Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 19 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα!

      Σήμερα εκανα τον 2ο υπέρηχο 10η μερα του κυκλου και 9η μέρα διεγερσης και απο εκει που επαιρνα γκοναλ 250 και cetrotide απο την 6η μέρα διεγερσης, από σημερα μου είπε να αυξήσω γκοναλ στις 300 και Τετάρτη θα ξανακάνω υπέρηχο. Γύρω στα 10 ωάρια τα οποία ομως πρεπει να μεγαλώσουν κ άλλο... Οιστραδιόλη στα 1528. Σάββατο με βλεπει για ωοληψία.

      Και ερωτώ εγώ: υπαρχει ξαφνικα κίνδυνος για υπερδιέγερση και με αυτόν τον αριθμό αυγών; Ή θα βλέπαμε κατι ήδη στον υπέρηχο; Δεν ξερω γιατι μου έχει καρφωθεί ο φοβος.. ισως απο αυτα που διαβάζω.. δεν έχω πολυκυστικές, γενικα η διεγερση παει καλά.. μονο βαρος χαμηλα και ενοχληση σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας ..στην ούρηση το ίδιο, σαν να ειμαι στη μερα της ωορρηξιας που υπαρχει μια δυσκολία, σαν κατακρατηση... Δεν πίνω βεβαια και πολυ νερο...

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      πρίν από 2 λεπτά , Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

γιορταζε κ η μανουλα μου χθες μας εκανε τραπεζι:P

τις επομενες μερες αναμενουμε νεα εισαγωγη

Κοριτσάκι μου να χαίρεσαι τη μανούλα σου. Εύχομαι το 2013 να είναι πολύ καλύτερα και να το νικήσετε το άτιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω βρε κοριτσια δεν μπορω να αποφασισω για διαιτα χρονος κ διαθεση υπο του μηδενος. εχω κ τον αντρα μου που μου την λεει συνεχως εκεινος ειναι της υγιεινης διατροφης κ της γυμναστικηςκ του την δινει που δεν προσεχω τον ευατο μου κυριως κ μετα τα 7 επιπλεον κιλα τα τελευταια 7 χρονια γαμου:cool:

εστειλα τον μικρο σταθμο με λιγο γκρινιτσα φυσικα...μετα απο τοσες μερες καθησιο!

πινω καφεδακι μαζι σας κ ξεκιναω σιδερο κ μαγειρεμα παλι:evil::evil:

τις υπολοιπες δουλειες τις ειχα κανει το Σαββατο αρα σχεδον τιποτα αλλο,ισως αργοτερα παω απο την πρωην δουλεια μου να παρω την ληξη συμβασης για να περασω μια βολτα απο οαεδ:(

Κοριτσάκι,

Αυτό με τον άντρα σου... δεν έχω χειρότερο... :? . Καταλαβαίνω πως θέλουμε να βλέπουμε τον άνθρωπο μας "ομορφο" αλλά οταν νιωθω "πίεση" αντιδρώ άσχημα... :?.. αυτό δηλαδή που σου την λέει... γκρρρρρ....


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλάξαμε όλα τα σεντόνια και των 2 κρεβατιών, άπλωσα την παπλωματοθήκη μας, ξεσκόνισα όλο το σπίτι, έβαλα νυχτερινό πλυντήριο με σκούρα για την νύχτα και τώρα πάω να κόψω πατατούλες γιατί θα φάμε τηγανιτές πατατούλες με υπέροχες, λεπτοκομμένες μπριζολίτσες.... μιαμ!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια χτες έκανα την γιορτή του μικρου μου ...περάσαμε σουπερ!!!

Θα σας βάλω φωτογραφίες αργότερα!!!

Patousitsa περαστικά στον μικρούλη!

Ευχομαι μια όμορφη μέρα σε όλους σας !!!

Ταπετσαρια στις ντουλάπες!!?? Πολύ ωραια ιδέα αν βρω θέμα θα στο ποστάρω !!! Ματσ!!!

