Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Πετρουλα μπραβο!Τελεια!

Ολαααα θα τα λουστεις...ολαααααα!:tongue:

Και που εισαι ακομα!

Για το φαγητο..ναι μωρε μην του το βγαζεις...εμας περα απο το τετραδιο που μας γραφουν αναλυτικα τους βαζουν σφραγιδακια αναλογα με το ποσο εφαγαν και αυτοκολλητα.Δεν θελει επουδενι να βγαλουμε το σφραγιδακι στο μπανιο.

Μας εμεινε και το βραχιολακι του Μαρτη αμανατι....μαλλον στον υπνο θα του το βγαλω και ποιος τον ακουει μετα...:rolleyes:


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πετρουλαααααα βλεπω τα εβγαλε τα παμπερς ο αναστασης και θα τα βαλει η μαμα !!μπραβο το αγορι μας..

Εμας ο χρηστος του αρεσουν οι ξυλομπογιες αλλα πως ??να τις ξυνει με την ξυστρα και να πεταει τα σκουπιδια στο χαλι ...γκρρρρρ....


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για τις καλτσες που λέτε ο Αναστασης τις βγαζει και ο μπαμπας μας πάει στον υπνο του και τις ξαναβαζει..Ειναι απίστευτο κι ομως συμβαινει!!Εχει τυχει να τον βρουμε το πρωί χωρις καλτσες που σημαινει οτι το παιδι δεν τις θελει αλλα αντε να το καταλάβει και ο αντας μου...:D

Επόμενο θεμα:τιμωρια...

Και στον δικο μου καμια προειδοποιηση ή απειλη δεν πιανει.Οταν ειμαστε σπίτι τον βαζω να κατσει στη σκαλα πουκατεβαινει στο υπογειο και να κοιταει τη σκαλα..Στην 3η καθεται και ολο με ρωταει μαμα να ερθωωω??? να ερθωωωω?? να ερθωωωω?? , να ερθωωωωωωωωωω!!!! κουτσα στραβα περνανε τα 2,5 λεπτα..μετα τον παιρνω και του λέω τι δεν εγινε σωστα και εκατσε εκει.

Εξω πάλι δεν θελω να τον βαζω τιμωρια μονο αν γινει κτ χοντρο, οπως τοτε πριν ενα χρονο που ειχε δαγκωσει το δαχτυλακι της βαφτισιμιας μου και φυγαμε επι τοπου..Προτιμω να τον πάρω να φυγουμε και μονο τοτε καταλαβαινει και ζηταει συγγνωμη.Γενικα εξω δεν κανει πραγματα που θα χρειαζοταν να τον τιμωρησω

Επίσης η λέξη τιμωρια δεν τους αρεσει..εμεις λέμε πάμε στη σκαλα να ηρεμησεις και να σκεφτεις, αυτος με ρωταει "τιμωρία μαμα??", εγω αποφευγω να το πω..Πάντως οτι κανω το κανω με ηρεμο τροπο γιατι οταν ειμαι εκνευρισμενη γινεται κι εκεινος εξω φρενων!!

Μαρια μπραβο στον μπέμπη!!Ετσι που τον προσεχετε και τον κανακευετε πανω απο 3000 κιλά θα βγει βρε..ειπαμε!Λαχταρα πήρες με την Ευα ε??Ψυχραιμια θελει σε αυτες τις περιπτωσεις πάντως αλλα πως τη βρισκεις...???

Συμπεθερα τη γυροφερνε μωρε την Αλεξ..Ευχομαι να μεινει εκει και να της περασει γρηγορα!!

Sun sun κοριστακι θα ελεγα..ειπα να διαφοροποιηθω!!Ολο αγορια λέω...χαχα!

Μαρινα περαστικα στη Μαριαλενα..αλλα συμπτωματα παρουσιασε ή μονο τα σπυρακια και το συγκαμα??Μήπως ειναι απο κτ που εφαγε?

