Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κουκουτσακι ξερω οτι δεν μπαινουν αυτα τα καραβια σε λιμανι οπως ο Πειραιας ..γκαζαδικο εεε?δεν ειναι επικυνδυν αυτα?εχεις παει ποτε μαζι του?

σου λεω εχω παθει αν κ εχω θειο ναυτικο....

να πας να παρεις παπουτσακια κ για σενα κ για το πιτσιρικα!

οσο για την παρεα εδω παιδι μου εχουμε κανει καλο παρεακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μη μου θυμίζετε ψώνια, γιατί είχα βάλει κάτι σουτιέν στο μάτι με ασορτί βρακάκια και τώρα γκρρρ...Πότε να πάω η καψερή?Αχ, έμαθα για μια φίλη ότι περιμένει το τρίτο ξαφνικά κι αναπάντεχα και καταχάρηκα!Καλέ, είμαστε πάρα πολλές λέμε!!!:P:p:p:p:p:p:p

Πωπω, κουκουτσάκι, πόση δύναμη θέλει να είσαι χώρια από τον άνθρωπό σου τόσο καιρό... Αχ ρε Μαράκι μου, κι εσύ σαν το κουκουτσάκι θα έχεις εμάς και τα άλλα ναυτικοκοριτσάκια να τα λες!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις..εγραφα...εγραφα...πατησα κι ενα κουμπι, δεν ξερω κι εγω ποιο..και σβηστηκαν οολα..:rolleyes:

Μαρουσκακι μου ο μπομπιρακος μου, μετα απο ενα 5ωρο που ηταν ξυπνιος ξεραθηκε στον υπνο πριν καμια ωρα. Το λεω γιατι συνηθως κοιμαται καθε 3 ωρες περιπου. Καναμε και την καθημερινη μας βολτουλα στο παρκο και τον επιασε η γκρινια..αγκαλια ο μπεμπης και σερναμε το αδειο καροτσακι..

Μαριαεφη μου σε συγκριση με τα αλλα ειναι πιο επικινδυνα, τοσο πετρελαιο μεταφερουν. Ασε, και καμια φορα που λογω σηματος μπορει να μην μιλησουμε για κανα δυο μερες (οπως αυτο το σκ) με πιανει η καρδια μου.

Κοιτα, περυσι που ταξιδευε σε καραβι που ηταν 150.000 τονους περασανε απο Πειραια, εγω βεβαια με λαντζα μπηκα μεσα. Τωρα ομως ειναι σε 300αρι οποτε...δεν υπαρχει περιπτωση.. Ειναι και σαπιοκαραβο το αυτο το ατιμο..10ετιας και βαλε..του ειπανε οτι ειχαν κανει επισκευη πριν 1 χρονο αλλα απ'οτι βλεπει μου λεει..μπουρδες του ειπανε. Ειχε και εναν πρωτο (που να'ναι καλα ο ανθρωπος που ξεμπαρκαρε!!!!) περιπτωση!!!...ο χειροτερος που εχει συναντησει μεχρι τωρα!

Με ποια εταιρεια θα υαξιδεψει ο αντρας σου, αν επιτρεπεται.?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις..εγραφα...εγραφα...πατησα κι ενα κουμπι, δεν ξερω κι εγω ποιο..και σβηστηκαν οολα..:rolleyes:

Μαρουσκακι μου ο μπομπιρακος μου, μετα απο ενα 5ωρο που ηταν ξυπνιος ξεραθηκε στον υπνο πριν καμια ωρα. Το λεω γιατι συνηθως κοιμαται καθε 3 ωρες περιπου. Καναμε και την καθημερινη μας βολτουλα στο παρκο και τον επιασε η γκρινια..αγκαλια ο μπεμπης και σερναμε το αδειο καροτσακι..

5ωρο ξύπνιος?αμάν αμάν αμάν!

Μαριαεφη μου σε συγκριση με τα αλλα ειναι πιο επικινδυνα, τοσο πετρελαιο μεταφερουν. Ασε, και καμια φορα που λογω σηματος μπορει να μην μιλησουμε για κανα δυο μερες (οπως αυτο το σκ) με πιανει η καρδια μου.

