Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

δεν εχω ασιδερωτα, μονο 2 μισα πλυντηρια απλυτα, μεχρι το σαββατο δεν ξαναβαζω πλυντηρια!!!:D

περαστηκα δημητρα στο παιδακι σου!

κ σε σενα μαρια! διαβασα παρακατω οτι φυγανε. ολα καλα τωρα?

αφου θα σιδερωσεις κιολας τι να πω!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:

αλλη ηρωιδα απο εδω!!!;)

ελα ντε, ειδες???? 7ψυχες ειμαστε!!!

ολες λιγο πολυ τα ιδια δεν κανουμε??

δεν βαζω νυχτερινα γιατι το πλυντηριο ειναι εξω κ κανει φασαρια. μερικες φορες που εχω ξεχασει να απλωσω, δεν εχουν παθει τιποτα κ οχι δεν μυρισαν.

καλα εκανες μπιλλακι, κ εγω πιστευω ειναι μικρος ακομα. ο σκοπος ειναι να το διασκεδαζει κιολας οχι να πηγαινει κλαιγοντας.... αστον για του χρονου!

μαπν ηταν αλεργια ιογενης το σκ ειχε λιγο μηξουλα

δεν αρρωστενει συχνα και δεν εχω και πολυ εμπηρια,το καλο ειναι οτι εφυγαν

το πλυντηριο σου το εχεις σε μπαλκονη? θελω να βγαλω κι εγω το δικο μου απο το μπανιο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

kalamaraki συγχαρητηρια!!!

ειρηνη εχεις απολυτο δικιο για τα καλα μας πραγματα, εχω κι εγω τα καλα σερβιτσια και μαχαιροπιρουνα και μια φορα στο τοσο τα πλενω για να μην βρωμιζουν, και τι κερδισα ? αφου τραπεζια πολλα δεν κανω, τι τα χω εκει και πιανουν χωρο? θ αρχισω να τα χρησιμοποιω σε καθημερινη βαση κι ας χαλασουν.ο σπιτι εξαλλου πρεπει να το ζουμε

Link to comment
Share on other sites

ioanna, Χρόνια Πολλά για το παιδάκι σου, γερό και ευτυχισμένο να είναι.:P

mirtoula, περαστικά! Είμαι σίγουρη πως κάπως ωραία θα το οργανώσεις το τριήμερο σου:tongue:

Ειρηνάκι, τέλεια τα νυχάκια!:P

Πείτε μου κι εμένα για κουρτίνες, που βρίσκουμε φθηνές και όμορφες;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, βάλτε καμία φωτό ή ιδέα από ντουλάπα/συρτάρι/ράφι τακτοποιημένο να παίρνουμε φόρα (καλά εγώ στο γραφείο είμαι, όταν τελειώσω θα θέλω ρυμουλκό...).

Ουφ! Αν ήταν άλλες εποχές ζητούσα ανεϋ αποδοχών...

Επίσης πρέπει να τακτοποιήσω την τροφοθήκη...Κάθε φορά που ανοίγω το ντουλάπι νομίζω θα μου έρθει η ριζογκοφρέτα κατακέφαλα (μη βαράτε)

Ειρήνη μου, πες σε εμένα την άσχετη που έχω μείνει στο τζελ, το σέλακ τι είναι;Το ημιμόνιμο τι είναι;Πόσο καιρό κρατάει;

Link to comment
Share on other sites

ioanna, Χρόνια Πολλά για το παιδάκι σου, γερό και ευτυχισμένο να είναι.:P

myrtoula, περαστικά! Είμαι σίγουρη πως κάπως ωραία θα το οργανώσεις το τριήμερο σου:tongue:

Ειρηνάκι, τέλεια τα νυχάκια!:P

Πείτε μου κι εμένα για κουρτίνες, που βρίσκουμε φθηνές και όμορφες;

Τζάμπο (συνθετικός μονόχρωμος ταφτάς-έχει κ εμπριμέ, αλλά είναι λίγο δεσμευτικό θεωρώ, περίπου 8ευρώ το φύλλο έτοιμο ραμμένο με τρέσα και θηλιές, το βάζεις όπως θέλεις), ικέα με 10 ευρώ το μέτρο ύφασμα κ τις ράβεις, έχει κ έτοιμες αλλά δεν θυμάμαι τιμές μπορείς να μπεις στο σάιτ, καθώς κ λαϊκή, όπως είπαν τα κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημερα!Εχει κόσμο σημερα το καφε μας!

