Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

ελα ντε καλε συννενοημενες ειμαστε???

neamanoula μου υπομονη και περαστικα σας, ευχομαι ενα ηρεμο βραδακι!

marigia μια χαρα βλεπω..ταξιδακια, νινακια κ.λ.π. ,μπραβο μπραβο!!!!

Οσο για τη νονα η γνωμη μου ειναι να κοιταξεις καπου αλλου, για καποια γυναικα, βρεφονηπιακο παρα να υπαρξουν μεθαυριο παρεξηγησεις..συζητηστε το οσο πιο ανοιχτα γινεται και δωσε το περιθωριο στη νονα σας να σας πει ακριβως τι σκεφτεται αυτη χωρις να εχει την αισθηση οτι θα παρεξηγηθειτε..τωρα πώς θα το κανετε αυτο δε ξερω..


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πεζη μη χαλιέσαι, σε κάποια πράγματα όλοι μα όλοι οι άντρες είναι το ίδιο....μα το ίδιο όμως...λες και έχουν συνεννοηθεί..

ελα ντε?? γιατι χαλιεμαι σαν μακακας??? αφου μονη μου μιλαω, μονη μου φωναζω, μονη μου τα ακουω...αντρες γουρουνακια!!!:lol:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν φημιζομαι για την υπομονη μου και ειδικα αν ειμαι λιγακι τσιτωμενη δεν μπορω να καταπιω τις υποδειξεις, αρπαζομαι κατευθειαν, το ξερω οτι ειναι κακο συνηθειο:rolleyes: Το καλυτερο ειναι η συζητηση αλλα αν υπαρχει συγκρουση αποψεων σκουρα τα πραγματα και δυστυχως το επαναλαμβανω διαφωνουμε σε πολλα. Ο αντρας μου ειναι πιο free και φυσικα αυτο ειναι αποτελεσμα του οτι δεν περναει και τοσο πολυ χρονο με τον μικρο, ενω εγω που τον εχω ολη μερα δεν μπορω να τον αφηνω ανεξελεγκτο, να κανει οτι θελει..!

Ακριβώς έτσι ΠΕΖΗ μου είμαι κι εγώ... σιχαίνομαι τις υποδείξεις και την κριτική... γι αυτό και δεν κριτικάρω ποτέ μα ποτέ τον άλλον ... απ τον φόβο μην κριτικάρουν κι εμένα...

Ακουστέ τι μου είπε εμένα πριν λίγες μέρες ο κατά αλλά αγαπημένος συζυξ "Έχεις καιρό να μάθεις στο παιδί Κανά καινούργιο κoλπάκι τι κάνετε όλη την μέρα???????"κολπακι εννοώντας πως κάνει η γάτα? -νιαου πως κάνει ο πιγκουΐνος? η φώκια? , και η καμηλοπάρδαλη μη χ^εσω......

Και επίσης όταν βγήκαμε έξω την προηγούμενη Κυριακή με τα κοριτσια στήσαμε ολόκληρο καβγά γιατί κατά την γνώμη του δεν έπρεπε να αφήσω το παιδί να κοιμάται έξω στο πάρκο στο καρότσι γιατί θα κρύωνε... Σημειωτέον πως είχε 17 βαθμούς εκείνη την ημέρα απίστευτο ήλιο και η μικρή ήταν με κουκούλα σκουφί υπνόσακο κλπ....Κατερίνα και daf μαζι ήμασταν μιληστε αν έχω άδικο ...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης όταν βγήκαμε έξω την προηγούμενη Κυριακή με τα κοριτσια στήσαμε ολόκληρο καβγά γιατί κατά την γνώμη του δεν έπρεπε να αφήσω το παιδί να κοιμάται έξω στο πάρκο στο καρότσι γιατί θα κρύωνε... Σημειωτέον πως είχε 17 βαθμούς εκείνη την ημέρα απίστευτο ήλιο και η μικρή ήταν με κουκούλα σκουφί υπνόσακο κλπ....Κατερίνα και daf μαζι ήμασταν μιληστε αν έχω άδικο ...

