Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Ιανουάριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • prosperous

    8175

  • miamama

    5658

  • jesgk

    4748

  • maestria77

    4508

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, με γειές το νέο καφέ, μόλις τώρα το έμαθα αφού όλη την ημέρα σήμερα στην δουλειά δεν είχαμε ρευμα κ κατά συνέπεια ούτε ίντερνετ. Πολύ ωραία η εμφανισή του.

Τί κάνουν τα κουκλάκια σας; Εμένα ο γιός ξάπλωσε ενώ η μικρή γυρίστρο είναι ακόμα ξύπνια. Μακάρι να ξαπλώσει να ηρεμήσω λίγο

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ..

Θα το πω..ειδα εχθες το νεο τοπικ και ηταν ΑΔΕΙΟ και ηθελα να γραψω πρωτη για να το εγκαινιασω αλλα τζιφος...ειχα προβλημα με την ενεργοποιηση του λογαριασμου...δεν πειραζει γιατι μπορει..να κλεινε!!

Σας ειπα οτι εχουμε 4 δοντια πλεον και βλεπω το 5ο να σκαει οπου να ναι..το πουλακι μου..

αλλα γκρινια δεν εχει..

και μετα απο μηνα και βαλε εχθες αποφασισα και την εβαλα να κοιμηθει απο τις 20.0 μεχρι τις 5.00 το ξημερωμα στη κουνια της και να γυρισουμε στις παλιες καλες συνηθειες (ξερετε..εκεινη στο κρεβατι της και εγω να σηκωνομαι για 10λεπτα και τεταρτα και να κουτουλαω θηλαζοντας) αλλα και για να δω αν εχουμε κανει καμια προοδο με τον υπνο..αλλα..τιποτε!!

κοιμηθηκε μεν χωρις γκρινια και διαπιστωσαμε οτι δεν θελει το μαξιλαρακι της πια αλλα σταθερα ξυπναει για στηθος στις 23.00, στη 1.30, στις 3.30 και στις 5 και επειδη φοβαμαι να μη τη πιασει καμια χαρα να μας ξενυχτησει την παιρνω μαζι στο κρεβατι κατα τις 5 μιας και εγω μετα απο καμια ωρα ξυπναω για δουλεια.. θα το κρατησω για λιγες μερες αλλα αν δεν την παλευω παλι με βλεπω να ξαναγυρναω στο co sleeping που με αυτες τις συνθηκες ηταν πολυυυυυυ καλυτερο..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΙ..

Θα το πω..ειδα εχθες το νεο τοπικ και ηταν ΑΔΕΙΟ και ηθελα να γραψω πρωτη για να το εγκαινιασω αλλα τζιφος...ειχα προβλημα με την ενεργοποιηση του λογαριασμου...δεν πειραζει γιατι μπορει..να κλεινε!!

Σας ειπα οτι εχουμε 4 δοντια πλεον και βλεπω το 5ο να σκαει οπου να ναι..το πουλακι μου..

αλλα γκρινια δεν εχει..

και μετα απο μηνα και βαλε εχθες αποφασισα και την εβαλα να κοιμηθει απο τις 20.0 μεχρι τις 5.00 το ξημερωμα στη κουνια της και να γυρισουμε στις παλιες καλες συνηθειες (ξερετε..εκεινη στο κρεβατι της και εγω να σηκωνομαι για 10λεπτα και τεταρτα και να κουτουλαω θηλαζοντας) αλλα και για να δω αν εχουμε κανει καμια προοδο με τον υπνο..αλλα..τιποτε!!

κοιμηθηκε μεν χωρις γκρινια και διαπιστωσαμε οτι δεν θελει το μαξιλαρακι της πια αλλα σταθερα ξυπναει για στηθος στις 23.00, στη 1.30, στις 3.30 και στις 5 και επειδη φοβαμαι να μη τη πιασει καμια χαρα να μας ξενυχτησει την παιρνω μαζι στο κρεβατι κατα τις 5 μιας και εγω μετα απο καμια ωρα ξυπναω για δουλεια.. θα το κρατησω για λιγες μερες αλλα αν δεν την παλευω παλι με βλεπω να ξαναγυρναω στο co sleeping που με αυτες τις συνθηκες ηταν πολυυυυυυ καλυτερο..