Σοφούλα μου

Να χαίρεσαι τον Γιαννάκη σου!!!

Να είναι πάντα καλότυχος, γερό παιδάκι και να γίνει ένας καλός άνθρωπος!

Να σου ζήσει!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα ναεχουμε! Τι κάνετε?

Πολύ μου αρεσει που ακόμη κραταει η συζήτηση για την εμφάνισή μας!Μου θυμίζει όσα πρεπει να κάνω.Εγω θα ελεγα είμαι κάπου στη μεση αν και το τελευταιο διαστημα κυκλοφορω περισσότερο περιποιημενη.Με χαλάνε βεβαια τα 2-3 κιλά που εχω βάλει αλλα ελπίζω σιγά σιγά να τα χασω.

Σημερα πρεπει να ξεστολίσω,να μπουμε σιγά σιγά στη πουτίνα μας.

Θα τα χάσεις, είσαι μαμούνι εσύ, δεν σε φοβάμαι!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια μου!

λοιπον εχω να σας πω οτι σημερα το πρωι, εβαλα ρουζ κ μασκαρα, εφτιαξα τα μαλλια μου, ντυθηκα λιγο πιο προσεκτικα κ εφυγα για δουλεια! η διαθεση πολυ καλη! ελπιζω να συνεχισω ετσι!

πατουσακι μου περαστικα στο παιδακι σου! πως ειναι τωρα? ποναει?

μπιλλυ μου τα 7 παραπανισια κιλα δεν λενε κ τιποτα! βαλε στοχο να μειωσεις το βραδυνο φαγητο κ τα γλυκα- ψωμια. μην αναφερεις τιποτα στον συζυγο, παρα μονο οταν αρχισεις να χανεις (ασε που θα το καταλαβει μονος του! θα σταματησει να στην λεει!) εντομεταξυ περιποιησου τον εαυτο σου (δυσκολο καταλαβαινω με ολα αυτα που εχεις στο κεφαλι σου) αλλα αξιζεις μια προσπαθεια! θα σου φτιαξει η διαθεση κ η δικια σου κ των γυρω σου!

ρενατα για δες εδω

http://www.houseart.gr/closet.php?cat_id=196&cid=14&curpage=14&pcat_id=0

κοριτσακια ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κ τα περαστηκα σας! το κοριτσακι μου βηχει παρα πολυ, τωρα θα παω στην γιατρο να μου γραψει μια μασκα για τον βηχα.

θα ειμαι εδω τριγυρω!

Εύγε που ξεκίνησες την προσπάθεια σου!! ΕΥΓΕ Γιωτάκι μου!

Ειμαι σίγουρη πως όσο θα ανεβαίνουν τα κέφια σου, τόσο θα προσπαθείς!!!

ΥΓ Να χαίρεσαι την μπουμπούκα σου!!!! Γερή και ευτυχισμένη!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα.

Πόσο χαίρομαι που το βγάλσιμο στη φόρα των εσώψυχών μου έγινε αφορμή για να σκεφτούμε όλες λίγο περισσότερο τον εαυτό μας δεν φαντάζεστε. Έτσι πρέπει!!!!

Γιωτούλα κούκλα θα είσαι και μάλλον δεν σου πήρε και πολύ. Και ξέρεις αν δεν προλαβαίνεις να το κάνεις αυτό στο σπίτι (γιατί πολλές φορές φεύγουμε για τη δουλεία κοιμισμένες ακόμη) μπορείς να το κάνεις, αν πηγαίνεις στη δουλεία με δικό σου αυτοκίνητο, σε ένα φανάρι. Εγώ έχω γίνει εξπέρ σε αυτό. Σε δύο φαναράκια έχω βάλει στα γρήγορα πουδρίτσα, ρουζ, κραγιόν και στα πεταχτά και μάσκαρα. Μπορεί να μην τα βάζω όπως θα τα έβαζα στο σπίτι μου στην ησυχία μου αλλά σίγουρα το αποτέλεσμα είναι καλύτερο από το να ήμουν εντελώς άβαφτη. Επίσης μπορείς να βάφεσαι στα γρήγορα όταν πηγαίνεις στη δουλειά. Τρία λεπτά υπόθεση, την ώρα που φτιάχνεις τον καφέ σου μπαίνεις και στην τουαλέτα βάφεσαι και.... ΕΤΟΙΜΗ. Και στο σπίτι μας, αν έχουμε σε κοινή θέα στο μπάνιο μας, φάτσα-κάρτα μπροστά μας το κραγιονάκι, το ρουζάκι, άαααντε και τη μάσκαρα ή το μολυβάκι μας, θα είναι σαν να μας φωνάζουν ".....φόρεσέεεεε μεεεεεεεεεεε....... φόρεεεεεσέεεεεεε μεεεε".