:lol::lol::lol::lol: ενταξει συγγνωμη, αλλα δεν μπορω να σταματησω να γελαω!!!!καλε, τι χαζομπαμπας ειναι αυτος;;;;εμ φαινοταν , εφευγε και την κορακλα την κοιταζε στα ματια ολο ανησυχια κ λατρεια, βρε παιδι μου!!!:wink::lol:

οχι , δεν εχεις αδικο, τα ζουζουνια μας το καταευχαριστηθηκαν και μαζεψαν μπολικο ηλιο (ε ρε βιταμινη D που επεσε:lol:) κ πραγματι ειχε ζεστη, εδω εμεις τοση ωρα εξω ουτε γαντια χρειαστηκαμε, εγω ημουν κ αδιαθετη , θυμασαι, κ ενιωθα σουπερ....ο καιρος ηταν κορυφαιος, να μην εχεις αμφιβολιες!!!!!

α ρε...αντρες!!!!!!πεζουλα ακριβως τα ιδια λεμε!!!!!!!!!! μου τη δινει η κριτικη οσο τιποτα, αλλα απο το να γινεται ο κακος χαμος και να χαλιεμαι τοσο εγω , ε πηρα τις αποφασεις μου!:rolleyes:

νεαμανουλα περαστικα σας, ισως να ειναι δοντι μωρε, σας το ευχομαι δλδ!!!

που πηγε η βαλλου;;να μας πει για το παρτι!!

εμεις σημερα πηγαμε το σινεμα που σας ελεγα, και μαπα το καρπουζι...ειδαμε το 'μαυρο λιβαδι' μια ελληνικη , ειχαμε ευτυχως προσκλησεις κ δεν πληρωσαμε (γενικα σινεμα παω με προσκλησεις ...) ειχε απιστευτη φωτογραφια, πανεμορφη, καλη η γενικη ιδεα της ιστοριας, αλλα απαισιο σεναριο!!!απαισιο λεμε, ασυνδετο, ασπονδυλο, επιφανειακο.....:o οι ηθοποιοι μετριοι εως ψιλοκαλοι, το εσωζε η παρουσια της μπεμπεδελη που τη λατρευω αλλα τι να το κανεις....και ΠΑΛΙ με απογοητευσε ο νεος ελληνικος κιν/γραφος....:rolleyes: α, ευτυχως ο πρωταγωνιστης θεογκ$%$νος!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::lol:http://www.artache.gr/images/base/items/gal__397.jpg

κατα τα αλλα σημερα πρωτη φορα μετα απο πολυυυ καιρο η ερατω εκανε 1,5 ωρα να κοιμηθει....μαλλον πονουσε το στομαχι της γιατι πηραμε ενα αλλο μουσλι και το εφαγε αργα...δεν ξαπλωνε με τιποτα, ηθελε μονο ορθια , αγκαλια. την κοιμισα ετσι για αρκετη ωρα πανω μου κ εθεσα στον μπαμπα της οριο βραδινου...μεχρι τις 7.30 το αργοτερο να εχει τελειωσει....δεν ειναι δυνατο να τελειωνει στις 9 το παιδι κ να εχουμε την απαιτηση να κοιμηθει στις 9,30!!παει το στομαχακι της!!:-(εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να τα λεω, αλλα ο συζυγος τα παιρνει αυτα πολυ ελαφρα κ με εκνευριζει!!!:mad::rolleyes: (και ξανα-μανα..αντρεεεςς)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

daf με γεια το φόρεμα και καλοφόρετο!

Λοιπόν παίδες εμείς μάλλον βγάζουμε τραπεζίτες...πολύ πόνο λέμε!!!!της έτριβα τα ούλα με το δάχτυλο και είναι τόσο πρησμένα και άσπρα,επίσης ένιωσα και τις σχισμές (κάτω δέξια και αριστερά).Δεν κοιμηθήκαμε καθόλου το βράδυ, έχει πυρετό και διάρροια και δαγκώνει τρελά τα πάντα με μανία και μίσος!Επίσης τα πρησμένα και σχισμένα ούλα βγάζουν και λίγο αιματάκι.Ελπίζω σήμερα να βγουν!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

neamanoula μου περαστικα σας βρε, ηλπιζα να ηταν κατι το περαστικο αλλα απο οτι φανεται σας ταλαιπωρει αρκετα:-( Συντομα να ξαναβρειτε τους καλους σας εαυτους!

daf μου με γεια το φορεματακι, απλο αλλα κομψο, καλοφορετο να ειναι και με το καλο και οι υπολοιπες αγορες σας..αυτο ηταν μοναχα η αρχη! Κουκλιτσα η Ερατουλα, δωστης ενα φιλακι και απο εμας εδω!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

daf με γεια το φόρεμα και καλοφόρετο!

