Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Marlina είπε:

      Σ' ευχαριστώ!

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

δεσποινα οχι στο μικρο τετραγωνικη στο μεγαλο που ειναι οπως εδω που γραφεις το μυνημα εκει θα κανεις επικοληση και μετα αποθηκευση..

Μιμικα μου ευχομαι να ειναι λαθος του γιατρου και να μην εχει τιποτα το μωρακι σου με το εντερακι του..Τωρα ποτε θα ξαναπας?


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σε ευχαριστώ πολύ Δεσποινάκι μου!

Αυτό ευχόμαστε κι εμείς, να έφταιγε η θέση και να μην είναι τίποτα. Δυστυχώς μέχρι την 30η εβδομάδα δεν μπορούμε να είμαστε βέβαιοι αν τελικά ήταν τυχαίο ή όχι. Μου είπε η γιατρός που μου έκανε τον β επιπέδου ότι μπορεί να το παρακολουθεί κ ο γιατρός μου υπερηχογραφικά. Εγώ ε΄θχομαι στις 25 του μήνα που θα πάω για το μηνιαίο ραντεβού να το δεί ο γιατρός και να μην υπάρχει η διάταση!

Κατά τα άλλα όλα τα είδε τέλεια. Μας είπε ότι είναι θρεφταράκι! 600 γραμμάρια έγινε το αντράκι μου!!!!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννια μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Τώρα όπως έγραψα και πριν θα πάω 25 στον γιατρό μου και θα το παρακολουθεί αυτός. Αν κρίνει ότι θα πρέπει να ξαναπάω στην εμβρυολόγο για β επιπέδου θα μου το πεί ο γιατρός μου. Γενικά όμως θα πρέπει να κλεισω την 30η εβδομαδα για να ξεκαθαρισει αν ήταν τυχαίο γεγονος η διάταση ή αν δείχνει πρόβλημα στο εντεράκι.


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

μιμικα ελπιζω να ηταν τυχαιο γεγονος και στην επομενη εξετασει να εχει εξαφανιστει!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τί κάνετε; Μετράω τις ώρες! Στις 3.30 έχω ραντεβού με τον γιατρό! Άννια με το καλό να δείτε κι εσείς σήμερα το μωράκι σας!

Μιμίκα μου μην ανησυχείς καθόλου! Ξέρεις πόσα λάθη βλέπουνε λόγο θέσης; Και αν ισχύει κάτι τέτοιο πάλι μην ανησυχείς, μια χαρά θα είναι το μωράκι σου, είναι ανθεκτικά τα καημένα. Σε καταλαβαίνω, απλά πρέπει να είσαι ήρεμη, να σκέφτεσαι όσο γίνεται πιο θετικά!

Δέσποινα τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς εκεί στην ξενιτιά! Ελπίζω να μπορέσεις σύντομα να μας επισκεφτείς και τότε δεν θα ξεκολλάει και ο αντρούλης σου σίγουρα! Το μωρό κι εγώ τις τελευταίες μέρες το καταλαβαίνω πολύ επιτέλους! Όχι συνέχεια, το βράδυ βασικά, αλλά έφαγα μερικές ξεκάθαρες κλωτσίτσες και τις κατάλαβε και ο άντρας μου! Σαν τιναγματάκια μη φανταστείς!

Τώρα σ'αυτόν τον μήνα ο γιατρός μας εξετάζει πάλι μόνο με υπέρηχο και είμαστε οκ; Να ξέρω να πάω προετοιμασμένη! Ευχηθείτε μας και καλά νέα!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο εμας!

Μιμικα μου ελπιζω να ηταν απλως τυχαιο και μολις πατε στο γιατρο να σας φυγει η αγωνια!

Με το καλο να δειτε τα μωρακια σας σημερα, αννα για κοριτσακι σε βλεπω εγω:tongue:

Και εμεις εχουμε σημερα στις 7 ραντεβου, ανυπομονω αν και την ειδα την πεμπτη μετα την τουμπα μου για λιγο.

Χτες φυγανε τα πεθερικα μου και σημερα δεν εχω κανει τπτ, και μου βγαινει ολη η κουραση, τα χω παρει και με την κουνιαδα μου που ολο το σκ δεν κουνηθηκε να βοηθησει λιγο, αλλα τι να πεις! Αν δεν κοβει... τεσπα!

