Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts

Δομνινα μου, καλα κανεις και εισαι χαρουμενη....

Ολα θα πανε καλα κοπελα μου....

Σε σκεφτομαι συνεχεια...

Κοριτσια πηρα τηλ τον Κυριο Κοφινακο...

Ειναι γυναικολογος και συνεργαζεται με το "γαια"..

Τον εχει ακουστα καμια απο σας?

Ελεγα βρε κοριτσια να παω και για μια δευτερη γνωμη...

Εσεις τι λετε?

Ελεγα να του πω αν γινεται να παρακολουθησουμε λιγο τον φυσικο μου κυκλο, μηπως οντως ξεμπλοκαραν οι ωοθηκες, οχι για πολυ, δε με παιρνει αλλωστε, για 2 ή 3 κυκλους....

Αν δεν καταφερω τιποτα τοτε να προχωρησω σε σπερματεγχυση...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δομνινα μου, καλα κανεις και εισαι χαρουμενη....

Ολα θα πανε καλα κοπελα μου....

Σε σκεφτομαι συνεχεια...

Κοριτσια πηρα τηλ τον Κυριο Κοφινακο...

Ειναι γυναικολογος και συνεργαζεται με το "γαια"..

Τον εχει ακουστα καμια απο σας?

Ελεγα βρε κοριτσια να παω και για μια δευτερη γνωμη...

Εσεις τι λετε?

Ελεγα να του πω αν γινεται να παρακολουθησουμε λιγο τον φυσικο μου κυκλο, μηπως οντως ξεμπλοκαραν οι ωοθηκες, οχι για πολυ, δε με παιρνει αλλωστε, για 2 ή 3 κυκλους....

Αν δεν καταφερω τιποτα τοτε να προχωρησω σε σπερματεγχυση...

Καλημέρα Βίλλυ μου,

ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές τους. Δυστυχώς σήμερα άρχισε τον ίδο βήχα και η κόρη μου και δεν την έστειλα παιδικό μέχρι να μας πει η παιδίατρος τί να κάνουμε.

Βίλλυ πραγματικά αδιαθέτησες την μέρα που έπρεπε. Δεν θυμάμαι και θα ήθελα να μου πεις: την ημέρα που κατάλαβες ωορρηξία, είχατε επαφές; Eγώ αυτό δεν μπορώ να καταλάβω, αφού βρίσκουμε την μέρα ωορρηξίας γιατί δεν μένουμε;

Λοιπόν τον κο Κοφινάκο τον έχω κι εγώ στα υπόψιν γιατί μου αρέσει πολύ σαν επιστήμονας και άνθρωπος από τις απαντήσεις του στο gyn.gr Νομίζω έχει ιατρείο κοντά σου. Γιατί δεν πας για μια δεύτερη γνώμη. Δεν χάνεις κάτι. Είχα ακούσει από κάποια κοπέλα (μήπως ήταν η Ιόλη δεν θυμάμαι) ότι έχει φοβερά και ολοκαίνουργια μηχανήματα. Άντε πήγαινε και πεςμου μήπως ακολουθήσω κι εγώ. Ακόμα και ο άντρας μου με προτρέπει να τον επισκεφτώ γιατί του άρεσε πάντα ο τρόπος που συμβουλεύει όταν του έδειχνα τις απαντήσεις που μου έγραφε.

Κι εγώ σκέφτομαι πολύ το Δομνινάκι. Τόση θετική σκέψη δεν μπορεί να πάει χαμένη...


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!

Πήγαμε χτες στο γιατρό είδαμε το σακουλάκι και παραδόξως έβαλε ήχο δειλά δειλά και μας λέει ακούτε? Ακούγαμε κάτι ρυθμικό και υπόκωφο και ο άντρας μου έβλεπε την καρδούλα να πάλλεται!!!!!!!!!!!!! Εγω το ζώο τίποτα!!!!!!!! Ούτε έβλεπα ούτε άκουγα!!!!!!!!!!! χτυπάει αργά λέει και τέλος του μήνα που θα ξαναπάμε θα την ακούσουμε πιο καθαρα!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βίλλυ μου,

ευχαριστώ όλα τα κορίτσια για τις ευχές τους. Δυστυχώς σήμερα άρχισε τον ίδο βήχα και η κόρη μου και δεν την έστειλα παιδικό μέχρι να μας πει η παιδίατρος τί να κάνουμε.

Βίλλυ πραγματικά αδιαθέτησες την μέρα που έπρεπε. Δεν θυμάμαι και θα ήθελα να μου πεις: την ημέρα που κατάλαβες ωορρηξία, είχατε επαφές; Eγώ αυτό δεν μπορώ να καταλάβω, αφού βρίσκουμε την μέρα ωορρηξίας γιατί δεν μένουμε;

Λοιπόν τον κο Κοφινάκο τον έχω κι εγώ στα υπόψιν γιατί μου αρέσει πολύ σαν επιστήμονας και άνθρωπος από τις απαντήσεις του στο gyn.gr Νομίζω έχει ιατρείο κοντά σου. Γιατί δεν πας για μια δεύτερη γνώμη. Δεν χάνεις κάτι. Είχα ακούσει από κάποια κοπέλα (μήπως ήταν η Ιόλη δεν θυμάμαι) ότι έχει φοβερά και ολοκαίνουργια μηχανήματα. Άντε πήγαινε και πεςμου μήπως ακολουθήσω κι εγώ. Ακόμα και ο άντρας μου με προτρέπει να τον επισκεφτώ γιατί του άρεσε πάντα ο τρόπος που συμβουλεύει όταν του έδειχνα τις απαντήσεις που μου έγραφε.

