Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Επιδοτήσεις άλλες γενικά δεν δικαιουσε Κ εντάξει για να λέμε Κ του στραβου το δίκιο δεν τις χρειάζεσε αν ήταν να περνούν Κ όλοι επιδοτήσεις τι να πουν Κ αυτοί που δεν έχουν . 

      πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

      άρα το κύησης και το λοχείας δέν έχει  εισόδημα καλα διάβασα! μωρέ το ξέρω ότι είναι όλα χ2 απλώς ειμαι λίγο ζουρλή , και μόλις είδα το 2,4 και τα νερα επαθα σοκ! μη μου δίνεις  σημασία κορίτσι μ , να πάνε ολα καλα σ εύχομαι και να μείνουν τα πιτσάκια ‘σπίτι'τους όσο περισσότερο μπορούν ! 

      και στα πληρώνει ο οαεδ;  εχω χιλιομπερδευτει 

      Ναι τους μήνες που δεν δουλεύεις σε πληρώνει ο ΟΑΕΔ . Ο εργοδότης τι να πληρώσει αφού δεν του κάνεις δουλειά.  Απλά δεν σου δίνει όλο τον μισθό που επερνες σου δίνει κάποιο ποσό 

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Γεια σε όλες τις μελλοντικές μανούλες!

Είμα 5 εβδομάδων και 5 ημερών και πολύ χαρούμενη με την εγκυμοσυνη μου που ήρθε μετά απο 2,5 χρόνια προσπαθειας!!! Μαζι με την χαρα δυστυχως υπάρχει και άγχος και ανυσηχία που πραγματικα ευχομαι να καταλαγιάσει μετα το πρωτο 3μηνο. Σε μια εβδομάδα πάω για υπερηχο και ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα:D.

Οποια βρισκετε σε παρόμοια κατάσταση και της έχουν δωσει ημερομηνία εντός Δεκεμβρη, θα μπορούσαμε να περάσουμε αυτο το μαγικο διαστημα παρέα και να μοιραστουμε τις χαρες και τους φοβους μας!:-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σου Πεπιτσα!Ειμαι η cristin απο Χανια και μαλλον για Δεκεμβρη το κοβω και για μας,καλως ερχομενων ολων!Θα ειναι βεβαια το 3ο κατα σειρα μπεμπακι μου !!:DΚαι παρα τα ζορια που περναμε,ειμαι σουπερ αισιοδοξη και ελπιζω το καλυτερο!Με το καλο να ακουσετε καρδουλα!Εγω ειχα τελευταια περιοδο στις 15 Μαρτη.Εκτος απο τον συζυγο δεν το ξερει κανεις αλλος,οποτε ελπιζω να μου φερεις τυχη!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Πεπιτσα!Ειμαι η cristin απο Χανια και μαλλον για Δεκεμβρη το κοβω και για μας,καλως ερχομενων ολων!Θα ειναι βεβαια το 3ο κατα σειρα μπεμπακι μου !!:DΚαι παρα τα ζορια που περναμε,ειμαι σουπερ αισιοδοξη και ελπιζω το καλυτερο!Με το καλο να ακουσετε καρδουλα!Εγω ειχα τελευταια περιοδο στις 15 Μαρτη.Εκτος απο τον συζυγο δεν το ξερει κανεις αλλος,οποτε ελπιζω να μου φερεις τυχη!

Γεια σου Christin!Καταρχην να χαιρεσαι τα δυο παιδάκια σου!!!Εισαι super μαμα ε?:P Και να έχεις μια πολυ καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη για να μεγαλώσεις την οικογένειά σου!!! Εσυ που έχεις εμπειρία, στην αρχη της εγκυμοσύνης σου είναι λογικό να φοβάσαι πως κάτι δεν θα πάει καλα? Ενω έχω χαρει παρα πολυ γιατι το θέλαμε πολυ εχω ενα συναισθημα πως παραειναι καλο για να ειναι αληθινο...και φοβάμαι μηπως δεν πανε καλά τα πράγματα...Θεωρείς πως ειναι υπερβολικό?:?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλες τις μελλοντικές μανούλες!

Είμα 5 εβδομάδων και 5 ημερών και πολύ χαρούμενη με την εγκυμοσυνη μου που ήρθε μετά απο 2,5 χρόνια προσπαθειας!!! Μαζι με την χαρα δυστυχως υπάρχει και άγχος και ανυσηχία που πραγματικα ευχομαι να καταλαγιάσει μετα το πρωτο 3μηνο. Σε μια εβδομάδα πάω για υπερηχο και ελπιζω να ακουσουμε καρδουλα:D.

Οποια βρισκετε σε παρόμοια κατάσταση και της έχουν δωσει ημερομηνία εντός Δεκεμβρη, θα μπορούσαμε να περάσουμε αυτο το μαγικο διαστημα παρέα και να μοιραστουμε τις χαρες και τους φοβους μας!:-P

ΓΕΙΑ ΣΟΥ pepitsa!!!! EIMAI H ΝΙSA και βρίσκομαι και γω σε αυτην την τόσο όμορφη και τρυφερή στιγμη της ζωής μου όπως και εσύ. Είμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερών και εχόντων καλώς των πραγματων τον ΔΕΚΕΜΒΡΗ θα γίνω και εγώ μια ευτυχισμένη μανούλα για πρώτη μου φορά.Εύχομαι λοιπον και στις δυό μας τα καλύτερα να έρθουν και όλα να πάνε καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες....