Λοιπόν παίδες εμείς μάλλον βγάζουμε τραπεζίτες...πολύ πόνο λέμε!!!!της έτριβα τα ούλα με το δάχτυλο και είναι τόσο πρησμένα και άσπρα,επίσης ένιωσα και τις σχισμές (κάτω δέξια και αριστερά).Δεν κοιμηθήκαμε καθόλου το βράδυ, έχει πυρετό και διάρροια και δαγκώνει τρελά τα πάντα με μανία και μίσος!Επίσης τα πρησμένα και σχισμένα ούλα βγάζουν και λίγο αιματάκι.Ελπίζω σήμερα να βγουν!

Αμάν βρε φιλενάδα!!!!!Το καημένο!!!!!Υπομονη και ίσως λίγο mudisal ή ντεπόν να την ανακουφίσουν!!!!Πυρετό έχει τώρα???

Αχ βιαστικό Χριστινάκι...όλα νωρίς πρέπει να τα κάνεις?/?

Συμπεθέρα, μεγιά το φόρεμα και καλοφόρετο!!!!Λίγο στράς ή κάτι έντονο στον λαιμό νομίζω θα του παει, για να δώσει έναν αέρα λάμψης στο όλο θέμα!!!!Φιλάκια στο Ερατουλίνιον το οποίο εξελίσεται με τρελλούς ρυθμούς!!!!Τι τρελλή φατσούλα είναι αυτή?Το "συντριβάνι" σας με τρελλάινει!!!!

¨Ολες καλά?Εμείς μιά χαρά!!!!

Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ κορίτσια ευχαριστώ, πήγαμε σήμερα παιδίατρο και τί μας είπε????Ωτίτιδα, τώρα από το άλλο το αφτί.Δεν το πιστεύω!!Μέσα σε 3 εβδομάδες 2 φορές ωτίτιδα. Βέβαια αυτή τη φορά είναι πολύ πιο ήπιας μορφή (δεν έσπασε τύμπανο) αλλά συνέπεσε και με τα δόντια τα πίσω που τα είδε και όντως βγαίνουν και εξ'ου και ο πυρετός.Ευτυχώς πάνω από 38.8 δεν κάναμε! Το λοιπόν είναι, ότι επειδή δεν τη βγάζω και έξω, την ωτίτιδα την κολλησε. πχ. μπορεί να την έφερε ο συζυγος που είναι έξω όλη μέρα (χωρίς κάποια συμπτώματα σε αυτόν) και να την κόλλησε στο παιδί. Η ωτίτιδα είναι κολλητική, προέρχεται και από κρύωμα και από ιό.Φυσικά αντιβίωση δεν την γλυτώνουμε....αχχχχ...

Επίσης, άιντε να πω και τα ευχάριστα, πήραμε επιτέλους βάρος (εμ, με τόσο γάλα που έπινε όταν ήταν άρρωστη) και είμαστε αισίως 9820 με 82 εκ. ύψος!Γκομενάρες!Αλλά με ωτίτιδα ρε γμτ!Ελπίζω αύριο να είναι πολύ καλύτερα.Βασικά καλά είναι από διάθεση (τρέχει, παίζει, γελάει κτλ.)καλό είναι αυτό.