Παω να μπανιαριστω για να μαι ετοιμη για το απογευμα


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μιμικα μου καταλαβανω ποσο αγχωθηκες, η καθεμια μας θα αγχωνοταν αλλα ασε πρωτα να δεις τι θα σας πει και ο γιατρος.Ευχομαι να μην χρειαστει τιποτα αλλο αλλα ακομα και αν ειναι ετσι τα πραγματα αφου ειναι κατι που λυνεται να εισαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου....δεν είμαι πολυ καλα...η διάθεση είναι λίγο πεσμένη αλλα τι να κάνουμε....

Μια ερωτηση κρισεως ποσο εχει το 3d εισητηριο στο σινεμα???θελω να παω να δω τον τιτανικο

Γύρω στα 12? αν δεν κάνω λάθος......

Καλημέρα κορίτσια! Τί κάνετε?

Εγώ δεν είμαι πολύ καλα. Πήγαμε το Σάββατο για την β επιπέδου. Ο μπέμπης μας δεν ήταν συνεργάσιμος. Το είχε ρίξει στον ύπνο και δεν έλεγα να αλλάξει με τίποτα θέση. Κάναμε 3 ώρες. Τελικά μας είπε η γιατρός ότι βλέπει μια ήπια διάταση στο εντεράκι του. Αυτό από ότι μας είπε οφείλεται ή στο ότι δεν είχε καλή θέση και είναι εντελώς τυχαίο ή μετα την 30η εβδομάδα που θα το ξαναδούμε αν υπάρχει ακόμα αυτή η διάταση θα είναι σύπτωμα πρόωρης εντερικής απόφραξης και δυστυχώς με το που θα γεννηθεί το αντράκι μας θα πρέπει να του κάνουμε χειρουργίο. :cry: Μας είπε ότι αν χρειαστεί επέμβαση τελικά θα αποκατασταθεί πλήρως το πρόβλημα στο έντερο, αλλά όσο να ναι είναι μια επέμβαση και δεν θέλω να ταλαιπωρηθεί το μωράκι μου. Αχ μου έχει γίνει η διάθεση σκ@τ@ ρε κορίτσια.:oops:

Ελπίζω εσείς να είστε καλύτερα από εμενα! πολλά φιλιά σε όλες!

Mimika να μην το σκέφτεσαι.....πιθανόν να μην είναι τιποτα....αλλα και να είναι σκέψου οτι με επέμβαση διορθώνεται....αυτο είναι πολυ σημαντικό....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες!

Είμαι η Νιονιώ από το γκρουπ του Σεπτεμβρίου με ΠΗΤ 12/9 και μετά από πρόσκληση της Άννιας σκέφτηκα να σας επισκεφτώ μιας και είναι πολύ πιθανό να γεννήσω μέσα στον Αύγουστο.

Στην κόρη μου γέννησα 13 μέρες πριν την ΠΗΤ και τον γιο μου 16 μέρες πριν. Φυσιολογικά και τα δύο παιδιά. Ελπίζω σ' αυτή την εγκυμοσύνη να μου συμβεί το ίδιο διότι έγκυος και καλοκαίρι είναι πολύ δύσκολο.

Φύλο ακόμα δεν ειδαμε ξεκάθαρα. Υποθέτουμε ότι είναι κορίτσι αλλά πιστεύουμε ότι θα σιγουρευτούμε στην β' επιπέδου στις 8 Μαΐου.

Μιμίκα, διάβασα τα νέα σου πριν από λίγο και ελπίζω και εύχομαι να μην είναι τίποτα. Σου στέλνω όλη την θετική μου ενέργεια (που σε πληροφορώ είναι πολύ :D). Μην στεναχωριέσαι και όλα θα γίνουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!

σημερα βλεπω τα οσπρια εχουν την τιμητικη τους εν οψη νηστειας κ ετσι κι εγω εκανα ρεβυθια!

μιμικα μου μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου μπορει να εφταιγε η θεση του μωρου!πιστευω οτι ολα καλα θα ειναι!

