Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Koula - mares


kale

Recommended Posts


Διαφημίσεις

GEIA SOU ANASTASIA! NAI POLU ZESTH XWRIS KLIMATISTIKO DEN PALEUETE.

Oλή μέρα είμαι με το κλιματιστικό δεν αντέχω άλλο το έκλεισα...

Ρε λινάκι πως και δεν είχες κάνει καλλίέργεια????Θυμάμαι ότι σου είχα πει να κάνεις.

Τέλος πάντων δεν έχει σημασία τώρα...το μόνο που έχει σημασία είναι αυτή να είναι η τελευταία φορά που θα κάνεις εξωσωματική και να πάρεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ζέστη....δεν αντέχω άλλο....

Τι κάνετε???

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ τί κανεις?? ετοιμασες βαλιτσες??

Εχω λιωσει απο την ζεστη... και δεν την αντεχω καθολου...:evil:

σε καθε προσπαθεια χρειαζεται καλλιεργεια? και των 2? δεν το ηξερα

Link to comment
Share on other sites

AFOY GINETE H GONIMOPOIHSH ARA KATI SE EMENA OFEILETE KAI DEN PROXORAH H KUHSH.

OXI FAGOURA DEN EXW ENW TOTE POU EIXA KANEI THN KOLPIKI KALLIERGEIA EIXA MIKITES K OUREOPLASMA POU EINAI POLI IPOULO MIKROVIO MOU EIXE PEI NA PLENOME ME AGNO SAPOUNI XAMOMILH ANTI NA KANW PLISIS. THA KANW TWRA KAI THS DYO NA DOUME TH THA DIKSOUN.

KALISPERA CACAO! OXI DEN ETIXE NA EXOUME MILISH.

EGW KATHE FORA EKANA MIA APO THS DIO EKSETASIS ALLA TWRA STHN TELEUTAIA PROSPATHIA DEN EIXA KANEI DEN MOU EIPAI TIPOTA O GIATROS.

Nai vre Linaki mou ginete gonimopisi ala an exei mikrovio den einai kalo to emvrio. Den simeni oti Se sena ofelite !!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oλή μέρα είμαι με το κλιματιστικό δεν αντέχω άλλο το έκλεισα...

Ρε λινάκι πως και δεν είχες κάνει καλλίέργεια????Θυμάμαι ότι σου είχα πει να κάνεις.

Τέλος πάντων δεν έχει σημασία τώρα...το μόνο που έχει σημασία είναι αυτή να είναι η τελευταία φορά που θα κάνεις εξωσωματική και να πάρεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου.

KANONIKA THA EPREPE O GIATROS NA ME PEI NA KANW KALIERGIA ALLA MALLON AYTOI TH THEOROUN ASIMANTI EKSETASH. NAI THA KANW TWRA K VLEPOUME. MAKARI NA KATAFERW SE AYTH THN PROSPATHIA NA PARW STHN AGKALIA MOU TO MWRAKI MOY GIATI DEN KSERW TI ALLO NA KANW AN DEN ERTHEI.


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

KANONIKA THA EPREPE O GIATROS NA ME PEI NA KANW KALIERGIA ALLA MALLON AYTOI TH THEOROUN ASIMANTI EKSETASH. NAI THA KANW TWRA K VLEPOUME. MAKARI NA KATAFERW SE AYTH THN PROSPATHIA NA PARW STHN AGKALIA MOU TO MWRAKI MOY GIATI DEN KSERW TI ALLO NA KANW AN DEN ERTHEI.

ΤΙ κανεις Λινακι.. καλωσορισες ... θα ερθει το μωρακι σου... με υπομονη και πιστη θα ερθει.. να εισαι σιγουρη...:P

Link to comment
Share on other sites

Nai vre Linaki mou ginete gonimopisi ala an exei mikrovio den einai kalo to emvrio. Den simeni oti Se sena ofelite !!!

OX ME EVALES SE IPOPSIES ARA AN KANW KAI TWRA META IDIA EMVRIA DEN PROKITE NA PETIXO. MHPWS NA KSEKINISO APO THN ARXEI ME ORMONES PARA NA EXW THN IDIA ATIXIA THA TRELATHO.

ONTOS EXEIS POLI DIKIO SE AUTO POY LES GIATI OMOS OI GIATROI DEN LENE TIPOTA GIA NA EIMASTE STO SKOTADI K NA PERNOUN XRHMATA. NEURIASA FISIKA OXI ME ESENA KORITSAKI MOY, ALLA ME TOYS GIATROYS KAI THS ATHINAS K EDW STO NHSI.