Για την πανα κωνκων και joa κι εγω πιστευω πως η αρχη πρεπει να γινει με το γιογιο..Αν τα καταφερουν να καθισουν εστω και λίγο και να κανουν τα τσισακια τους, μετα ολα ειναι πιο ευκολα..

Απο τη δικη μου εμπειρια το λέω που σαν διαδικασια το εχω στο μυαλο μου πολύ ευκολο και φυσιολογικό, ισως γιατι απο την αρχη το πήρε πολύ καλά κι εκεινος και δεν ζοριστηκαμε καθολου..Το παιδι δειχνει ποτε ειναι ετοιμο και τωρα ειναι η καλύτερη εποχη..ολο το καλοκαιρι ειναι μπροστα μας, μην αγχωνεστε!!! θελει όμως συστηματικη προσπαθεια και επιμονη..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε κοριτσια που άνοιξα παλι αυτο το θεμα, απλά αισθανομαι οτι τα εχω δοκιμασει ολα και δεν πιανει...

Κων κων μου να απαντησω δεν εχω προβλημα αλλα παλι το ιδιο θα πω...Οσο περναει ο καιρος δυσκολευει το θεμα (σορρυ αυτη ειναι η γνωμη μου) κακα τα ψεμματα γινονται ολο και πιο αντιδραστικα σε τετοια θεματα τα παιδια

Εγω παλι πιστευω εντελως το αντιθετο για το θεμα ηλικίας. Απο το κοντινο μου περιβαλλον βλεπω οτι σε ηλικίες 2μιση και πανω τις κοβουν σε μια βδομαδα. Βεβαια αυτο που μου δειχνει ο δικός μου ειναι οτι η ηλικία δεν παιζει κανεναν ρολο. Εχω κανει προσπαθειες στους 22 μηνες, στους 25 μηνες και στα 2μιση.

Αυτο που λες με το μωρό ναι, πλεον ξερει οτι αυτος ειναι ο μεγαλος και η Χριστίνα το μωρό.

Ευχαριστω για το θεματακι θα το διαβασω αργοτερα, τωρα δεν εχω χρονο.

Ασχετο ριξε καμια συνταγη για κουλουρακια πασχαλινα ή κανα τσουρεκακι.;)

Μαρακι μου τρομαξατε με την Ευα λιγακι ε? Ωχ μωρε θα τρομαξε και αυτη με τον εμετό μετα. Ο μπεμπης μια χαρα τελικά!:D Μπραβο στο αγορακι σου! Κοντευουν οι μερες!!! Το 3κιλο θα το πιασετε στα σιγουρα!;)

Ιωάννα μου νομιζα οτι ειχατε βγαλει τη πανα εσείς.... :rolleyes: Τουλαχιστο να μην ειμαστε οι μονοι που φοραμε ακομα πανα.:mrgreen:

Πετρουλα μου μια χαρα ο γιοκας σου στο σχολειο! Μπραβο του!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για την πανα κωνκων και joa κι εγω πιστευω πως η αρχη πρεπει να γινει με το γιογιο..Αν τα καταφερουν να καθισουν εστω και λίγο και να κανουν τα τσισακια τους, μετα ολα ειναι πιο ευκολα..

Απο τη δικη μου εμπειρια το λέω που σαν διαδικασια το εχω στο μυαλο μου πολύ ευκολο και φυσιολογικό, ισως γιατι απο την αρχη το πήρε πολύ καλά κι εκεινος και δεν ζοριστηλαμε καθολου..Το παιδι δειχνει ποτε ειναι ετοιμο και τωρα ειναι η καλύτερη εποχη..ολο το καλοκαιρι ειναι μπροστα μας, μην αγχωνεστε!!! θελει όμως συστηματικη προσπαθεια και επιμονη..

Στο γιογιο κάθεται δεν εχει προβλημα, αλλα οποτε γουσταρει αυτος και χωρις να κανει τιποτα.

