Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe Νοέμβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να βάλω και εγώ την μπέμπα να κοιμάται μπρούμυτα βρε κορίτσια?

Προχθές που πονούσε,την έβαλα το απογευμα και ησύχασε πολύ.. Να την βάζω και όλο το βράδυ?

Εσεις χαμομηλάκι τους δίνετε?

γωγουλα εγω δινω χαμομηλι για κακακια,για κολικους θα παρεις μαραθο κανει δουλεια.


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 44,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    6117

  • omorfakia

    4099

  • mary77

    3427

  • kimi

    2958

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • aleca

    aleca 6.117 δημοσιεύσεις

  • omorfakia

    omorfakia 4.099 δημοσιεύσεις

  • mary77

    mary77 3.427 δημοσιεύσεις

  • kimi

    kimi 2.958 δημοσιεύσεις

Posted Images

γωγουλα εγω δινω χαμομηλι για κακακια,για κολικους θα παρεις μαραθο κανει δουλεια.

Χαμομηλάκι δίνεις μαράκι ή κιντερτε?

Μάραθο θα πάρω απο το super market?

Kακάκια και εμείς κάνουμε μονο μια φορά την ημέρα πια.. Και ζοριζόμαστε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Χαμομηλάκι δίνεις μαράκι ή κιντερτε?

Μάραθο θα πάρω απο το super market?

Kακάκια και εμείς κάνουμε μονο μια φορά την ημέρα πια.. Και ζοριζόμαστε πολύ..

και τα δυο ειναι της μιλουπα και τα εχει και το καρφουρ πολυ πιο φθηνα απο το φαρμακειο.

χαμομηλι γραφει νομιζω το κιντερτε ειναι αλλη μαρκα.

ναι χαμομηλι μου ειπε η παιδιατρος για την δυσκοιλιοτητα απο 50ml 2 φορες την μερα.εγω και μια που δινω κανει δουλεια.

ξεχασα θα τα βρεις εκει που ειναι οι κρεμες και τα γαλατα


fCS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

και τα δυο ειναι της μιλουπα και τα εχει και το καρφουρ πολυ πιο φθηνα απο το φαρμακειο.

χαμομηλι γραφει νομιζω το κιντερτε ειναι αλλη μαρκα.

ναι χαμομηλι μου ειπε η παιδιατρος για την δυσκοιλιοτητα απο 50ml 2 φορες την μερα.εγω και μια που δινω κανει δουλεια.

ξεχασα θα τα βρεις εκει που ειναι οι κρεμες και τα γαλατα

Eυχαριστώ μαράκι.. Θα πάω να της πάρω μάραθο απο το φαρμακείο αν ειναι..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλεναδες!!!

αλεκα να χαιρεσαι το αγορι σου!!!να γερασετε σε ενα μαξιλαρι!!!

ομορφακια μου τι να πω?οι αποψεις διιστανται,αλλα ισως ειναι καλυτερα αν τις βγαλετε να ηρεμησει το κοριτσι...

μαρλεν το διομισαωρο που λες δεν παιζει σε ολους..να σου πω για παραδειγμα τι κανει ο μικρος?ξεκινω λεμε να τον ταιζω στις 10 το πρωι,μαζι με αλλαγμα και ρεψιμο κανουμε καμια ωριτσα παρα κατι γιατι ειναι κ αργος..κοιματι κατα τις 11.30 και στις 12.30 ξυπναει και θελει φαι ενω εχει χτυπησει 120 με 150μλ!!!!με νυχια και με δοντια τον κραταω μεχρι τις 1.30 για να παει στο τρισιμισαωρο!!!!!οποτε εχω μια ωρα ελευθερη που μπορει αυτην την ωρα να πρεπει να ασχοληθω με τη μπεμπα!!!οποτε βραστα χαραλαμπε!!!

εμας τα δικα μας ρε παιδια ακομη δεν εχουν σταματησει το βραδυνο!!!:(

τρωνε σιγουρα μια φορα το βραδυ!!ειδικα ο μπεμπης ισως φαει και 2 δεν ξερω τι να τον κανω!!ειναι σχεδον διπλασιος απο την μπεμπα!!

