Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

july σορι που γελαω με τον αντρα σου αλλα ετσι οπως τα γραφεις κ εσυ βρε παιδι μου!!:tongue:

μαριγια στα γραφω γρηγορα λοιπον μπας κ σε προλαβω: συμβουλη μαιας ηταν να πινω καθημερινα τσουκνιδα (οπως φτιαχνεις τσαι του βουνου) και σιδηρο και βιταμινες Β απο την powerhealth(νομιζω) , ειναι φυτικες χωρις παραμπεν. οταν λες χαμηλο αιματοκριτη, ποσο ειναι δλδ; για τη νηστεια μην αγχωνεσαι, αν ειναι μονο για μια εβδομαδα δεν θα παθεις κ τιποτα, αλλες δεν μπορουν ουτε να μυρισουν το κρεας 9 μηνες. (εγω αρχισα να τρωω στον 7ο κρεας κ τοτε μου επεσε ο αιματοκριτης στο 27!:rolleyes:)

θα επανελθω αργοτερα φιλακια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

july θα σου πω ενα πράγμα "Ο Στεφανος δεν θα το κανε ποτέ αυτό ..." Κοντου - Κωνστανταρας

Κ αν δεν το θυμάσαι στο βάζω να το φρεσκάρεις

http://youtu.be/Ty3rnwt_fF0

:lol::lol::lol:

κάπως έτσι μόνο που εγώ τα συζητάω από μέσα μου γιατί απαξ και μου βγουν ποιος είδε τον Θεο και δεν τον φοβήθηκε!!!!

όχι τίποτα άλλο αλλά και ο άντρας μου είναι πολύ διακριτικός σχετικά με την πρωην του (υπήρξε παντρεμένος για 7 μήνες!) και αν ποτέ μετά από πίεση δικιά μου του ξεφύγει και τίποτα με ενοχλεί πάρα πολύ!!!

και κάτι που σκέφτηκα!!πάλι καλά που ο άντρας μου δεν μπαίνει στο φορουμ γιατί άπαξ και έμπαινε κατευθείαν στον κούγια θα πήγαινε!!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

july σορι που γελαω με τον αντρα σου αλλα ετσι οπως τα γραφεις κ εσυ βρε παιδι μου!!:tongue:

μαριγια στα γραφω γρηγορα λοιπον μπας κ σε προλαβω: συμβουλη μαιας ηταν να πινω καθημερινα τσουκνιδα (οπως φτιαχνεις τσαι του βουνου) και σιδηρο και βιταμινες Β απο την powerhealth(νομιζω) , ειναι φυτικες χωρις παραμπεν. οταν λες χαμηλο αιματοκριτη, ποσο ειναι δλδ; για τη νηστεια μην αγχωνεσαι, αν ειναι μονο για μια εβδομαδα δεν θα παθεις κ τιποτα, αλλες δεν μπορουν ουτε να μυρισουν το κρεας 9 μηνες. (εγω αρχισα να τρωω στον 7ο κρεας κ τοτε μου επεσε ο αιματοκριτης στο 27!:rolleyes:)

θα επανελθω αργοτερα φιλακια!

μη ζητάς συγνώμη βρε! η κατάσταση είναι όντως κωμικοτραγική! εδώ εμείς στη διάρκεια του τσακωμου ρίχνουμε και κάτι γέλια!!!θα μας περάσουν για τρελούς στην γειτονιά!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

καλα τη ρέντα ειναι αυτή σήμερα;;; εχω γελάσει απίστευτα!

Κορίτσια εγώ παιρνω σιδηρο από τον 4ο μηνα...και ας ειχα αιματοκριτη 39....Βλακεια ε;;

Όσον αφορα τις μεμβρ'ανες...Ναι θα πιάσουν τόπο, αλλα μπορουαν να γινουν και σε 4-5 μήνες ε;;

Συμπεθερούλα, οχι καλη μου νηστεια..Δεν εισαι για τέτοια. Ε, τι λες;;

Πάω να κοιμηθώ μιας και κοιμάται και ο μπόμπιρας!

Φιλάκια!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ τί γίνεται εδώ?Δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω..:D

με όλα αυτά που διάβασα κάπου γέλασα, κάπου στενοχωρηθηκα, κάπου τσατίστηκα.

