Πάμε πάλι λοιπον!

Γιατί δεν κατεβάζετε το Mozilla αντί για Explorer? Έτσι όταν θα χάνετε σύνδεση ή οτιδήποτε, θα μένει το κείμενο. Επίσης, εγώ πριν κάνω ποστ, κάνω κοπι στο κείμενο κι έτσι αν χαθεί απλά το κάνω πέιστ. Βέβαια αυτά τα λέει το ψυχάκι που σώζει το ίδιο αρχείο σε χίλια directories... Never mind me...

Η θερμοφόρα φαίνεται καλή ιδέα. Και για να πούμε και κάτι παρηγορητικό, τα Ολγάκια σταμάτησαν να ξυπνούν στις 40 ημέρες. Hang on dear Laerta, hang on.... I'm trying to... :):):)

Πάει αυτο το καλοκαίρι, αλλά έρχεται το επόμενο που θα είναι πολύ καλύτερο. Φάντασου πόσα μπάνια θα κάνουμε του χρόνου! Αχ ναί, ήδη το περιμένω πως και πως!!!! Φέτος μόνο τη ζέστη έφαγα, μπάνια, ούζα και ψαρομεζέδες μηδέν... :(

Τελευταία μέρα του καλοκαιριού σήμερα!!!! Φιλιά σε όλους!!

Tzini, χρόνια πολλά στο μπεμπέ σου για χτες!!!! Να το χαίρεσαι!!!!


 

120247mcv711uxx1.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!

σημερα περιμενουμε την παιδιατρο,πιστευω θα μας βρει καλα,απλα θελω να ρωτησω για τους κολικους,αν μπορω να δινω λιγο ζεστο ή κατι για να τα βοηθησω.

επισης θελω να ρωτησω τι μπορει να εχει ο ενας και στα μισα του γευματος σταματαει και κλαιει παρολο που τον βαζω να ρευτει αυτος παλι κλαει.Και παρατηρησα οτι το κανει και με το στηθος αυτο,και μετα με σπρωχνει.Υποψιαζομαι οτι τον πιανει το στομαχακι του γιατι ειναι και ασωτος.

χθες και προχτες ειπαμε να μην τα ξυπνησουμε στις 2 το βραδυ,να δουμε πως θα παει και αυτοι αρχισαν λιγο να διαμαρτυρονται στις 4 με 4.30.Οποτε τους ταισαμε τοτε,δηλ τη νυχτα εχασαν ενα γευμα.Τη μερα βεβαια τους δινω ανα τριωρο ή αν θελουν νωριτερα τους βαζω στο στηθος.Πειραζει που χασαμε ενα γευμα?

αλλα κοντευουμε να σαραντησουμε,οποτε γιατι να τους ξυπναω αυστηρα στο 3ωρο?

ετσι ειμαστε κι εμεις πιο ξεκουραστοι(και με λιγοτερα νευρα;))

χθες μου ελεγε μια φιλη οτι η κορη της θηλαζει 45 λεπτα:shock:,εμενα γιατι βγαινουν off στο τεταρτο??τεσπα δεν θα στεναχωριεμαι αλλο,τους βαζω και οσο θελουν τα μικρα μου,δε θελω να τα ζορισω αλλο.

μονο οταν εχουν γκρινια καθονται ανετα αλλα μονο πιπιλανε.

χθες πληρωσα και το 2ο μηνα του θηλαστρου.Ειπα ενα μηνα ακομα και βλεπουμε.Μικρους στοχους τωρα.

ασχετο:το σουπερ δε φερνει ντεκαφεινε,δε βγαζει λεει η εταιρεια!!αφου το εχω δει,τεσπα θα τα παραγγειλω απο το ιντερνετ.

καφεδακι ε???αχ κριμα που ειμαι μακρυα,θα δωθει ομως η ευκαιρια καποια στιγμη που θα ερθω Αθηνα.


θελω μια θαλασσα γεματη αστεριες!

tJd1p3.png

Το θέμα στη ζωή δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις σωστά ένα άσχημο φύλλο....

(εμείς σκοπεύουμε να το παίξουμε σωστά)

Link to comment
Share on other sites

Να μαστε πάλι.

Κατ΄αρχήν... τζίνι για το σκεύασμα που λέτε δεν ξέρω και εγώ τίποτα.

Για τις παραγγελιές της nunu, εγώ παρακαλώ θα ήθελα μια μερίδα ύπνο.

