Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

:PΓεια σας καλες μου φιλες!!

:DΜου λειψατε πολυ !!

:arrow:Σας διαβασα κ απο την Σαλονικα μου ημουν Δευτερα κ Τριτη!

Γυρισα χθες απογευματακι,πριν σχολασει ο συζυγος!!Αφησα τα παιδια εκει! 1ηφορα στα 5χρονια!!Εννοω κ τα 2 μαζι! Αυριο θα ξαναπαμε Δηλ μονο για σημερα.Ετρεχα το πρωι να βγαλω τα χαρτια για το εσπα!

;)Χθες βγηκαμε με συζυγο για ποτο το βραδυ στις Σερρες σαν ζευγαρακι!!!

:(Σημερα μειναμε μεσα κ η αληθεια ειναι πως μας κακοφαινεται χωρις τα παιδια....Πινουμε μπυριτσα στο μπαλκονι!

:|Αυριο το πρωι θα κανω δουλειες στο σπιτι γιατι θα παμεπαλι Σαλονικα απογευματακι!!

:arrow::arrow:ΠΣΚ ειμασταν Χαλκιδικη κ περασαμε παρα πολυ ωραια!σε μπαγκαλοους σε καμπινγκ στην Μεταμορφωση! χορτασαμε θαλασσα! αχχχχ

:arrow::arrow:Σαββατο θα παμε αυθημερον μαλλον για κανα μπανιο Χαλκιδικη απο Σαλονικα γιατι Κυριακη θαχουμε τον γυρισμο σε Σερρες!

:P:pΤο καλυτερο ειναι οτι Δευτερα,Τριτη κ Τεταρτη πρωι ειχα ξαμολυθει στα μαγαζια λογω των εκπτωσεων!!!

:arrow:Πηγα ενερτζαιζερς κ ψωνισα τα παιδια απο 3 συνολακια τον καθενα !ειχαν 50% εκπτωση!της μικρης ειναι με κολαν&μπλουζοφορεμα! Τα πηρα πιο πολυ για του χρονου!Γυρω στα 13ε το καθε συνολακι πανω-κατω!

Ενα μπεμπε που πηγα στην κουμπαρα μου επισκεψη το βραδυ το πηρα 7ε!!!!!! ναι ναι!!

:arrow:Πηρα 3βερμουδες στον μικρο απο Η&Μ τις ειχε 3κ5ε!!

:arrow:πηρα τραγιασκα καπελο κ φουλαρι τον μικρο,γκρι ριγε,απο ζαρα 4ε το καθενα! Τα ειχα βαλει ματι απο καιρο κ τα ειχε10κ7ε

:arrow:Πηρα σαλβαρι τζην την κοπελα μου αποΣΑΜ ,2βερμουδες τον μικρο--η μια τζην με βαμενα φτερα στον κωλο κ η αλλη καπρι σαν λοκατζιδικη--πολυ μπιριμπογκολες !!!!! κ ενα μακρυ ριγε χοντρουτσικο σαν τζην-φοριεται ολο το χρονο 6ε!!!!

Στην nike πηγα αλλά ολο βαλκανιοι τουριστες κ τα ειχαν παρει ολα...δεν ειχε τιποτα ουτε για δειγμα..κ ειχε ρε γμτ το outlet 30% εκπτωση...

δηλ παιδικα γιρω στα 20με 25ε....Λες κ επεσαν ακριδες ομως!!!!!!

αυτα τα νεα μου!

σας διαβαζω συνεχεια---οχι απο τηλ,δεν μπαινω απο εκει!!!

καληνυχτα!!!!!!!!!!!

φιλουδια!!!!

:tongue:


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειρηνη μου καλο κουραγιο...για τον μπαμπα σου κατι διαβασα....δεν καταλαβα κ πολλα παντως θαμεινει μαζι σας ε??