Αρχικά περαστικά marigia μου σε όλη την οικογένεια και ναι, όντως ήταν απρέπεια της πεθεράς σου, μην πω και γαιδουριά.

Πάντως οι άντρες όντως βρε παιδί μου βγαίνουν στο ίδιο καλούπι, ελάχιστες οι εξαιρέσεις.Τί να πω!!!Το νου σας αγορομάνες μην κανετε τα ίδια λάθη που έκανε η προηγούμενη γενιά μανάδων και τα λουζόμαστε τώρα εμείς ως σύζυγοι αυτών. Και εννοείται στα δύσκολα κομπλάρουν και φυσικά η ανακοίνωση μιας εγκυμοσύνης όσο και να τους χαροποιεί, ενδόμυχα τους αποσυντονίζει και τους απορρυθμίζει ένα πράγμα. Και όσο για τους συζύγους που είναι άνεργοι είναι μία καλή ευκαιρία για να κρατάν αυτοί το σπίτι και τα παιδιά όπως θα έκανε η άνεργη μητέρα.july να σου πω την αλήθεια θύμωσα με τον άντρα σου, πολύ ευαισθησια βρε παιδί μου :eek: αλλά όταν ψοφάμε από την κούραση εμείς ή πονάμε τότε δεν τρέχει τίποτα. Μόνο όταν πιέζονται αυτοί πρέπει να χαλάει η ηρεμία του σπιτιού και να σημαίνει συναγερμός. Αυτό πολύ μου την δίνει!

Κατά τα άλλα εμείς είμαστε μια χαρά κι η Χριστινούλα ακόμη καλύτερα, ανοίγει και ο καιρός και δεν μπορώ να την μαζέψω με τίποτα από έξω. ώρε το καλοκαίρι τί έχει να γίνει, τσαντήρι έξω από το σπίτι θα στήσω....:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειμαστε η μοναδικη περιπτωση ζευγαριου σε απογνωση!!!!!:D:D:cool:

Αχ ποσο σας καταλαβαινω δεν λεγεται αλλα πειτε με κακομαθημενη μου αρεσε στην πρωτη εγκυμοσυνη που ηταν ο συζυγος σουζα ενω τωρα με εχει ψιλοκλ@σμενη:mad::-x Ελπιζω να αλλαξουν οι καταστασεις, χαλαρωσα και εγω με το θεμα του ποδηλατου αφου καλα χρεωσα την πιστωτικουλα μου και σημερα βγηκαμε μια ωραια βολτουλα!!! Αλλα και παλι βρε κοριτσια να ρωτησω κατι...με το καυτο θεμα του σεξ τι γινεται??? Ολο υπονοουμενα, αλλος ενας τομεας που δεν συντονιζομαστε...ειναι λιγακι στον κοσμο του ο συζυγος και οι απαιτησεις του πολλες νομιζω...εχω λαθος???ειμαι περιεργη???δεν ξερω...αλλα τωρα το τελευταιο που εχω στο μυαλο μου ειναι αυτο:rolleyes:

Μαριγια μου περαστικουλια σας και να προσεχεις με τη γαστρεντεριτιδα.Οοσν αφορα τη νηστεια αν αισθανεσαι ΟΚ καντην αλλα μην προσπερνας τα ορια σου. Αν αισθανθεις αδυναμια ή παρε καμια βιταμινουλα οπως λενε τα κοριτσια ή απλα φαε. Δεν ειναι αμαρτια ειναι για καλο σκοπο;) Και εγω θα τηρησω Μεγαλη Βδομαδα αλλα οι εξετασεις μου ειναι αψογρς νομιζω. Παντως και εγω απο συμπληρωματα πηρα ελαχιστα στην εγκυμοσυνη, ασβεστιο σχεδον καθολου παρα μονο στον 8ο και 9ο και αυτο με μετρο λογω της χολης που ειχα τοτε και σιδηρο αραια και που γιατι μου εφερνε παρενεργειες και δεν τον αντεχα αλλα και παλι ο γιατρος μου τον ειχε δωσει στον 6ο απο οτι θυμαμαι. Το φιλισιν υποχρεωτικο απο την πρωτη μερα μεχρι τον 4ο νομιζω.

