Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

Λατρεμένες κόρες μου!

Μήπως ήρθε η ώρα να ανοίξουμε το λατρεμένο, σε όλες μας, θέμα γι' αυτήν την υπέροχη εποχή?

Μήπως ήρθε η ώρα να ετοιμάσουμε τις λίστες μας?

Μήπως ήρθε η ώρα να μοιραστούμε γλυκά συναισθήματα και εικόνες που θα μας φτιάξουν τη διάθεση?

Μήπως ήρθε η ώρα να μοιραστούμε μυρωδάτες στιγμές?

Μήπως ήρθε η ώρα να μοιραστούμε νοστιμότατες συνταγές που θα γευτούμε με τους αγαπημένους μας?

Μήπως ήρθε η ώρα να μπούμε για τα καλά στο κλίμα τους και να μας παρασύρει?

Ε ναι, νομίζω πως ήρθε η ώρα!!! :P

ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΡΧΗ!

1765611lxpejlg12q.gif


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ω ναι ! Ω ναι ! Ηρθε η ωρα!

Ειρηνη μου γλυκια από φετος στις χριστουγεννιατικες αγαπημενες παραδοσεις προσθετω και το να συμμετεχω στο χριστουγεννιατικο θεματακι σου.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Patousidio μου γλυκό, αμήν! Μακάρι για όλο τον κόσμο να είναι τα καλύτερα Χριστούγεννα. Ξέρω πως αυτό δεν είναι εφικτό αλλά εγώ σαν αισιόδοξος άνθρωπος θέλω να ελπίζω να να εύχομαι! :D

Ευουλα μου, με τα πανέμορφα μάτια ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!!! Πολύ γλυκό αυτό που έγραψες.... το "κρατώ"... και σ ευχαριστώ!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου φετος νομιζω το θεματακι το χρειαζομαστε περισσοτερο απο καθε αλλη χρονια.

Να ανταλλαξουμε ιδεες και κυριως να μοιραστουμε ομορφες εικονες που θα μας φτιαξουν τη διαθεση.

Ειμαι σιγουρη θα εχει τρελη συμμετοχη!


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και ο καλικαντζαρος του τοπικ :tongue::tongue::tongue:

επειδη χριστουγεννα χωρις καλικαντζαρο δεν γινεται, σας υποσχομαι αρκετο γέλιο....

ξεκιναμε με την πρωτη συνταγη για χριστουγεννιατικο κεικ

Συστατικά:

- 1 φλιτζάνι αλεύρι

- 1 ένα κουταλάκι μαγειρική σόδα

- 1 φλιτζάνι ζάχαρη

- 1 κουταλάκι αλάτι

- 1 φλιτζάνι βούτυρο

- χυμός λεμονιού

- 4 μεγάλα αυγά

- καρύδια

- 1 μπουκάλι Johnnie Walker (12άρι κατά προτίμηση)

- 2 φλιτζάνια αποξηραμένα φρούτα

Δοκιμάστε το Johnnie Walker για να ελέγξετε την ποιότητα.

Πάρτε μια μεγάλη γαβάθα και δοκιμάστε το ουίσκι ξανά. Για να βεβαιωθείτε για

την ποιότητα, γεμίστε ένα φλιτζάνι και πιείτε. Επαναλάβετε.

Βάλτε το αλεύρι και το βούτυρο στο μίξερ και χτυπήστε τα μέχρι να γίνει μια

μαλακή μπάλα.

Προσθέστε ένα κουταλάκι σόδα. Ξαναχτυπήστε το.

Βεβαιωθείτε ότι το ουίσκι είναι ακόμα ε! ντάξει. Δοκιμάστε άλλο ένα φλιτζάνι.

Σβήστε το μίξετ.

Σπάστε δυο αυτιά και προσθέστε τα στο μπολ. Ρίξτε και το φλιτζάνι με τα

αποξηραμένα φούρτα.

Μιξάρετε το χτυπητό Αν τα αποφρηξαμένα φούρτα κολήσουν στο μαραφέτι του

μίρξερ ξύστε τα με ένα τσακαβίδι.

Δοκιμάστε το ουίθκι για να ελέγξετε τη γεύση του. Μετά, κοθκινήθτε δύο

τζιφλάνια αλάτι. Ή κάτι τέτοιο.

Μπορείτε να! βάλετε και πωθ το λένε. Ποιόθ ενδιαφέρεται.