τινταιλ διαβασα για τον γιο σου με το συνδρομο Ασπεργκερ! Ειχα ψαχτει πριν κατι μηνες κ εκανα κ τεστ απο νετ κ σε ολα εβγαινε οτι εχω κι εγω Ασπεργκερ,,,,Ταχα παιξει κ το εψαχνα πολυ! Μου εκανε πολυ εντυπωση αυτο που ειπες για τα μαθηματικα κ το ματι που καιει,γιατι ειμαι ακριβως ετσι κι εγω !! ειμαι γενικα λιγο απροσεχτη κ ζημιαρα ,εσωστρεφης αγχωδης κ οπως ελεγαν οι καθηγητες μυαλο στα Μαθηματικα!! η μαμα μου με λεει "κολλημενη" απο τοτε που θυμαμαι:tongue:

etoiled.....το διαβασα αυτο για την συναντηση!!χμμμμ απο Σεπτεμβρη που θα μαζευτουμε απο τις διακοπες!!!!!!στανταρ!!!

μαμαβασια γυρισατε κοπελιες?? δεν ξερω που ειναι κ πως ειναι το Βραχατι αλλά με εκανες να το λατρεψω πραγματικα!!!!

μαμακωνσταντινου καλε να ζησετε!παντα αγαπημενοι!! αντε κ του χρονου τετραπλοι!!!!!!!!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Ελενα πολυ ωραιο το εκανες!! Μπραβο!!

Τίνα φτιάχνεις κούκλες,τι υπέροχη δουλειά!!!Αν θες βάλε καμιά φωτό να δούμε![\quote]

Φυσικα :)

Ειναι απο πηλο. Καποιες ειναι μινιατουρες οπως θα δειτε απο τα χερια που τις κρατανε, και αλλες φυσικο μεγεθος. Καποιες ρεαλιστικες (σαν κερινο ομοιωμα) και καποιες πιο "κουκλες".

holden-1-28b.jpg

jaycee-1-3.jpg

david-9.jpg

jamie-3.jpg

baby-2.jpg

harper6.jpg

Παω για νανακια κοριτσακια. Αυριο θα εχω πολλη δουλεια. Ξεπατωθηκα να ανοιξω τις τελευταιες κουτες για να φυγουν αυριο οσα δεν θελω με το φορτοταξι. Ενα θα σας πω. Εχω ΤΟΣΑ ρουχα ολοκαινουρια για νεογεννητα... *που το καλο που μου θελω να κανω και 3ο παιδι ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ!* μα τοσο ροζ πια! (αγοραζω ρουχα για τις κουκλες που φτιαχνω και δεν μπορω να αντισταθω στις εκπτωσεις του Prenatal!)

Καληνυυυυυχτα


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

μαμαβασια γυρισατε κοπελιες?? δεν ξερω που ειναι κ πως ειναι το Βραχατι αλλά με εκανες να το λατρεψω πραγματικα!!!!

Δεν γυρίσαμε Δήμητρα....κατά τον Σεπτέμβριο θα επιστρέψω, πριν ανοίξουν τα σχολεία! Το καλό είναι ότι έχουν έρθει και τα πεθερικά οπότε το πρωί βρίσκω φαγάκι έτοιμο, πιάτα πλυμμένα.... γιατί ξυπνάνε απο τις 6.... είναι και οι γονείς μου στο απο κάτω σπίτι, οπότε νιώθω πιο ξεκούραστη....!

Το χωριό μου είναι κοντά στην Κόρινθο....αλλά θεωρείται απο τα πιο κοσμοπολίτικα καθώς διαθέτει beach bar, club (κάποτε ήμουν θαμώνας σε αυτά :P ), έχει λούνα πάρκ, παιδότοπους καλοκαιρινούς, παιδικές χαρές και μεζεδοπωλεία, πιτσαρίες, σουβλακερί για όλα τα γούστα.....είναι ιδανικά για παιδιά κατ'εμέ!

Link to comment
Share on other sites

Τίνα.....αυτές είναι οι κούκλες που φτιάχνεις???????????????? :shock: :shock: :shock: καλέ νόμιζα ότι είναι αληθινά μωρά!!! Εσύ τα φτιάχνεις αυτά???? θα με τρελάνεις!!! και συνεργάζεσαι με καταστήματα ή στα παραγγέλνουν???! το έχεις σπουδάσει το θέμα ή απο χόμπι ξεκίνησες???????? πολλές ερωτήσεις ε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασια, ναι αυτες.

