Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημερα σας απο Σερρες!

σας διαβαζω αρκετο καιρο τωρα κ ειστε πολυ καλη παρεα!

μερικες απο εμας εργαζονται κ αλλες οχι.Αναφερετε τις δουλειες που κανετε αλλά κ το ημερησιο προγραμμα σας και θα ηθελα να σας πω την προσωπικη μου εμπειρια.

Εγω δουλευα μεχρι που γεννησα το δευτερο παιδι μου.Η πρωτη ηταν δυο χρονων τοτε..

Οταν δουλευα προλαβαινα να κανω πολυ περισσοτερα πραγματα..

Περισσοτερες δουλειες του σπιτιου..Μεχρι αργα το βραδακι κ φαγητο μεχρι αργα..Κ δουλειες--επειδη ερχοταν νταντα σπιτι-- ακομη κ στις 6.30 το πρωι.Κ δεν γινονταν ολα αυτα με το ζορι..Τουλαχιστον αντεχα παρα πολυ ανετα..

Τωρα που ειμαι σπιτι κανω ολες τις δουλειες παλι αλλα'δεν υπαρχει ενεργεια.Γινονται με το ζορι,χωρις διαθεση.Τα δε απογευματα "βουλιαζω"τελειως χωρις να θελω να κανω τιποτα

Ακομη κ για να παιξω με τα παιδια δεν υπαρχει διαθεση.Γιατι κατα καποιο τροπο ειμαστε συνεχεια μαζι σπιτι---η μεγαλη παει μονο προνηπιο μεχρι 12.15---..

Δεν ξερω τι συμπερασμα μπορουμε να βγαλουμε..

Ισως οτι ολοι πρεπει ναχουν καποιες ωρες να ξεφευγουν,εστω κι αν αυτες οι ωρες ειναι οταν εργαζονται,τουλαχιστον αλλαζουν περιβαλλον..

Ισως οτι οταν σου λειψει καποιος καταλαβαινεις ποσο τον αγαπας κ θελεις να τον χορτασεις,,πχ τα παιδια σου οταν πας στη δουλεια...

Ισως οτι η δουλεια ολοκληρωνει την προσωπικοτητα του ατομου κ του δινει μια αυτοεκτιμηση ωστε να μπορει να λειτουργει καλυτερα σε ολους τους τομεις της ζωης....

και άλλα πολλα...


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσακια μου

κικη μου να χαιρεσαι το κοριτσακι σου αν ειναι παντα γερο κ ευτυχισμενο

εμενα κοριτσια μου τα μικρα μου ειναι λιγο βραχνιασμενα ελπιζω να το περασουμε ανωδυνα

σημερα εχει σουτζουκακια με ρυζακι

εχτες τελειωσα με παιδικο,πλειρουμ και το διαδρομο τους εχω ξεκινησει το σαλονι κ περιμενω οπου να ναι να σκασει κ η καταραμενη το νιωθω οτι κατεβαινει


nMaNp2.png

yOE0p2.png?aOUQWlor

HE2yp3.png?8NnbFruI

Link to comment
Share on other sites

hello again!

τελειωσα με τα μαγειρεματα

εστρωσα κρεβατια

συμμαζεψα

επλυνα κατσαρολες

αδειασα το σκουπακι

ντυθηκα κ ετοιμαστηκα

εβαλα την κορη μου για υπνο κ μολις κοιμηθει κατεβαινω κατω

σοφακι δεν πηγες δουλεια ε? δεν πειραζει μια μερα κανε τις δουλιτσες σου στο σπιτι. ευχαριστω για τις ευχες σου:P

yorimichi79 συμφωνω απολυτα! φανταζομαι δεν εχεις να σου κρατανε λιγο την μικρη να εκανες κατι το πρωι για τον εαυτο σου η να εψαχνες για δουλεια? (αλλα που να βρεις με τετοια κριση...)

χαρα μου εγω τελικα δεν εχω ξεκινησει την γενικη κ ουτε προβλεπεται, για μετα το πασχα το βλεπω μαζι με τα χαλια. περιμενεις ε? πολυ εκκνευριστικο!!!