Μην νομίζετε ότι και εγώ τα κάνω τόοοσο συστηματικά. Τα λέω και εδώ για να μου γίνουν βίωμα. Ξέρετε όπως το "μότο" της Ειρηνούλας "έχετε τακτοποιημένο το σπίτι σας κορίτσια για να νιώθετε καλύτερα"!!! Εεε τώρα θα λέμε επίσης, "βαφτείτε και περιποιηθείτε κορίτσια επίσης, για να νιώθετε ακόμη πιο καλύτερα"!!! ;)

Σωστά "μάνα";;;;;;

Πόσο μ αρέσει που κάνεις προσπάθειες σε όλους τους τομείς!!! Ποσο μ αρέσει δεν μπορώ να σου περιγράψω!

Ειλικρινά, με το χέρι στην καρδιά, δεν έχει ανέβει η ψυχολογία, η διάθεση σου??!!!

Προσωπικά, η απόφαση μου, καλά κρατεί.

Οταν πήγαμε το δώρο του βαφτιστηριού μας {θυμάστε, σας το είχα γράψει μέσα στις γιορτές} ακόμα και στην κολλητή μου που πήγαμε ΝΤΥΘΗΚΑ.

Έβαλα χοντρό, μαυρο αδιάφανο καλσόν, μακρύ μάλλινο σορτς καρό και μαύρο ζιβάγκο με μαύρες μπότες. Η κολλητή μου, μου λεει, μόλις ανοίγει την πόρτα και βγάζω το μπουφάν:

"Αδερφή, είσαι θεάρα"!!! :tongue:

Εννοείται πως δεν είμαι θεάρα αλλά με είδε φροντισμένη και φτιαγμένη και της άρεσε οπότε πήρα το κομπλιμένο μου. Και φαντάζεστε το πόσο μ' άρεσε, το πόσο με ανέβασε, το πόσο με έκανε να συνεχίσω...! :D

Πλέον ξανα-θυμήθηκα και τα μπιζού, τις ζώνες και τα άλλα αξεσουάρ μου, που τόσο μας βοηθούν να απογειώσουμε ένα ντύσιμο! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω το μάζεμα.Μαζεψα όλα τα χριστουγεννιάτικα ,εβαλα καινούρια διακοσμητικά(αυτα που ειχα πριν στολίσω δηλαδή),τα επλυνα καλά καλά,ξεσκόνισα με στεγνο και βρεμένμο πανί,με λάδια ,ξυδια και λοιπά,αλλα γινεται χαμός στις μοκέτες.

Πάω να βάλω τωρα μια όμελέτα να φάμε και θα συνεχίσω μετα.

Πατουσίτσα περαστικά στο παιδάκι σου.

