Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα Ειρήνη και όλες οι νοικοκυρούλες!

Μια χαρά είναι στο νέο μας σπίτι, σιγά-σιγά προσαρμοζόμαστε στη νέα ζωή, το σπιτάκι πολύ βολικό, έχει και υπόγειο! Έχουμε ελλείψεις που άλλες αναβάλλουμε λόγω έλλειψης χρημάτων (χαλιά, ντουλαπάκι τουαλέτας), άλλες από ιδεολογια (δεν αγοράζουμε τηλεόραση!). Τα χαλιά όμως, ο καλόγερος στο χωλ και το ντουλαπάκι στο μπάνιο θα το πάρουμε γιατί δε γίνεται.

Αυτό που δε μαζεύεται με τίποτα είναι ο κήπος, πολύ μπάζο και σκουπίδι, αυτοί που μένανε εδώ δεν είχανε καμία αίσθηση του τί είναι να ζεις σε μονοκατοικία με κήπο έστω μικρό. Θα γάλω φωτο να ανεβάσω σύντομα!

Κοίτα όλα τα θετικά, Ευη μου, και άσε τα αρνητικά πιο πίσω {αν και είμαι σίγουρη, πως έτσι το κάνεις ήδη!}. Σιγά-σιγά και όλα θα γίνουν αρκεί εσείς να είστε καλά!

Τόσο πολύ μπάζο στην αυλή τους είχαν βρε παιδί μου...? :?:-?

Υ.Γ. Η πόλη, πως είναι???


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και για να μην πάθετε σοκ, η αποθήκη μας δεν είναι κανένα σκοτεινό δωμάτιο χωρίς παράθυρα. Είναι ένα δωματιάκι (που κάποτε ο άντρας μου έμενε σ' αυτό), με ένα παράθυράκι. Απλώς δεν είναι στον ίδιο όροφο με το σπίτι. Είναι στο ισόγειο.

Μέχρι που σκέφτομαι ότι, άν φύγουν κάποια πράγματα που δε θέλω να φαίνονται (ή αν καλυφτούν με κάποιο τρόπο), μπορώ να κάνω τα ιδιαίτερα μου εκεί.

Μεγάλη βοήθεια αυτό!!! Είσαι τυχερή που το έχεις!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

mamavasia εγώ σε έκανα add, σε πρότεινε το Ειρηνάκι!! πραγματικά πολύ ωραία πράγματα φτιάχνεις, μπράβο!!!!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου....

καλώς ήρθατε και καλό φθινόπωρο.....έγινες σίφουνας διάβασα :P :p

Χρόνια σου πολλά και σε όλες όσες γιορτάζουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σαντουϊτσάκι για τον άντρα μου, να πάρει μαζί στη δουλειά, άπλωσα το πλυντήριο, άδειασα τα απόνερα και λούστηκα. Τώρα περιμένω την κοπέλα να έρθει.. :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα Ειρηνη μου.

Εμενα κατα ενα μυστηριο τροπο οτι εχω σε γλαστρα δεν ζει για πολυ μονο κατι τυπου μπονσαι επιβιωνουν και φαντασου τηρω τις οδηγιες ποτισματος κλπ. Ειναι ανεξηγητο καθως το ιδιο φυτο στα χερακια της γιαγιας μου που μενει απο πανω μας ζει κ βασιλευει..

Σε νιώθω, όσο δεν μπορώ να σου περιγράψω με λόγια.

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα για πολλά χρόνια. Τελικά καταλάβαμε τι έκανα... Τα παρα-πότιζα ενώ εγώ ήμουν σίγουρη πως τα πότιζα σωστά... :|

Γι αυτό και τώρα, που έχω αυτές τις 5 γλαστρούλες, νιώθω περήφανη! :tongue: Γιατί δεν τις καταστρέφω πια.

Αν έχεις διάθεση, ξεκίνα με μία γλαστρούλα. Ετσι έκανα εγώ και "έπιασε". Τώρα, παρά το ότι είμαι στην Αθήνα, σε διαμέρισμα έχω δυόσμο και βασιλικό! Εχουν τεράστια διαφορά στις γεύσεις... και σιγά-σιγά θα προχωρήσω και σε άλλα...:P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Νοικοκυρούλες της Ειρηνούλας Καλημέρα!!! Καλό χειμώνα να έχουμε, με υγεία και χαρά!

Λοιπόν επιστρέψαμε στο σπίτι μας μετά από 2,5 μήνες σχεδόν ξενοιασιά και διακοπές..!

