Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      κάτσε γιατί θα τρελαθώ δεν δικαιούμαστε ούτε το 2 μηνο κύησης και το 3μηνο λοχείας ; ούτε το 9μηνο μετά; εξαλλη θα γίνω , δεν μπορεί !αυτα είναι με τα ένσημα οχι με το εισόδημα 

      Αααα, λάθος κατάλαβα! Ναι, ναι τις άδειες κανονικά, ο,τι προβλέπεται! Στα επιδόματα είναι το θέμα!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2012


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα!!!!

Εγω stafroditi μου τα χριστουγεννα συνηθως μαγειρευω χοιρινο,συνηθως παιρνω κομματια για τηγανια,αλλα τα βαζω στο φουρνο με διαφορες πιπεριες,κρεμμυδακι κομμενο σε ροδελες και μειγμα μουσταρδας!Σε πηλινη γαστρα γινονται λουκουμμμμμ!

Την Πρωτοχρονια μαγειρευει η πεθερα,που συνηθως ερχεται Κοζανη(Γιατι τυχαινει ΠΑΝΤΑ τις γιορτες να δουλευεω...δουλευω σε ψυχιατρικη!!)και μας ετοιμαζει γαλοπουλα γεμιστη με καστανα και ρυζι!Να γλυφεις και τα δαχτυλα σου!Θα της ζητησω τη συνταγη και θα την ανεβασω!!!!Εσυ?Εσεις???

images?q=tbn:ANd9GcTRB_kXYZoY9sho_sPSl4zs21YYR0zgDAIGi_BZ824F9hFKRcO3

Να ενας τροπος να στολισουμε τις μπαλες που βαρεθηκαμε τοσα χρονια...απλα καινουριες!!!!

Χοιρινη τηγανια φτιάχνω και εγω η χοιρινο στη γαστρα με πορτοκάλι καθως και γαλοπούλα γεμιστη,καποιο κρεας κοκκινιστο και σπετζοφαι.Αυτα βεβαια αναλογα με τον κόσμο που θα εχω .Φετος θα κανω μάλλον τα μισα.

Πολύ ομορφες οι ιδεες σας,παρακολουθώ...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να παραθεσω και γω τη δικια μου συνταγουλα?Ξεφευγει λιγουλακι απο τα μπισκοτακια...αλλα ειναι νοστιμοτατη!!!

ΓΛΥΚΟ ΠΥΡΑΜΙΔΑ Ή ΤΟΥΡΤΑ ΠΥΡΑΜΙΔΑ

Για το παντεσπανι:

5 αυγα

13κσ ζαχαρη

9κσ αλευρι

1 βανιλια

1κσ κακαο

χρονος ψησιματος....στους 180 βαθμους για 1 ωρα στην αντισταση

Για το σιροπι:

1κσ νες καφε

2κσ ζαχαρη

1 ποτηρι νερο

Για τη σαντιγυ:

1 μορφατ

1 ζαχαρουχο

Κοβω το παντεσπανι στη μεση,σουρουπιαζω(:tongue:) και τα 2 μερη και επειτα κρεμαααα!Πασπαλιζω με τρουφα ή οτι αλλο τραβαει η ορεξη!!!!

Καλη επιτυχια!!!

το κομματι θα φαινεται καπως ετσι

tourta-pyramida_S.jpg


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χοιρινη τηγανια φτιάχνω και εγω η χοιρινο στη γαστρα με πορτοκάλι καθως και γαλοπούλα γεμιστη,καποιο κρεας κοκκινιστο και σπετζοφαι.Αυτα βεβαια αναλογα με τον κόσμο που θα εχω .Φετος θα κανω μάλλον τα μισα.

Πολύ ομορφες οι ιδεες σας,παρακολουθώ...

χρυσα81 μου βαζεις χυμο πορτοκαλι?Γινεται ωραιο?να το τολμισω και γω εαν ειναι φετος!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μενα!!!!

images?q=tbn:ANd9GcTRB_kXYZoY9sho_sPSl4zs21YYR0zgDAIGi_BZ824F9hFKRcO3

Να ενας τροπος να στολισουμε τις μπαλες που βαρεθηκαμε τοσα χρονια...απλα καινουριες!!!!

Πάρα πολύ ωραία ιδέα αυτή. Θα κοιτάξω μήπως και βρω κανένα ύφασμα χαζοταφτά φτηνό, και το κάνω στα χρώματα που θα κάνω φέτος το δέντρο μου. Αααααα όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ μου αρέσει!!!!!

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σας δείξω και γω με την σειρά μου το εξοχικό μου!!! χαχαχαχα!!!

41236152809672343_h5SbKr0H_b.jpg

Αχου βρε πουλάκι μουουουου! Σε εσάς εκεί χιόνισε κιόλας;;;;;;;;;;;;;;;;;

Πόσο σε ζηλεύω και εσένα και το εξοχικό σου!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραία ιδέα αυτή. Θα κοιτάξω μήπως και βρω κανένα ύφασμα χαζοταφτά φτηνό, και το κάνω στα χρώματα που θα κάνω φέτος το δέντρο μου. Αααααα όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ μου αρέσει!!!!!

Να είσαι καλά κοριτσάκι μου!!

:D...

βλεπω και αυτη τη φωτογραφιαααα....:confused:

Christmas-ball-registration-mark.jpg

Θα μπορουσατε εσεις που εχετε τα παιδακια σας να εκτυπωσετε φωτογραφιες και να τις βαλετε επανω σε χριστουγεννιατικες μπαλες....:confused:

Βεβαια το δουλευω ακομη στο μυαλο μου...θα ηταν ευκολο?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη παρα πολυ ωραια τα ημερολογια!Ειδικα αυτο που εχεις βαλει σε καθε μηνα και μια φωτογραφια!Θα τα κανω και γω σιγουρα του χρονου που θα εχω(πρωτα ο θεουλης) και την μπεμπα μου...να φωτογραφιες της!!!!:P

Απο πισω βαζεις χαρτονι ή οχι?

Με το καλό Μαράκι μου!!!! :P

Ανάλογα που θα τα δώσω. Κάποια τα εκτυπώνω σε απλό, έγχρωμο, λίγο πιο "χοντρό" χαρτί και κάποια σε χαρτόνι!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Χοιρινη τηγανια φτιάχνω και εγω η χοιρινο στη γαστρα με πορτοκάλι καθως και γαλοπούλα γεμιστη,καποιο κρεας κοκκινιστο και σπετζοφαι.Αυτα βεβαια αναλογα με τον κόσμο που θα εχω .Φετος θα κανω μάλλον τα μισα.

Πολύ ομορφες οι ιδεες σας,παρακολουθώ...

Εμείς τρώμε στην πεθερά μου που είναι εξαιρετική μαγείρισσα και γενικότερα εκείνες τις μέρες στους δικούς μας....

Υ.Γ. Χρύσα μου και γω το χοιρινό το κάνω με πορτοκάλι!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...