Επίσης, πολύ σημαντικό.Τη ρώτησα αν μπορώ να τη δίνω ψωμί ή κόρα ψωμιού για μασούλημα ή ειδικά μπισκοτάκια κτλ. και ήταν κατηγορηματική ΟΧΙ!!!Απαγορεύεται να της δίνω κάτι στο χέρι γιατί ακόμη είναι μικρή, δεν έχει τον έλεγχο και την αίσθηση μπορεί να κόψει μεγάλο κομμάτι και να πνιγεί. Αυτό που κάνω είναι να τα λιώνω εγώ με το πηρούνι ή να κάνω πιο χοντροκομμένη τη κρέμα κι όχι αλοιφή στο μούλτι δηλ. να ελέγχω εγώ το μέγεθος των κομματιών, σε καμία περίπτωση να της το δίνω στο χέρι κάτι για μασούλημα. Μου είπε ότι είναι πολύ επικύνδυνο, ότι έχει σημειωθεί θάνατος βρέφους 10 μηνών από αυτόν το λόγο και ότι η ευθύνη είναι αποκλεισικά δική μου. Λογικά μου ακούστηκαν και συμφωνώ, ήθελα απλά να σας τα μεταφέρω!:wink:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχχχ κορίτσια ευχαριστώ, πήγαμε σήμερα παιδίατρο και τί μας είπε????Ωτίτιδα, τώρα από το άλλο το αφτί.Δεν το πιστεύω!!Μέσα σε 3 εβδομάδες 2 φορές ωτίτιδα. Βέβαια αυτή τη φορά είναι πολύ πιο ήπιας μορφή (δεν έσπασε τύμπανο) αλλά συνέπεσε και με τα δόντια τα πίσω που τα είδε και όντως βγαίνουν και εξ'ου και ο πυρετός.Ευτυχώς πάνω από 38.8 δεν κάναμε! Το λοιπόν είναι, ότι επειδή δεν τη βγάζω και έξω, την ωτίτιδα την κολλησε. πχ. μπορεί να την έφερε ο συζυγος που είναι έξω όλη μέρα (χωρίς κάποια συμπτώματα σε αυτόν) και να την κόλλησε στο παιδί. Η ωτίτιδα είναι κολλητική, προέρχεται και από κρύωμα και από ιό.Φυσικά αντιβίωση δεν την γλυτώνουμε....αχχχχ...

Eεεεε πλάκα κάνεις ρε φιλενάδα!!!Έλεος το καημένο!!!!Περαστικά και αγύριστα!!!!Δεν λές που έχουμε μόνο 2 αυτιά???:lol::lol::lol:

Επίσης, άιντε να πω και τα ευχάριστα, πήραμε επιτέλους βάρος (εμ, με τόσο γάλα που έπινε όταν ήταν άρρωστη) και είμαστε αισίως 9820 με 82 εκ. ύψος!Γκομενάρες!Αλλά με ωτίτιδα ρε γμτ!Ελπίζω αύριο να είναι πολύ καλύτερα.Βασικά καλά είναι από διάθεση (τρέχει, παίζει, γελάει κτλ.)καλό είναι αυτό.

Είδες που ανησυχούσες!!!!Θηρίο με 10 δόντια το κορίτσι μας!!!!Πάντως θα τρελλαθώ τελείως!!!Είχα την εντύπωση ότι τα πισω δόντια βγαίνουν μετα τον 1,5 χρόνο!!!!Εχέι σπάσει κάθε ρεκόρ το Χριστινάκι!!!!

Επίσης, πολύ σημαντικό.Τη ρώτησα αν μπορώ να τη δίνω ψωμί ή κόρα ψωμιού για μασούλημα ή ειδικά μπισκοτάκια κτλ. και ήταν κατηγορηματική ΟΧΙ!!!:wink:

Με κούφανες....ότι και να πω θα είναι λίγο!!!Χθές εμείς φάγαμε σχεδόν 2 μπισκότα, ψιλοπνιγόταν δεν μπορώ να πω, έλεγχα βασικά εγώ πόσο θα κόψει, και όλα οκ. Όντως σε κάποια φάση που του άφησα την προτοβουλία,έκοψε ένα ιδιαίτερα μεγάλο κομμάτι, και αφού άρχισε να βήχει του το έβγαλα εγω απο το στόμα!!!!:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

neamanoula μου πως και πως περιμενα νεα σου..μιλησαμε με τη gio το απογευμα και μου ειπε οτι πηγατε γιατρο:-( Περαστικα στο Χριστινακι, δεν πιστευα οτι θα ηταν κατι σοβαρο αλλα απο οτι φαινεται η ωτιτιδα ξαναχτυπησε η ατιμη, την αντιβιωση τωρα και γρηγορα να γινει καλα! Υπομονη και σε σενα μανουλα θα περασει και αυτη η ταλαιπωρια και θα ερθετε παλι στα ισια σας!! Ειδες ανησυχουσες και για το βαρος..μια χαρα ειναι το παιδι!!;)