Νακι, μην λες ότι "έχασαν" το γεύμα. Αν πεινούσαν θα το ζητούσαν. Το ζητούμενο είναι σιγα σιγα να ΄μειώσουν τον αριθμό των γευματων και να αυξήσουν τις ποσότητες. Και για τη φίλη σου που θηλάζει 45 λεπτα: δεν είναι απαραίτητο ότι αυτό είναι όντως θηλασμός. Μπορεί απλά το παιδί να παίζει.

Laerta, καλά το λες για το μοζίλα, το έχω παρατηρήσει, αλλά κάθε φορά πάλι με τον εξπλόρερ μπαινω. Εντωμεταξύ τα αρχεία μου εμφανίστηκαν μυστηριωδώς στο σκληρο του συζυξ. Τι συμπεραίνεις;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι πάλι η ταλαίπωρη...

αχ βαχ!!

Twins ύπνο βρε παιδί μου θές, κάτι πιο πρωτότυπο???? όσο για το φαινόμενο του υπολογιστή σου, τι να πώ? λές όταν παντρευτήκατε να παντρεύτηκαν κι όλα τα υπάρχοντα σας και τώρα μοιράζεστε τα πάντα :?::?::?::?::?::?:

Νακι θα συμφωνήσψ με την προλαλήσασα δεν το χάνουν το γεύμα αν και όποτε θέλουν θα το αναπληρώσουν. Εφ όσον και το βάρος τους είναι οκ!!

Να σας πω και γω τον καημό μου, τους καημούς μάλλον....

Η μπέμπα έβγαλε στις παλαμίτσες τις κάτι σαν δερματικό, πάω λοιπόν και γω και χώνομαι στο ΙΚΑ στην παιδίατρο την είδε και μου είπε να περιμένω 1 εβδομάδα :confused::confused::confused:. Πως θα εξελιχτεί. Πρέπει να πάω δερματολόγο κλάψ.

Γυρίζουμε στο σπίτι και όπως τριγυρνάγαν στα πόδια μου βλέπω την μπέμπα μέσα στα αίματα...ψυχραιμη εγώ ευτυχώς την κοιτάω ξεπλάνω κλπ. Εκεί που βγάινει το τρίτο δοντάκι της πάνω μάλλον χτύπησε και άνοιξε. Ε ρε κλάμα....μέχρι να την κάνω καλά πήγαν όλα πίσω, φαγητό, νύστες πείνες κλπ. Το κεφάλι μου κοντεύει να σπάσει.

Ξαγρυπνήσαμε κιόλας χτες, εκεί που λέω εντάξει το ξεπέρασε και δεν ξυπνάει 4 για παιχνίδια...τσούπ το ξανακάνει. 9μιση ξυπνήσαν τα καμάρια μου τα ξενύχτικα...

Για πείτε μου ρε κόρες λίγο τα ωράρια σας σε ύπνο και φαγητό. Τα δικά μου δε μου φτάνει το χάλι μας το βραδυνό αλλά ακόμα και τη μέρα κάνουν ότι να ναι. Κάθε μέρα διαφορετικές ώρες και διάρκεια ύπνου.

Κατά τ άλλα ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ????


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


φευγω.παω για μαθημα και οταν γυρισω θα παμε βολτα οικογενειακως.για να καταλαβετε σημερα οσο ημουν μονη μου με τα παιδια σκουπισα σφουγγαρισα μεσα εξω,συμμαζεψα,μαγειρεψα,εκανα ντους,ταισα,αλλαξα,μιλησα με εσας,εψαξα για ξενοδοχειο και τωρα ειμαι ετοιμη να φυγω που ηρθε ο αντρας!!!απιστευτο!!!

σε προσλαμβανω αμεσα λεμε!:tongue:

Αν δεν μπορείτε να κανονίσετε, θα σας πούμε εμείς το καταπληκτικό μέρος. Αλλά πρέπει να έρθετε στο Χαλάνδρι....

χμ... αρκετα κοντα ειναι. μπορει κ να μπορεσω.

κ ο μπεμπετος μου εορταζε χτες.

τζίνι αν δε γουστάρει δε θα σου απαντήσει που της έστειλες πμ σιγά!! όσο για το θέμα που λές δεν έχω ιδέα!!

τρια παιδιά έχεις με τρια σε θέλουμε πάντω

στο 1ο. η κοπελα που εστειλα πμ, ειχε ανοιξει το θεμα κ ειχε απαντησει σε παρα πολλες αλλες που θελαν πληροφοριες. σαν να το προωθουσε να το πω?! το ειχε χρησημοποιησει η ιδια κ εκανε παιδι παντως!

