Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ειρήνη οκ, αφού σου είπε η κοπέλα να το κάνεις, καλά κάνεις!! Απλά μην αγχώνεσαι και μην μετράς με πόρωση το γάλα που αντλείς! Αυτό σε αγχώνει!! Η μπέμπα πώς είναι? Δείχνει ικανοποιημένη? Κατουράει πάνες? Έχει πάρει βάρος? Πώς την βλέπεις??

mamounaki ούτως ή άλλως πριν πας στον γιατρό θα τηλ για να κλείσεις ραντεβού. Αν εξακολουθείς να έχεις αίμα, του το λες. Πόσο κρατάει το αίμα? Αναλόγως!! Ο δικός μου γιατρός είχε πει στις 27 μέρες περίπου, έπεσε διάνα! Και από τις 10 μέρες είχα λίιιιιγα πραγματάκια (με σερβιετάκι ήμουν). Αναλόγως την γυναίκα, η Δέσποινα πχ είχε πει ότι είχε 40 μέρες ολόκληρες...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααααααααααααα!!!!!

ναι ειμαι και εγω εδωωωωωωωωωωωωωω!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ μας να σας ζησει η κουκλιτσα σας!!!τι ευχαριστη εκπληξη ηταν αυτη??Καλο σαραντισμο να εχεις και σε περιμενουμε με νεοτερα!!!

κοριτσια τι κανετε????βλεπω εχουμε θεματα με τον θηλασμο ε?αχ εχω και εγω τα δικα μου!!!

μου την εχει βαρεση ο καιρος ρε γαμωτο,θελω να βγω εξω..αμαν..θα ειναι ομως τοσο βολικα το εξω αναρωτιεμαι????το θεμα ειναι θα μπορω να κανω βολτα στα μαγαζια?θα πεινασει η μικρη,να την θηλασω εξω και που?θα πρεπει να φοραω και ανετα-φαρδια-με κουμπια ρουχα για να ναι πιο βολικος ο θηλασμος?να αυτα ειναιπου μου την δινουν..τεσπα...

το αλλο μου προβλημα ειναι με το ενα στηθος,νομιζω οτι εχει λιγοτερο γαλα απο το αλλο (δε το νομιζω δηλ το βλεπω οταν τρωει) προσπαθω να της το αυξησω αλλα δε καταφερνω...ισως να μου το χαλαει το βραδυνο γιατι η μπουμπου μου τελευταιο γευμα κανει στις 12 και μετα στις 5-6 για λιγο και μετα στις 8 τρωει καλα.ενω την ημερα ειναι αρκετα συχνα στο στηθος..

σκεφτομαι να παρω κ εγω σλινγκ!κλειω εσυ απο που τον πηρες?ποσο?

ρε κοριτσια και εγω οταν την θηλαζω στηριζεται στο χερι μου η μικρη στο μπραστο,και με το αλλο χερι κραταω το στηθος ποτε ποτε.αν χρειαστει σηκωνομαι ενω θηλαζει..[/quoteεγω ειχα αρει ατο asterkisling,com η babywearing δε θυμαμαι ξακα το site αντως εμεινα ολυ ευχαριστημενη και η κοελα ηταν ολυ εξυηρετικη.διλεγεισ εσυ υφασμα και σχεδιο και σου δινει και οδηγιες και κανει και συναντησεις για ειδειξη.


RJfPp2.png

34Hqp2.png Notes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Αγγελικακι να σας ζησει η μπεμπα!!Γερη και δυνατη να ειναι!!!

Λίγες μειναμε, να ξεμπερδευουμε σιγα-σιγα...

Εμεις ειμαστε λίγο αρρωστουληδες οικογενειακώς αλλα το παλευουμε!!

Καλο βραδυ και φιλια σε όλες σας και στα παιδακια σας!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα.

αγγελικούλα να σου ζήσει η μικρή να είναι πάντα γερή

γυρίσαμε και εμείς στο σπιτάκι μας την παρασκεή και τώρα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε στους νέους ρυθμούς. ο μικρός ευτυχώς τρώει και κοιμάται προς το παρόν και ο μεγάλος μου ευτυχώς το έχει πάρει πολύ καλά με το μωρό.

όταν θα έχω χρόνο θα σας διαβάσω και θα γράψω και για τη γέννα μου. φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Μαρια καλώς ηρθατε!!Να σας ζησει και πάλι το μωρακι σας!!!Καλη ευκολία και καλό σαραντισμό!!

Οταν βρεις χρόνο θα περιμενουμε να διαβασουμε και τα δικα σου νεα!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Maraki καλως ηρθατε!!! Να σας ζησει!! Ο,τι επιθυμειτε!!