Νεαμανουλα πολυασχολη μανουλα δεν σε βλεπουμε συχνα πλεον τι κριμα...οσο για τις βολτουλες η αληθεια ειναι οτι ο καιρος μας ξεσαλωνει αλλα εμας δεν μας αρκει δυστυχως το μπαλκονι θελουμε γερες βολτες προς τα εξω στην αγορα κ.λ.π. και ευτυχως ο μπαμπας μας πηγαινει!!(ναι και ενα καλο:tongue::tongue::tongue:)


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν ειμαστε η μοναδικη περιπτωση ζευγαριου σε απογνωση!!!!!:D:D:cool:

Αλλα και παλι βρε κοριτσια να ρωτησω κατι...με το καυτο θεμα του σεξ τι γινεται??? Ολο υπονοουμενα, αλλος ενας τομεας που δεν συντονιζομαστε...ειναι λιγακι στον κοσμο του ο συζυγος και οι απαιτησεις του πολλες νομιζω...εχω λαθος???ειμαι περιεργη???δεν ξερω...αλλα τωρα το τελευταιο που εχω στο μυαλο μου ειναι αυτο

μη νιώθεις τυψεισ μόνο γιατι εγώ...ένιωθα. Αυτη τη φορά δεν ειχα καθόλου όρεξη, σε αντίθεση με την πρώτη εγκυμοσύνη. Αλλά πράγματι, εκεινοι θέλουν χωρις να σκέφτονται οτι μπορει εμεις να μην θέλουμε!!!!

Α! Και κάτι που θέλω να πώ για το ποδήλατο! Σκέψου οτι μπορείτε να προσαρμόσετε παιδικο καθισματάκι και να κάνει βόλτες με τον Νικόλα. εμεις αυτο κάναμε και ο μικρος ξετρελάθηκε!!!!:tongue::tongue: Αρα ΚΑΛΗ Η ΑΓΟΡΑ!!!!!

φιλια σε όλες! Εχω τους κουμπάρους στο σπίτι και το υποψήφιο βαφτηστηράκι μου!!!!!!!!!!! Καλο ΣΚ


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

πεζη καλα του την εσκασες κ εσυ ομως:tongue:

βρε συ, αμα το δεις σε βαααθος χρονου, οικονομια κανει ο αντρας σου!στη βενζινη!ειδες που τον παρεξηγησες τον ανθρωπο;:tongue:

πλακα πλακα παντως, τελειο το ποδηλατακι τωρα το καλοκαιρι, Κατερινα αυτο με το καθισμα ειναι φοβερη ιδεα, θελει να το κανει κ ο συζυγος με μια παλιατζουρα που εχουμε:tongue: αλλα πού να τολμησεις να βγεις στην αθηνα με το παιδι ..μονο καμια κυριακη..:rolleyes: αχ τυχεροι οσοι ειστε εκτος αθηνων!!!!!!

μαριγια ξεχασα καλε να σου πω, αν κ νομιζω το ξερεις, μην τρως πολλα γαλακτοκομικα, δεν απορροφαται ο σιδηρος!κ ποτε συμπληρωμα σιδηρου χρονικα κοντα σε γαλα... ελπιζω να περασετε ομορφα στα τρικαλα!!:-) αχχχχ θελω κ εγω εξοχη μπουχου!!:tongue:

βρε συ july γελασα μεν αλλα απιστευτη ιστορια κ εσυ βρε παιδι μου...!!αντε τιποτα δεν θα εχει το παθος σου:tongue: μια χαρα θα ειναι..κ ειναι εντελως λογικο να τους τη δινει η ανεργια, οταν εχεις το ρολο του κουβαλητη μια ζωη κ στον αφαιρουν,αισθανεσαι οτι πια δεν εχεις ρολο! εδω εμεις κ αν μεινουμε χωρις δουλεια κατι παθαινουμε...φαντασου εκεινοι....

κοριτσια τα νεα μας τωρα...και φτυστε μας παρακαλω φτυστε μας!!!!η ερατω αποφασισε σημερα να κοψει την πιπιλα της. κ οταν λεω να την κοψει εννοω να την κοψει και κυριολεκτικα, ηθελε με το ψαλιδι!:shock: μετα την πεταξε εξω στη βεραντα να τη βρει η νεραιδα κ να της φερει ενα μεγαλο δωρο (τρεχαμε μετα να βρουμε καταστημα ανοιχτο κ να της παρουμε δωρο:rolleyes:) αφησαμε κ το φως ανοιχτο για να προσγειωθει η νεραιδα, βεεεεβαια!!