Κοιτα, περυσι που ταξιδευε σε καραβι που ηταν 150.000 τονους περασανε απο Πειραια, εγω βεβαια με λαντζα μπηκα μεσα. Τωρα ομως ειναι σε 300αρι οποτε...δεν υπαρχει περιπτωση.. Ειναι και σαπιοκαραβο το αυτο το ατιμο..10ετιας και βαλε..του ειπανε οτι ειχαν κανει επισκευη πριν 1 χρονο αλλα απ'οτι βλεπει μου λεει..μπουρδες του ειπανε. Ειχε και εναν πρωτο (που να'ναι καλα ο ανθρωπος που ξεμπαρκαρε!!!!) περιπτωση!!!...ο χειροτερος που εχει συναντησει μεχρι τωρα!

Με ποια εταιρεια θα υαξιδεψει ο αντρας σου, αν επιτρεπεται.?

Τι λέτε ρε παιδιά?Να κάνω μια ηλίθια ερώτηση?Τους πληρώνουν βαρέα ή...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μη μου θυμίζετε ψώνια, γιατί είχα βάλει κάτι σουτιέν στο μάτι με ασορτί βρακάκια και τώρα γκρρρ...Πότε να πάω η καψερή?Αχ, έμαθα για μια φίλη ότι περιμένει το τρίτο ξαφνικά κι αναπάντεχα και καταχάρηκα!Καλέ, είμαστε πάρα πολλές λέμε!!!:P:p:p:p:p:p:p

Πωπω, κουκουτσάκι, πόση δύναμη θέλει να είσαι χώρια από τον άνθρωπό σου τόσο καιρό... Αχ ρε Μαράκι μου, κι εσύ σαν το κουκουτσάκι θα έχεις εμάς και τα άλλα ναυτικοκοριτσάκια να τα λες!

Πιστεψε με πολυ...πολυ δυναμη. Υπομονη το βασικοτερο και θετικη σκεψη..γιατι αν το αφησεις και σε παρει απο κατω, χαθηκες.

Οταν εχεις παιδι βεβαια, απότι βλεπω τωρα, ειναι πολυ πιο ευκολο απο την αποψη πωςπερνανε οι μερες χωρις να το καταλαβεις και εχεις αυτη την ψυχουλα μπροστα σου και βλεπεις στα ματια του και τον ανθρωπο σου. Απο την αλλη ομως σκεφτομαι απο του χρονου που ο μικρος θα ειναι και πιο μεγαλος, θα αρχισει να καταλαβαινει την απουσια του..ποσο δυσκολα θα ειναι γι'αυτον..να μην βλεπει τον μπαμπα του για ενα 8μηνο συνεχομενα.. Ασε που θα πρεπει να αναλαμβανω τον ρολο και των δυο γονιων, καταλαβες πως το λεω.. Ασε.. Βλεπωντας και κανοντας.. Θα δειξει στην πορεια.,


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Βαρεα δεν τους κολλανε αλλα ο μισθος ειναι εννοειται μεγαλυτερος απο εναν υπαλληλο που ειναι στη στερια, και με το δικιο τους βεβαια.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Βαρεα δεν τους κολλανε αλλα ο μισθος ειναι εννοειται μεγαλυτερος απο εναν υπαλληλο που ειναι στη στερια, και με το δικιο τους βεβαια.

Αυτό έλειπε, με τέτοιο κίνδυνο που περνάνε κάθε μέρα....:(:(:(


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπουμπούκα, γύρισε ο ανήρ απ' έξω, πάω να του πω κανα γλυκόλογο και να την πεσω γιατί ό λόχος δε δείχνει έλεος και ξυπνάει στις 7-7.30 ο τελευταίος!!!:mad:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτα Μαρουσκακι μου γλυκο. Σιδερωσα κι εγω κ περασε η ωρα.

Παω να δω κανα ονειρο.

Ηθελα να σας ρωτησω κιολας..ποσες φορες ξυπνανε τα μωρακια σας το βραδυ για μαμ???


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ναι! Και κατι αλλο..

Οσον αφορα τα παπουτσακια. Τωρα που δεν περαπανε ακομα, φορανε ειδικα παπουτσια? Δλδ ειναι πιο μαλακα απο τα κανονικα για να κινειται πιο ελευθερα το ποδαρακι? Και ποιες ειναι οι τιμες πανω κατω?