Σου ειχα ευχηθει στην σελιδα μας στο fb αλλα κατι εχει παθει τωρα τελευταια και δεν εμφανιζονται οι τελευταιες αναρτησεις :(

Τι εγινε Stone?? Μαζι με την ellain ειπατε να τραβήξετε μέχρι τέλους? Περαστικούλια σας οικογενειακώς!!

Παιδάκια, ξανάρχισα τις θηλές :(. Δεν γίνεται μου φαίνεται πως εγώ θα θηλάζω μόνο με αυτές! Αλλιώς πονάω, δεν έχω υπομονή, τα βάζω με την μικρή και είναι άδικο!! Αφού δεν ενοχλείται με την πλαστικούρα και αφού μας χαρίζει έναν άνετο θηλασμό, θα μείνω με αυτές, τι να κάνω...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Maraki καλως ηρθατε!!! Να σας ζησει!! Ο,τι επιθυμειτε!!

Σου ειχα ευχηθει στην σελιδα μας στο fb αλλα κατι εχει παθει τωρα τελευταια και δεν εμφανιζονται οι τελευταιες αναρτησεις :(

Τι εγινε Stone?? Μαζι με την ellain ειπατε να τραβήξετε μέχρι τέλους? Περαστικούλια σας οικογενειακώς!!

Παιδάκια, ξανάρχισα τις θηλές :(. Δεν γίνεται μου φαίνεται πως εγώ θα θηλάζω μόνο με αυτές! Αλλιώς πονάω, δεν έχω υπομονή, τα βάζω με την μικρή και είναι άδικο!! Αφού δεν ενοχλείται με την πλαστικούρα και αφού μας χαρίζει έναν άνετο θηλασμό, θα μείνω με αυτές, τι να κάνω...

clelia δεν πειραζει τι νακανουμε? πλαστικουρα μεν..θηλασμος δε...ομως εχω παρατηρησει οτι παρολη την πλαστικουρα.. δεν την πειραζει καθολου και εκει που την εχω στο ωμο σπρωχνει το κεφαλι κ βρισκει το στηθος μονη της..μυριζει το γαλατακι με ή χωρις "προφυλακτικο";)

σημερα ηταν μερα παπουδογιαγιαδο θειαθειο...απο το πρωι εχουμε επισκεπτηριο...τωρα χαλαρωσαμε,,περιμενουμε να κανουμε μπανακι! αχ σημερα εκατσε και κανα 2ωρο ξυπνια κατσαμε κ λιγο στο μπαλκονι στον ηλιο!!!

μαρακι καλως ηρθατε..με το καλο να προσαρμοστειτε..


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε μαμουνακι, και εμενα βρισκει την θηλη πιο ευκολα, απλα μου τη δινει που τις χρησιμοποιω, τεσπα...

Με αυτο που κανατε με το κεπ, ολα οκ με το ΙΚΑ σας??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κι απο μενα....

Μολις πριν μπηκαμε σπιτι μας απο το γαμο που πηγαμε....

κοριτσια εριξα το γελιο ...

Τελικα μερικες ξανθες επισφραγιζουν τις παροιμιες:D:D:D

Κοιταει μια την μικρη που την εχω στο καροτσι...κι αφου με ρωταει ποσο ειναι τι μου απαντησε?? δικο σας ειναι η αλλουνου??και της λεει ο αντρουλης μου οχι δανεικη την πηραμε για να κανουμε εντυπωση στο γαμο... ελεοςςςς ερωτηση που μας εκανε.....

καλα κοριτσια χτες ηρθεο ο κατα μια εβδομαδα μικροτερος ξαδερφουλης μας { ο γιος της αδερφης του αντρα μου μαζι με την μαμα του φυσικα...}

λοιπον ολη μερα ηταν κολλημενος επανω στο βυζι... κι οταν δεν ηταν εκλαιγε και γκρινιαζε.... καποια στιγμη τα βαλαμε διπλα διπλα να κοιμηθουνε μαζι στο κρεβατακι της μικρης... η δικια μο μονο που δεν ροχαλιζε και αυτος ειχε μπλανταξει στο κλαμα μεσα στο αυτι της,,, η δικια μου οιυτε που πτοηθηκε....ο αμοιρος ειχε βραχνιασει απο το κλαμα ..,. για λιγο του δωσαμε μια απο τις πιπιλες της μικρης και ηρεμησε γιατι εχει κολοικους αλλα η κιουνιαδα μ δεν θελει να του μαθει λεει την πιπιλα ... αλλα ο αμοιρος οταν του την βαλαμε κοιμηθηκε... ε ειναι ξεροκεφαλη ενταξη ειπαμε να μην την μαθει κ η δικια μου την φτυνει δεν την κραταει συνεχεια ...οταν βλεπειοτι κλαει το μικρο αυτη το βαζει στο βυζι και αυτος καθεται και απλα πιπαλαει λες και ειναι πιπιλα δεν πινει γαλα... την βασανο και για τους δυο ειναι αυτο.... τι να πω δεν ξερω εγω παντως με αυτο που ειδα ειπα καλυτερα ξενο παρα βυζιιιι