Μην νομιζεις δεν εισαι η μονη που την παιρνει στο κρεβατι.Κι εμεις μια απο τα ιδια κανουμε.Κοιματε γυρω στις 10 και κατα τις 2 το αργοτερο την φαιρνουμε στο κρεβατι μας μπας και καταφερω η δισμηρη μανα να ξεκουραστω λιγακι.Και φαντασου οτι εγω δεν θηλαζω και δεν εχει λογο λοιπον να ξυπναει η δικια μου.Ρωτησα τον γιατρο παντως γι΄αυτο το θεμα και μου ειπε κατι που δεν ξερω κοριτσια ΑΝ ισχυει.Μου ειπε οτι τα παιδια που κοιμουνται με τους γονεις του σε μικρες ηλικιες (οχι ομως παρατραβηγμενα δηλ.ολο το βραδυ)οταν μεγαλωνουν εχουν περισσοτερη αυτοπεποιθηση για τον εαυτο τους.Ρε κοριτσια μηπως μου λεει μπουρδες??????Ρωτω η μανα τωρα.......

Link to comment
Share on other sites

.Μου ειπε οτι τα παιδια που κοιμουνται με τους γονεις του σε μικρες ηλικιες (οχι ομως παρατραβηγμενα δηλ.ολο το βραδυ)οταν μεγαλωνουν εχουν περισσοτερη αυτοπεποιθηση για τον εαυτο τους.Ρε κοριτσια μηπως μου λεει μπουρδες??????Ρωτω η μανα τωρα.......

Δεν ξέρω αν αυτό ισχύει αλλά εμείς που τον γιο τον είχαμε συχνά πυκνά στο κρεβάτι μας μπορώ να πω ότι είναι αρκετά ανεξάρτητος κ μπορεί να κάνει κ 20 μέρες χωρίς να μας δεί (όταν πάει το καλοκαίρι στο χωριό με τους γονείς μου) κ είναι χαρούμενος. Γενικά πιστεύω ότι παρά τις αντίθετες απόψεις είμαι πολύ υπέρ να κοιμούνται τα παιδιά μαζί μας, νιώθουν την αγαπη μας κ τώρα που μεγάλωσε ο μεγάλος κ κοιμάται μόνος του τα πρωινά των σκ μου αρέσει να τον βάζουμε στη μέση κ να τον γεμίζουμε χαδάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια εμένα είναι δύο βράδια που ξυπναει το βράδυ, θηλάζει ακόμα αλλά πιστεύω πως δεν της φτάνει το γάλα μου, εχεί μειωθεί σημαντικά από τότε που ξεκινησα δουλειά, πια πίνει μονο το βράδυ κ νιώθω πως σιγά σιγά θα αποθηλάσει φυσικά. Δεν με πειράζει, νιώθω εντάξει, ίσως ήταν ώρα.

Link to comment
Share on other sites

τζααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!

ηρθαμε και μεις................μα τι ωραια πραγματα ειναι αυτα?????????

τι κανετε κοριτσια?πως ειναι τα ζουζουνακια σας??????:P:p:p:p

Καλως την!!!!!!!!Αντε να μαζευομαστε παλι κοριτσια!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!

jesgk οσον αφορα το γαλα λογικο ειναι αν εχεις περιορισει τους θηλασμους και δεν κανεις και καμια αντληση να περιοριστει και το γαλα..βεβαια οσο πιο πολυ θηλαζει τοσο προσπαθει να αυξησει την παραγωγη αλλα ειναι δωρον αδωρον αν τις ωρες που εχεις αυξημενη ροη εσυ δεν θηλαζεις η δεν αντλεις..συνεπως εφοσον και εσυ εχεις αποφασισει οτι ειναι ωρα να αποθηλασεις αστο να συμβει σιγα σιγα..εκτος αν βιαζεσαι γιατι καταλαβαινω οτι η κουραση σου ειναι πολυμεγαλη παραλληλα με τη δουλεια..

