Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Καλημερα! Λοιπον δεν μπορω να μην το γραψω, σημερα με τον αντρα μου παθαμε σοκ ακουγοντας τα εξης απο ενα παιδικο σταθμο που ειναι στις δομες.Λοιπον παμε εκει να το δουμε για να εχουμε μια ιδεα και για να διαλεξουμε παιδικους σταθμους που θελουμε να βαλουμε στις επιλογες μας.Η διευθυντρια μας ειπε οτι ο γιος του υπευθυνου του ΕΣΠΑ ειναι στο σταθμο της και οτι δεν εχουν βγει ακομα οι αιτησεις για να διαλεγει (εκεινη)ποια παιδια θα δεχτει.????????Απο ποτε διαλεγουν οι παιδικοι σταθμοι?????Και δευτερον οτι θα εχει τοσες αιτησεις γιατι ειναι το καλυτερο σχολειο τις Ελλαδας...οκ ας το νομιζει και ετσι αλλα ξερετε ποσο μας ζητησε για το σχολικο?Καθηστε ολες καλα: 1650 ευρω το χρονο για ενα παιδακι δηλαδη για 11 μηνες ειναι 150 το παιδακι το μηνα για το σχολικο...?????ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.....

Το σταθμο αυτο ειναι στα νοτια προαστια!!!


l9Iop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μου το ειπε η διευθυντρια μας ειμαστε μικρη περιοχη και συνεννοηθηκαν

Εγώ πάντως που ρώτησα χθές σε ιδιωτικό στη θεσσαλονίκη (ασβεστοχώρι) μου ζήτησε 300? το χρόνο. Να σας πω την αλήθεια μου φάνηκαν και πολλά, αλλά από ότι βλέπω εδώ, ίσως είναι και λίγα.


ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

Μα βρε κορίτσια ειλικρινά ΑΠΟΡΩ ... τί πάει να πει "της είχαν μεταφέρει τα πράγματα ... μπλα μπλα μπλα" {ως γνωστόν υπάρχουν και κακόβουλοι και βλάκες :rolleyes:} αναρωτιέμαι : υπάρχει γυναίκα/μάνα/εργαζόμενη την σήμερον ημέρα που να εμπιστεύεται ότι της είπε κάποιος/α ??????????? ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ να διαβάσεις την Προκύρυξη :shock::shock::shock::shock::shock:

Χριμαρία,

Δεν πάει για εσένα το σχόλιο, εννοείται. Το βλέπω όμως να επαναλαμβάνεται ανά τις σελίδες το χαλασμένο τηλέφωνο και... μου την δίνει , έλεος !

η συγκεκριμενη κοπελα δεν μπηκε στην διαδικασια να κατεβασει καν την προκηρυξη. επαναπαυθηκε σε οτι της ειπε ο θειος της αποφασισε οτι δεν την συμφερει και αφησε εκει το θεμα. μεχρι που την πριζωσα σημερα εγω. ρε γμτ δεν το ψαχνουν καν....εγω αν εχω απορια παντως ανοιγω την προκηρυξη και την διαβαζω παλι. καλυτερα να πιστευω τα ματακια μου και να φταινε αυτα στο τελος αν γινει κατι

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ κιολας, αλλα αμα θελουν 70 για το πουλμαν οπως ειπανε και ζητησουν και κανενα 50αρι για σιτιση, το κραταω και σπιτι το παιδι..........

120 ευρω δεν ειναι λιγα τη σημερον..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η συγκεκριμενη κοπελα δεν μπηκε στην διαδικασια να κατεβασει καν την προκηρυξη. επαναπαυθηκε σε οτι της ειπε ο θειος της αποφασισε οτι δεν την συμφερει και αφησε εκει το θεμα. μεχρι που την πριζωσα σημερα εγω. ρε γμτ δεν το ψαχνουν καν....εγω αν εχω απορια παντως ανοιγω την προκηρυξη και την διαβαζω παλι. καλυτερα να πιστευω τα ματακια μου και να φταινε αυτα στο τελος αν γινει κατι

πες τα χρυσοστομη, εκατο φορες τη διαβασαμε και την εχω μεγαλωσει κιολας να βλεπω πιο καλα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σορρυ κιολας, αλλα αμα θελουν 70 για το πουλμαν οπως ειπανε και ζητησουν και κανενα 50αρι για σιτιση, το κραταω και σπιτι το παιδι..........