Κι εγώ σκέφτομαι πολύ το Δομνινάκι. Τόση θετική σκέψη δεν μπορεί να πάει χαμένη...

Ναι Γιολακι μου..Ειχαμε επαφη την ιδια μερα και την επομενη της ωορρηξιας..Δεν ειχαμε την προηγουμενη που λενε οτι ειναι σημαντικη...Την επομενη της ωορρηξιας δεν μετραει και τοσο..Θεωρειται αργα..Και περιοδο ειχα ακριβως 15 μερες μετα....

Και εγω δε το καταλαβαινω ρε γμτ...

Εκλεισα ραντευου με τον Κοφινακο την Τεταρτη στις 7..Σηκωσε ο ιδιος το τηλ και ηταν πολυ ευγενικος..Για να δουμε..Ναι ειναι πολυ κοντα μου το Ιατρειο του...Σκεφτηκα οτι δεν πειραζει μια δευτερη γνωμη, εχω διαβασει και τις απανυησεις του εδω στο ιντερνετ και μου φανηκε καλος...

Μολις παω θα σε ενημερωσω για το πως μου φανηκε...

Περαστικα στο κοριτσακι σου...


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!

Πήγαμε χτες στο γιατρό είδαμε το σακουλάκι και παραδόξως έβαλε ήχο δειλά δειλά και μας λέει ακούτε? Ακούγαμε κάτι ρυθμικό και υπόκωφο και ο άντρας μου έβλεπε την καρδούλα να πάλλεται!!!!!!!!!!!!! Εγω το ζώο τίποτα!!!!!!!! Ούτε έβλεπα ούτε άκουγα!!!!!!!!!!! χτυπάει αργά λέει και τέλος του μήνα που θα ξαναπάμε θα την ακούσουμε πιο καθαρα!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!

Μπραβο βρε μαρακι!!!!

Πολυ χαρηκα!!!

Μην ανησυχεις, εσυ ησουν πολυ αγχωμενη, θα το ακουσεις την επομενη φορα...

Ειδες που σου ειπα οτι ολα θα ειναι τελεια?

Προσπαθησε να μετριασεις το αγχος σου οσο μπορεις..

Δεν εχεις να φοβασαι τιποτα κοριτσακι μου...:-P:razz::-P:razz:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι Γιολακι μου..Ειχαμε επαφη την ιδια μερα και την επομενη της ωορρηξιας..Δεν ειχαμε την προηγουμενη που λενε οτι ειναι σημαντικη...Την επομενη της ωορρηξιας δεν μετραει και τοσο..Θεωρειται αργα..Και περιοδο ειχα ακριβως 15 μερες μετα....

Και εγω δε το καταλαβαινω ρε γμτ...

Εκλεισα ραντευου με τον Κοφινακο την Τεταρτη στις 7..Σηκωσε ο ιδιος το τηλ και ηταν πολυ ευγενικος..Για να δουμε..Ναι ειναι πολυ κοντα μου το Ιατρειο του...Σκεφτηκα οτι δεν πειραζει μια δευτερη γνωμη, εχω διαβασει και τις απανυησεις του εδω στο ιντερνετ και μου φανηκε καλος...

Μολις παω θα σε ενημερωσω για το πως μου φανηκε...

Περαστικα στο κοριτσακι σου...

Ωραία, περιμένω εντυπώσεις! Είναι και στο Γαία που είναι καταπληκτικό και από τιμές και από άνεση.

Ρώτατον και πόσο στοιχίζει η σπερματέγχυση σε αυτόν αν βέβαια αναλαμβάνει.

Σίγουρα πιο μεγάλο ρόλο παίζει η προηγούμενη γιατί τα σπερματοζωάρια θέλουν λίγη ώρα να ανέβουν οπότε την ίδια μέρα δεν ξέρεις αν προλαβαίνουν να είναι στην θέση τους πριν πέσει το αυγό.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!

Πήγαμε χτες στο γιατρό είδαμε το σακουλάκι και παραδόξως έβαλε ήχο δειλά δειλά και μας λέει ακούτε? Ακούγαμε κάτι ρυθμικό και υπόκωφο και ο άντρας μου έβλεπε την καρδούλα να πάλλεται!!!!!!!!!!!!! Εγω το ζώο τίποτα!!!!!!!! Ούτε έβλεπα ούτε άκουγα!!!!!!!!!!! χτυπάει αργά λέει και τέλος του μήνα που θα ξαναπάμε θα την ακούσουμε πιο καθαρα!!!!!!!!!!!! ΤΕΛΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!

