Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Το κύησης και το λοχειας έχει προϋπόθεση 200 ένσημα τα τελευταία 2 έτη. Αν περνεις αυτό αυτόματα εγκρίνεται και το 9μηνο προστασίας μητρότητας.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

δυστηχως και εγω πρεπει να συμφωνισω:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(και απο δουλεια αστα...παρακαλααααααααααααααααςςςςςςςς και οταν ακουν γυνεκα στρατιωτικου πετουν το βιογραφικο στα σκουπιδια:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως και εγω πρεπει να συμφωνισω:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(και απο δουλεια αστα...παρακαλααααααααααααααααςςςςςςςς και οταν ακουν γυνεκα στρατιωτικου πετουν το βιογραφικο στα σκουπιδια:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Μα γιατι απορειτε!Στην Ελλαδα δεν ζουμε!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

pontikaki εχεις facebook?? μηπως ημαστε ηδη φιλες και εκει και δεν το ξερουμε? γιατι μεσα απο την ομαδα που εχουμε εκει εχω καναδυο φιλες..που γραφουν και εδω

ναι δεν αποκλειεται ειμαι η κατερινα καραγκουνη! εσυ?

κορίτσια δεν μου έχει τύχει ακόμα να πάρει ο σύζυγος μετάθεση.

πως είναι η εμπειρία να φεύγεις απο τον τόπο που μεγάλωσες?

αναλογως εγω οταν εφυγα το ηθελα αργοτερα το μετανοιωσα!!!!!!

σε πιο χωρο μπορείς να εργαστείς σν δεν είσαι και εσύ στο δημόσιο?

βγαίνει με ένα μισθό?

ειναι δυσκολα τα πραματα! αναλογως και τη δουλεια κανεις ενα ρατσισμο τον αντιμετωπιζουμε!!!!!!!!

Σας ευχαριστω θα με βοηθούσατε με τις απαντήσεις σας

εγω τις απαντησεις βρε κοριτσια γιατι δεν τις βλεπω?????????? οεο?


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο believe76 viewpost.gif

κορίτσια δεν μου έχει τύχει ακόμα να πάρει ο σύζυγος μετάθεση.

πως είναι η εμπειρία να φεύγεις απο τον τόπο που μεγάλωσες?

παρα πολυ δυσκολα ειδικα αν εχεις και παιδια

σε πιο χωρο μπορείς να εργαστείς σν δεν είσαι και εσύ στο δημόσιο?

μαλλον πουθενα.στην επαρχια δεν υπαρχουν δουλειες και ειδικα αν εισαι γυναικα στρατιωτικου.

βγαίνει με ένα μισθό?

βγαινεις μονο για τα απολυτως απαραιτητα.και κανοντας οικονομια.πχ να ψωνιζεις προιοντα ιδιωτικης ετικετας κλπ.για εμας δεν το συζυτω,δεν αγοραζουμε τιποτα.και για τα παιδια μονο στις εκπτωσεις.για το μελλον,οταν αρχισουν φροντιστηρια, δεν το συζυτω, δεν βγαινεις με τιποτα.

Σας ευχαριστω θα με βοηθούσατε με τις απαντήσεις σας

Ελπιζω να βοηθησα!:-(

Tωρα Κατερινα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παράθεση:

Αρχικό μήνυμα απο believe76 viewpost.gif

κορίτσια δεν μου έχει τύχει ακόμα να πάρει ο σύζυγος μετάθεση.

πως είναι η εμπειρία να φεύγεις απο τον τόπο που μεγάλωσες?

παρα πολυ δυσκολα ειδικα αν εχεις και παιδια

σε πιο χωρο μπορείς να εργαστείς σν δεν είσαι και εσύ στο δημόσιο?

μαλλον πουθενα.στην επαρχια δεν υπαρχουν δουλειες και ειδικα αν εισαι γυναικα στρατιωτικου.

βγαίνει με ένα μισθό?

βγαινεις μονο για τα απολυτως απαραιτητα.και κανοντας οικονομια.πχ να ψωνιζεις προιοντα ιδιωτικης ετικετας κλπ.για εμας δεν το συζυτω,δεν αγοραζουμε τιποτα.και για τα παιδια μονο στις εκπτωσεις.για το μελλον,οταν αρχισουν φροντιστηρια, δεν το συζυτω, δεν βγαινεις με τιποτα.