Οπως μια γειτονια το μικρο μολις εκλεισς χτες 1 ετους και η μονη τροφη της ειναι βυζιιι ουτε κρεμες δεν τρωει ουτε στερεα τροφη δεν την θελει,.και η κοπελα θελει να παει για δουλεια και δεν μπορει.Τι να πω εγω αυτο δεν θα το αντεχα ουτε για μενα ουτε για την μικρη μ:(:(:(


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μην στενοχωριετσε για την ψευτοθηλη..Κι εγω 2 μηνες τη χρησιμοποιουσα..Θα δειτε θα στρωσει το στηθος και θα τη βγαλετε!!

Φωτεινη αυτος ειναι ο βασικοτερος λόγος αποθηλασμου, οτι οι μανουλες δυστυχως δεν αντεχουν τον πρωτο καιρό τον πόνο και την ταλαιπωρία..Μετα ολα ειναι πιο ευκολα!!!Το μητρικο γαλα ειναι σαφως πιο ευπεπτο απο το ξενο το οποιο καθεται σαν πετρα στο στομαχακι τους και τα νανουριζει για ωρες ...

Προτιμουσα να αποστειρωνω την ψευτοθηλή και να σφιγγω τα δοντια παρα να αποστειρωνω νυχθημερον μπουκαλια και λοιπα εξαρτηματα...:tongue:

Περα απο ολα τα υπολοιπα οφελη φυσικα ήταν και αυτος ενας ακομη λόγος!

ε ειναι ξεροκεφαλη ενταξη ειπαμε να μην την μαθει κ η δικια μου την φτυνει δεν την κραταει συνεχεια ...οταν βλεπειοτι κλαει το μικρο αυτη το βαζει στο βυζι και αυτος καθεται και απλα πιπαλαει λες και ειναι πιπιλα δεν πινει γαλα... την βασανο και για τους δυο ειναι αυτο.... τι να πω δεν ξερω εγω παντως με αυτο που ειδα ειπα καλυτερα ξενο παρα βυζιιιι

Με την λογικη που ενα μωρακι ζηταει πιπιλα για να ηρεμησει -ή ετσι νομιζουμε- με την ιδια λογικη καποιο αλλο ζηταει βυζακι και μανουλα ...

Το στηθος δεν ειναι μονο τροφή, ειναι παρηγορια, στοργη , ανακουφιση, ασφαλεια και τόσα αλλα!!!Σιγουρα οχι βασανο...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε μαμουνακι, και εμενα βρισκει την θηλη πιο ευκολα, απλα μου τη δινει που τις χρησιμοποιω, τεσπα...

Με αυτο που κανατε με το κεπ, ολα οκ με το ΙΚΑ σας??

εκανα αυτο που μουπες..δηλωσε μπαμπας μου οτι με φιλοξενει..φτιαξαμε χαρτι εντοπιοτητας και με αυτο το χαρτι λυθηκε ολο το θεμα, χωρις να αλλαξει η ληξιαρχικη πραξη.

ειχε δικιο στο ΚΕΠ το παιδι που μου πε.."μα καλα αμα το ειχες γεννησει στην Αφρικη θα επρεπε να τρεχεις εκει να κανεις τα χαρτια του? σημασια εχει που μενει η μανα"

στο Ικα η υπαλληηλος τσινησε μολις ειδε ληξιαρχικη πραξη, αλλα με εστειλε στον προισταμενο ο οποιος μολις ειδε εντοπιοτητα μου εδωσε επιταγουλα κ εφυγα..


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πετρούλα θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

Πως τα πας; Άντε κοντεύεις και εσύ! Με ένα πόνο σου εύχομαι!

Η Ellain μπαίνει αύριο για πρόκληση ή δε θυμάμαι καλά;

Σήμερα εμείς φορέσαμε το sling μας για πρώτη φορά. Πονάει αρκετά η μέση μου όταν την έχω αγκαλιά και με το sling σήμερα ήταν σαφώς καλύτερα. Δυο φορές τη κοίμησα έτσι μια σε όρθια στάση και μια σε ξαπλωτή και την πρώτη φορά ενώ σκούπιζα ταυτόχρονα!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...