120 ευρω δεν ειναι λιγα τη σημερον..........

κατσε να δουμε τι θα ζητησουν. κακα τα ψεματα ολοι μας εχουμε ζοριστει.... και οι παιδικοι το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λοιπον δεν μπορω να μην το γραψω, σημερα με τον αντρα μου παθαμε σοκ ακουγοντας τα εξης απο ενα παιδικο σταθμο που ειναι στις δομες.Λοιπον παμε εκει να το δουμε για να εχουμε μια ιδεα και για να διαλεξουμε παιδικους σταθμους που θελουμε να βαλουμε στις επιλογες μας.Η διευθυντρια μας ειπε οτι ο γιος του υπευθυνου του ΕΣΠΑ ειναι στο σταθμο της και οτι δεν εχουν βγει ακομα οι αιτησεις για να διαλεγει (εκεινη)ποια παιδια θα δεχτει.????????Απο ποτε διαλεγουν οι παιδικοι σταθμοι?????Και δευτερον οτι θα εχει τοσες αιτησεις γιατι ειναι το καλυτερο σχολειο τις Ελλαδας...οκ ας το νομιζει και ετσι αλλα ξερετε ποσο μας ζητησε για το σχολικο?Καθηστε ολες καλα: 1650 ευρω το χρονο για ενα παιδακι δηλαδη για 11 μηνες ειναι 150 το παιδακι το μηνα για το σχολικο...?????ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ.....

λιγο κουτη η ερωτηση μου αλλα θα την κανω δεν κρατιεμαι....

αραγε ο υπευθυνος στελνει το παιδι του μεσω εσπα στον παιδικο?? και αν ναι.... τι εκκαθαριστικο να εχει αραγε....

κακοπροαιρετη ...το ξερω....:evil:

Link to comment
Share on other sites

λιγο κουτη η ερωτηση μου αλλα θα την κανω δεν κρατιεμαι....

αραγε ο υπευθυνος στελνει το παιδι του μεσω εσπα στον παιδικο?? και αν ναι.... τι εκκαθαριστικο να εχει αραγε....

κακοπροαιρετη ...το ξερω....:evil:[/

Ειμαι σιγουρη οτι ολοι αυτοι οι τυποι τα στελνουν μεσω εσπα και χωρις να υποβαλουν καθολου αιτηση και ανεξαρτητου εισοδηματος..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα απο πολλες προσπαθειες εποιασα γραμμη και επικοινωνησα με εσπα. Ρωτησα για τις ανεργες επιδοτουμενες αν θελει τελικα μονο την αποφαση οαεδ και μου ειπε η κοπελα οτι ζητανε μονο αυτο το χαρτι και τη καρτα ανεργιας σε φοτωτυπια εννοειτε επικυρωμενη. Δεν χρειαζεται η εξατομικευμενη παρα μονο σε αυτες που δεν ειναι επιδοτουμενες....

Επισης μου ανεφερε οτι απο αυριο δε θα σηκωνουν κανενα τηλεφωνο.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επισης μου ανεφερε οτι απο αυριο δε θα σηκωνουν κανενα τηλεφωνο.....

Ελλάς το μεγαλείο σου !!!!!!!!!!!!! :shock::shock: Κι έχουν το θράσος και το δηλώνουν κιόλας ?????

Δλδ όταν έχουμε κι εμείς φουλ δουλειά (με κόσμο μπροστά μας εννοείται) να κατεβάζουμε τα ακουστικά ε ????? :idea: ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ !

Κάτσε να πάω μέσα να εισηγηθώ.... :rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρη οτι ολοι αυτοι οι τυποι τα στελνουν μεσω εσπα και χωρις να υποβαλουν καθολου αιτηση και ανεξαρτητου εισοδηματος..

Από που πηγάζει αυτή η σιγουριά σου δηλαδή; Το ότι κάποιος είναι ιδιοκτήτης παιδικού σταθμού σημαίνει πως είναι πλούσιος; Δεν έχει ενοίκιο ή δάνειο; Λογαριασμούς δεν πληρώνει; Μισθούς υπαλλήλων; Εισφορές; Ασφάλιση του ιδίου; Εφορία; Και για να μη τρελαθούμε, αυτοί που έχουν κουζίνα, αγοράζουν για να μαγειρέψουν στα παιδιά μας. Δεν τους τα χαρίζουν. Και τα σχολικά θέλουν καύσιμα και συντήρηση...