Καλαμαρακι γλυκο ,σου ευχομαι μεσα από την καρδια μου να πάνε ολα περιφημα!!!!Πολύ πολύ χαρηκα!!!

Ειρηνη ,επεστρεψες και μαλιστα με φωτο που μας πορωνουν!!!Πολύ ομορφα νυχακια και τελειο χρωμα!

Μιρτουλα περαστικα σου! Απόλαυσε επί τη ευκαιρια το σπίτι σου και ξεκουρασου! Και εδω ειναι η πεθερα μου και οι δυο κουνιαδοι μου με πυρετο,ελπίζω να μην μας πιασει !

Μπιλάκι πολύ καλά εκανες και δεν τον πίεσες .Κατα τη γνωμη μου τα παιδια που δειχνουν καποια ωριμότητα θα πρεπει να τα ακουμε προσεκτικα.Μπορει μεγαλωνοντας να αλλαξει γνωμη αλλα και αν οχι ,κατι αλλο θα βρειτε να κανετε.Εδω εχουν προσφατα ξεκινησει μαθηματα ζωγραφικης και πινγκ πονγκ ,και μαλιστα με ελάχιστο κόστος.Ομως εχθες που τον ρωτησα,γιατι θα πάνε και καποιοι φίλοι του, δεν ηθελε,"ειμαι ενταξει μαμα"μου λέει ,"θελω και χρονο για να παιζω ",οπότε δεν εκανα καμια περαιτερω συζητηση.

Βασιλικη ,και εμας μας ελειψες!

Δημητρα περαστικα στο αγορακι σου.

Σημερα καθυστερησαμε να ξυπνησουμε και αναγκαστικα πήγα εγω τον μικρο σχολειο.Ειχε και πολύ κρυο ,οποτε μαλλον ηταν καλύτερο για τον μικρο.Πήγα σουπερ μαρκετ και φουρνο και επέστρεψα.Πήγα λίγο να δω πως ειναι η πεθερα μου ,ανεβηκα ,εφερα ξυλα,ετοιμασα το τζακι ,αναψα φωτια και εφτιαξα καφε.Εβαλα ενα πλυντηριο,αερισα το σπίτι,για λιγο ,γιατι εχει πολύ κρυο,εστρωσα τα κρεβατια,εβαλα τα πρωινα στο πλυντηριο και εβαλα το φαγητο στο φουρνο.Κοτοπουλο με πατατες για σημερα.Εχω αρκετο σιδερο,πρεπει να κανω και λίγες δουλίτσες ακομη και να ξεκινησω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλαμάρι μου, ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ! Καλή αρχή!

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα σήμερα! Σαν να περπατάω και να κάθομαι νορμαλ πια... :)

Αέρισα και έστρωσα,

Έβαλα ένα πλυντήριο σκούρα και άπλωσα,

Μάζεψα στεγνά, τακτοποίησα και σιδέρωσα,

Καθάρισα μπάνια,

Καθάρισα το πλυντήριο ρούχων,

Καθάρισα από άλατα τις καφετιέρες μας,

Άλλαξα σεντόνια,

Μαγειρεύω σολωμό στο φούρνο με λαχανικά και ρυζάκι.