Oσο για το φαγητο, με τρομαξες λιγακι, στο εχω πει οτι ο Νικολας ειναι λιγακι πισω στο φαγητο και πραγματι δεν μπορει να μασουλησει μονος του φαγητο, ειναι ακριβως οπως ειπες, δεν εχει αισθηση των ικανοτητων του με αποτελεσμα να πνιγεται μονιμως μολις του δωσω κατι, οποτε κανω πισω τωρα και τον αφηνω να μεγαλωσει λιγακι και οταν αισθανθει ετοιμος θα μασησει κανινικα, παντως δε θελει εμπιστοσυνη πολλα γινονται. Μαλιστα θυμαμαι το καλοκαιρι που ενα κοριτσακι 2 ετων στην Καβαλα νομιζω πνιγηκε με ενα κομματι καροτο, με το που το ακουσα επαθα σοκ θυμαμαι..:-(

Εμεις κατα τα αλλα καλα, κοιμαται το καλο μου και λεω να ακολουθησω και εγω σιγα σιγα..φιλακια!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

νεαμανουλα περαστικα σας και παλι...!!αχ αυτο το χριστινακι!παντως ειναι κοριτσαρος, 82 ποντους ειναι τρελο υψος για αυτη την ηλικια!ειναι πανω απο την 100η ή μου φαινεται;κ οντως τα πισω τα βγαζουν πολυυυ μετα!!!απιστευτη η κορακλα σου!

αυτο που λεει η παιδιατρος για το φαγητο δεν μου φαινεται σωστο για τους εξης λογους:

1.οσοι προτεινουν το finger food (συμβουλοι γαλουχιας κ διατροφης, παιδιατροι)βασιζονται στον παγκοσμιο οργανισμο υγειας για το ξεκινημα των στερεων. δεν προκειται για 'σχολη' που καποιος ακολουθει ή οχι (αν κ τελικα αυτο γινεται) αλλα για τον πιο εγκριτο οργανισμο υγειας!

2. το αντανακλαστικο του 'φτυσιματος' εχει ξεκινησει απο τον 3ο-4ο μηνα ενω επισης ηδη μασουλανε, αρα ειναι ικανα να λιωσουν τροφες μασουλωντας τες.

3. Η εμφανιση των δοντιων δηλωνει οτι το ολο συστημα ειναι ετοιμο να πολτοποιησει την τροφη.

αν δωσεις ψωμι πχ ή αβοκαντο ή μπανάνα, το παιδι θα το κοψει κομμματακι κομματακι, θα το λιωσει κ θα το καταπιει. αν ειναι πολυ, το βγαζει με τη γλωσσα. αν πνιγει, αν παει δλδ φαγητο στους πνευμονες, βηχει κ το βγαζει. ο θανατηφορος πνιγμος δυστυχως μπορει να συμβει με οποιαδηποτε μορφη τροφης. πχ με υγρο....

ευθυνη δικη μας ειναι να ειμαστε μπροστα στο παιδι για να αποφευχθει κατι που θα κανουν λογω αγνοιας ή ατυχηματος κ να το προλαβουμε. δεν θα του δωσεις το αβοκαντο ενω παιζει στο χαλι πχ κ εσυ θα πλενεις πιατα! επισης, με την κοινη λογικη, λεω πως δεν θα δωσεις στο παιδι κατι το οποιο δεν ειναι ετοιμο να δεχτει και δυσανασχετει!

χαρακτηριστικα , ο ΠΟΥ λεει: μετα τον 9ο, τροφες που εχετε πατησει με πηρουνι κ τροφες που μπορει να πιασει το μωρο με το χερι κ να τις φερει στο στομα.

απο 12ο και επειτα, λιγο λιωμενες, αν ειναι απαραιτητο.

οποτε ...μου φαινεται καπως υπερβολικη η γιατρος σου...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Νεαμανουλα περαστικουλια στο Χριστινάκι σου η οποία εξελίσσεται σε μανεκέν παιδί μου! τι αναλογίες ύψους - βάρους είναι αυτές!!! Θα ήθελα να δω την δικιά μου δίπλα στο Χριστινάκι ...ένα κεφάλι θα της ρίχνει η δικιά σου:lol::lol::lol:...

