Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

Cafe Νοέμβριος 2011


Recommended Posts

Λες να ισχύουν τα κιλά?? Θα δούμε στο επόμενο υπέρηχο!!!;)

Φυσικά και σημασία έχει να πάνε όλα καλά!!!

Εγώ όταν ρώτησα αυτόν που μου έκανε υπέρηχο αν υπάρχει πρόβλημα με τις μετρήσεις μου είπε πως δε γεννιούνται όλα τα μωράκια ίδια σε κιλά κλπ....

Αυτόν τον ενδιέφερε να μην υπάρχει κάποια περιτύλιξη, να αιματώνεται καλά ο πλακούντας και τέτοια!! Οπότε είπε ότι πάμε καλά!!!;)

ε ναι.. σε αυτη την ηλικια αυτα ειναι το αλφα και το ωμεγα.. βεβαια για την προοδο των κιλων δεν μπορω να ξερω αν και η μεταβολη μου φανηκε αποτομη αλλα σκεψου οτι απο εδω και στο εξης εχουν ολοκληρωθει οι διεργασιες κατασκευης του μωρου και πλεον μπαινει λιπος αρα ισως και να υπαρχει βαση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    2310

  • _marjio

    1778

  • Dina:)

    1305

  • caramello

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ε ναι.. σε αυτη την ηλικια αυτα ειναι το αλφα και το ωμεγα.. βεβαια για την προοδο των κιλων δεν μπορω να ξερω αν και η μεταβολη μου φανηκε αποτομη αλλα σκεψου οτι απο εδω και στο εξης εχουν ολοκληρωθει οι διεργασιες κατασκευης του μωρου και πλεον μπαινει λιπος αρα ισως και να υπαρχει βαση..

Θα δω στις 6/10 που έχω ξανά ραντεβού με τον εξωτερικό μου γυναικολόγο!! Όλο και κάποια απόκλιση θα έχουνε τα αποτελέσματα!! Φαντάζομαι ότι και τα μηχανήματά τους θα διαφέρουνε!!!

Είδωμεν λοιπόν!! Απλά δεν το πιστεύω με τίποτα ότι μπορεί να έχει φτάσει τόσο γιατί η νύφη μου που με περνάει σε εγκυμοσύνη 3 εβδομάδες πήγε χθες στο γυναικολόγο και της έβγαλε τη μικρή 2350 γραμ.. οπότε εμένα δεν μπορεί να είναι 2440...;)

Ας είναι γερά και να έχουμε καλή γέννα κι όλα τα άλλα γίνονται!!!

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να έχει μπουτάκια και μαγουλάκια για να τρώω αλλά αφού τον γεννήσω!!;)

Σε φιλώ!!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει η αποκλιση ειναι μεγαλη αλλα και παλι τα μηχανηματα διαφερουν και οι μετρησεις ειναι κατα προσεγγιση..θα δεις.. σημασια εχει να ειναι ολα μια χαρα...

καλο βραδακι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!

prosperous τελεια τα νεα σου απο το μπεμπινιο!!! Εχει μεγαλωσει πολυ το μαναρι...

Ελενη και συ μια χαρα..ε;; Μην αγχωνεσαι για τις μετρησεις, υπαρχουν και αποκλισεις οπως λεει και η prosperous.. Αφου σου ειπαν και οι γιατροι οτι ειναι ολα καλα τοτε οκ!! Θα εχεις μπουτινια αφρατουλικα για δαγκωμα!!!

Εγω παντως σημερα ημουν λιγο χαλια,....

Πρωτα ξεκινησε η μεση να με ποναει, ειχα μετακινησεις με το αμαξι και με κουρασε...

Και ολοκληρωσαμε με εναν ωραιοτατο πονοκεφαλο!! Τελεια!

Εχει ωραια ταινια παντως στο σταρ ''οι αναμηνσεις μιας γκεισας''

εχω διαβασει και το βιβλιο..

Αντε καλες προβολες!!

Φιλια!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!!

Τι ωραια νεα ειναι αυτα που διαβαζω!!! Μπραβο Prosperous και Ελενη... Τελεια, τελεια!!!