Την Κυριακή άρχισε και ο κύκλος μου (είναι αστατος και με δυσκολεύει σε προγραμματισμό :( ) οπότε προγραμμάτισα όλες τις εξετάσεις μου σε διαγνωστικό χωρίς αναβολές πια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, πολλα μηνυματα κοριτσια κι εχω μπερδευτει. Ευχαριστω για τις ευχες σας. Εχτες το μονο που εκανα ηταν να σιδερωσω 2 πλυντηρια την ωρα που κοιμοταν ο μικρος και ολο το απογευμα παιζαμε. Τα γεννεθλια του θα τα κανουμε το Σαββατο! επειδη σημερα εχω λιγη δουλιτσα παραπανω στο γραφειο θα τα πουμε αργοτερα. Να εχετε μια ομορφη μερα και περαστικα σε οσες μαμαδες και παιδακια ειναι αρρωστα!

Ιωαννα χρονια πολλα στο μικρουλη σου,πολυχρονος και τυχερος να ειναι στη ζωη του:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!

Μανουλίτα και Δήμητρα περαστικά στα μικρά σας!My Billy περαστικά και σε σένα και νομίζω και γω καλά έκανες και δεν πίεσες περαιτέρω το μικρό σου....μικρούλης είναι ακόμα, εχει καιρό για πιέσεις....

Κική και γω ακολουθώ το σκεπτικό σου για τα έξοδα, οχι μόνο σε είδη σπιτιού αλλά και σε ρούχα-αξεσουαρ για μένα...εντάξει λεω δεν εχω να ξοδέψω πολλά αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα βαλτώσω και δεν θα πάρω τίποτα.... και τσουπ!ολο και ψωνίζω κάτι τις και ανεβαίνει η διάθεση και ανανεώνομαι:D

εγω κορίτσια πήγα εχθες στο νοσοκομείο γιατί φαινόταν οτι κάτι δεν πήγαινε καλά με τη φωνή μου και στο σχολείο επιδεινωνόταν πολύ η κατάσταση...ε ναι είχα δίκιο, λαρυγγίτιδα καραμπινάτη!!μου σύστησαν αφωνία (!) και μου έδωσαν 3 μέρες αναρρωτική άδεια ...οπότε είμαι σπιτάκι μου μέχρι και την Πέμπτη (:P) κάτι είναι κ αυτό.....να δω τι θα κάνω , θέλω να οργανωθώ να περάσω καλά;)

Ερση περασατηκα ρε κορηστι,τουλαχηστον θα κατσεις στο σπιτι με τα παιδακια σου:eek:

Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχει γενέθλια η μικρή μου κόρη γίνεται 5 ετών και απο σήμερα τρέχω με προετοιμασίες γιατί θα της κάνω πάρτυ στο σχολείο με κλόουν!!

Λοιπόν απο το πρωί :

1. Πήγα σούπερ για τα τελευταία ψώνια

2. Ετοίμασα ψαρόσουπα

3. Αέρισα

4. Έστρωσα κρεβάτια

5. Έφτιαξα 2 μωσαικά και μπήκαν ήδη να κρυώνουν!!!

Απομένει μαγικό γλάσο και σαντιγύ και στολισμός τούρτας.....το βράδυ φώτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, βάλτε καμία φωτό ή ιδέα από ντουλάπα/συρτάρι/ράφι τακτοποιημένο να παίρνουμε φόρα (καλά εγώ στο γραφείο είμαι, όταν τελειώσω θα θέλω ρυμουλκό...).

Ουφ! Αν ήταν άλλες εποχές ζητούσα ανεϋ αποδοχών...

Επίσης πρέπει να τακτοποιήσω την τροφοθήκη...Κάθε φορά που ανοίγω το ντουλάπι νομίζω θα μου έρθει η ριζογκοφρέτα κατακέφαλα (μη βαράτε)

Ειρήνη μου, πες σε εμένα την άσχετη που έχω μείνει στο τζελ, το σέλακ τι είναι;Το ημιμόνιμο τι είναι;Πόσο καιρό κρατάει;

Εγώ γύρισα πριν λίγο στο σπίτι, αυτή την εβδομάδα είναι σήμερα η χαλαρή μου μέρα.

Χτες το βράδυ δεν ξέρω τι με έπιασε και άρχισα να βγάζω πράγματα από τα ντουλάπια της κουζίνας:shock:

Αν την τελειώσω, θα βάλω καμιά φωτό...(μπα...)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...