Κορίτσια μου σήμερα πήγα σε ραντεβού με βρεφικό ...Τώρα τι να σας πω... δεν ξέρω αλλά ψιλοφρικαρα:( .. και όχι γιατί ο βρεφικός δεν ήταν καλός, απεναντίας είναι από του καλύτερους και ακριβότερους στην περιοχή αλλά η όλη κατάσταση μου έφερε στο μυαλό μου κάτι σαν ίδρυμα να το πω.. σαν ορφανοτροφείο:(... δεν ξέρω, αλλά να μου πεις τι περίμενα??? Δηλ οι χώροι ήταν οκ , από καθαριότητα δεν το συζητώ.. άψογη , χαρούμενο περιβάλλον αλλά όταν είδα το μέρος που κοιμούνται τα μικρούλια σφίχτηκε το στομάχι μου... κουνιτσες κολλημένες η μια διπλά στην άλλη... δεν θα μπορούσα να φανταστώ τη μικρή μου να κοιμάται εκεί μέσα με τίποτα...

Αμ το άλλο ?

Την σκηνή να βγάζω την μικρή στον δρόμο και να περιμένω το σχολικό να περάσει να την πάρει την είχα φανταστεί πολύ - πολύ αργότερα... Η εικόνα της μικρής να μπαίνει στο σχολικό και να με κοιτά με τα ματάκια της κατακόκκινα απ το κλάμα απ το άγχος του αποχωρισμού δεν μπορεί να την αντέξει η καρδιά μου.. και μόνο που σας το περιγράφω τα μάτια μου βουρκώνουν.. σκεφτείτε να συμβεί....

Με λίγα λόγια δεν νομίζω πως είμαι έτοιμη να την πάω βρεφικό...

Ελπίζω να μην έγινα γραφική .. ξέρω πως πάρα πολλές μανούλες αναγκάζονται και πάνε τα καμάρια τους σε βρεφικούς και σε πιο μικρές ηλικίες ακόμα αλλά κι αυτές η ψυχούλα τους το ξέρει τι περνάνε...

Όποτε επιλέγω την λύση της νονάς για 2 μήνες και ύστερα βλέπουμε.. Ήρθε σήμερα συζητήσαμε και τα βρήκαμε ήρεμα και ωραία. Σας κούρασα με την γκρίνια μου το ξέρω .. είμαι πολυυυυυυυ γκρινιάρα όλοι το λένε... και θυμάμαι πόσο ενοχλητικό είναι όταν βλέπω την κόρη μου η οποία μιλάμε είναι χειρότερη κι από μένα.. αυτη ειναι μωρο βεβαια αλλα εγω κοτζαμ γαιδουρα:tongue:


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

αν δωσεις ψωμι πχ ή αβοκαντο ή μπανάνα, το παιδι θα το κοψει κομμματακι κομματακι, θα το λιωσει κ θα το καταπιει. αν ειναι πολυ, το βγαζει με τη γλωσσα. αν πνιγει, αν παει δλδ φαγητο στους πνευμονες, βηχει κ το βγαζει. ο θανατηφορος πνιγμος δυστυχως μπορει να συμβει με οποιαδηποτε μορφη τροφης. πχ με υγρο....

...

Daf συμφωνω μαζι σου. Η μικρη οταν πνιγηκε με κορα ψωμιου (θυμαστε που σας το ειχα πει )έκανε εμετο και το έβγαλε. Με την πορτοκαλάδα και ειδικα το νερο μου έχει πνιγει πιο πολλές φορές και με εχει τρομάξει πολύ περισσότερο απο την μια φορά που το έπαθε με το ψωμι.

Πρεπει να δειτε την Ερατω να τρωει την μπανανα της και την ρυζογκοφρέτα της μονη της και θα αναθεωρησετε πως τα παιδακια σε αυτην την ηλικία δεν είναι έτοιμα για finger food . Βεβαια σίγουρα παίζει ρόλο και η εξασκηση, δεν μαθαινουν απο την μια μέρα στην άλλη.

Εχω δει παιδάκι 2 χρονων να τρωει ακόμα αλεσμενα τα πάντα... μμμμ το σκεφτομαι και νομιζω πως δεν θα μου άρεσε να το κανει αυτο και το δικό μου παιδί...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...