ειρηνη ερωτηση:

μες το σαββατοκυριακο ξεφλουδισαν κ σπασαν ολα μου τα νυχια, ειναι πολυ χαλια, εχουν ξεφλουδισει μεχρι την μεση. παιζει να ειναι απο αγχος η να κοιταξω κατι αλλο? υπαρχει καποια τροφη να βαλω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Βγήκα το πρωί για δουλειές έξω...πήγα σούπερ και προμηθευτικα ζυμαρικά, λαδερά και όσπρια για όλο τον μήνα....κρεατικά μου στέλνει η μαμά μου για όλο τον μήνα απο κρεοπωλείο της γειτονιάς της που έχει καλά πράγματα γιατί σε εμάς έχουν κλείσει τα περισσότερα και δεν θέλω να πάρω απο σούπερ....΄

οπότε έκλεισε ο μήνας απο θέμα φαγητού, θα πηγαίνω σούπερ μόνο για τα βασικά ζαμπόν, τυριά, φέτα, γάλα και κανά ψιλολοίδι για τα παιδιά!

Γιώτα μάλλον απο το άγχος είναι για να σου ξεφλούδισαν όλα μαζί :?

Κική να σου ζήσει το παιδάκι σου, να είσαι καλά να το καμαρώσεις!

Θα σας διαβάσω πιο μετά....τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ εύκολα, πάλι βλακείες μου κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Ερημιές σημερα στο καφε μας!Που ειστε?Ειρηνη δουλευεις σημερα?

Εκανα ενα ψιλοξεσκόνισμα στο σαλόνι,

αερισα το σπίτι,

επλυνα το μπάνιο,

εβαλα κιμα να βραζει,

και ξεκίνησα σιδερωμα.

Δυστυχως δεν προχωρησα αρκετα γιατι επρεπε να πάρω τον μικρο απο το σχολειο,πήγα και στη μαμα μου και επιστρεψαμε.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορούλες μου γλυκές, καλημέρα.

Δούλευα, όχι για πολυ και έκανα και πολλές-πολλές δουλίτσες. Είχα όρεξη.

Σας γράφω τι έχω κάνει μεχρι τώρα, όσα θυμάμαι τουλάχιστον... :rolleyes:

1) Ξυπνήσαμε, ετοίμασα και πήγα το παιδί σχολείο

2) Πήγα σούπερ

3) Έφυγα για δουλίτσα

4) Επέστρεψα και έπλυνα κάποια λιγα πιατικά

5) Άδειασα το πλυντήριο πιάτων και έβαλα τα πιατικά στις θέσεις τους

6) Εβαλα ένα πλυντήριο με χρωματιστά, για την νύχτα

7) Εβαλα χοιρινό στην κατσαρόλα, ριγανάτο με κόκκινες πιπερίτσες, οπου έδεσε η σαλτσούλα του και έγινε μούρλια, κόρες

DSC01766_zpsdce5fd37.jpg

8 ) Άλλαξα τα σεντόνια από το υπνοδωμάτιό μας

9) Πότισα τα λουλουδάκια του "πίσω" μπαλκονιού"

10) Σιδέρωσα περίπου 45 λεπτά

11) Τακτοποίησα στις θέσεις τους όσα αγόρασα το πρωί από το σούπερ

12) Αποστείρωσα τα υλικά μου

13) Τακτοποίησα ακόμα λίγο την αποθήκη μου και έχει μπει σε ένα καλό δρόμο

14) Τακτοποίησα το ψυγείο μου. Ολα στις θέσεις τους

DSC01761_zps726fb404.jpg

Ελπίζω να σας παρακινήσουν οι φωτογραφίες.. :P

Το σπιτάκι μου είναι σε άριστο δρόμο... μαζεμένο και όλα αρκετά καθαρά. Οπότε είμαι ήρεμη και τώρα θα χαλαρώσω για λίγο μαζί σας μέχρι να πάω για το φιογκάκι...

Σας φιλώ !

Αυτά θυμάμαι τουλάχιστον... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και πάλι!

μαγείρεψα, μαζεψα τα στεγνα ρούχα και τελείωσα το σίδερο. Καθάρισα την καφετιέρα απο τα άλατα και ξεσκόνισα, σκούπισα το σπίτι.