Τώρα θπάθτε το λεμόνι και θτραγκίκθτε τα καρύδια θαθ. Ελέγξτε το ουίκι

Προθθέθτε ένα μικρό κίτρινο κροκόδειλο. Απειλήθτε ένα μικρό κουταλάκιζάχαρη

ή κάτι άλλο. Ό,τι βρήτε τέλοθ πάντων Πετάκθτε το κοντά θτα άλλα.

Λαδώθτε το φούρνο με κάτι που ζουλιέται και ΚΑΤΟΥΡΗΘΤΕ στο πθυγείο. Ανάπθτε το ταπθί θτουθ 350 βαθμούθ.

Μη κθεχάθετε να χτυπήθετε το μίκθερ. Αφαιρέθτε τη μούρη θαθ από το μπωλ και

ΘΗΚΩΘΕΙΤΕ από το φούρνο. Ελέγκθτε το ουίκι κθανά και πηγαίνετε θτο κρεββάτι.

Χαλά Κριθτούγεννα!

Τακαπληκτική θυνταγή εεε;;;

Χικ !!!


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου φετος νομιζω το θεματακι το χρειαζομαστε περισσοτερο απο καθε αλλη χρονια.

Να ανταλλαξουμε ιδεες και κυριως να μοιραστουμε ομορφες εικονες που θα μας φτιαξουν τη διαθεση.

Ειμαι σιγουρη θα εχει τρελη συμμετοχη!

Έχεις απόλυτο δίκιο, Ευα μου!

Με τόση σκοτεινιά γύρω μας, με τόση οικονομική δυσκολία, εδώ θα φτιάξουν τα κέφια μας! Εδώ θα βρούμε οικονομικές λύσεις για να χαμογελάσουν οι δικοί μας και οι αγαπημένοι μας... !;)

Αν και να σου πω και εμείς να είμαστε μόνο, προσωπικά ΜΟΥ ΑΡΚΕΙ!

Υ.Γ. Πάω να το βάλω και στο parents πως.. "ανοίξαμε"!!! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε,βρε καλως το θεματακι!Ας αρχισουμε να μπαινουμε στο mood των Χριστουγεννων,να χαμογελασουμε λιγο!

Οσο για το αν θα ειναι τα καλυτερα Χριστουγεννα,εννοειται οτι θα ειναι αν ειμαστε ολοι καλα και εχουμε τους αγαπημενους μας διπλα μας!Πραγματικα νομιζω οτι δε χρειαζομαστε τιποτα μα τιποτα αλλο!

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και ο καλικαντζαρος του τοπικ :tongue::tongue::tongue:

επειδη χριστουγεννα χωρις καλικαντζαρο δεν γινεται, σας υποσχομαι αρκετο γέλιο....

ΘΗΚΩΘΕΙΤΕ από το φούρνο. Ελέγκθτε το ουίκι κθανά και πηγαίνετε θτο κρεββάτι.

Χαλά Κριθτούγεννα!

Τακαπληκτική θυνταγή εεε;;;

Χικ !!!

Θταμάτα να πίνειθθθθθθθθθθθθθθθθ!!! Χικ εις την νιοστήν!!! :lol::lol:

χαχαχαχαχα!!!:tongue: Τέλεια συνταγή!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

εχω και πληροφορηση ομως... αμεεεεεεεεεε

γενικα μπορουμε να βαζουμε ανακοινωσεις για εκδηλωσεις και διαφορα απο αλλα sites ;

εχω πχ αυτο

Χριστούγεννα με ... Λιτότητα - Φρούτα και Καρποί

fruit9.jpg

Φέτος μπορείτε να περικόψετε τα έξοδα στολισμού των Χριστουγέννων αξιοποιώντας τα φρούτα και τους καρπούς. Αντί για τις κλασικές Χριστουγεννιάτικες μπάλες μπορείτε να χρησιμοποιήσετε φρούτα και καρπούς, τυλιγμένα σε αλουμινόχαρτο. Τυλίξτε μήλα, πορτοκάλια, μπανάνες, λεμόνια, νεράτζια, καρύδια και όποιον άλλο καρπό βρείτε, μέσα σε αλουμινόχαρτο, φροντίζοντας το τύλιγμα να εφαρμόζει σωστά και να διαγράφεται το σχήμα του καρπού καθαρά. Για τον σκοπό αυτό θα πρέπει να αποφύγετε το χονδρό αλουμινόχαρτο. Ακόμη καλύτερα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αλουμινόχαρτο που χρησιμοποιούν στην ζαχαροπλαστική, που επί πλέον είναι και χρωματιστό. Εναλλακτικά μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αλουμινόχαρτο από σοκολάτες. Αφήστε τα φύλλα και τα κοτσάνια να περισεύουν έξω από το αλουμινόχαρτο, για πιο φυσική όψη. Τοποθετήστε τα φρούτα σε πιατέλλες ή σε γυάλινα βάζα και διακοσμήστε με πράσινες γιρλάντες, κουκουνάρια, καρύδια, κορδέλλες και μικρές λαμπερές μπαλίτσες για εφέ.