Δεν πουλαω σε μαγαζια μονο σε συλλεκτες και εταιριες παιχνιδιων (οχι στην Ελλαδα). Ναι καποιοι μου τις παραγγελνουν. Μου στελνουν φωτο του μωρου τους και τους κανω ενα ιδιο σε κουκλα, μεταξυ αλλων. Επισης εχω συνεργαστει με νοσοκομεια (προωρα) για εκπαιδευτικους σκοπους.

Οχι δεν σπουδασα. Δασκαλα ειμαι. Απλα επιασα πηλο στα χερια μου πρωτη φορα στα 3... ειμαι απο καλλιτεχνικη οικογενεια οποτε παντα υπηρχαν υλικα στο σπιτι και με ενθαρρυναν. Γλυπτρια ειμαι μονο εγω. Εχουμε μουσικους, ζωγραφους, ηθοποιους και εναν διευθυντη ορχηστρας. Απο μερακι το κανω. Οταν εμεινα εγκυος, επρεπε να μεινω στο κρεβατι, μετα γεννησα Νοεμβρη αρα δεν ξεκινησα την νεα χρονια, μετα τα παιδια διεγνωστηκαν με ειδικες αναγκες, δεν ξαναγυρισα στην διδασκαλια και εκανα το χομπυ μου, επαγγελμα.

Δοξα τω Θεω δηλαδη γιατι δουλευω απο το σπιτι με δικο μου ωραριο αλλιως με θεραπειες κτλ, οποια δουλεια και να ειχα, θα με ειχαν απολυσει.


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Βασια, ναι αυτες.

Δεν πουλαω σε μαγαζια μονο σε συλλεκτες και εταιριες παιχνιδιων (οχι στην Ελλαδα). Ναι καποιοι μου τις παραγγελνουν. Μου στελνουν φωτο του μωρου τους και τους κανω ενα ιδιο σε κουκλα, μεταξυ αλλων. Επισης εχω συνεργαστει με νοσοκομεια (προωρα) για εκπαιδευτικους σκοπους.

Οχι δεν σπουδασα. Δασκαλα ειμαι. Απλα επιασα πηλο στα χερια μου πρωτη φορα στα 3... ειμαι απο καλλιτεχνικη οικογενεια οποτε παντα υπηρχαν υλικα στο σπιτι και με ενθαρρυναν. Γλυπτρια ειμαι μονο εγω. Εχουμε μουσικους, ζωγραφους, ηθοποιους και εναν διευθυντη ορχηστρας. Απο μερακι το κανω. Οταν εμεινα εγκυος, επρεπε να μεινω στο κρεβατι, μετα γεννησα Νοεμβρη αρα δεν ξεκινησα την νεα χρονια, μετα τα παιδια διεγνωστηκαν με ειδικες αναγκες, δεν ξαναγυρισα στην διδασκαλια και εκανα το χομπυ μου, επαγγελμα.

Δοξα τω Θεω δηλαδη γιατι δουλευω απο το σπιτι με δικο μου ωραριο αλλιως με θεραπειες κτλ, οποια δουλεια και να ειχα, θα με ειχαν απολυσει.

Μπράβο σου.....και έχει χρήμα η συγκεκριμένη δουλειά??? απο περιέργεια πόσο κοστίζει μια κούκλα κανονικού μεγέθους???

Link to comment
Share on other sites

vaskokkal ναι, εχουμε φτασει αισιως 14 μηνες θηλασμου, και συνεχιζουμε ακαθεκτες για οσο παει..!!! Να πω και περαστικα σας, και οσον αφορα το θεμα του δωματιου, ναι, να την κανεις την αλλαγη, μια χαρα ηλικια ειναι!! :)

vassiliki67 φωτιστικα????????? Τι ακριβως ειναι αυτο?????? :tongue:

mama konstantinou να χαιρεσαι τον μικρο σου και να τον καμαρωνεις παντα!! Επισης χρονια πολλα και για την επετειο σας με τον συζυγο! Παντα ευτυχισμενοι! Για την ανακαινιση, κουραγιο!! Και μεις πολλες εργασιες καναμε (και μαλιστα ολομοναχοι) για να μπορεσουμε να μπουμε σε αυτο το σπιτι, σε καταλαβαινω..