Εγω να μην μιλάω καλύτερα για καψιματα...Ο μικρός μου στα 2,5 ηταν διπλα μου όταν τηγανιζα και εριξε ενα ψαρι μες το τηγάνι ,διχως να τον προλάβω βέβαια.Εγινε χαμός!Πεταχτηκαν όλα τα λάδια στο προσωπο,από τα μάτια εως το στομα.Ενα χάλι!Παρα τρίχα γλιτωσαμε το νοσοκομειο και ευτυχώς εφυγαν και τα σημαδια,μετα από πολύ καιρό βεβαια...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

kai o stoxos mou gia ti nea xronia, einai poly..easy living! :tongue: kai ton eixa valei kairo twra, xwris na to exw kala kala katalavei! ;) auto pou thelw na petixw einai na mporw na koumantarw kathimerina to spiti mou eukola, wste na mou ftiaxnei ti diathesi kai na mou menei kai xronos gia na to apolamvanw! mexri stigmis ta katafernw! kai den sas ta grafw afta epeidi einai tetoio to thema mas, oute gia na mou peite mpravo kai tetoia. TO ENNOW!

Μαριάννα μου Χίλια Μπράβο! Οχι μόνο ένα!

Ολα είναι θέμα οργάνωσης, το ξέρεις πια. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και συνεχίζω το μάζεμα.Μαζεψα όλα τα χριστουγεννιάτικα ,εβαλα καινούρια διακοσμητικά(αυτα που ειχα πριν στολίσω δηλαδή),τα επλυνα καλά καλά,ξεσκόνισα με στεγνο και βρεμένμο πανί,με λάδια ,ξυδια και λοιπά,αλλα γινεται χαμός στις μοκέτεςς.Πάω να βάλω τωρα μια όμελέτα να φάμε και θα συνεχίσω μετα.Πατουσίτσα περαστικά στο παιδάκι σου.Εγω να μην μιλάω καλύτερα για καψιματα.Ομικρός μου στα 2,5 ηταν διππλα μου όταν τηγανιζα και εριξε ενα ψαρι μες το τηγάνι ,διχως να τον προλάβω βέβαια.Εγινε χαμός!Πεταχτηκαν όλα τα λάδια στο προσωπο,από τα μάτια εως το στομα.Ενα χάλι!Παρα τρίχα γλιτωσαμε το νοσοκομειο και ευτυχώς εφυγαν και τα σημαδια,μετα από πολύ καιρό βεβαια...

:shock::shock: α πα πα!!!!!!!!!!!!!! Τρομαξα μονο που το διάβασα!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι,

Αυτό με τον άντρα σου... δεν έχω χειρότερο... :? . Καταλαβαίνω πως θέλουμε να βλέπουμε τον άνθρωπο μας "ομορφο" αλλά οταν νιωθω "πίεση" αντιδρώ άσχημα... :?.. αυτό δηλαδή που σου την λέει... γκρρρρρ....

ετσι αντιδρω κ εγω στην πιεση γκρρρρ.....:evil::evil:

εκεινος το κανει για να με παροτρυνει φυσικα (τελειομανης παρθενος:rolleyes:) αλλα το αποτελεσμα ειναι τα νευρα μου τσαταλια κ να μην προσπαθω τελικα. οοοοοταν:oops: το αποφασισω να ασχοληθω με την παρτη μου θα ειναι για μενα;) κ σε οποιον αρεσει!

κριτσακια ευχαριστω πολυ για τις ευχες για την μαμα μου, σε αναμονη τηλεφωνηματος απο τον γιατρο της, εχει παει τα εγγονια παγοδρομιο.

πολυ ενεργεια βρε παιδια αυτη η μανα μου την μιση να ειχα:oops:

στο ρεβεγιον μεχρι να βαλω τον μικρο για υπνο ειχε μαζεψει οολα τα ποτηροπιατικα τα ειχε πλυνει κ τα εβαζε ηδη στην θεση τους. ειχε ξεσκονισει κ το σαλονι τα χοντρα κ ετοιμαζοταν να καθαρισει κ τον φουρνο απο τα κρεατικα που ειχαμε ψησει...αλλα την φρεναρα ηταν 4παρα ξημερωματα, ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο μ αρέσει που κάνεις προσπάθειες σε όλους τους τομείς!!! Ποσο μ αρέσει δεν μπορώ να σου περιγράψω!

Ειλικρινά, με το χέρι στην καρδιά, δεν έχει ανέβει η ψυχολογία, η διάθεση σου??!!!

