Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

πωπω μαζευτηκε πολυς κοσμος...

Hroukaki μου εδω το 2ο παιδι και παλι ηρθε μετα απο πολυ σκεψη...βλεπεις δεν εχω ποιος να μου το κρατησει οταν με το καλο ερθει...η μαμα μου εχει ενα μικρο προβλημα υγειας και δε θελω να την επιβαρυνω και η πεθερα μου μενει καμια ωρα αποσταση...

οποτε ουτε σκεψη για 3ο....


line_test_beg_minie_time_1170565200_text_546f205374656c6c696e616b69206d6f752065696e6169.gif

enCup3.png?InVDjopT

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ευχαριστώ για τις ευχές!:-P

Είμαι 24 ώρες μαμά τα τελευταία τρια χρόνια! Δεν είναι πάντα εύκολο αλλά σίγουρα έχει πολλά θετικά κυρίως για τα μικρά να μεγαλώνουν με τη μαμά τους. Όταν ήρθαμε, στην αρχή της σχολικής χρονιάς έψαξα λίγο για ιδιαίτερα αλλά δε με πήραν ούτε ένα τηλέφωνο:(! Μετά ακολούθησε η βάπτιση της μικρής, ένα χειρουργείο που έκανα επομένως δε το κυνήγησα άλλο. Για τον ιδιωτικό τομέα δεν πολυήθελα γιατί κανείς δε θα με έπαιρνε με δυο παιδιά και ως γυναίκα στρατιωτικού! Άσε που όσα λεφτά θα έπαιρνα θα τα έδινα στο παιδικό! Τώρα φυσικά και με την εγκυμοσύνη ούτε λόγος. Επομένως αναβάλλεται προς το παρόν.

Κορίτσια είμαι και εγώ στο facebook. Όποια θέλει ας μου στείλει πμ!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι να σου ζήσει η κορούλα σου!!! Να την δείτε όπως επιθυμείτε.

Ελένη και Ειρήνη σας έστειλα πμ για το φεισ.

ellain στην 1η εγκυμοσύνη η γιατρός μου είχε δώσει ένα σιρόπι ειδικό για τετοιες περιπτώσεις (δεν θυμάμαι όμως πιο) και μου είχε πει ότι για πάνω από τέσσερις μέρες να παίρνω 2 κουταλάκια. δεν μπορώ να πω ότι έκανε βέβαια και την τρελή δουλειά αλλά από το τίποτα. ρώτα το γιατρό σου πάντως. τώρα πάντως που αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα το έχω ρίξει στα λαχανικά και στα φρούτα και μπορώ να πω ότι δει καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

ellain ίσως είναι λίγο νωρίς ακόμα για να ανησυχείς. Δώσε λίγο χρόνο στον οργανισμό σου να προσαρμοστεί στις νέες συνθήκες και πλούτισε τη διατροφή σου περισσότερα λαχανικά και τροφές που βοηθάνε. Ελπίζω να το ξεπεράσεις γρήγορα.


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

hello my girls!!!!!!!

τι κανετε?

συλια καλως μας ηρθες και ευχομαι εκτος απο μια τελεια εγκυμοσυνη να περασεις καλα και μαζι μας εδω!!!!

Ελενη μου να χαιρεσαι την μικρη σου,να την καμαρωσεις οπως ονειρευεσαι!

καλε μη βαρατε για τα κιλα!!!!!!τι να κανω ????ειμαι κουκλαρα!!!χαχαχαχχα κοριτσια περαν της πλακας τωρα παντα ηθελα να βαλω 2-3 κιλα αλλα δε μπορεσα ποτε και πολλες φορες στεναχωριομουν πολυ,που με εβλεπα ετσι αδυνατη.προσπαθησα να κρατησω κανενα κιλο με την εγκυμοσυνη αλλα ουτε παλι τα καταφερα.ειναι στο σκαρι το ξερω αλλα μη νομιζετε οτι και εμενα μαρεσει ετσι.απο την αλλη δε μπορω να φανταστω πως ειναι να σαι σε διαιτα και δε θα το μπορουσα καθολου αυτο το πραγμα.τεσπα.η καθεμια εχει τον σωματοτυπο της.

με την δυσκοιλιοτητα εχω και εγω προβλημα,πηγαινω βεβαια συχνα τουαλετα αλλα το ζορι μου ειναι στο μεχρι να τελειωσει η διαδικασια(οσο μπορω καλυτερα το ειπα!!!!)