Εγω αφησα το παιδακι μου 838 γραμ, εχω ραντεβου στις 26/9, μετα απο 35 μερες, θα παθω σοκ ε ??? Αχ, αντε να δουμε!!! Ανυπομονω.. :rolleyes:

Παντως, Ελενη, θα το ξαναπω, και το δικο μου το παιδι, δεν ηταν ψηλο, ομως οι μεταβλητες αυτες αλλαζουν μερα με τη μερα.. ;) ειναι και τα γονιδια φυσικα, κι εμεις δεν ειμαστε κανα ψηλοσογο... εκτος και αμα παρει απο τα αδερφια μου.. :rolleyes:

Μεγεια το καροτσι!! Εγω ακομη δεν εχω καταληξει ποιο να παρουμε.. ΘΑ το αφησω να κανω και αλλη ερευνα.. αν και εχω ζαλιστει με τοσα που βλεπω...

Σημερα ηταν μια κουραστικη μερα.. Συνεχισαμε το καθαρισμα του σπιτιου, ευτυχως τα δυσκολα φυγανε.. απλα εχω μια υπερενταση, δεν μπορω να ησυχασω με τιποτα.. εξ ου και το βρυκολακιασμα.. :(

Prosperous, να υποθεσω οτι την περιδεση δεν τη νιωθεις ε ?

Διαβαστε το αρθρο αυτο σχετικο με το θηλασμο και φριξτε..

http://pediatros-thes.gr/?p=1291


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ας γραψει καποια παρακαλω στη λιστα οτι θα γεννησω στο Γεν. Νοσοκομείο Λαμίας.. μετα απο τρεις αποτυχημενες αποπειρες, δεν μπορω να ασχοληθω αλλο με τη μορφοποιηση.. :twisted:

Α! Επι τη ευκαιρια, μηπως μπορειτε να μπυ πειτε πως να βαζω εικονοτσα στη μεση της αναρτησης και, επισης, πως μπορω να βαζω πολλες παραθεσεις σε μια αναρτηση? :confused:


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Λια1111-----------03/11........Κορίτσι - Ιασώ

kyriak_------------05/11........Αγόρι - Ιασώ

marialena1--------09/11.......Αγόρι - Μητέρα

helen83-----------14/11........Αγόρι - Γεν. Νοσοκομείο Βόλου

prosperous--------16/11.......Αγόρι - Ιασώ

annpan------------17/11........Αγόρι -Λητώ

mp1979woman---18/11......Αγόρι -

bee_2-------------20/11........Δίδυμα

SnowFlake--------25/11........

_Aristea-----------28/11.......Κορίτσι - Μητέρα

Dina-------------28/11........Αγόρι - Γεν. Νοσοκομείο Λαμίας

loveboom--------- ........Κορίτσι -

Sofia*------------- ........Κορίτσι -

ΝΕΝΙΚΗΚΑΜΕΝ!!!!

:cool:


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως σημερα ημουν λιγο χαλια,....

Πρωτα ξεκινησε η μεση να με ποναει, ειχα μετακινησεις με το αμαξι και με κουρασε...

Και ολοκληρωσαμε με εναν ωραιοτατο πονοκεφαλο!! Τελεια!

Αριστεα, και μενα σχεδον παντα με ποναει η μεση.. αλλοτε με σουβλιζει.. αλλοτε περιμενει να χαλαρωσω λιγο και βαραει στο ψαχνο.. και εννοειται οτι οταν με πιανει δεν μπορω να αγιασω σε καμια σταση.. Η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι συμπτωμα της εγκυμοσυνης, παντα ειχα θεματακια με τη μεση, λογω κακης στασης του σωματος.. ουφ!! :(

Για να μην πω, για το ματωμα των ουλων το οποιο απεκτησα απο την αρχη της εγκυμοσυνης, τουλαχιστον αυτο θα φυγει, ελπιζω.. :roll:

Εβγαλα και τη βερα μου γιατι τα χερια μου αρχισαν να πρηζονται ...

Με επιασε και μια ληγουρα τωρα.. ουφ!! Αλλα εχω κοψει το βραδινο εδω και καιρο.. θα μου πειτε, 5 η ωρα πηγε, το βραδινο , και να υπηρχε, εξανεμιστηκε..

Αρχισα να γκρινιαζω.. :oops: Ας δω λιγη τηλεοραση...

Καλημερα και πολλα φιλια!!!!


Mothers are angels in training...

jwLhp2.png2424597ta5uajf0xr.gif

BASTAAA!!!46004w58epfhi7j.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ευχαριστω, ευχαριστω για τα καλα λογια και τις ευχες..