Ειμαι η Μαρινα απο Αθηνα και ελπιζω να μπω κι εγω στην παρεα σας αν και δεν ειναι απολυτος συγουρο....

Ειχα κ εγω τελευταια περιοδο στις 15 Μαρτη αλλα δεν εχω παει σε γιατρο να το επιβαιβεωσω γιατι λειπει ο δικος μου και δεν θελω με τιποτα να παω σε αλλον.... Εξαλλου οτι συμβαινει δεν θα αλλαξει σε μερικες μερες.....

Ανεξαρτητα απο τα δικα μου ευχομαι να εχετε μια τελεια εγκυμωσυνη και εναν ακομη πιο τελειο τοκετο!!!!!

Και μην ανυσηχειται για τιποτα , σημερα ξερουμε τι να αποφυγουμε και τι να κανουμε και συνηθως πανε ολα μια χαρα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΟΥ pepitsa!!!! EIMAI H ΝΙSA και βρίσκομαι και γω σε αυτην την τόσο όμορφη και τρυφερή στιγμη της ζωής μου όπως και εσύ. Είμαι 5 εβδομαδων και 4 ημερών και εχόντων καλώς των πραγματων τον ΔΕΚΕΜΒΡΗ θα γίνω και εγώ μια ευτυχισμένη μανούλα για πρώτη μου φορά.Εύχομαι λοιπον και στις δυό μας τα καλύτερα να έρθουν και όλα να πάνε καλά!!!

NISA μου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και να απολάυσεις καθε στιγμή της! Ολα θα πανε καλα και σε μερικους μηνες θα εχουμε στην αγγαλια μας τα υπεροχα μωρακια μας!

Υπερηχογραφημα εχεις κάνει?Εγω εκανα το πρωτο 5εβδομαδων και 2 ημερων και ειδα ενα μικρο φασολάκι!!!(που ηταν ο σακος, το εμβρυο ηταν απλα μια ασπρη γραμμουλα!!!)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες....

Ειμαι η Μαρινα απο Αθηνα και ελπιζω να μπω κι εγω στην παρεα σας αν και δεν ειναι απολυτος συγουρο....

Ειχα κ εγω τελευταια περιοδο στις 15 Μαρτη αλλα δεν εχω παει σε γιατρο να το επιβαιβεωσω γιατι λειπει ο δικος μου και δεν θελω με τιποτα να παω σε αλλον.... Εξαλλου οτι συμβαινει δεν θα αλλαξει σε μερικες μερες.....

Ανεξαρτητα απο τα δικα μου ευχομαι να εχετε μια τελεια εγκυμωσυνη και εναν ακομη πιο τελειο τοκετο!!!!!

Και μην ανυσηχειται για τιποτα , σημερα ξερουμε τι να αποφυγουμε και τι να κανουμε και συνηθως πανε ολα μια χαρα.....

Πραγματικα σου ευχομαι να εισαι και εσυ στην παρεα μας!Θαυμαζω την υπομονη σου!!Εχω θα ειχα τρεξει στο πρωτο αιματολογικο εργαστηριο να κανω χοριακη! Μου αρεσει πολυ η ηρεμη αντιμετώπιση σου!!Μπραβο, θα προσπαθησω να την ακολουθω και εγω!Ενημερωσε μας οταν εχεις νεα!:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

nisa και marina,καλως ορισατε !!με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!Ουτε κι εγω εχω κανει ακομα χοριακη,αλλα εκτος απο την καθυστερηση στην περιοδο,εχω ολα τα συμπτωματα.Αυριο θα κλεισω ραντεβου.Πεπιτσα,ειναι απολυτη φυσιολογικη η αγωνια σου!Ειναι αλλωστε η 1η σου φορα ,και οπως ολες ειμαστε σε αναμενα καρβουνα...ειναι κ οι ορμονες στη μεση;);)Θυμαμαι στην 1η εγκυμοσυνη,τα ψειριζα ολα,τωρα ειμαι εντελως χαλαρη!Εκπαιδευτηκα!!!!:D


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Christin!Καταρχην να χαιρεσαι τα δυο παιδάκια σου!!!Εισαι super μαμα ε?:P Και να έχεις μια πολυ καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη για να μεγαλώσεις την οικογένειά σου!!! Εσυ που έχεις εμπειρία, στην αρχη της εγκυμοσύνης σου είναι λογικό να φοβάσαι πως κάτι δεν θα πάει καλα? Ενω έχω χαρει παρα πολυ γιατι το θέλαμε πολυ εχω ενα συναισθημα πως παραειναι καλο για να ειναι αληθινο...και φοβάμαι μηπως δεν πανε καλά τα πράγματα...Θεωρείς πως ειναι υπερβολικό?:?

