Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

θα γινουμε μανουλες το 2013!!!!!!!!


patoysitsa

Recommended Posts

Κορίτσια μου μην έχετε κανένα άγχος με τα κιλά. Τα περισσότερα φεύγουν με το που γεννήσετε. Εγώ στον γιο μου μέχρι τον 6ο μήνα δεν είχα πάρει γραμμάριο και μέσα σε 3 μήνες πήρα 12 κιλά. Γέννησα και βγήκα από το μαιευτήριο με 1,5 κιλό μόνο. Όλα ήταν του παιδιού. Τώρα μπήκα στον 7ο και μέχρι την Δευτέρα ήμουν -5 κιλά. Ο γιατρός μου μου είπε οτι πρέπει να πάρω μέσα σε 3 εβδομάδες 1 κιλό. Το πρόβλημα είναι οτι μου βγήκε διαβήτης κύησης και κάνω αυστηρή διατροφή. Φανταστείτε όμως για τι στέρηση μιλάμε????? Έχω να φάω γλυκό 1 1/2 μήνα κοντά και μέχρι να γεννήσω απαγορεύεται δια ροπάλου. Εσείς που δεν έχετε πρόβλημα φάτε σωστά και με μέτρο αλλά μην στερείστε τίποτα.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 29,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • μποτσακι

    4472

  • Koalaki

    4262

  • Ηλιοβασίλεμα

    3356

  • patoysitsa

    2658

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ηλιοβασίλεμα ευχομαι να εμπλουτιστεί η λίστα με ενα ακομα νινι,το δικο σου!!!!

εγώ είμαι σίγουρη ότι θα συμβεί και μάλιστα πολύ πιο σύντομαι απ ότι το περιμένει και η ίδια... Φαίνεται πολύ καλός άνθρωπος και της το χρωστάει η ζωή ακόμα ένα παιδάκι..είμαι σίγουρη ότι θα έρθει σας λέω!!! Μη σου πω μέχρι να γεννήσουμε εμείς θα την έχουμε τη νέα την εγκυμοσύνη!!!:D


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τα κιλά εχω ολοκληρο θεμα... Μεχρι τα 25-27 ημουν μια χαρά στα κιλά...Επαιρνα τον χειμωνα το μεγιστο 64-66 κιλά και με σωστη διατροφη και γυμναστικη, τα εχανα την ανοιξη καμια 10αρια κιλά.... Αλλά πάντα ημουν κοντά στο σωστό βαρος. Μετά τα 25 μου άρχισα να παιρνω κιλά αλλά να μην τα χανω με τιποτα...ουτε σε διαιτολογο ουτε σε κεντρα αδυνατισματος, ουτε με σωστη διατροφή κλπ. Εφτασα λοιπόν πριν μεινω εγκυος 79 κιλά!!! Για μενα τοτε δεν ειχα ξαναυπαρξει τοσο βαριά... Εμεινα πολυ γρηγορα εγκυος και παω αμεσως σε διαιτολογο για να προσεξω γιατι με αρχικο βαρος 79 και υψος 1,60 με επιασε φοβος μην φτασω τα 100 με το μπεμπέ!!! Είχα ομως εμμετους σε ολη την εγκυμοσυνη, καουρες και δεν ειχα ορεξη για φαγητο παρα μονο για γλυκά, τελικά σταματησα τον διαιτολογο γιατι δεν ακολουθουσα το προγραμμα του και γεννησα εχοντας παρει μόνο 5-6 κιλά!!!! Γεννησα το παιδί και βγηκα απο κλινική με -1,5κιλό!!!! Σαράντησα και ειχα φτασει στα 70 κιλά και παιρνω μια χαρα, οτι τωρα λιγο εμεινε και θα χασω και τα υπολοιπα περιττα κιλά για να αισθανομαι καλά!!! Ελα, όμως που οι ορμονες τα επαιξαν και σταδιακά πήρα ξανά τα κιλά και έφτασα τα 88!!!!!!!!! Μετα πηγα σε γυναικολογο και μου ειπε οτι το συνδρομο πολυκυστικών και η αντισταση στην ινσουλινη θελουν ρυθμιση και πρεπει να χασω βαρος αλλά χωρις τα χαπια, δεν γινοταν... Ξεκινω τα χαπια και με διατροφη επιτελους κατεβαινω στα 74. Χαλαρωνω με διατροφη και για 2 χρονια μενω σταθερη σε βαρος, πραγμα αξιοπεριεργο για μενα!!!! Τωρα από Φεβρουαριο που σταματησα τα αντισυλληπτικά και με την προβληματική περίοδο, ξαναπηρα 4 κιλά, 78 κιλά....Πρεπει να χασω βαρος για να βελτιωθει η γονιμοτητα!!!! Αλλά θελει πολυ κοπο και η αληθεια ειναι, οτι λογω ψυχολογιας, νιωθω το φαγητο σαν διασκεδαση!!!:oops::oops::oops:


Link to comment
Share on other sites

εγω εχω καταλήξει οτι για να χασεις βαρος πρεπει να εισαι καλά ψυχολογικά και να το θες, να το εχεις παρει απόφαση!!

εχω μάθει καλε ..15/12 χριστούγεννα θα κάνουμετρεις φετος!!

Link to comment
Share on other sites

Με τα κιλά εχω ολοκληρο θεμα... Μεχρι τα 25-27 ημουν μια χαρά στα κιλά...Επαιρνα τον χειμωνα το μεγιστο 64-66 κιλά και με σωστη διατροφη και γυμναστικη, τα εχανα την ανοιξη καμια 10αρια κιλά.... Αλλά πάντα ημουν κοντά στο σωστό βαρος. Μετά τα 25 μου άρχισα να παιρνω κιλά αλλά να μην τα χανω με τιποτα...ουτε σε διαιτολογο ουτε σε κεντρα αδυνατισματος, ουτε με σωστη διατροφή κλπ. Εφτασα λοιπόν πριν μεινω εγκυος 79 κιλά!!! Για μενα τοτε δεν ειχα ξαναυπαρξει τοσο βαριά... Εμεινα πολυ γρηγορα εγκυος και παω αμεσως σε διαιτολογο για να προσεξω γιατι με αρχικο βαρος 79 και υψος 1,60 με επιασε φοβος μην φτασω τα 100 με το μπεμπέ!!! Είχα ομως εμμετους σε ολη την εγκυμοσυνη, καουρες και δεν ειχα ορεξη για φαγητο παρα μονο για γλυκά, τελικά σταματησα τον διαιτολογο γιατι δεν ακολουθουσα το προγραμμα του και γεννησα εχοντας παρει μόνο 5-6 κιλά!!!! Γεννησα το παιδί και βγηκα απο κλινική με -1,5κιλό!!!! Σαράντησα και ειχα φτασει στα 70 κιλά και παιρνω μια χαρα, οτι τωρα λιγο εμεινε και θα χασω και τα υπολοιπα περιττα κιλά για να αισθανομαι καλά!!! Ελα, όμως που οι ορμονες τα επαιξαν και σταδιακά πήρα ξανά τα κιλά και έφτασα τα 88!!!!!!!!! Μετα πηγα σε γυναικολογο και μου ειπε οτι το συνδρομο πολυκυστικών και η αντισταση στην ινσουλινη θελουν ρυθμιση και πρεπει να χασω βαρος αλλά χωρις τα χαπια, δεν γινοταν... Ξεκινω τα χαπια και με διατροφη επιτελους κατεβαινω στα 74. Χαλαρωνω με διατροφη και για 2 χρονια μενω σταθερη σε βαρος, πραγμα αξιοπεριεργο για μενα!!!! Τωρα από Φεβρουαριο που σταματησα τα αντισυλληπτικά και με την προβληματική περίοδο, ξαναπηρα 4 κιλά, 78 κιλά....Πρεπει να χασω βαρος για να βελτιωθει η γονιμοτητα!!!! Αλλά θελει πολυ κοπο και η αληθεια ειναι, οτι λογω ψυχολογιας, νιωθω το φαγητο σαν διασκεδαση!!!:oops::oops::oops:

Πόσο σε καταλαβαίνω!!!!! Και για μένα το φαγητό είναι μεγάλη απόλαυση. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τα κιλά, πάντα γυμναζόμουν οπότε φαντάζεσαι οτι έτρωγα πάντα λίγο παραπάνω. Παρακαλάω να έρθει η ώρα να γεννήσω και να δεις τι έχει να γίνει...!!!! Θα τρώω σαν ζώο. Βρε παιδιά είναι απόλαυση το φαγητό. Πώς να το κάνουμε?????? Δηλαδή γιατί πρέπει πάντα να στερούμαστε. Άστο καλό!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω καταλήξει οτι για να χασεις βαρος πρεπει να εισαι καλά ψυχολογικά και να το θες, να το εχεις παρει απόφαση!!