Προσωπικά, η απόφαση μου, καλά κρατεί.

Οταν πήγαμε το δώρο του βαφτιστηριού μας {θυμάστε, σας το είχα γράψει μέσα στις γιορτές} ακόμα και στην κολλητή μου που πήγαμε ΝΤΥΘΗΚΑ.

Έβαλα χοντρό, μαυρο αδιάφανο καλσόν, μακρύ μάλλινο σορτς καρό και μαύρο ζιβάγκο με μαύρες μπότες. Η κολλητή μου, μου λεει, μόλις ανοίγει την πόρτα και βγάζω το μπουφάν:

"Αδερφή, είσαι θεάρα"!!! :tongue:

Εννοείται πως δεν είμαι θεάρα αλλά με είδε φροντισμένη και φτιαγμένη και της άρεσε οπότε πήρα το κομπλιμένο μου. Και φαντάζεστε το πόσο μ' άρεσε, το πόσο με ανέβασε, το πόσο με έκανε να συνεχίσω...! :D

Πλέον ξανα-θυμήθηκα και τα μπιζού, τις ζώνες και τα άλλα αξεσουάρ μου, που τόσο μας βοηθούν να απογειώσουμε ένα ντύσιμο! ;)

Πολλά like και στις δυο σας!!!!!

Δυστυχώς τα χρηματά μας δεν φτάνουν μεχρι τα αξεσουάρ ετσι οπως καταντήσαμε, αλλα η αλήθεια είναι πως με αυτά εχουμε το κάτι παραπάνω!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

ετσι αντιδρω κ εγω στην πιεση γκρρρρ.....:evil::evil:

εκεινος το κανει για να με παροτρυνει φυσικα (τελειομανης παρθενος:rolleyes:) αλλα το αποτελεσμα ειναι τα νευρα μου τσαταλια κ να μην προσπαθω τελικα. οοοοοταν:oops: το αποφασισω να ασχοληθω με την παρτη μου θα ειναι για μενα;) κ σε οποιον αρεσει!

κριτσακια ευχαριστω πολυ για τις ευχες για την μαμα μου, σε αναμονη τηλεφωνηματος απο τον γιατρο της, εχει παει τα εγγονια παγοδρομιο.

πολυ ενεργεια βρε παιδια αυτη η μανα μου την μιση να ειχα:oops:

στο ρεβεγιον μεχρι να βαλω τον μικρο για υπνο ειχε μαζεψει οολα τα ποτηροπιατικα τα ειχε πλυνει κ τα εβαζε ηδη στην θεση τους. ειχε ξεσκονισει κ το σαλονι τα χοντρα κ ετοιμαζοταν να καθαρισει κ τον φουρνο απο τα κρεατικα που ειχαμε ψησει...αλλα την φρεναρα ηταν 4παρα ξημερωματα, ελεος!

Ευχομαι να εχετε τις καλύτερες ειδήσεις από το γιατρο!Μακάρι να την χαίρεσαι για πολλά πολλά χρονια ακόμη ετσι!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!τι κανετε?

Πατουσιτσα περαστικα στο αγορακι σου,ποναει πολυ το εγκαυμα...

My billy να χαιρεσαι τη μανουλα σου και να κανετε πολλες γιορτες μαζι...

Mymsofia χρονια πολλα να χαιρεσαι το αγορακι σου να τον καμαρωνεις παντα...

Γιωτα οι μασκες με αερολιν στην μεγαλη μου μια φορα που χρειαστηκε την βοηθησαν πολυ..περαστικουλια της...

Εγω εδω σπιτι και με τα δυο παιδια εκανα λιγες δουλιτσες εφτιαξα και μια φασολαδα για σημερα απλωσα ενα πλυντηριο εκανα ενα περασμα στο μπανιο ,εβαλα σκουπα και ενα ελαφρυ ξεσκονισμα...τωρα ετοιμαζω να φαμε και πρωρη μερα σημερα που δεν εχω σιδερο μετα απο πολλες μερες...


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...