Ειρήνη ευχομαι ολα να φτιαξουν με το θεμα του μπαμπα σου, οτι κι αν ειναι αυτο! Καλο κουραγιο με τη δουλεια και το σπιτι! Τα νυχια σου, υπεροχα!

YΟΤΟU παλι πολλες δουλιτσες εκανες..

Tintail γεια στα χερια σου! Οι κουκλιτσες ειναι απλα..κουκλιστικες!!! Μοιαζουν οντως σαν αληθινα μωρα!!

Εγω καλες μου εν ολιγοις:

χτες πηγαμε εκκλησιτσα το πρωι (χρονια πολλα στις Μαρινες), επειτα πεταξα σκουπιδια, η κουνιαδα μου μου σκουπισε την αυλη, πηγαμε για ενα καφεδακι, φαγακι ειχαμε περισσευματα, φαγαμε, επλυνα πιατα και καρεκλακι και το απογευμα πηγαμε για μπανακι και κατσαμε κανα 2ωρο. Γυρισαμε πτωματα, ηθελε ο αντρας μου να δουμε το iron man και τα ματια μου εκλειναν, αναθεμα τι ειδα, τιποτα δεν θυμαμαι!!

Σημερα ειχα να ζυμωσω ψωμι, για φαγητο εφτιαξα μια μακαροναδα με κοκκινη σαλτσα, επλυνα πιατα και καρεκλακι, εριξα ενα σκουπισμα σε ολο το σπιτι, το απογευμα πηγαμε τα μικρα παιδικη χαρα και μετα αργα στους παππουδες τους. Γυρισαμε 10 παρα και ο γιος μου ηθελε να κοψουμε καρπουζακι χιχι! Επειτα τα εβαλα για υπνο και εκατσα στην tv να φαω, και εδω να σας διαβασω τρωγωντας σπιτικο παγωτο με γλυκο βυσινο απο πανω! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ποτισω εξω :?

Οπως καταλαβατε, αρκουμαι στα βασικα.. Σας καληνυχτω κοριτσια μου, τα λεμε αυριο! Καλη ξεκουραση σε ολες!!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Τι κανετε? Εμεις τελικα πηγαμε ολοι μαζι για τις δουλιτσες κ το συνδιασαμε με βολτα κ σοπινγκ. Πηρα ενα λινο παντελονι στο φυσικο του χρωμα, πολυ ωραιο αλλα μου φανηκε ακριβο 60 με 50% κ το πηρα 30. Παντως ολο παντελονες κυκλοφορουν, σαλβαρια κ κατι αλλα ξεντεριασμενα, ειδα κ επαθα να βρω παντελονι!

Mε γεια το παντελόνι! Καλοφόρετο ;)

Να τα αφήσεις καλά να παγώσουν ...μέχρι αύριο το πρωί! περιμένω εντυπώσεις!

Θέλω κ εγώ συνταγή για παγωτό σάντουιτςςςςςςςςςςςς:rolleyes::tongue:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε?

Εγώ εξαφανίστηκα πάλι... Είπαμε, είναι καλοκαιράκι και αφιερώνω τη μέρα μου στο μικρό μου και στις βόλτες.

Σήμερα ξύπνησε στις 7:30.

1. Τον έπλυνα, τον άλλαξα και του έφτιαξα γάλα.

2. Κάναμε τα πρωινα μας (δόντια, χτενισμα)

3. Έβγαλα τα φρύδια μου

4. Έστρωσα τα κρεβάτια.

5. Ψέκασα με χλωρίνη το μπάνιο.

6. Έβγαλα από την κατάψυξη ψαράκια για να τηγανίσω το μεσημέρι.

7. Πήγαμε λαϊκή και ένα γρήγορο σμ

8. Γυρίσαμε και τακτοποίησα τα πράγματα (με τη βοήθεια του μικρού μου)

9. Τον έκανα ντουζάκι και τον κοίμισα

10. Έκανα ένα γρήγορο σκουπίδια - ξεσκόνισμα - σφουγγάρισμα

11. Έκατσα λίγο να χαλαρώσω και τσουπ... Ξύπνησε!