Αν δυσκολεύεστε με το αλουμινόχαρτο, χρησιμοποιήστε τα φρούτα και τους καρπούς όπως είναι. Πλύντε τα πολύ καλά και τρίψτε τα με ένα πανάκι, πιθανόν χρησιμοποιώντας και λίγο λάδι, να γυαλίσουν και να αναδειχθεί το χρώμα τους. Χρησιμοποιήστε τα στην διακόσμηση πάνω στο τζάκι, ακουμπισμένα πάνω σε μια πράσινη γιρλάντα. Ενδιάμεσα μπορείτε να βάλετε ξυλάκια κανέλας, κουκουνάρια, μικρές μπαλίτσες, κεριά, αστεράκια ή ολόκληρα καρύδια που έχετε επίσης γυαλίσει. Mπορείτε να τα χρησιμοποιήσετε για να διακοσμήσετε και το στεφάνι της πόρτας, αλλά στην περίπτωση αυτή, θα χρειαστεί να τα τρυπήσετε, για να τα στερεώσετε.

Πάλι με φρούτα, αλλά όσο το δυνατόν μικρότερα (π.χ. μήλα φυρίκια) μπορείτε να φτιάξετε ένα μικρό Χριστουγεννιάτικο δέντρο, για ένα τραπέζι, καρφώνοντας τα φρούτα (χρησιμοποιώντας καλαμάκια για σουβλάκια κομμένα στην μέση), σε ένα κώνο από styrofoam, που μπορείτε να βρείτε στα υλικά συσκευασίας. Βάλτε το δεντράκι σας σε μια σταθερή βάση, (π.χ. ένα πήλινο από γιαούρτι), γεμίστε τα κενά στο δέντρο με πράσινα φυλαράκια π.χ. νερατζιάς ή άλλο, καθώς και τον χώρο γύρω και κάτω από το δεντράκι, συμπληρώστε τον διάκοσμο με μικροσκοπικά στολίδια κι έτοιμο!

Τέλος μπορείτε να αλείψετε τα φρούτα με χτυπημένο ασπράδι αυγού και να πασπαλίσετε επάνω άφθονη ζάχαρη. Κάντε το ίδιο και με μερικές πράσινες γιρλάντες ή φυσικά κλαριά, που θα τα χρησιμοποιήσετε σαν υπόστρωμα για τα ζαχαρωμένα φρούτα. Αφήστε τα να στεγνώσουν και όλα μαζί σε μια διάφανη πιατέλλα και με λίγη επί πλέον ζάχαρη τόπους - τόπους, θα μοιάζουν με παγωμένο τοπίο στο κέντρο του τραπεζιού. Μην βάζετε τα ζαχαρωμένα φρούτα στο ψυγείο, γιατί η υγρασία θα κάνει την ζάχαρη να λυώσει.

Εκτός από την κουζίνα σας, ρίξτε και μια ματιά στα δέντρα και στους θάμνους της γειτονιάς σας και μπορεί να βρείτε κι άλλους ενδιαφέροντες καρπούς, που θα δώσουν άλλον αέρα και χρώμα στην Χριστουγεννιάτικη διακόσμηση φέτος

http://whatcanidoathome.blogspot.gr/2011/12/blog-post.html


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε,βρε καλως το θεματακι!Ας αρχισουμε να μπαινουμε στο mood των Χριστουγεννων,να χαμογελασουμε λιγο!

;);) σας το είχα υποσχεθεί! Καλη αρχή μας, κοριτσάκι μου!

Taz μου, εννοείται πως μπορούμε να βάζουμε και από άλλα sites! Αλίμονο! Οτιδήποτε μας εμπνέει! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...