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εδω ειμαι παλι....χαρηκα πολυ που μπηκα στην παρεα σας...

ellain η λυση στο προβλημα σου ειναι πολλα φρουτα...αλλα πολλα...οχι 1-2 τη μερα...υπολογιζε 5 με 6 καθε μερα και συνεχεια....

το ειχα κι εγω το προβλημα στο 1ο παιδι και μολις ξεκινησα "φρουτοθεραπεια" εστρωσα...


line_test_beg_minie_time_1170565200_text_546f205374656c6c696e616b69206d6f752065696e6169.gif

enCup3.png?InVDjopT

Link to comment
Share on other sites

5-6 φρουτα???? :confused::confused::shock::shock:

κοριτσια κι εγω επειδη δεν θελω να καταφυγω σε φαρμακα, τρωω φρουτα και δημητριακα ολικης αλεσης και βρωμη και αποφευγω τα αμυλουχα(μακαρονια, πατατες, λευκο ψωμι). Αλλα προς το παρον δεν εχω δει χαϊρι. Ομολογω πως 5 φρουτα την ημερα ειναι πανω απο τις δυνατοτητες μου, αλλα θα προσπαθησω...

Ευχαριστω παντως για τις συμβουλες.....:D


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

πωπω ελειψα για λιγο και πιασατε σκατοκουβεντα:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

και εγω ειχα τεραστιο προβλημα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη και η μονη λυση που βρεθηκε ηταν να κοψω παντελως το σιδηρο....ευτυχως δεν ειχα προβλημα αιματοκριτη..δεν το συνιστω εννοειται αλλα ρωτηστε το γιατρο σας γιατι δεν ειναι παντα απαραιτητος..

τωρα δεν εχω προβλημα αλλα ομολογω (μη βριζετε) πως τα φαρμακα τα παιρνω οποτε το θυμηθω (δηλαδη σχεδον ποτε...):oops::oops::oops::oops:

παντως το ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα θα το εχετε οσες θηλασετε αποκλειστικα...μιλαμε για κολαση...ειδικα τις πρωτες μερες μετα τον τοκετο τα ειχα δει ολα...ειχα και τα απομειναρια του φυσιολογικου τοκετου (βλεπε αιμμορροιδες...που δοξα το θεο εφυγαν..ειχα φρικαρει τελειως με αυτο!!!)...

για 6 μηνες τα ειχα δει ολα...αφου αμα τα καταφερνα μονο γενικο ανακοινωθεν δεν εβγαζα:tongue::tongue:

ειρηνη και ελενη σας εστειλα και εγω πμ για το φατσοβιβλιο..

νενακι δεν σου μιλαω για καμια εβδομαδα μεχρι να μου περασει...ακου δεν εχει κανει ποτε διαιτα!!! ΕΛΕΟΣ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ!!!ΜΕ ΣΥΓΧΙΣΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ!!!:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μην το παρακανετε και με τα φρουτα..

Νομιζω 3 φρουτα τη μερα ειναι καλά..Εγω τα προτιμω για δεκατιανό και το απόγευμα σε χυμό

Επίσης να πίνετε πολλά υγρα-νερακι, το πιο αθώο- και τροφες ολικης αλέσεως, λαχανικα και δημητριακά

Δεσποινα ειχες μεγαλο πρόβλημα εσυ ε;;

Εγω ευτυχως δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερο πρόβλημα, ισως λίγο στην αρχη με το σιδηρο μέχρι να τον συνηθίσει ο οργανισμός και αν και θηλασα τον μικρο μου 14 μηνες ουτε τοτε παρατηρησα κατι τετοιο..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μην το παρακανετε και με τα φρουτα..

Νομιζω 3 φρουτα τη μερα ειναι καλά..Εγω τα προτιμω για δεκατιανό και το απόγευμα σε χυμό

Επίσης να πίνετε πολλά υγρα-νερακι, το πιο αθώο- και τροφες ολικης αλέσεως, λαχανικα και δημητριακά

Δεσποινα ειχες μεγαλο πρόβλημα εσυ ε;;

Εγω ευτυχως δεν αντιμετωπισα ιδιαιτερο πρόβλημα, ισως λίγο στην αρχη με το σιδηρο μέχρι να τον συνηθίσει ο οργανισμός και αν και θηλασα τον μικρο μου 14 μηνες ουτε τοτε παρατηρησα κατι τετοιο..

Αστα...ενα δραμα...