12. Έβαλα να τηγανισω (είχε έρθει και ο άντρας μου εν τω μεταξύ)

13. Φάγαμε

14. Μάζεψα το τραπέζι

Την ώρα που πηγα να βγάλω τα σκουπίδια και μόλις ανοιξα την πόρτα.... Με άκουσε όλη η γειτονια!!!

Ένα ποντίκι στη σκάλα...

Αυτα τα υπέροχα από εμάς σήμερα!!!

Θα σας γράψω τη συνέχεια άλλη ώρα....

Α πα πα πα μπρρρρρρρρρρρρρρ για τον επισκέπτη σου! :cool:

:PΓεια σας καλες μου φιλες!!

:DΜου λειψατε πολυ !!

:P:pΤο καλυτερο ειναι οτι Δευτερα,Τριτη κ Τεταρτη πρωι ειχα ξαμολυθει στα μαγαζια λογω των εκπτωσεων!!!

:arrow:Πηγα ενερτζαιζερς κ ψωνισα τα παιδια απο 3 συνολακια τον καθενα !ειχαν 50% εκπτωση!της μικρης ειναι με κολαν&μπλουζοφορεμα! Τα πηρα πιο πολυ για του χρονου!Γυρω στα 13ε το καθε συνολακι πανω-κατω!

Ενα μπεμπε που πηγα στην κουμπαρα μου επισκεψη το βραδυ το πηρα 7ε!!!!!! ναι ναι!!

:arrow:Πηρα 3βερμουδες στον μικρο απο Η&Μ τις ειχε 3κ5ε!!

:arrow:πηρα τραγιασκα καπελο κ φουλαρι τον μικρο,γκρι ριγε,απο ζαρα 4ε το καθενα! Τα ειχα βαλει ματι απο καιρο κ τα ειχε10κ7ε

:arrow:Πηρα σαλβαρι τζην την κοπελα μου αποΣΑΜ ,2βερμουδες τον μικρο--η μια τζην με βαμενα φτερα στον κωλο κ η αλλη καπρι σαν λοκατζιδικη--πολυ μπιριμπογκολες !!!!! κ ενα μακρυ ριγε χοντρουτσικο σαν τζην-φοριεται ολο το χρονο 6ε!!!!

Σόπινγκ ανιμαλ!! Του δωσες κ κατάλαβε, μπράβο!! Με γεια σας κ καλοφόρετα

Ελενα πολυ ωραιο το εκανες!! Μπραβο!!

Φυσικα :)

Ειναι απο πηλο. Καποιες ειναι μινιατουρες οπως θα δειτε απο τα χερια που τις κρατανε, και αλλες φυσικο μεγεθος. Καποιες ρεαλιστικες (σαν κερινο ομοιωμα) και καποιες πιο "κουκλες".

holden-1-28b.jpg

jaycee-1-3.jpg

david-9.jpg

jamie-3.jpg

baby-2.jpg

harper6.jpg

Είναι πάρααααααααααααααα πολύ όμορφα, μπράβο σου!! ;)

Οοφφφφφ τελείωσα κ εγώ τις δουλειές μας στις 11.....

Ξεκινήσαμε στις 5 +

ο χαζμπαντ έκανε

το σκούπισμα όλου του σπιτιού

μάζεμα σκουπιδιών από κουζίνα μπάνιο

έπλυνε κ τους κάδους

τίναγμα πατακίων

μπαλκόνια σκούπισμα.

Εγώ

ξεσκόνισα όοοοολο το σπίτι

Σφουγγάρισα καλά όλο το σπίτι

Καθάρισα τις λευκές συσκευές από έξω με πανάκι

Καθάρισα τον μικροκυμάτων με νερό κ λεμόνι

Εβαλα δυο πλυντήρια ένα με άσπρα κ ένα με χρωματιστά κ ένα στεγνωτήριο τώρα πριν από λίγο

Άλλαξα σεντόνια σε μας κ στη μικρή

Άλλαξα πετσέτες κουζίνα κ μπάνιο

Καθάρισα με πανάκι το ψυγείο μέσα

Πέρασα ένα πανάκι τα ντουλάπια της κουζίνας

Καθάρισα το μπάνιο με τον αφρό του σιλιντ μπανγκ {το νέο μου αγαπημένο χε χε γυαλίζουν όοοοοολα μετά :D:D}

Έβαλα πλυντήριο πιάτων

τακτοποίησα κάτι πιατάκια πλυμένα από το μεσημέρι.