ειναι μεχρι να περασει αυτο το καταραμενο το 1ο τριμηνο.μετα θεωρητικα δενει η εγκυμοσυνη και μετα την αυχ.διαφανεια,ησυχαζεις λιγακι...ξερω κι εγω,ειναι και στο χαρακτηρα του καθενος


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Με μεγάλη χαρά μετά από μια δραματική πρώτη εγκυμοσύνη που έληξε άδοξα την 27 εβδομάδα και 2 χρόνια προσπάθειας μπαίνω στην παρέα σας. Ελπίζω να μείνω για τουλάχιστον 8 μήνες ακόμα :)


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


NISA μου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και να απολάυσεις καθε στιγμή της! Ολα θα πανε καλα και σε μερικους μηνες θα εχουμε στην αγγαλια μας τα υπεροχα μωρακια μας!

Υπερηχογραφημα εχεις κάνει?Εγω εκανα το πρωτο 5εβδομαδων και 2 ημερων και ειδα ενα μικρο φασολάκι!!!(που ηταν ο σακος, το εμβρυο ηταν απλα μια ασπρη γραμμουλα!!!)

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΥΠΕΡΗΧΟΓΡΑΦΗΜΑ ΤΗΝ ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΝΕΟΤΕΡΑ.ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΒΓΗΚΑΝ 15ΟΟ.ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΛΑΧΤΑΡΑ ΣΥΧΡΟΝΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΕΧΕΙς ΑΚΟΥΣΕΙ? ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

nisa και marina,καλως ορισατε !!με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!Ουτε κι εγω εχω κανει ακομα χοριακη,αλλα εκτος απο την καθυστερηση στην περιοδο,εχω ολα τα συμπτωματα.Αυριο θα κλεισω ραντεβου.Πεπιτσα,ειναι απολυτη φυσιολογικη η αγωνια σου!Ειναι αλλωστε η 1η σου φορα ,και οπως ολες ειμαστε σε αναμενα καρβουνα...ειναι κ οι ορμονες στη μεση;);)Θυμαμαι στην 1η εγκυμοσυνη,τα ψειριζα ολα,τωρα ειμαι εντελως χαλαρη!Εκπαιδευτηκα!!!!:D

Γεια και σε σενα christin ευχομαι και σε σενα να πανε ολα καλα και εφοσον εισαι πια εκπαιδευμενη οπως λες ανελαβε να εκπαιδευσεις και εμας τις νεοτερες γιατι οσο να ναι ενα μικρο αγχος το εχουμε!!! εγω παντως εχω αρκετες αποριες αλλα για να μην τρωω τον χρονο σας θελω να ρωτησω βρε κοριτσια ειναι φυσιολογικο το στηθος τη μια να πρηζεται και την αλλη να ειναι λιγοτερο πρηζμενο η να ανησυχω???:eek:

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Με μεγάλη χαρά μετά από μια δραματική πρώτη εγκυμοσύνη που έληξε άδοξα την 27 εβδομάδα και 2 χρόνια προσπάθειας μπαίνω στην παρέα σας. Ελπίζω να μείνω για τουλάχιστον 8 μήνες ακόμα :)

Καλησπερα να εισαι αισιοδοξη και να σκεφτεσαι θετικα και αυτο στο λεω γιατι και εγω πρωην παθουσα ημουνα πριν 5 μηνες ακριβως αλλα τωρα πεταω στα συννεφα!!!!!!!:D:D:D:D ητανε μια ατυχη στιγμη που παει περασε δεν χρειαζεται καν να την σκεφτεσαι.Τωρα ειμαστε στην ωραιοτερη και πιο τρυφερη στιγμη της ζωης μας και μονο αυτο εχει σημασια!!! ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες! Με μεγάλη χαρά μετά από μια δραματική πρώτη εγκυμοσύνη που έληξε άδοξα την 27 εβδομάδα και 2 χρόνια προσπάθειας μπαίνω στην παρέα σας. Ελπίζω να μείνω για τουλάχιστον 8 μήνες ακόμα :)

Γεια σου !Μην ανησυχεις ,ολα θα πανε καλα!Σου μιλαει παθουσα ,που τωρα παω για το 3ο!!Εχασα κι εγω μωρακι σε προχωρημενο σταδιο και σε καταλαβαινω....Να εισαι αισιοδοξη,ολα μες στη ζωη ειναι,χαρες αλλα και απογοητευσεις!


kKhCp3.png

b5ebp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεχρι να περασει αυτο το καταραμενο το 1ο τριμηνο.μετα θεωρητικα δενει η εγκυμοσυνη και μετα την αυχ.διαφανεια,ησυχαζεις λιγακι...ξερω κι εγω,ειναι και στο χαρακτηρα του καθενος

Λεω να ακολουθησω την συμβουλη σου, σιγουρα κατι ξερεις παραπάνω!

Η φωτογραφια με τα παιδακια σου ειναι απιστευτα γλυκια!!!:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...