εχω μάθει καλε ..15/12 χριστούγεννα θα κάνουμετρεις φετος!!

Α, πανεμορφα τα χριστουγεννα σας τα φετινά!!!

Και συμφωνω απολυτα με τα κιλά και την ψυχολογία!!! Εγω οταν ειμαι καλά, δεν με νοιαζει το φαγητό ενω οταν ειμαι χαλια σε διαθεση ή ψυχολογια, το ριχνω στο φαί!!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρχικό μήνυμα απο Ηλιοβασίλεμα viewpost.gif

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D ΛΙΣΤΑ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑΣ by Koalaki :-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

Ngn >>> γιο έχει και ετοιμάζει κορη, ερχεται ο γατοπαρδος...15/10

Stefaniana >>> έρχεται και ο 2ος Λαρισσαίος στις 7/11

Xrydim >>> δουλευτιαρικο κορίτσι θα βγει και αυτο σαν τη μανα του, θα πάρει ρεπό στις 26/11!!!

Ελλη >>> να το το τρικαλινο στις 02/12

Μποτσάκι >>> γιοκαρος με τα "ουυυυλα" του, θα τα σπασω ολα στις 08/12

Σοτσαφι >>> ερχεται το κλωτσοσκουφι στις 15/12, να προλαβει να στολισει με την μαμα και τον μπαμπά το χριστουγενιατικο δέντρο!!!

Πατουσίτσα >>> Κόρη, Νέα νύφη Κλεισμένη για τον Μποτσακογιό, αναμένουμε στις 21/12

May23 >>> κόρη έχει και έρχεται και η δευτερη η Χριστουγεννιάτικη στις 25/12

Maeve >>> να τος και ο πατρινος στις 27/12

Μαρακι >>> γιο έχει και ετοιμάζει και την μπεμπα τη βιαστικια, τακα τακα...!!!!!!

Yola >>> κόρη έχει και έρχεται ο γιος να προσέχει την αδερφούλα του!!!

Ηλιοβασίλεμα >>> κορη εχει και στρωνει εδαφος για 2ρο, θα περασει βουνα, λαγκαδια, θαλασσες και ποταμια μα ενα ειναι το σιγουρο "για θιασοοοο την κοβω".

Συμπεθέρα = Αγορομάμμυ>>> γιο εχει και στρωνει επισης εδαφος για 2ρο (φουρτουνατσηδες και βροντααατσηδες).

Κοαλακι >>> κορη εχει και δεν στρωνει τιποτα, εκλεισε το εργοστασιο, με κανεναν "συμβιβασμο" ισως ξανα ανοιξει.

Θαλεια >>> γιο αστρωτο επισης, εδω θελουμε μαλλον και υπογραφες εκτος απο τον συμβιβασμο.

Η Γιόλα πότε εχει ΠΗΤ;;;


Link to comment
Share on other sites

να μαι και εγω περιμενω την αφιξη της κουνιαδας....:evil:

Καλη ειναι δεν λεω αλλα την εχει πιασει το γεροντοκοριασμα....

Ειναι βλεπετε δεσςποινης ετων 49 και δεν εχει ουτε γκομενο ,ουτε αντρα ασε που αν θυμαμαι καλα εχει να παει με αντρα απο τους ολυμπιακους της Αθηνας!

Επειδη δεν εχει παιδια εχει αναπτυξει ενα περιεργο δεσιμο με τον γιο μου οποτε ειναι εδω συμπεριφερεται λες και ειναι εκεινη η μαμα και εγω καμια δουλαρα,οταν μιλαμε στο τηλ ειμαστε μια χαρα!