Υπαρχει καποια συγκεκριμενη μαρκα που να προτιματε?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, τωρα τι να γραψω δεν προλαβαινω ο μικρος κλαιειστον υπνο του, η ερχονται και τα πανω δοντακια η πειναει γιατι τον ταισε η ξαδερφη και δεν του εδινε την επιθυμητη σημασια και δεν εφαγε καλα...οποτε μπηκα να δωσω το παρον και να σας πω πως σας αγαπαω και να μου φιλησετε πολυυυυυυυυυυυυ πολυυυυυυυυυυυ γλυκα τα βλασταρακια σας μικρα μεγαλα!!!!!!!!

μαρια ευχαριστω καλη μου μην αγχωνεσαι του βαζω ελαιοδαδο προς το παρον, διαφορα δεν εχω δει ιδιαιτερη αλλα ενταξει

μαρουσκινιιιιιιιιιιιιιιιιιι να σου στειλω την ασπρη μπλουζιτσα με τα μακρια μανικακια?νομιζω θα σου χρειαστει χαχαχαχχαα

ελενα ο δικος μου δεν ξυπναει τη νυχτα εκτος απο καποιες εξαιρεσεις βεβαια εγω δεν θηλαζω :-( (εσυ?δεν θυμαμαι σορρυ)

βικυ λεπτομερειες σκαιπ αυριο δεν εχω μιλησει σημερα με την κομπιουτερου χαχα αλλα εχουμε μπολικες εδω μεσα (βλεπε μαρουσκα, η οποια ανοιξε σημερα λογαριασμο) μαρουσκαααααααααααααααα τα φωτα σου καλεεεεεεε για πιο αμεση συνδεση!

τα φιλακια μου και σε οσες δεν ανεφερα...εχετε φιλακια απο το νικακι περναει σουπερ και το μαριαντακι μας ακομα πιο σουπερ εχει γκρινιτσα βεβαια αλλα με τη βολτουλα και τις χαρτοπετσετουλες :tongue: ξεχνιεται!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

παπουτσακια δεν βαζουμε κατι ειδικο, μαλλον δεν βαζουμε καθολου...και να πω πως δεν εχουμε???ιδρωνουν τα πατουσινια μας!!!σε λιγο που θα περπαταμε ομως θα τις λιωνουμε τις σολες!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου γλυκα!!!!!!

Ο δικος μου βρε Αννετ γιατι ειναι τοσο φαγανος....ακομα και τη νυχτα ξυπναει ανα 4ωρο για γαλα. Ουτε κι εγω θηλαζω (μετα τον 1ο μηνα δεν εβγαζασζεδον καθολου γαλα, δεν ηθελε και τη μια θηλη με τιποτα και επινε και ξενο για συμπληρωμα).

Μιλησα με τη κουνιαδα μου σημερα που εχει το νεογεννητο μωρακι και μου ειπε πως της ειπε η μαια της να μην βαζει κρεμα στο μωρο οταν το αλλαζει και να μην χρησιμοποιει μωρομαντηλα γιατι εχουν οινοπνευμα....Και οταν εκεινη της απαντησε πως τα βρεφικα μωρομαντηλα δεν εχουν οινοπνευμα αλλα αντιθετως καταπραυντικα συστατικα, η απαντηση της ηταν πως ειναι πολυ σπaταλη....

??? Εγω παντου διαβαζω πως πρεπι να βαζουμε κρεμουλα για να μην παιει συγκαμα (και μαλιστα σε καποια φαση που ειχα χρησιμοποιηση υγρο ταλκ παθαμε συγκαμα που μας πηρε 3 εβδομαδες για να φυγει...)

Να μου πειτε μαια ειναι..σπουδαγμενη αλλα και παλι....Εχετε ακουσει κατι τετοιο?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως κι εγω προσπαθω να τα αποφευγω... Αντι για κρεμα βαζω αγνη κεραλοιφη που φτιαξαμε με την μαμα μου απο κερι μελισσας και ελαιολαδο και λιγη μαστιχα Χιου. Τα δε μωρομαντιλα μονο οταν ειμαστε εξω τα χρησιμοποιω...παρολο που λενε οτι εχουν αγνα υλικα δεν τους πολυπιστευω...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...