Αυτήν τώρα την κοπέλα... πείτε μου την να την κάνω? Να την φιλήσω ή να της ορμήξω που έλειπε 2,5 μήνες???!!! :tongue::tongue::tongue:

Σοφάκι μου, πολύχρονο, ευτυχισμένο και πάντα χαμόγελα και αισιοδοξία!!! Να σε χαιρόμαστε όλοι!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν (εμενα η αδερφη μου, γιαγια, ξαδερφες κλπ)

Να σου ζήσουν, τα κορίτσια σου, καλό μου!!!!

Υ.Γ. Εμένα θα γιόρταζε η μανούλα {...:? }, έχει γενέθλια ο μπαμπάς μου και γιορτάζει η καλυτερη μου φίλη... :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι να τους χαίρεσαι όλους και να πας να ανάψεις και ένα κεράκι στη μανούλα... εγώ πέρασα σήμερα πρωί και άναψα στη γιαγιάκα που γιορτάζαμε μαζί μέχρι πέρισυ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον.... συμμαζεψα ολο το σπιτι. εχω πλυντηρια να βαλω αλλά περιμενω να ανοιξει λιγο ο καιρος. ειπε απο το μεσημερι και μετα

θελουμε παλι σκουπα αν και σκουπισα εχθες γιατι ο μικρος πηρε ενα κομματι τσουρεκι και γυρνουσε σαν τον κοντορεβυθουλη σκορπωντας ψιχουλα παντου οσο εγω συμμαζευα.

πρεπει να βγω κι εξω αλλα φοβαμαι μην μας βρεξει :(

πειτε μια γνωμη: θελω να βγαλω την βιβλιοθηκη που εχω στο παιδικο (ειναι απο ικεα, αυτη με τα μεγαλα τετραγωνα) στο σαλονι. το επιπλο της τηλεορασης και το τραπεζακι ειναι μαυρα, βεγκε πως το λενε. η βιβλιοθηκη ειναι μπεζ. λετε να ειναι πολυ παραφωνια; εχω εναν αδειο τοιχο που την χωραει ισα ισα, ξαπλωτη και επανω θα βαλω καμμια κορνιζα, κανα κερι, το ενυδρειο μας.. ξεσηκωθηκα πρωινιατικα

εντιτ: http://94.246.113.66/images/images/23/2335519727.jpg τετοια ειναι αλλα μπεζ. τα υπολοιπα επιπλα εινα ισε αυτο το χρωμα της φωτο. και θελω να την βαλω ετσι ξαπλωτη. στα ραφια τα βιβλια και απο πανω διακοσμητικα


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορες!!

*εδω στο νησι ακομα ειναι καλοκαιρακι, για να καταλαβετε ακομα βαζω το κλιματιστικο!

*μπραβο σε ολες σας για τις εκκαθαρισεις!θελω και εγω να ασχοληθω με την αποθηκη,αλλα περιμενω να φτιαξει λιγο ο καιρος και μετα!:cool:

*εβαψα τον ενα τοιχο του δωματιου της μικρης!περιμενω να ερθουν φιλες να το δουν να μου πουν εντυπωσεις!θα καθαρισω εκει μεσα το απογευμα γιατι ειναι χαλια επειδη το ειχα ανοιχτο να ξεμυρισει!

*λατρευω και εγω το καντρυ στυλ!:D

*φαγητο εχω απο χθες,θα μαγειρεψω το βραδυ τα λαζανια που εγραψε η Ειρηνη μια φορα, ελπιζω να θυμαμαι καλα τη συνταγη:rolleyes:

*Ειρηνη εβαλες το ποστ για τα πανωφορια??το περιμενω πως και πως!!

Link to comment
Share on other sites

taz είναι πολύ ωραία... Θα μπορούσες να τη δέσεις με μαξιλάρια ή ριχτάρια μπεζ στον καναπέ σου ή κάνα χαλί μπεζ στα βέγκε και αντίστοιχα με διακοσμητικά- κορνίζες βέγκε στη βιβλιοθήκη!!

Link to comment
Share on other sites

taz είναι πολύ ωραία... Θα μπορούσες να τη δέσεις με μαξιλάρια ή ριχτάρια μπεζ στον καναπέ σου ή κάνα χαλί μπεζ στα βέγκε και αντίστοιχα με διακοσμητικά- κορνίζες βέγκε στη βιβλιοθήκη!!

και εγω τα ιδια θα ελεγα!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...