Σας ευχαριστω θα με βοηθούσατε με τις απαντήσεις σας

Ελπιζω να βοηθησα!:-(

Tωρα Κατερινα?

Nαι Σοφια μου τωρα τις ειδα ευχαριστω απλα χθες με τις διακοπες ρευματος λογικα κατι ειχε παθει και ενννω ειχαμε ιντερνετ αλλου εμπαινα ανετα αλλου καθολου αλλα μου τα εδειχνε αλλα οχι..............

καλημερα,τι κανετε?:Pεδω μας χαλασε ο καιρος και ειναι ετοιμο να βρεξει:(τι μαγειρευετε σημερα?εγω εκανα φασολακια..

Και εμεις εδω (ορεστιαδα) απο την Παρασκευη εχουμε χειμωτιατικο καιρο οχι πολυ κρυο αλλα μουντος,βροχη...........

Α! εμεις σημερα φαγαμε γιουβαρλακια!!!!!

Kατερινα ναι ημαστε φιλες.... ειμαι εκεινη που συμπηρωσε το ανεκδοτο σου για τα επαγγελματα χαχαχα

Ναι ναι το ειδα Ιωαννα μου!

Εμεις στολισαμε χθες το δεντρο μας,το σπιτι μας και τωρα με περιμενει ο αντρουλης μου να παμε να βαλουμε τα φωτακια στη βεραντα και γω χαζολογαω στον υ/η!!!!!

Τα χριστουγεννα ειναι η αγαπημενη μου γιορτη!!!!!!!!!!!!!

Α!!!!!!!!! ο γιος μου παει στο δεντρο δειχνει τις μπαλες και λεει γκοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!! (γκολ) να δω την κλωτσια ποτε θα τη ριξει και θα κλαιμε!!!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πριν λίγο τελειώσαμε με τον στολισμο του δέντρου το Μαρινακι μου ενθουσιάστηκε!!! Απλώνει συνέχεια τα χεράκια να ανακαλύψει το δέντρο!! Ελπίζω να μην το καταστρέψει μέχρι τις γιορτές!!!

Εχετε ακούσει τίποτα για τις μεταθέσεις; Ποια απο εσάς ειναι στην Κύπρο; Τι γινεται με τις περικοπές; Η πρωτη μας επιλογή ειναι για εκει αλλα απ' οτι μου λεει ο ανδρας μου οι μεταθέσεις φέτος θα ειναι ελάχιστες και ολοι ζητουν να φύγουν για Κύπρο!!

maripoza.gr εμείς μένουμε στο Λευκαντι, ενα μέρος έξω απο το Βασιλικό το οποίο είναι 15 λεπτά απο την Χαλκίδα χωρίς κίνηση!!

Πολύ χρήσιμο αυτο΄το πρόγραμμα!!Αν και το Μαρινάκι μου είναι μικρό ακόμα. Προς το παρόν ψάχνω απογευματινή δουλειά για εμένα και μια γυναίκα να την προσέχει οταν ο ανδρας μου εχει βραδινά και υπηρεσίες!!