Οντως το καθε παιδι ειναι διαφορετικο και μας δειχνει αυτο ποτε θα ειναι ετοιμο. Ελπίζω μονλις πιασουν οι ζεστες να το παρει αποφαση και αυτος!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι μεγαλα κων κων μου μην στεναχωριεσαι κοπελα μου εγω πιστευω ειναι θεμα παιδιου το μεγαλητερο κοματι θα τησ κοψει σιφγα σιγα αρκη να εχει σταθεροτητα απο εσενα


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

Για τη ζωγραφια λέτε ε???Ναι θα χρειαστω πάνα κι εγω...Νο 10!!!!χαχα

Και μου ειπε για σενα την εκανα μαμα!!να σου πω κι ενα μυκικο..??(μυστικο)

δεν πίστευα στα αυτια μου..σκυβω και βαζει τα χερακια του και μου λέει "σ'αγαπαω και σε λατευω!!!!"

Αυτο του το λέω κι εγω αλλα οχι σε στυλ μυστικου..τωρα κπ το ειδε αυτο με τα χερακια και μου το εκανε και μενα...Ελιωσα λέμεε!!!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι το περιβαλλον μου και γενικα η μεχρι τωρα εμπειρια μου μου δειχνει οτι τα παιδακια ανω των 2μιση αν συνεργαστουν απλα τη βγαζουν πιο γρηγορα γιατι εχουν καλυτερο ελεγχο για περισσοτερη ωρα.Αλλά εχουν ατυχηματα περισσοτερα γιατι απλα υπερεκτιμουν τις δυναμεις τους και εχουν και περισσοτερα πισωγυρισματα λογω αντιδρασης.

Τα παντα ξεκινουν απο τη δικη μας επιθυμια,εμπειρια και αντιληψη για το θεμα.Να, εσυ λες απο οσα εχεις δει οτι πιστευεις οτι μεγαλυτερος θα το επαιρνει καλυτερα εγω παλι με βαση τις δικες μου εμπειριες και το χαραχτηρα του δικου μου παιδιου θεωρω οτι τωρα ουτε να τον καθησω δε θα καταφερνα εδω το βραχιολακι δεν μπορω να του βγαλω....χαχα!

Ολα σχετικα ειναι (αυτο κολαει παντου).χαχα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τη ζωγραφια λέτε ε???Ναι θα χρειαστω πάνα κι εγω...Νο 10!!!!χαχα

Και μου ειπε για σενα την εκανα μαμα!!να σου πω κι ενα μυκικο..??(μυστικο)

δεν πίστευα στα αυτια μου..σκυβω και βαζει τα χερακια του και μου λέει "σ'αγαπαω και σε λατευω!!!!"

Αυτο του το λέω κι εγω αλλα οχι σε στυλ μυστικου..τωρα κπ το ειδε αυτο με τα χερακια και μου το εκανε και μενα...Ελιωσα λέμεε!!!!!

σταματα ζηζανιο ζηλευω εμενα ποτε θα μιληση ????????????????????/ οεοε ποτεεεεεεεεε????????? ουφ ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κωνκων μην περιμενεις να σου ζηταει εκεινος να καθησει στο γιογιο..Δεν θα το κανει ποτε (τωρα στην αρχη)

Αν τον ρωτας θα σου λέει "οχι, δεν θελω!"

Θα τον βαζεις μονη σου με ηρεμο τροπο και καπως να τον ξεγελας πχ ελα ελα να κατσουμε να σου πω τι εκανε η γιαγια καιξεκινας μια ιστορια που θατον κανει να ξεχαστει και να χαλαρωσει

Θα τον βαζεις οποτε θεωρεις εσυ οτι εχει να κανει τσισα ή κακα..δλδ ενα τεταρτακι μετα το γαλα του ή το νερο και το ιδιο μετα το φαγητο

Κοινως στην αρχη θε ειστε γυρω απο το γιογιο για να τον προλαβαινεις


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

ασχετο εκανα φαρσα την πεθερα οτι ειμαι παλι εγκυοσ σχεδον 5 μηνων κ ειδα κ φυλο κοριτσακι κ το πιστεψε χαχαχα περιμενω αντιδρασεισ με το καλο ελεγε αλαλ σαν να κατπιε την γλωσσα τησ χιιχιχιχ φωτιεσ τισ εβαλα :tongue::tongue::tongue:


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

σταματα ζηζανιο ζηλευω εμενα ποτε θα μιληση ????????????????????/ οεοε ποτεεεεεεεεε????????? ουφ ζηλευωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Πολύ γρηγορα Ηλιανα μου!!Σε ολα ειναι να γίνει η αρχη, μετα ειναι ολα πιο ευκολα..!!!!Ο δικος σου απο το βλέμμα του δειχνει οτι ξερει πολλά και θα τα πει μαζεμενα..εχει το βαρυ, το μαγκικο το στυλ!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραια νεα Μαρια!!Σουπερ!Καλε 40 εβδομαδων θα φτασεις στο τελος!!!χαχα!!!

Η Ευουλα μωρε τι επαθε το πουλακι μου...πω πω φανταζομαι ταραχη.

Χαχαχαχα! Φαντάζεσαι? Τόσο καιρό σας έπρηζα ότι φοβάμαι μην γεννλησω μετά θα σας πρήζω με το ''πότε θα γεννήσω επιτέλους???'' :lol:

Τι έγνινε με το αεροπλάνο? Του πούλησες μούρη του γιόκα σου?

αρμα μου απιστευωωωωωωωωωωω ???????? με πασ πισω 6 μηνεσ θυμαμαι τα δικαμου κουκλα μου ολο υπεροχα πηγενουν ειναι γουργιδικο το καφε

Πραγματικά γουρλίδικο το καφέ μας!

φανταζομαι τρομαρα που περασες με το σουβλακι...μια φορα που ειχε μπουκωθει πολυ ο χρηστος (τι πρωτοτυπο)η καρδια μου πηγε κ ηρθε..

Μωρέ κι εμένα μπουκώνεται όταν κάτι της αρέσει πολύ(σπάνια βέβαια) αλλά εχτές δεν ήταν ότι μπουκώθηκε, της έκατσε τι ξύγκι στον λαιμό. Άστα να πάνε!

Κοριτσάκια εκανα σημερα εξετάσεις για τα νεφρά μου.Καντε μια προσευχούλα να βγουνε καλα τα αποτελεσματα!!!!

Σουλίτσα μου όλα θα πάνε τέλεια! Καλά αποτελέσματα!

Giovanna περαστικά στο κοριτσάκι σου και εύχομαι να είναι κάτι ελαφρύ!

κωνκων δεν κι εδώ μου την είχε δώσει η μαελενη αυτή τη σελίδα και είναι πολύ καλή http://mamakid.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=40&Itemid=58 και το άλλο ήταν αυτό http://www.mikrouli.gr

Όσο για την πάνα εννοείτε και η Εύα ακόμα αρνείται κατηγορηματικά. Κάποια στιγμή την πρώτη φορά που μπήκα νοσοσκομείο την έπεισε ο μπαμπάς της να βάλει βρακάκι 1-2 φορές μέχρι που κατουρήθηκε και μετά πάλι με τίποτα. Και σε εμάς πάντως δεν έπιασε ούτε το ''εξαφάνισμα'' του γιο γιο, ούτε οι συζητήσεις, ούτε οι επιβραβευσεις ούτε τίποτα. Πιστεύω ότι θ'αργήσουμε πολύ μιας και είναι και ο ερχομός του μπέμπη στη μέση, δεν με νοιάζει αυτό, το μονο που φοβάμαι είναι να μην της έχει μείνει κανα ψυχολογικό από την ημέρα που χτύπησε και κάνουμε κανα λάθος στο πως θα το χειριστούμε. Μα κι αυτό το παιδί, μνήμη ελέφαντα! Τίποτα δεν ξεχνάει!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει η πετρουλα λεω και εγω συνεχως και γενικως αυτο εκανα.Απο μονο του δυσκολο να το ζητησει.

Σας αφηνω καλο σκ!!!!!!!Να βολταρετε και να περασετε καλα!

Φιλια!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...