Σε κανα μισαωρο θα βγούμε έξω για μια δουλειά που έχω και μετά παιδική χαρά εννοείτε που αλλού? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Βγήκα το πρωί για δουλειές έξω...πήγα σούπερ και προμηθευτικα ζυμαρικά, λαδερά και όσπρια για όλο τον μήνα....κρεατικά μου στέλνει η μαμά μου για όλο τον μήνα απο κρεοπωλείο της γειτονιάς της που έχει καλά πράγματα γιατί σε εμάς έχουν κλείσει τα περισσότερα και δεν θέλω να πάρω απο σούπερ....΄

οπότε έκλεισε ο μήνας απο θέμα φαγητού, θα πηγαίνω σούπερ μόνο για τα βασικά ζαμπόν, τυριά, φέτα, γάλα και κανά ψιλολοίδι για τα παιδιά!

Γιώτα μάλλον απο το άγχος είναι για να σου ξεφλούδισαν όλα μαζί :?

Κική να σου ζήσει το παιδάκι σου, να είσαι καλά να το καμαρώσεις!

Θα σας διαβάσω πιο μετά....τις τελευταίες μέρες δεν μπορώ να συνδεθώ εύκολα, πάλι βλακείες μου κάνει!

πωπω ερημιες!!!!!

κ εγω αυτο νομιζω βασια μου.

εχω εναν κρεοπωλη στο ιλιον κ παω κ ψωνιζω, οταν ειχα την μικρη πολυ μωρο επερνα εδω απο την γειτονια, γιατι δεν μπορουσα να αργησω καλο κρεας κ αυτο αλλα πανακριβος ρε παιδακι μου, παντα παιρνω συγκεκριμενα πραγματα κ πληρωνα 38-42 ευρω, τωρα κυμαινομαι στα 28-32 ευρω, πολυ μεγαλη διαφορα!

κ εγω ετσι κανω με το σουπερ, ψωνιζω αρκετα κυριως οταν βρισκω προσφορες. τωρα ανακαλυψαμε (δεν ξερω αν γνωριζεις) εκει που ηταν το alex pack στην κων/πολεως ενα μαγαζι με παραδοσιακα προιοντα, εχω παρει φακες, φασολια ρυζι κ αλευρι. πολυ καλες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουκλες,

καταρχην Γιωτα σου ευχομαι τα καλυτερα φανταζομαι οτι το πονας το μαγαζι σου αλλα πιστευω οτι ψυχολογικα θα εισαι καλυτερα αφου η δουλεια δεν "πηγαινε" ξερω καλα κι εγω στον κατασκευαστικο κλαδο ειμαι και τα πραγματα ειναι :?

Ενα μεγαλο μπραβο στον αντρουλη σου που σε στηριζει τοσο πολυ,πολυ συγκινουμαι οταν διαβαζω τετοια,φτου σας!

Εγω πανω που ελεγα οτι ειμαι χαλαρη ειχα φερει και το σιδερο σε μια σειρα τι ειδα σημερα στο κεφαλι της μικρης μου ψειρα:shock:,αχ κοριτσια τα νευρα μου τις μισω τις ψειρες,θα μου πεις και ποιος τις συμπαθει?Τα βγαλα ολα για πλυσιμο,της εβαλα φαρμακο την ελουσα τη χτενισα με την ψιλη και τωρα θα την παρακολουθω.:evil:

Βικ καλη επιτυχια στην επεμβαση σου ολα καλα να πανε.

Φτου ρε γμτ!!!!!!!!! :?

Και γω έχω πάρει του Κορρέ το μηλόξυδο και του βάζω, δυστυχώς όχι πολυ συχνά. Ευτυχώς την περασμένη εβδομάδα πήγε με τον Νίκο και κουρεύτηκαν πολυ κοντά γιατί έχουν ψείρες στο σχολείο και ελπίζω να την γλυτώσουμε. Μέχρι σήμερα που μιλάμε, δεν μας έχει τύχει ακόμα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη τέλειο το φαγητό αν και θα το προτιμούσα με μοσχαρίσιο κρέας :) θα μου το φτιάξεις ε? (χοιρινό δεν τρώω)

Χρύσα και τι έγινε που δεν προχώρησες όσο ήθελες? και αύριο μέρα είναι ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια! τι κανετε?