στο 2ο. να ερθω να σας αφησω τα παιδια (αλλωστε εχετε πειρα!) κ να φερω το λαπτοπ να δω τις φωτο απ τη βαφτιση, να φτιαχτει επιτελους το αλμπουμ?????

Όλα καλά, Τζίνι, τα μπεμπέ παίρνουν βάρος όπως πρέπει, τρώνε όπως πρέπει αλλά έχουν κολικούς...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

μερσι δια ρας ευχας!

παντως παιδια κ εγω εκανα μιξ τα ματζουνια της γουιτς. απλα δεν τα εβαζα στο γαλα. ηταν αρκατα αποτελεσματικο σαν ροφημα. απλα ο δοκτορ μου ελεγε να μην τους το δινω κοντα στα γευματα.

Τελείωσα!!ουφ!! φάγαμε και τα φρούτα μας και τώρα πάμε βόλτα κρεοπωλείο και φούρνο!! καμιά παραγγελιά????:D:D:D

ναι ωρε! βγηκα για λαϊξη σημερα, αλλα ξεχασα να παρω ποντικι για τα παιδια! 1 κιλο περικαλω!

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!

σημερα περιμενουμε την παιδιατρο,πιστευω θα μας βρει καλα,απλα θελω να ρωτησω για τους κολικους,αν μπορω να δινω λιγο ζεστο ή κατι για να τα βοηθησω.

χθες και προχτες ειπαμε να μην τα ξυπνησουμε στις 2 το βραδυ,να δουμε πως θα παει και αυτοι αρχισαν λιγο να διαμαρτυρονται στις 4 με 4.30.Οποτε τους ταισαμε τοτε,δηλ τη νυχτα εχασαν ενα γευμα.Τη μερα βεβαια τους δινω ανα τριωρο ή αν θελουν νωριτερα τους βαζω στο στηθος.Πειραζει που χασαμε ενα γευμα?

αλλα κοντευουμε να σαραντησουμε,οποτε γιατι να τους ξυπναω αυστηρα στο 3ωρο?

ασχετο:το σουπερ δε φερνει ντεκαφεινε,δε βγαζει λεει η εταιρεια!!αφου το εχω δει,τεσπα θα τα παραγγειλω απο το ιντερνετ.

καφεδακι ε???αχ κριμα που ειμαι μακρυα,θα δωθει ομως η ευκαιρια καποια στιγμη που θα ερθω Αθηνα.

νακιους, εγω οταν εκλεισαν μηνα τα αφησα να κοιμηθουν κ κοιμηθηκαν αρκετα, οπως τα δικα σας. μετα τα ξυπναγα ενα τεταρτο αργοτερα (δεν ξυπναγαν) γιατι ειχα κ εγω το αγχος μηπως δεν μηπως αυτο κ εντελει μια χαρα δεν ξυπναγαν απο σχεδον 1μιση μηνων. 12-6.30. αλλα εγω δεν θηλαζα τοτε. εδινα συμπληρωμα. στη συλια που θηλασα αρκετα κ παλι το συστημα επιασε στον ενα μηνα.

ποιον καφε ψαχνεις κ ντεκαφεινε?

παντως κοπελες εμενα ο γυναικολογος (οταν ημουν εγκυος) κ ο παιδιατρος δεν με αφηναν ουτε ντακαφεινε να πιω, ουτε ζαχαρινη. μου τα απαγορεψαν κ τα δυο. ο παιδοντοκ ελεγε να πινω ενα ελληνικο το πρωι μετα το θηλασμο κ τελος.:-(

Γειαααα...τι κάνετε; Εμείς αύριο επιστρέφουμε.ουφ!!! Πέρασαν οι μέρες. Σας γράφω απο το κινητό του συζύγου κ είναι λίγο σπαστικοοο...θα τα πούμε..

καλα ρε, ειστε ακομα διακοπες?! πωπωπωπωπω! ονειρο!


xmX3p2.png

XKuXp2.png

Link to comment
Share on other sites

tzini-tzini γουρι-γουρι!!! παει ο καναπες!!!!θελω και ασφαλεια αν με προσλαβεις!!!ειμαι καλη ομως θα κανεις αποσβεση γρηγορα.και θα σου μαθω και πολλα γιατροσοφια και ματζουνια!!!


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...