η περιδεση δεν ειναι αισθητη οταν εχει γινει η επεμβαση και μετα.. το κακο ειναι οτι στο κοψιμο δεν γινεται αναισθησια (Εκτος αν εχει χωθει λογω του βαρους του μωρου βαθια και δεν την πιανει ο γιατρος) και ειναι μια αβολη και ενοχλητικη διαδικασια.. στη κορη μου και φοβομουν και με ενοχλουσε γιατι ενοιωθα τσιμπηματα..μετα εχει ελαχιστο αιμα που δε διαρκει πολυ και πριν βγω απο το μαιευτηριο με κρατουν μια ωρα για να κανουμε με Nst ωστε να διαπιστωθει η ενταση των συσπασεων λογω του οτι ξαναπειραχτηκε ο τραχηλος..

ωστοσο συνηθως στις πρωτοτοκες δεν ερχεται αμεσα ο τοκετος αλλα μπορει μετα απο μερες (στην κορη μου γεννησα δυο μερες μετα αφου την ιδια μερα εκοψα και τα σπασμολυτικα)..υπαρχει δηλαδη περιπτωση να γεννησω και ανημερα με την κοπη της περιδεσης οπως και η μανα μου στον αδελφο μου..

και εγω dina οταν μετακινουμαι με το αυτοκινητο απο τους κραδασμους ο μπεμπης αρχιζει να με πιεζει στη κοιλια και ειναι λιγο αβολο και ενοχλητικο..

μη μιλαμε για λιγουρα (με τις ωρες μου ειμαι αλλα δεν ειναι οτι δεν υπαρχει) και ειδικα για υπνο.. η κορη μου με εχει τσακισει εδω και ενα μηνα σχεδον με το πισωγυρισμα που χει κανει..

εχθες δε ηθελε να κοιμηθει μαζι μας και μας εδιωχνε και απο το κρεβατι μεχρι που πηρα στροφες και την πηγα στο δωματιο της με το ετσι θελω και με αρκετο μπιρι μπιρι και γκρινια τελικα κοιμηθηκε (4 και μιλαμε) αφου πρωτα πηγαμε και τουαλετα αλλα δυστυχως το πρωι παροτι ξυπνησε χαρουμενη διαπιστωσα οτι ειχε κατουρηθει πανω της μετα απο μια εβδομαδα σχεδον..

απορω τι θα κανω αν συνεχισει ετσι με τον μπεμπη στο σπιτι..μαλλον υπομονη...ολα αλλωστε εχουν αποδειχθει οτι στρωνουν καποια στιγμη..

αυτα.. ετοιμαζομαι για εναν γαμο νωρις το μεσημερι στον Ωροπο και εχω σιδερωμα..

φιλια σε ολες και καλο σκ να εχετε!!

(by the way θα πεταχτω μεχρι το Λητω και θα κανω καποιες μικρες αγορες μαζι με κατι που θελω και για τη κορη μου..)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις κοιλιτσες!!!!!!!!!!

Μπηκα γρηγορα γρηγορα να μαθω τα νεα της προσπ και φευγω σφαιρα για λαικη!!!!!

Προσπ μου ο μπεμπαρος μια χαρα...εφτασε τα 2 κιλα ε? Τσουπωτουλης θα ειναι....θα τρως μπουτακια και μπρατσακια μπολικα!!!!!

Ελενη μου και τα δικα σου νεα πολυ καλα....ειναι το καφε των μπεμπαρων???

Εμεις την δευτερα που θα παμε πρωτα ο Θεος θα δουμε αν και νιωθω οτι εχει μεγαλωσει αρκετα και δεν χωραει στην κοιλιτσα....την κουναει ολοκληρη αφου καμια φορα με τρομαζει!

Λοιπον οταν επιστρεψω θα τα πουμε γιατι τωρα προλαβαινω δεν προλαβαινω το λεωφορειο!!!!!

Φιλια!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κυριακή μου με το ατύχημα στο μπάνιο ταράχτηκα εγώ που το διάβασα!! Φαντάζομαι εσύ!! Ευτύχώς είναι καλά το μωράκι!!! Περαστικά με το χεράκι και προσοχή!!!!;)

Ντινάκι πολύ ωραίο θα το κάνεις το δωματιάκι!! Μπράβο!!!!:D

Σοφάκι η ώρα η καλή και με το καλό να έρθει και το μωράκι!!!!:P

Τόσα διάβασα, τόσα ήθελα να γράψω αλλά δεν θυμάμαι....:rolleyes: Πότισε η ρίζα ξανθό...χαχαχα..:tongue:

Μαριαλένα με γεια τα ψώνια!!!!:D

Θα πάω να βρω και το πινακάκι να το συμπληρώσω!!