εμεις γυρισαμε απο τον καφε στις 8,30, ποσο καιρο ειχαμε να βγουμε οι δυο μας..... πολυ το ευχαριστηθηκα, γελασαμε πολυ!

μαζεψα την μικρη μου, την ταισα κ μεχρι να παει 10 να την βαλω για υπνο καθαρισα γαυρο κ τον εβαλα σε 2 μεριδες στην καταψυξη, επλυνα κ διαφορα στον νεροχυτη κ ο αντρας μου πηγε να ετοιμασει την μικρη, την κοιμησα κ τωρα τσιμπησαμε λιγακι κ πινουμε ενα ποτηρακι κοκκινο κρασι. νυσταζω παρα πολυ κ τωρα με το κρασι δεν βλεπω μπροστα μου!!!

απο οτι καταλαβατε ουτε σκουπισα ουτε σιδερο εκανα κ ουτε αυριο προβλεπεται γιατι αυριο το πρωι θα κατεβω γραφειο κ το απογευμα θα παω στην τελετη. αχ πως το σκεφτομαι....:(

καλο βραδυ κοριτσακια μου!!!

Ποια τελετή, ξέχασα βρε Γιωτάκι μου....:confused:

Υ.Γ. Πολύ χαίρομαι που ήπιατε το καφεδάκι σας!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, κοριτσάκια!

Σαν σήμερα (2/4) πριν 3 χρόνια, στις 3:45 τα ξημερώματα γεννήθηκε η κόρη μας :D! The first day of the rest of my life, που λένε και οι Placebo. Απίστευτο μου φαίνεται που το σπόρι έγινε ανθρωπέλι και το μόνο που εύχομαι είναι να είναι καλά και να βρει τον τρόπο της να είναι ευτυχισμένη...

Να σου ζήσει η μελένια σου και να είναι ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ και ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!

Να την χαίρεσσαι και να την καμαρώνεις, κοριτσάκι μου :D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Κιτκη να τα εκατοστησει η κορουλα σου να την χαιρεσαι να ειναι παντα καλα και ευτυχισμενη!!

Χθες βραδυ αφου κοιμηθηκαν οι κορες εβαψα τα νυχακια μου,φορεσα τις πυτζαμουλες μου και χαλαρωσα διαβαζοντας το βιβλιο μου..σημερα σηκωθηκα ετοιμασα την μεγαλη για το σχολειο,εστρωσα κρεβατια ,τιναξα τα ριχταρια και επειδη ξυπνησε το ζουζουνι μου παω να παιξω μαζι της και συνεχιζω μολις κοιμηθει..εχω να παω και λαικη σημερα..

Τι τα έβαψες Αρετούλα μου?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Κική να χαιρεσαι το κοριτσακι σου! Πολύχρονη να ειναι και πάντα χαρουμενη και ευτυχισμένη!

Γιωτα ,μπραβο σας που κανονισατε καφεδακι!Παντα τετοια!

4U,πάλι βολτιτσες ειχατε ,τελεια!

Εχθες πήγα το πιτσιρικι μου καρατε και μετα για περπάτημα με την κουμπάρα μου.Επιστρεψαμε σπίτι και ηρθε η μια ξαδερφη του και παιξανε λιγακι.

Σημερα μας πήρε ο υπνος και αργησαμε να πάμε σχολειο.Τον πήγα επεστρεψα ,εστρωσα κρεβατια,εβγαλα εξω τα παπλωματα ,εβαλα ενα πλυντηριο, και πρεπει οπωσδηποτε να βαλω σιδερο γιατι γινεται χαμός!Δεν ξερω καν πόσα εχω!

Σιγά-σιγά, Χρύσα μου.

Και γω με την ιωση της περασμενης εβδομαδας εχασα τον μπουσουλα αλλά δεν τα "πλάκωσα" με την μία.. λίγα-λίγα γιατί έχουμε τόσα πολλά να κάνουμε...!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...