Πέρασα όλα τα κάδρα καδράκια με ένα πανάκι νωπό

Μετά το μπάνιο έκανα κ εγώ μπάνιο έγινα άνθρωπος, πολύ ωραία αίσθηση χαλάρωσης μετά

Και ναι σιδέρωσα κ ενάμιση πλυντήριο τραπεζομάντιλα σεντόνια κ κάτι ψιλορούχα βλέποντας ταινιούλα κ τελείωσα πριν καμιά ώρα κ έχω υπερένταση τώρα κ δεν κλείνουν τα ματάκια μου :evil:

Ήθελα να τις κάνω σήμερα {βέβαια τα καθαρά καθάρισα αφού λείπει το μικρό μόνο σκόνες είχαμε ουσιαστικά}

γιατί αύριο θα τραπεζώσω μεσημέρι τον αδερφό μου με τη νύφη μου που ήρθαν θεσσ για ένα γάμο {λέω να δοκιμάσω κ τα νέα μου πιατάκια χε χε αφορμή έψαχνα} κ έχω από τα Χριστούγεννα να τους δω κ το Σάββατο περιμένω τη μικρή να είμαι ελεύθερη από δουλειές να κάνουμε ζουζουνιές κ μετά να έχω να πλύνω/σιδερώσω τα άπλυτα της που θα φέρει

Και το πρωί θα κατέβω κέντρο για κάτι ψιλοδουλειές κ έχω πρωινό εγερτήριο στις 8 :shock::rolleyes:

Σας καλημερίζω τις πρωινές ;)

Link to comment
Share on other sites

Κα-λη-με-ρα!!!

Εχω σηκωθει απο τα αγρια χαραματα! Με πηρε το φορτοταξι στις 7.30 να ερθουν τοτε και τους λεω αφου ειπαμε 9!

Γκρρρρ, οπου να'ναι θα ερθουν.

Υποτιθεται οτι θα ερχονταν για βοηθεια ο αδελφος μου και η νταντα, κανεις δεν εχει φανει ακομα και ο Τ. την εκανε, οποτε υποθετω οτι πηγε για τσιγαρο! (αλλο γκρρρρ απο'κει, τωρα αρχισαμε να καπνιζουμε με το που ξυπναμε?). Σορρυ αλλα δεν καπνιζω, και δεν το καταλαβαινω συν οτι εχασα τον μπαμπα μου απο καρκινο πριν λιγο καιρο και δεν θελω να καπνιζει, τελεία! :(

Σημερα το προγραμμα εχει: Πανε τα πραγματα με το φορτοταξι στην αποθηκη. Γυριζω σπιτι, ξεκιναω να μαζευω αυτα που κρατησα/φτιαχνω δωματιο-εργαστηριο.

Μαγειρευω.

Παω τα παιδια βολτα.

Δουλευω.

Ελενα εισαι τυχερη που η μικρη για λιγες ημερες ελειψε :) Κανεις και δυο δουλειες βρε παιδι μου σαν ανθρωπος. Βεβαια μετα σου λειπει, χε χε ;)

Βασια, πλουσια δεν θα γινω ποτε, αλλα πληρωνω τους λογαριασμους. Σε φυσικο μεγεθος απο 800 εως 1200 Ευρω. Ειναι εντελως εντελως χειροποιητες αλλα εχουν και μεγαλο κοστος. Φαντασου οτι μου στοιχιζει σε υλικα, χωρις τον χρονο μου μεσα, καπου 300 Ε να φτιαξω μια. Αν εχει και ανοικτα ματια, αλλα 120 Ε (γιατι ειναι ειδικη παραγγελια, μουσειακης ποιοτητας απο κρυσταλλο και χειροποιητα στην Γερμανια).Δεν παραπονιεμαι καθολου γιατι οπως ειπα ειναι ιδανικη περιπτωση για εμας με την κατασταση και τα παιδια οπως ειναι :)

Παω να τελιωσω το καφεδινι μου και να τα ψαλλω στον Τ. ;)

Τα λεμε σε λιγο, ελπιζω να σας βαλω φωτος απο το (τακτοποιημενο στην εντελεια) εργαστηριο μου αργοτερα ;)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.