χαχα

τελος παντων εχει τα καλα και τα κακα της τι να την κανω απλα το βουλωνω γιατι δεν μου αρεσουν οι κανγαδες!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο Ηλιοβασίλεμα viewpost.gif

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D ΛΙΣΤΑ ΤΡΕΛΟΠΑΡΕΑΣ by Koalaki :-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

Ngn >>> γιο έχει και ετοιμάζει κορη, ερχεται ο γατοπαρδος...15/10

Stefaniana >>> έρχεται και ο 2ος Λαρισσαίος στις 7/11

Xrydim >>> δουλευτιαρικο κορίτσι θα βγει και αυτο σαν τη μανα του, θα πάρει ρεπό στις 26/11!!!

Ελλη >>> να το το τρικαλινο στις 02/12

Μποτσάκι >>> γιοκαρος με τα "ουυυυλα" του, θα τα σπασω ολα στις 08/12

Σοτσαφι >>> ερχεται το κλωτσοσκουφι στις 15/12, να προλαβει να στολισει με την μαμα και τον μπαμπά το χριστουγενιατικο δέντρο!!!

Πατουσίτσα >>> Κόρη, Νέα νύφη Κλεισμένη για τον Μποτσακογιό, αναμένουμε στις 21/12

May23 >>> κόρη έχει και έρχεται και η δευτερη η Χριστουγεννιάτικη στις 25/12

Maeve >>> να τος και ο πατρινος στις 27/12

Μαρακι >>> γιο έχει και ετοιμάζει και την μπεμπα τη βιαστικια, τακα τακα...!!!!!!

Yola >>> κόρη έχει και έρχεται ο γιος να προσέχει την αδερφούλα του!!!

Ηλιοβασίλεμα >>> κορη εχει και στρωνει εδαφος για 2ρο, θα περασει βουνα, λαγκαδια, θαλασσες και ποταμια μα ενα ειναι το σιγουρο "για θιασοοοο την κοβω".

Συμπεθέρα = Αγορομάμμυ>>> γιο εχει και στρωνει επισης εδαφος για 2ρο (φουρτουνατσηδες και βροντααατσηδες).

Κοαλακι >>> κορη εχει και δεν στρωνει τιποτα, εκλεισε το εργοστασιο, με κανεναν "συμβιβασμο" ισως ξανα ανοιξει.

Θαλεια >>> γιο αστρωτο επισης, εδω θελουμε μαλλον και υπογραφες εκτος απο τον συμβιβασμο.

Η Γιόλα πότε εχει ΠΗΤ;;;

καλε εμενα η ΠΗΤ μου ειναι 06/10 βαλτε την....


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites

Α, πανεμορφα τα χριστουγεννα σας τα φετινά!!!

Και συμφωνω απολυτα με τα κιλά και την ψυχολογία!!! Εγω οταν ειμαι καλά, δεν με νοιαζει το φαγητό ενω οταν ειμαι χαλια σε διαθεση ή ψυχολογια, το ριχνω στο φαί!!!

εγω και οταν βαριεμαι τρωω χαζά!!

Link to comment
Share on other sites

να μαι και εγω περιμενω την αφιξη της κουνιαδας....:evil:

Καλη ειναι δεν λεω αλλα την εχει πιασει το γεροντοκοριασμα....

Ειναι βλεπετε δεσςποινης ετων 49 και δεν εχει ουτε γκομενο ,ουτε αντρα ασε που αν θυμαμαι καλα εχει να παει με αντρα απο τους ολυμπιακους της Αθηνας!

Επειδη δεν εχει παιδια εχει αναπτυξει ενα περιεργο δεσιμο με τον γιο μου οποτε ειναι εδω συμπεριφερεται λες και ειναι εκεινη η μαμα και εγω καμια δουλαρα,οταν μιλαμε στο τηλ ειμαστε μια χαρα!

χαχα

τελος παντων εχει τα καλα και τα κακα της τι να την κανω απλα το βουλωνω γιατι δεν μου αρεσουν οι κανγαδες!

ελα μωρέ μην το βλέπεις στραβά, αγαπάει το παιδί σου, και αυτό είναι καλό. Μην νομίζεις πως δεν ξέρει ποια είναι η θέση σου και ποιά η δική της αλλά ίσως δεν ξέρει πως να εκφράσει αυτή την αγάπη!αν το καλοδεις αυτή έχει λίγες μέρες το χρόνο να αποσπά την προσοχή του παιδιού σου, και εσύ όλη σου την ζωή με παιδί άντρα, οικογένεια αγαπη!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...