Εγώ ας πούμε, πραγματικά αναρωτιέμαι όλη τη χρονιά αν ο παιδικός που πηγαίνει η κόρη μου, βγάζει τα έξοδά του από τα παιδάκια που έχει και με τις τιμές που έχει...

Δηλαδή τι εισόδημα θεωρείτε πως μπορεί να έχει ένας οποιοσδήποτε επιχειρηματίας τη σήμερον;

Καλό θα ήταν, όταν δεν έχετε απτές αποδείξεις, να μη ταράζετε τους υπόλοιπους που ίσως μπαίνουν πρώτη φορά στη διαδικασία του ΕΣΠΑ. Πρόκειται για ένα απ τα ελάχιστα αξιοκρατικά προγράμματα που έχουμε σ αυτή τη χώρα. Οι πίνακες των αιτούντων είναι αναρτημένες στο διαδίκτυο και όλοι έχουμε πρόσβαση στα αναλυτικά αποτελέσματα.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Από που πηγάζει αυτή η σιγουριά σου δηλαδή; Το ότι κάποιος είναι ιδιοκτήτης παιδικού σταθμού σημαίνει πως είναι πλούσιος; Δεν έχει ενοίκιο ή δάνειο; Λογαριασμούς δεν πληρώνει; Μισθούς υπαλλήλων; Εισφορές; Ασφάλιση του ιδίου; Εφορία; Και για να μη τρελαθούμε, αυτοί που έχουν κουζίνα, αγοράζουν για να μαγειρέψουν στα παιδιά μας. Δεν τους τα χαρίζουν. Και τα σχολικά θέλουν καύσιμα και συντήρηση...

Εγώ ας πούμε, πραγματικά αναρωτιέμαι όλη τη χρονιά αν ο παιδικός που πηγαίνει η κόρη μου, βγάζει τα έξοδά του από τα παιδάκια που έχει και με τις τιμές που έχει...

Δηλαδή τι εισόδημα θεωρείτε πως μπορεί να έχει ένας οποιοσδήποτε επιχειρηματίας τη σήμερον;

Καλό θα ήταν, όταν δεν έχετε απτές αποδείξεις, να μη ταράζετε τους υπόλοιπους που ίσως μπαίνουν πρώτη φορά στη διαδικασία του ΕΣΠΑ. Πρόκειται για ένα απ τα ελάχιστα αξιοκρατικά προγράμματα που έχουμε σ αυτή τη χώρα. Οι πίνακες των αιτούντων είναι αναρτημένες στο διαδίκτυο και όλοι έχουμε πρόσβαση στα αναλυτικά αποτελέσματα.

Μα δε μιλησε κανεις για τους ιδιοκτητες των παιδικων αλλα ουτε και για επιχειρηματιες, μαλλον δε καταλαβες και δε διαβασες καλα... μιλησαμε για το γιο του υπευθυνου που δουλευει στον Εσπα... αλιμονο αν δεν εχει αυτος προσβαση.. στην Ελλαδα ζουμε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας

αν και δεν εχω γραψει, διαβαζω το θεμα και ενα μεγαλο μπραβο σε οσους βοηθουν εδω μεσα...

εχω μια ερωτηση να κανω.

ο μικρος μου δεν εχει κοψει ακομη τις πανες. δεν μιλαμε, καναμε και μια επεμβαση στο πουλακι μας και μας πηγε πισω ολο αυτο

εννοειται οτι θα ξεκινησω προσπαθειες εντατικα απο δω και περα. αλλά αν δεν καταφερουμε να τις κοψουμε και μας παρουν σε καποιον δημοτικο σταθμο ξερω οτι θα μας απορριψουν. μπορω μετα να κανω κατι για να παμε σε καποιον ιδιωτικο απο αυτους που θα εχω δηλωσει;

το να δηλωσω μονο ιδιωτικους ειναι λιγο δυσκολο γιατι εχω μονο εναν στην περιοχη μου και οι αλλοι ειναι σχετικα μακρια, ενω οι δημοτικοι που ειναι κοντα μας θα παρουν και πολλά παιδια....

εχετε καμμια ιδεα τι να κανω;


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

οχι δε μπορεις να κανεις κατι μετα για να σε παρουν αλλου. οτι δηλωσεις και οπου μπεις βαση μοριων μονο εκει μπορεις να πας. κι εμενα δεν εχει κοψει πανα και ειμαστε σε φαση αλλα μια ετσι μια αλλιως....!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...