μαριανθη που βλεπω φωτο σας?απο ολες τις αλλες βλεπω και εδω και στο facebook..

τελικα ειμαστε και πολυ κουκλια τα του νοεμβριου!!!!

μαρια πως πει το συγκαμα της μικρης?εκανε δουλεια το μελανι?


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σα ςπω επισης οτι ειμαι ενα ρακος!!!που να ειχα και τον στρατο ολη την μερα!!!ναναι καλα η πεθερουλα μου που τον κρατα οταν ο λουκας ειναι στη δουλεια..τελικα αυτο που επαθα μαλλον ηταν πυελονεφριτιδα...τελειωσα την αντιβιωση αλλα εχει κανα 2 μερες που ποναω παλι στην κοιλια ρε γαμωτο...εκανα σημερα υπερηχο ανω κοιλιας για να δουμε ολα τα οργανα και ειναι μια χαρα ευτυχως..αλλα αυτος ο πονος τι να ειναι?η στομαχι λεει η εντερο..απο βδομαδα θα κανω παλι εξετασεις να δουμε τι παιζει...τελικα το αγχος και η κουραση φερνουν πολλα..αφηστε που πρεπει να κανω μια διατροφη τυπου οχι λιπαρα οχι χοιρινο οχι σοκολατα,πολλα φρουτα και λαχανικα και ζυμαρικα!!::(:(


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις να δεις κολικους..και τωρα σπαραζει....το κιντερτε με διαφορα βοτανα δεν κανει τιποτα θα παρω για κολικους κιντερτε μονο μαραθο

ασπα μου για τους κολικους ειναι ο μαραθος καλος της μιλουπα..


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ασπα μου για τους κολικους ειναι ο μαραθος καλος της μιλουπα..

αχ λιτσα μου το διαβασα στο σουπερ οτι ειναι για κολικους το βαζω στο καλαθι κ τσουπ ο αντρας μου..τι ειναι αυτο λεει ??λεω για τους κολικους αστο μου λεει αν δε μας πει η παιδιατρος δεν παιρνουμε τιποτα..βρε του λεω ειναι ιδιο με αυτο που εχουμε σπιτι με τα πολλα βοτανα αλλα εχει μονο μαραθο..οχι αστο λεει καλο ειναι κ αυτο που εχουμε..τι να πω??αν εχεις αντρες μαζιιιιιιιιι!....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια δεν ήξερα οτι το κιντερτε είναι μάρκα.. :(

Πάντως κάπου ακουσα για το carmino που λένε οτι βοηθάει στους κολικούς και το ειπα στην παιδίατρο και φώναζε..

Τίποτα λέει, μονο χαμομηλάκι ή κιντερτε και μόνο σε εντονους κολικούς..

Αλλιώς μαλάξεις στη κοιλίτσα και υπομονή.. Είναι λέει κατι εντελώς φυσιολογικό και ετσι θα περάσουν χωρίς φάρμακα.. Μέχρι ιλεό (δε ξερω και πώς γράφεται) μπορει να πάθουν τα παιδάκια απο σταγόνες και φάρμακα..

Μου είπε να αλλάξω και γάλα αν συνεχιστούν να πάρω λεει το nan sensitive.. Το παίρνει καμια σας?

Δεν το άλλαξα ακόμη, ακόμη Almiron πίνουμε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσαρες μου χαιρομαι που ολα για ολες βαινουν καλως...

Ομορφακι μου πολυ το σκεφτομαι το παιδακι σου...τι στεναχωρια και αυτη να μπαινοβγαινετε συνεχεια με πυρετο στο νοσοκομειο...μακαρι να βρεθει μια λυση πολυ συντομα και να ηρεμησετε...Καλα μαρηηηηη εισαι τελειως τρελη????Πας για το τεταρτο???Αυτος ο Παυλιτος σταματημο δεν εχει???Απο που σβηνει???Δεν εχει off??? :ΡΡΡΡ

Αλεκακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και αυτος την οικογενεια σας :) Και του χρονου, να ειστε καλα!!!