εγω για παραδειγμα αντεχα τοσους μηνες και παραλληλα με τη δουλεια που την ξεκινησα απο τα τελη του 4ου μηνα να μην την παιρνω στοκρεβατι και να ξυπναω 100 φορες στη νυχτα για να θηλασω αλλα αυξανοντας το ωραριο της δουλειας και τις απαιτησεις μου σχετικα με το σπιτι, βαπτιση, γιορτες κλπ τελικα το τελευταιο διμηνο ανεδωσα και την παιρνω στο κρεβατι..δυο νυχτες παντως παροτι ξυπναει 4 φορες για θηλασμο και παροτι απο μονη μου το ξημερωμα την παιρνω διπλα μου κατα τ'αλλα κοιμαται ηρεμα στο κρεβατι της..

και ναι EYA τελικα δεν εχει σχεση αν τα παιδια θηλαζουν η οχι για να μπορουν να ξυπνουν ενδοιαμεσα στη νυχτα..ξερω παιδι που δεν θηλασε ποτε και ετρωγε και τον απακο ολη μερα και παρολα αυτα ξυπνουσε τουλαχιστον μια φορα μεσα στη νυχτα μεχρι 1,5 ετους..

δεν ξερω τι λενε οι ειδικοι..δεν τους κατακρινω αλλα δεν τους συμμεριζομαι κιολας..

πιστευω οτι τα παιδια εχουν αναγκη απο αγαπη, τρυφεροτητα και αγκαλιες..η αγκαλιες κανουν τους ανθρωπους και το πιστευω και για αυτο δεν νοιωθω τυψεις που εχω την μικρη μου στα χερια μου η στο κρεβατι μου..προχθες δικος μου ανθρωπος με παιδι εναμιση μηνα μεγαλυτερο απο το δικο μου ειχε ερθει επισκεψη στο σπιτι μου και

α) οταν ειδε οτι οικογενειακα παιζαμε με τα δυο πιτσιρικια ολοι (εγω, ο ανδρας μου και η κουνιαδα μου) και οτι τα χορευαμε και οι τρεις μας και τα διασκεδαζαμε σε σημειο αυτα να ξεκαρδιζονται Non stop ειχε απιστευτη απορια στο βλεμμα της..να σημειωσω οτι εκεινη δεν το παιζει καθολου και οταν τι ρωτας τι κανει το παιδι μονιμα απαντα "βλεπει τηλεοραση"

και

β) ειναι η γνωστη που οταν θελει να κοιμησει το παιδι της αφου του χωνει ενα μπουκαλι γαλα στο στομα και μετα το βαζει στη κουνια να κοιμηθει κουρασμενο πια απο τη γκρινια με τη τηλεοραση ανοιχτη μονο του σε ενα δωματιο..και μου λεει "συμβαινει κατι τις τελευταιες μερες που με εχει κανει να ανησυχω..ο μικρος θελει ολο να κοιμαται στην αγκαλια μου...και δεν καταλαβαινω γιατι γκρινιαζει..πιο γκρινιαρικο παιδι δεν εχω ξαναδει" και βεβαια ειναι κατα του να το παιρνεις αγκαλια..

εγω παιδια αυτα ΔΕΝ τα μπορω...και τι δεν μπορω ακομη περισσοτερο??? τα ιδια αυτα τα ατομα να προσπαθουν σε καθε συνευρεση η κουβεντα μας να μου λενε χυμα οτι κακομαθαινω το παιδι μου και το θεικο "κοιτα να αποθηλασεις σιγα σιγα γιατι εχεις γινει σαν τον Αγιο Ιωαννη τον Ασκητη και η μικρη εχει καλομαθει με το στηθος"

αυτιααααααα.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...