Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

φλεβικη ανεπαρκεια


madipemi

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Επειδη αμεσα πρεπει να χειρουργηθω στο ποδι λογω σοβαρης φλεβικης ανεπαρκειας θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιος καποια με παρομοια εμπειρια.

Η ανεπαρκεια προεκυψε μετα τη δευτερη εγκυμοσυνη μου. Μια μεγαλη φλεβα αρχισε να διαγραφεται στο ποδι μου απο τον προσαγωγο εως κ τη γαμπα κ παρατηρησα οτι δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου:( μαλλον το ποδι μου.

Η αντοχη μου ηταν μειωμενη κ ετσι επισκεφτηκα αγγειολογο ο οποιος μου ειπε οτι πρεπει να με χειρουργησει αμεσα...

Θα ηθελα την εμπειρια σας μιας που ειμαι λιγακι πανοκοβλητη με ολο αυτο :tongue:


-

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

εχω κανει και στα δυο ποδια(οχι ταυτοχρονα φυσικα) εκτομη σαφηνους λογω αυξημενων κιρσων που επιδεινωθηκαν πολυ μετα απο 3 εγκυμοσυνες και αρκετα αυξημενο βαρος!η δικη μου διαγνωση βεβαια μιλουσε για ηπια φλεβικη ανεπαρκεια αλλα το αποφασισα γιατι και αισθητικα ηταν χαλια και πρηζονταν και πονουσαν τα ποδια μου.Και βεβαια αυτο με συμβουλεψαν οι γιατροι.δε μπορω να σου πω οτι μετα την εγχειρηση δεν πρηζονται ή δεν πονανε πια τα ποδια αλλα ειναι καπως βελτιωμενη η κατασταση συν οτι δεν ειναι πια τα ποδια

μου σαν της γριας με αυτους τους χοντρους μπλε κομπους!παντως θα ελεγα να παρεις και δευτερη γνωμη και να ψαξεις καλα το θεμα του γιατρου καθως και του υπερηχογραφητη

που θα σου κανει την απεικονιση γιατι παιζει τεραστιο ρολο...δεν ξερω σε ποια πολη εισαι,αν εισαι αθηνα μπορω να σου δωσω σε π,μ τα στοιχεια του γιατρου που μου εκανε το δευτερο ποδι απο τον οποιο εμεινα πολυ πιο ευχαριστημενη και χειρουργει σε δημοσιο νοσοκομειο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω που νομιζα οτι δεν εχει κανεις το ιδιο προβλημα με μενα!:(

Χαιρομαι πολυ που καταφερνω να μιλαω με καποιον που με καταλαβαινει!

Εκανα κ εγω το χειρουργειο πριν 10 ημερες σαφηνεκτομη κ αφαιρεση κιρσων στο ενα μου ποδι.Οπως λες κ εσυ ειχε αρχισει το ποδι μου να γινεται σαν της γριας με κομπους κ κιρσους πραγμα αφυσικο για το βαρος κ την ηλικια μου.

Ειχα δε κ φοβερη ενοχληση στο ποδι πονο κ πρηξιμο.

Κ ετσι το αποφασισα. Χειρουργηθηκα σε δημοσιο νοσοκομειο- θεσσαλονικη- απο εναν καθηγητη αγγειοχειρουργικης. Με 2 ραμματα στον προσαγωγο κ 2 στην γαμπα κ ολο το υπολοιπο ποδι σουρωτηρι απο Stripper

Νομιζω οτι αισθανομαι καλυτερα ηδη.

Βεβαια με προειδοιποιησαν για την πιθανοτητα να μου συμβει κ στο αλλο ποδι. Δεν πρεπει να παρω κιλα κ να σηκωνω γενικςως βαρη. Να περπαταω κ να προσεχω την διατροφη μου.

Προβλημα βαρους δεν ειχα ποτε - ημουν κ ειμαι 1,74 και 58 κιλα - στις εγκυμοσυνες ομως πηρα απο 25 κιλα στην καθε μια.

Θα ηθελες να μου πεις τι κανεις εσυ για να προφυλαξεις τον εαυτο σου απο αυτην την ιστορια?

Τι προσεχεις?

Τι τρως??

Ειναι πολυ προσφατο το δικο μου κ εχω λιγακι μπερδευτει. Μπορεις να προνοησεις ή θα το παθω αργα η γρηγορα κ στο αλλο ποδι με τα χρονια?


-

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...