believe76 θέλει πολύ υπομονή και κουράγιο η μετάθεση. Δεν βγαίνεις με ένα μισθό και ενοίκιο!! Τουλάχιστον εμεις δεν βγαίνουμε, δυσκολευόμαστε πάρα πολυ!! Το να φύγεις απο τον τόπο σου είναι η πιο δύσκολη απόφαση που πήρα ποτε!! Εμείς δεν έχουμε κάνει ιδιαίτερες γνωριμίες εδω και είμαστε ήδη 3 χρόνια!!! Σ'αυτο επαιξε ρόλο και η δύσκολη εγκυμοσύνη μου για να ειμαι ειλικρινής!! Πολύ μοναξία και για εμάς και για το παιδί!! το θετικό ειναι πως έχουμε δεθεί πολυ μεταξύ μας και πως ειμαστε καλά ως ζευγάρι και ως οικογένεια!!Δεν ξέρω κατα πόσο θα είμασταν τόσο δεμένοι αν δεν είχαμε αυτές τις δυσκολίες. Οσο για δουλειά, εγω ήμουν έγκυος οταν παραιτήθηκα για να τον ακολουθήσω απλα δεν τον γνώριζα. Λόγω εγκυμοσύνης δεν μπορεσα να βρω δουλεια, Στην συνέχεια ήρθε η οικονομική κριση και η κλιμάκωση της ανεργείας και δυσκόλεψαν τα πράγματα. Εχω στείλει βιογραφικά οπου μπορώ να σκεφτώ ζητώντας απογευματινή εργασία αλλα δεν έχω βρει κάτι. Σε τρεις δουλειές που ενδιαφέρθηκαν μόλις έμαθαν πως ο ανδρας μου ειναι στρατιωτικός δηλαδη δεν θα ειμαι μονιμα εδω και πως εχω ενα μωρό έχασαν το ενδιαφέρον τους σε κλάσμα δευτερολέπτου!!! Σημειωτέων λόγω οικονομικών δεν ψάχνω δουλεια με γνώμονα τις γνώσεις μου και την προύπηρεσία μου. Ψάχνω για οτι δουλειά να ειναι, σε φουρνο, σουπερ μαρκετ, ψιλικατζίδικο οτιδήποτε. Την στιγμή που εισαι καλά με τον ανδρα σου και δεν αφήνεις τις δυσκολίες να φέρουν γκρινια και απογοήτευση στην σχέση σου θα εισαι και θα είστε καλά οπου κι αν πας, όσες δυσκολίες και αν αντιμετωπίσετε!! Αυτη ειναι η προσωπική μου αποψη!!Ελπίζω να σου έδωσα κουράγιο!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΤΕ!!ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΠΟΥΔΗΠΟΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ....ΜΕΓΑΑΑΑΑΛΟΣ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ!!!!!!!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.....

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΜΙΣΘΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ...ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ 20 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ.....ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ...ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ....ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑΤΩΡΑ ΕΡΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΑΝ ΜΑΝΟΥΛΑ....

ΜΑΛΛΟΝ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΩ 3ΜΗΝΩΝ ΜΩΡΟ....ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ...ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥΘΕΝΑ..,.


2HLfp3.png

u0jzg9m7a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΘΛΟΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ....ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΡΩΝΕ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ...

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ ΣΑΣ.......


2HLfp3.png

u0jzg9m7a.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια διαβασα ενα αθρο στο φεις μπουκ,και το ακουσα στις ειδησεις οτι θα κλεισουν το 30 % τον στρατοπεδον ακουσατε κατι?και οτι θα διωξουν εποπ,ειναι αληθεια?:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια διαβασα ενα αθρο στο φεις μπουκ,και το ακουσα στις ειδησεις οτι θα κλεισουν το 30 % τον στρατοπεδον ακουσατε κατι?και οτι θα διωξουν εποπ,ειναι αληθεια?:(:(:(:(:(

Αυτο ειναι αληθεια-ολα τα υπουργεια θα κανουν περικοπες και με αυτον τον τροπο θα κανει το Αμυνας.Το ακουσα χτες στις ειδησεις.

Για το αλλο που λες, δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ ΘΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΠΟΛΛΟΥΣ ΕΠΟΠ....ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ.....
αυτο δεν το ξερω και ελπιζω να μην υσχιει..

ο δικος μου τωρα εδωσε εξετασεις για μονιμοποιηση και περιμενουμε τα αποτελεσματα.. μου εχει πει πως εγραψε πολυ καλα οι γιατροι του εδωσαν το οκ και η επιτροπη απαλλαγων επισης..το ιδιο υσχυει και για ολο σχεδον το στρατοπαιδο του..ολοι φετος διαβασαν και τα πηγαν πολυ καλα..τοσο γκαντεμηδες θα ημαστε που ηδη δρομολογηθηκε η μονιμοποιηση μας και θα μας διωξουν;;;

επισης στην μοναδα μερικοι δηλωσαν απο μονοι τους παραιτηση τωρα που συμπληρωθηκε η 7ετια..

και τους ειπαν οποιος δεν γραψει καλα δεν θα εχει αλλη ευκαιρεια οπως οι προηγουμενς σειρες ΕΠΟΠ που γραψανε 3 φορες για να τους περασουν ορισμενους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...