Ειλικρινά δεν θυμάμαι τι άλλο να γράψω....όποια δεν ανέφερα τη διπλοφιλώ!!!!:P

Τι ωραια πηρα διπλο φιλι!!!! Ματς μουτς κι απο μενα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!

τι θα γινει βρε κοριτσια δε θα δροσισει καθολου???δεν μπορω αλλο να ζεστενομαι!!!!

prosperous μια χαρουλα ο μπεμπινοσ μπραβο!!!!η κορη σου ζηλευει κ κανει πανικο??υπομονη!!!!!

helenο δικοσου μπεμπουλησ ειναι αφρατουλικο θαναι για δαγκωματακια!!!!

αντε ναρθει κ ηπαρασκευη να τον δω παλι κ εγω!!την προυγουμενη φορα ηταν ο πιο μικροσ απο τισ δικεσ σασ μετρισεισ!!!!

αυριο ξεκιναω δουλειες για το σπιτι καθαρισματακι!!!!θαρθει ευτυχωσ κ η κουμπαρα μου να με βοηθησει!!δηλαδη τι να με βοηθησει αυτη θα τα κανει ολα αφου θαπρεπει να κατεβασουμε κουρτινες να καθαρισουμε φωτιστηκα!!!!ποιοσ θαναιβει στη σκαλα εγω??!!αυτη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λια1111-----------03/11........Κορίτσι - Ιασώ

kyriak_------------05/11........Αγόρι - Ιασώ

marialena1--------09/11........Αγόρι - Μητέρα

helen83------------14/11........Αγόρι - Γεν. Νοσοκομείο Βόλου

prosperous--------16/11........Αγόρι - Ιασώ

annpan-------------17/11.......Αγόρι -Λητώ

mp1979woman---18/11.......Αγόρι -

bee_2--------------20/11........Δίδυμα

SnowFlake---------25/11........

_Aristea------------28/11.......Κορίτσι - Μητέρα

Dina-----------------28/11.......Αγόρι - Γεν. Νοσοκομείο Λαμίας

loveboom-----------......... ........Κορίτσι -

Sofia*---------------02/12.......Κορίτσι - Ιασώ

Ειχαμε ξεχασει τη διορθωση της Σοφιας!!!

Παρεπιπτόντως ΣΟΦΑΚΙ χρονια πολλα για τη γιορτη σου!!

Με το καλο η μπεμπα!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και παλι κοριτσια.. και εμενα η κοιλια κοβει βολτες.. βλεπω δυσκολακι τον επομενο μηνα..

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ SOFIA!! Να σε χαιρονται η οικογενεια σου και οσοι αγαπας..

Link to comment
Share on other sites

ωστοσο ελεος παιδια.. πηγα τσο Λητω και αγορασα ενα κουτι επιθεματα της Nuk να χω για τις πρωτες μερες, δυο πανες αγκαλιας για τον μικρουλη και ενα σετ θηλες της chicco (δεν ειχε σιλικονης αλλα και με το καουτσουκ βολευομαι.. δεν ηθελα να παρω αλλη μαρκα γιατι δεν εχω εμπειρια..ελπιζω οτι και τις θηλες δεν θα χρειαστει να τις χρησιμοποιησω)

φυσιολογικο ορο, γαζουλες, sudocream και υγρα καθαρισμου του μωρου θα παρω απο μεγαλο φαρμακειο των Αθηνων που κανει και εκπτωσεις..

αλλα το ελεος παει στο οτι ειδα και τα ρουχα του premaman και επαθα σοκ.. πολυ ομορφοτερα απο το Mothercare αλλα οι τιμες υπερβολικες οσο του Mothercare...

θα ριξω μια ματια και στα Prenatal αφου εχω και την καρτουλα μελους αλλα θα δω και στα Marks and Spencer που εχουν εξισου καλη ποιοτητα..

εγω για ενα ρουχο εξοδου δεν σκαω 25 η 30 ευρω και οχι απο τσιγκουνια αλλα επειδη θα φορεθει απο μια εως δυο φορες το πολυ μεχρι να μη του κανει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...