Μαρλεν μου Χρονια Πολλα και σε σενα προκαταβολικα και με μεγαλες επιτυχιες...σε σινεμα και ζωη :ΡΡΡ

Ρε Θεανω θα το σκασεις το μωρο απο το γαλα!!!!Ποσα ml πινει την μερα????Κοιτα μην σου κανει πρασινα κακα...εχε τον νου σου...καλα αυτο με το βυζι στο κρεβατι πως το καταφερνεις?Δεν θελει να ρευτει μετα το γευμα η μικρουλα??Εμενα αν δεν ρευτει αναγουλιαζει και στριφογυρναει σαν τον σβιγγο...

Συγνωμη που παιζω με τον πονο σας αλλα ο δικος μου το εχει παρακανει...μεχρι που ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα..κοιμαται απο τις 19:30 ξυπναει τρωει ξανακοιμαται ξανατρωει ολη νυχτα και τελικα ξυπναμε τελειωτικα κατα τις 09:00...μου το εκανε και χτες αυτο...λετε να ειναι υπνηλια απο το εμβολιο???Μα τι στο καλο εχει το γαλα μου???Ηρεμιστικο και υπνωτικο μαζι???Τι να πω...???Και το μεσημερι κοιμοταν απο τις 15:00 μεχρι τις 17:45...βεβαια ηταν ξυπνιος απο τις 09:00...τι να πω...


waWmp3.png

9LyAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες μου χαιρομαι που ολα για ολες βαινουν καλως...

Ομορφακι μου πολυ το σκεφτομαι το παιδακι σου...τι στεναχωρια και αυτη να μπαινοβγαινετε συνεχεια με πυρετο στο νοσοκομειο...μακαρι να βρεθει μια λυση πολυ συντομα και να ηρεμησετε...Καλα μαρηηηηη εισαι τελειως τρελη????Πας για το τεταρτο???Αυτος ο Παυλιτος σταματημο δεν εχει???Απο που σβηνει???Δεν εχει off??? :ΡΡΡΡ

Αλεκακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και αυτος την οικογενεια σας :) Και του χρονου, να ειστε καλα!!!

Μαρλεν μου Χρονια Πολλα και σε σενα προκαταβολικα και με μεγαλες επιτυχιες...σε σινεμα και ζωη :ΡΡΡ

Ρε Θεανω θα το σκασεις το μωρο απο το γαλα!!!!Ποσα ml πινει την μερα????Κοιτα μην σου κανει πρασινα κακα...εχε τον νου σου...καλα αυτο με το βυζι στο κρεβατι πως το καταφερνεις?Δεν θελει να ρευτει μετα το γευμα η μικρουλα??Εμενα αν δεν ρευτει αναγουλιαζει και στριφογυρναει σαν τον σβιγγο...

Συγνωμη που παιζω με τον πονο σας αλλα ο δικος μου το εχει παρακανει...μεχρι που ανησυχω μηπως κατι δεν παει καλα..κοιμαται απο τις 19:30 ξυπναει τρωει ξανακοιμαται ξανατρωει ολη νυχτα και τελικα ξυπναμε τελειωτικα κατα τις 09:00...μου το εκανε και χτες αυτο...λετε να ειναι υπνηλια απο το εμβολιο???Μα τι στο καλο εχει το γαλα μου???Ηρεμιστικο και υπνωτικο μαζι???Τι να πω...???Και το μεσημερι κοιμοταν απο τις 15:00 μεχρι τις 17:45...βεβαια ηταν ξυπνιος απο τις 09:00...τι να πω...

Και μένα κοιμαται πάρα πολύ μαριάνθη.. Σε βαθμό που έλεγα και εγώ του Στάθη μήπως το παρακάνει...Η γιατρός μου είπε όμως να μη τη ξυπνάω για φαγητό..

Εχθές κοιμήθηκε απο τις 2 έως τις 8, ξύπνησαμε,φάγαμε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 11,20.. Εννοείται οτι έκατσε ξύπνια 1,5 ώρα και ξανακοιμήθηκε, ε? Μήπως δε πρεπει τοσο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

μαριανθη τελεια περνας με το ωραριο του μικρου!!!!

ναι γωγουλι κιντερτε ειναι της milupa..εγω του εδωσα ναν sensitive και μου εκανε χειροτερη δυσκοιλιοτητα...δεν ξερω αν θα βοηθουσε στους κολικους αν και το γραφει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...