Tintail έπαθα πλάκα με τις κούκλες, είναι πραγματικά καταπληκτικές.

Δήμητρα έκανες πολύ καλές αγορές, για εσένα δεν πήρες τίποτα?

Καλαμαράκι καλώς να υποδεχτείς την μικρή σου. Τελικά οι φωτος βοηθούν πολύ, πιο πολύ από τις απλές περιγραφές. Έχω και εγώ τα παιχνίδια έτσι σε κουτιά ανά κατηγορίες, θα σου κλέψω την ιδέα.

Χρύσα, mamavasia και 4U κάντε μία βουτίτσα και για εμένα σήμερα θα είναι πολύ ζεστή μέρα.

Ειρήνη αντέχεις?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τιντέηλ, οι κούκλες που φτιάχνεις είναι αποκλειστικά μωρά;

Το ρωτάω γιατί δεν ήξερα ότι υπάρχουν συλλέκτες αποκλειστικά κουκλών-μωρών. Αν ναι, συλλέγουν κούκλες-μωρά τα οποία είναι τίνος - δεδομένου ότι είπες πως σου τα στέλνουν σε φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

:Pκαλημερα σας καλες μου φιλες!!!!!!

:|ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ με τις κουκλες της ΤΙΝΤΑΙΛ........ΣΟΚ!!!!!

δεν ειναι τεχνη κοπελια μου κ δεν θατολεγα κ καθαρα επαγγελμα....Αυτο ειναι χαρισμα κ ταλεντο που εχεις !!!!

Πρεπει να κανεις μια εκεθεση οπωσδηποτε!!!!! ψαχνε χωρο !!!!

θαχεις τρομερη απηχηση κ θα διαφημιστει η δουλεια σου!!!!!

ειναι τελεια αψεγαδιαστα!!!! τρομερα αληθινα.....

:cry:χριστινακι δεν πηρα τιποτα για μενα...βασικα δεν χρειαζομαι κατι,εχω πολυ απο ρουχο! αλλά θα ξαναγυρισω αγορα μεχρι να τελειωσουν οι εκπτωσεις!!! εχω κ καποια δωρα που ειναι κοντινα κ θα τα αγορασω τωρα...Εγω κυκλοφορω συνεχεια με αθλητικα κ εχω κολλημα με τα παπουτσια αλλά με απογοητευσε αυτη την φορα η νικε....

:idea:σας χαιρεταω!! παω να πληρωσω δεη κ μετα δουλειες σπιτιου κ σιδερο κ απογευμα παω Σαλονικα! καλα να περνατε!!!!!!

φιλουδια!!!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

ευχομαι να ειστε ολες καλα και να περνατε ακομα καλυτερα δυσκολη εποχη για εμενα και ακομα πιο δυσκολη μερα:confused:

ειρηνη το ξερεις οτι εχεις τη σκεψη μου και την ενεργεια μου για καλα ξεμπερδεματα οσο πιο ανωδυνα ψυχολογικα γινεται;)

γιωτα η μικρη σουρλουλου τι κανει σε περνάει γυμνασια:rolleyes:

Tintail μπραβο για το ταλεντο σου :shock: να χαιρεσαι τα παιδακια σου, να σου πω την αληθεια τολμω να πω οτι οι φωτο με εξεπληξαν αλλα παραλληλα με σοκαραν για καποιο λογο που δε ξερω:confused: μη παρεξηγηθω σε παρακαλω απλα ηθελα να πω σαν απλη μανουλα και γυναικα πως ενοιωσα οταν ειδα τις φωτο.

βασια καλα μπανια και εκμεταλευσου παππουδες γιαγιαδες οσο μπορεις;) υπαρχει περιπτωση τον αυγουστο να περασουμε απο βραχατι λιγες μερες στους κουμπαρους μας θα σε ειδοποιησω ;)

πολλα φιλια σε ολες (δε θυμαμαι αλλα-ειπαμε δυσκολη μερα για εμενα:?)


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...