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

KANONIKA THA EPREPE O GIATROS NA ME PEI NA KANW KALIERGIA ALLA MALLON AYTOI TH THEOROUN ASIMANTI EKSETASH. NAI THA KANW TWRA K VLEPOUME. MAKARI NA KATAFERW SE AYTH THN PROSPATHIA NA PARW STHN AGKALIA MOU TO MWRAKI MOY GIATI DEN KSERW TI ALLO NA KANW AN DEN ERTHEI.

Agapoula mou, mia simvouli.

Xalarose ligo ... Afou den exete kapio provlima, prospathiste kai fisiologika k tha erthei eimai sigouri. Apla prepei na to vgaleis ligo apo to mialo sou.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΙ κανεις Λινακι.. καλωσορισες ... θα ερθει το μωρακι σου... με υπομονη και πιστη θα ερθει.. να εισαι σιγουρη...:P

GEIA SOU NASTAZIA, KALWS SAS VRIKA!

AYTO THELW NA PISTEYW KAI EGW OTI THA ERTHEI EXW UPOMONH K PISTH ALLA MEXRI POTE ME TOSES PROSPATHIES TWRA PAW GIA THN 12H


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


OX ME EVALES SE IPOPSIES ARA AN KANW KAI TWRA META IDIA EMVRIA DEN PROKITE NA PETIXO. MHPWS NA KSEKINISO APO THN ARXEI ME ORMONES PARA NA EXW THN IDIA ATIXIA THA TRELATHO.

ONTOS EXEIS POLI DIKIO SE AUTO POY LES GIATI OMOS OI GIATROI DEN LENE TIPOTA GIA NA EIMASTE STO SKOTADI K NA PERNOUN XRHMATA. NEURIASA FISIKA OXI ME ESENA KORITSAKI MOY, ALLA ME TOYS GIATROYS KAI THS ATHINAS K EDW STO NHSI.

Min agxonese ... Siga siga ...

Egw tha sou elega na perimenis ligo k na ksekourastei k to soma sou k to mialo sou !!!

Kane fisiologika ala poli xalara min skeutese oute gonimes oute tipota !!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

GEIA SOU NASTAZIA, KALWS SAS VRIKA!

AYTO THELW NA PISTEYW KAI EGW OTI THA ERTHEI EXW UPOMONH K PISTH ALLA MEXRI POTE ME TOSES PROSPATHIES TWRA PAW GIA THN 12H

κοριτσαρα μου θα σου ελεγα και εγω να ηρεμησεις λιγο... εισαι μικρουλα και εφοσον δεν εχετε καποιο προβλημα το μωρακι μπορει να ερθει και απο μονο του.... χαλαρωστε λιγο και μην το σκεφτεσαι(τα λεω να τα ακουω και εγω-μμμμ ....ωραια τα λεω:P)

Link to comment
Share on other sites

Agapoula mou, mia simvouli.

Xalarose ligo ... Afou den exete kapio provlima, prospathiste kai fisiologika k tha erthei eimai sigouri. Apla prepei na to vgaleis ligo apo to mialo sou.

EXEIS DIKIO, ALLA O FOVOS STO TH THA MOU SIMVI ME KANEI NA EIMAI POLI AGXOMENH STI TSITA POU LEME. FOVAME ALLA TO RISKARO.

H ALHTHIA EINAI OTI EPEIDH TA PETHERIKA:evil: PATANE EKEI POU PONAW KAI MOU EIPAN MIA KOUVENTA POU ME PLIGOSE PARA POLI DEN TO PERIMENA ME KANEI PIO DINATH STO NA SINEXISO ALLA OXI HREMH K EINAI MEGA LATHOS TO KSERW ALLA THA TO PALEPSO


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites

κοριτσαρα μου θα σου ελεγα και εγω να ηρεμησεις λιγο... εισαι μικρουλα και εφοσον δεν εχετε καποιο προβλημα το μωρακι μπορει να ερθει και απο μονο του.... χαλαρωστε λιγο και μην το σκεφτεσαι(τα λεω να τα ακουω και εγω-μμμμ ....ωραια τα λεω:P)

FISIOLOGIKA DEN NOMIZW NA ERTHEI AFOU DEN EXEI ERTHEI TOSA XRONIA DEN TO PISTEYO ME TIPOTA MONO AN GINEI THAUMA.

NAI WRAIA TA LES! ALLA...


image.php?u=35426&dateline=1369653980
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...