α πολλα κοριτσακια εχουν γιατρο σημερα!αχ σας ζηλευω που αναταμωσετε με τα ζουζουνια σας! εγω εχω την αλλη βδομαδα την β επιπεδου!

λετακι μου ελα να ανεβουμε λιγο κοριτσακι μου!

δεσποινακι μου το μωρακι μου το ακουω απο την 17η βδομαδα καθε μερα κ σε ασχετες ωρες!πρωι μεσημερι βραδυ!εφοσον το ακους εστω κ μια φορα την ημερα νομιζω οτι δεν υπαρχει θεμα!ρωταα ομως για σιγουρια τον γιατρο σου ετσι να σου φυγει η απορια κ να μην αγχωνεσαι!

αννια μου με εψαχνες κοριτσακι μου?εδω ειμαι απλα ειχα λιγα τρεχαματα αυτες τις μερες με το αμαξι μου κ γι αυτο χαθηκα!!!!!

νιονιω καλως ηρθες στην παρεα μας με το καλο το μωρακι σου!!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νιονιω καλως ηρθες και εδω :D....Oυφ κοριτσια μολις εφαγα και καθομαι να χωνεψω τα μικρα εχουν ξεραθει και εδω εχει μαυρισει ο τοπος θα ριξει καρεκλοποδαρα..Παω να ξεραθω και εγω για κανα μισαωρο και να σηκωθω να ετοιμαστω για τον γιατρο...


:-D

Link to comment
Share on other sites

Νιονιω καλως ηρθες και εδω :D....Oυφ κοριτσια μολις εφαγα και καθομαι να χωνεψω τα μικρα εχουν ξεραθει και εδω εχει μαυρισει ο τοπος θα ριξει καρεκλοποδαρα..Παω να ξεραθω και εγω για κανα μισαωρο και να σηκωθω να ετοιμαστω για τον γιατρο...

καλη ξεκουραση!!!περιμενουμε τα νεα σου απο το γιατρο!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

mimika84

μη στενοχωριεσε κοριτσακι μου ικασιες εκανε κι ο γιατρος μονη σου ειπες θτι δεν ηταν σιγουρος.Οπως και να χει ομως ειναι κατι που αν οντως συμβαινει ,αντιμετωπιζεται.

annia

με το καλο να δεις το εμβρυακι σου.Δεν εκλεισα ματι το πρωι τελικα χτυπαγε το τλεφωνο για ενα σωρο βλακειες.

Ρε κοριτσια γιατι κουραζομαι τοσο ευκολα;Ποναει η μεση μου ,λαχανιαζω.Μολις κουραζομαι φοβαμαι παρα πολυ.Παναγιτσα μου βαλε το χερι σου μεχρι το τελος.

taniabell

καλα νεακια να μας φερεις και συ απο το γιατρο

Νιονιώ

καλως μας ηρθες


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! free-happy-smileys-195.gif

mimika84 εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπεμπάκο σου, να έφταιγε η θέση του τελικά κ στις 25 που θα πας να μην υπάρχει η διάταση!

annia και taniabell περιμένουμε τα καλά τα νέα!

kerasia κι εγώ κουράζομαι εύκολα κ λαχανιάζω… Αλλα σκέφτομαι ότι είναι της εγκυμοσύνης. Μην αγχωθώ και για αυτό τώρα…!

Despina80 εγώ τις ενέσεις τις κάνω το βράδυ. Όσο για την μπέμπα μου κι εγώ δεν την νιώθω όλη μέρα. Συνήθως το βράδυ που ξαπλώνω κ την νιώθω κ εγώ χαμηλά κοντά στην κύστη!

Νιονιώ καλώς ήρθες! Με το καλό το μπεμπάκι σου!

Αύριο το μεσημέρι έχω κ εγώ ραντεβού για τον επανέλεγχο της β επιπέδου. Ελπίζω να δούμε και το δεύτερο νεφράκι! Κι αν όχι… όλα τʼαλλα να είναι καλά…!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πριν λιγο γυρισα πολυ κοσμος στο ιατρειο και πολυ παλιοκαιρος εξω κρυο και καρεκλοποδαρα...Ολα καλα μας ειπε εχουμε εναν κοριτσαρο 220γραμμαρια :D


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...