θηλασες 14 μηνες βρε θηριο???μπραβο σου!!! εγω θηλασα 7 μηνες...μετα δεν αντεξα αλλο..αν και η μελινα ηταν απιστευτα βολικο μωρο..θηλαζε απο 15 ημερων καθε 3 ωρες και κοιμοταν ολη νυχτα αλλα δεν ξερω ρε γαμωτο,,κουραστηκα..δεν μπορουσα να βγαλω γαλα με θηλαστρο και δεν την αφησα ποτε ουτε για μιση ωρα και ενοιωθα σαν φυλακισμενη..ετσι ξεκινησα να της δινω ξενο...ειχα φριξει και με τα κιλα της εγκυμοσυνης γιατι δεν εχανα με τιποτα οσο θηλαζα και δεν αντεχα αλλο να με βλεπω σαν το βαρελι...μολις σταματησα το θηλασμο αρχισα να χανω παλι...

ελπιζω στον μπομπο να τα καταφερω μεχρι το χρονο...θελω να γυρισω και γρηγορα στη δουλεια, δεν μπορω αλλο στο σπιτι εχω φριξει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ellain τώρα μόλις παρατήρησα το tickerάκι σου που το έχεις κάνει αγορίστικο :D

(ό,τι θυμάμαι χαίρομαι).

Όταν η Sylia γράφει 5 φρούτα την ημέρα, εννοεί 5 μερίδες. Πχ. μία μερίδα φρούτου είναι 1 μικρό πορτοκάλι (μικρό, όχι κάτι τέρατα που κάθομαι και τρώω), 1 μανταρινάκι, 1 φλιτζάνι τσαγιού καρπούζι/πεπόνι, 10-12 ρόγες σταφύλι (πώς φαίνεται ότι έχω κάνει δίαιτες,εεεε??), 5-6 φράουλες (θέλω φράουλεεεεεες) κλπ.

Δλδ 5 φρούτα δεν ισούνται με 5 καρπούζια σκασμένες λυσσάρες πεινασμένες :tongue: :tongue: :tongue:


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Αστα...ενα δραμα...

θηλασες 14 μηνες βρε θηριο???μπραβο σου!!! εγω θηλασα 7 μηνες...μετα δεν αντεξα αλλο..αν και η μελινα ηταν απιστευτα βολικο μωρο..θηλαζε απο 15 ημερων καθε 3 ωρες και κοιμοταν ολη νυχτα αλλα δεν ξερω ρε γαμωτο,,κουραστηκα..δεν μπορουσα να βγαλω γαλα με θηλαστρο και δεν την αφησα ποτε ουτε για μιση ωρα και ενοιωθα σαν φυλακισμενη..ετσι ξεκινησα να της δινω ξενο...ειχα φριξει και με τα κιλα της εγκυμοσυνης γιατι δεν εχανα με τιποτα οσο θηλαζα και δεν αντεχα αλλο να με βλεπω σαν το βαρελι...μολις σταματησα το θηλασμο αρχισα να χανω παλι...

ελπιζω στον μπομπο να τα καταφερω μεχρι το χρονο...θελω να γυρισω και γρηγορα στη δουλεια, δεν μπορω αλλο στο σπιτι εχω φριξει...

Κι ο δικος μου ηταν πολύ συνεργασιμος εξ αρχης αν και μεχρι τελευταια σηκωνοταν καθε τρίωρο ακομη και το βραδυ..Δλδ πηγαίναμε 12-3-6-9-12

Εγω ταλαιπωρηθηκα πολύ με πόνο και πληγες στις θηλές που ξεπεραστηκε ομως στους 2 μηνες

Επίσης, πάνω απο 3 ωρο δεν κοιμηθηκα η κακομοιρα!!Θηλαστρο μονο στα πολύ επειγοντα και γυρω στα 10 γευματα συνολικα..Δεν το αντεχα και εγω με τπτ..Με το σταγονομετρο εβγαινε

Εμενα πιο πολύ με κουρασε το ξενυχτι Δεσποινα και να σου πω την αλήθεια μονος του το εκοψε μια μερα..Αρχισε να κλαίει σπαρακτικα και να με δαγκώνει..Δεν ηπιε δυο γευματα και του εδωσα σκονη και αυτο ηταν..Ουτε να το ξαναδει το μεμε μου (που το λέει τωρα χαχα)


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλος ήρθες κούκλα καλή εγκυμοσύνη

Εγώ παντός το βιολογικό μου ρολογακια είναι ρολόι και δυο φόρες την ημέρα και ας μην φάω ούτε ένα φρούτο.

πίνω καθημερινά όμως σπιρουλίνα αντί του σιδήρου και κάθε βράδυ ένα ποτήρι κεφιρ


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...