Τέλεια δεν λες τίποτα! όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα. Εσύ μόνο να συνεχίζεις να ξεκουράζεσαι.


dpTCp2.png

62YBp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΑΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ.

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΛΑΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ.

ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΑΝ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ?[/quote

Γεια σου Μαγδα..

Εισαι ακριβως 6 εβδομαδων οποτε οχι, δε θα ελεγα οτι ειναι ανησυχιτικο...

Ο γιατρος τι σου ειπε?

Αν κατι δε παει καλα μπορει να ειχες αιμα ή πονακια ή και τιποτα..

Θελω να πω οτι δε θα το καταλαβαινες σιγουρα απο καποιο συμπτωμα

γι αυτο εξαλλου χρειαζονται οι συχνες επισκεψεις στον γιατρο..

Το σημαντικο ειναι να ηρεμησεις και οσο δε νοιωθεις κατι περιεργο να υποθετεις οτι ολα ειναι καλα...Ελπιζω να σε βοηθησα καπως...

Φιλακια:-P:razz::-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραία, περιμένω εντυπώσεις! Είναι και στο Γαία που είναι καταπληκτικό και από τιμές και από άνεση.

Ρώτατον και πόσο στοιχίζει η σπερματέγχυση σε αυτόν αν βέβαια αναλαμβάνει.

Σίγουρα πιο μεγάλο ρόλο παίζει η προηγούμενη γιατί τα σπερματοζωάρια θέλουν λίγη ώρα να ανέβουν οπότε την ίδια μέρα δεν ξέρεις αν προλαβαίνουν να είναι στην θέση τους πριν πέσει το αυγό.

Ετσι ειναι..Εμεις ειχαμε την προπροηγουμενη οποτε με την χαμηλη σχετικα κινητικοτητα και αυτο δε βοηθησε..Στην ουσια μονο εκεινη την μερα που καναμε, της ωορηξιας εννοω, μετραει...

Εννοειται οτι θα σε ενημερωσω οταν γυρισω...

Φιλακια:-P:razz::-P


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,

Είναι απίστευτα συγκινητικό το ότι με σκέφτεστε όταν η κάθε μία από σας έχει τόσα στο κεφάλι της.. Είμαι σίγουρη πως τόση θετική ενέργεια δεν υπάρχει περίπτωση να πάει χαμένη! Την άλλη Παρασκευή θέλω να πιστεύω ότι θα έχουμε γιορτή!

Βιλλάκο μου γλυκό καλά έκανες και έκλεισες ραντεβού με τον κ. Κοφινάκο. Μια δεύτερη γνώμη ποτέ δεν βλάπτει. Τα θέματά σου τα ξέρεις και νομίζω ότι μπορείς να αξιολογήσεις σωστά και ανθρώπους και γνώμες.. Πήγαινε στο ραντεβού, δες τι θα σου πει και αποφάσισε αναλόγως.. Εμείς θα είμαστε μαζί σου σε ότι κι αν αποφασίσεις..

Γιόλα μου περαστικά και στην κορούλα σου.. Όταν τα μικρά είναι άρρωστα είναι δράμα.. Όλα τους φταίνε, δεν ξέρουν τι θέλουν και κάνουν τη ζωή μας δύσκολη αλλά εμείς τα λατρεύουμε όπως και να ναι έτσι δεν είναι;

Μάρα μου μια χαρά πας κορίτσι μου. Στο επόμενο ραντεβού όχι μόνο θα την ακούσεις καλύτερα αλλά θα δεις και μια πολύ ωραία εικόνα.. Ένα κανονικό εμβρυάκι.. όχι απλώς μια κουκίδα..

Φιλάκια σε όλα τα υπόλοιπα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα μου; Ένα ωραιότατο αρνητικό αποτέλεσμα, έτσι για να προσγειωθώ όπως κάθε μήνα...Τώρα ο μπέμπης μου θα ήταν περίπου 3 μηνών κι εγώ εξακολουθώ να ασχολούμαι με τεστ εγκυμοσύνης. Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που οι μνήμες επιστρέφουν έντονες:cry::cry::cry:


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου μετά την καταιγίδα πάντα βγαίνει το ουράνιο τόξο.. Στην δική μας περίπτωση μπορεί να αργεί λιγάκι να βγει αλλά θα βγει σίγουρα.. Δεν το διαπραγματεύομαι!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντόλη μου μετά την καταιγίδα πάντα βγαίνει το ουράνιο τόξο.. Στην δική μας περίπτωση μπορεί να αργεί λιγάκι να βγει αλλά θα βγει σίγουρα.. Δεν το διαπραγματεύομαι!

Φρόντισε εσύ τα μωράκια σου Δομνινάκι μου κι άσε με εμένα να γκρινιάζω...θα μου περάσει.


1484168ifaey5elah.gif

lQeqp2.png?FAE7bvRd

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...