κ αποκοιμηθηκε με λιγη αγκαλια, ιστοριες κ αφου επανελαβε καποιες φορες "γιε χειαζομαι πιπιλα!ειμαι χαουμενη!γιε χειαζομαι πιπιλα" για να δουμε λοιπον...!!!τα καταφεραμε;; :confused: ουφφφφφ αυτες οι αλλαγες....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε μας κι εμάς στο κλαμπ των τρελαμένων! Κι όσο σκέφτομαι και τη μετακόμιση... Α, ναι, σας είπα ότι έκλεισα ως μανούλα; Δεν θα κάνουμε τρίτο παιδί το αποφασίσαμε με το σύζυγο, αφού βλέπουμε πόσο δύσκολο είναι χωρίς βοήθεια. Ο άντρας μου εκτός από τη δουλειά του τρέχει τώρα και για τα χαρτιά για δανειο, γιατο σπίτι κλπ, τα μικρά είναι με μένα,ο μικρός μέσα στη γκρινια όταν δεν γίνεται τοδικό τουκαι η μπέμπα να ξυπνα συνέχεια... Υπάρχει όμως και μια μαγική στιγμη όταν με κοιτάζει η μικρή και το χαμόγελό της φτάνει ως τα αφτιά, όταν λέει <εο> που δεν το καταλαβαίνω και τη νύχτα, όταν κοιμούνται και τα δυο -όσο κοιμούνται-που υπάρχει απόλυτη ησυχία στο σπίτι. Δυσκολεύομαι πολύ να δεχτώ ότι η ζωή μου πλέον θα είναι ένασυνεχές τρέξιμο, ήδη νιώθω κουρασμένη, ο ύπνος μου έχει περιοριστεί στο 4ωρο συνολικά και συνεχίζω με την ελπίδα ότι το μέλλον θα ειναι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!! ;)

Αντα μου τώρα το κατάλαβες το συνεχές τρέξιμο που μας περιμένει!! Δες την ώρα που σου γράφω να καταλάβεις!! Αχ βρε κοριτσάκια μου.. είναι δύσκολα με δυο παιδάκια, τώρα με καταλαβαίνετε περισσότερο φαντάζομαι, αλλά δε συγκρίνεται νομίζω η οικογένεια που είχα μόνο με ένα παιδί και τώρα. Ειναι μεγαλύτερη η ευτυχία. Λίγο υπομονή χρειάζεται μέχρι να γίνουν και τα μικρά όσο είναι τα μεγάλα σας τώρα.

Εμείς συνεχίζουμε να είμαστε άρρωστοι... και όσο δε θέλω τα φάρμακα τόσο έχουμε γίνει φαρμακαποθήκη. Και αυτός ο παλιόκαιρος δεν μας αφήνει να γίνουμε καλά.

Μαριγια πολύ γέλασα με το "ο Στέφανος δεν θα το έκανε ποτέ αυτό" :tongue: κάτι παρόμοιο θα έλεγα και εγώ στο jullaki μας αλλά δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα!! Βρε jully μου όλες μας σκεφτόμαστε τους πρώην που και που αλλά για να μην είναι νυν κάτι εκαναν και εκείνοι λάθος.

Και εγώ τα έχω παρει σημερα με τον δικό μου. Από το πρωί είμαι τα χάλια μου, έκανα και πυρετο, και ο δικός μου ατάραχος. Αφήνει τα παιδια να κάνουν ότι θέλουν και τα περιμένουν από μενα. Με νευρίασε και τα άκουσε καλά. Όταν είναι εκείνος άρρωστος ακόμα και με 37 πέφτει στο κρεβάτι θέλει εντριβή και κανάκεμα το μωρό μου!! Εμένα δεν κάνει αγορές αλλά μπορέι να χαλάσει ένα σωρό λεφτά για να κεράσει τους φίλους του ή να παίξουν στοίχημα και άλλες τέτοιες βλακιούλες.

Κόψαμε και εμείς την πιπίλα!!!! Χάσαμε όλες τις πιπίλες μας μέσα στο σπίτι και έτσι αναγκαστικά κοιμηθήκαμε χωρίς. Την ζήτησε μια δυο φορές αλλά τα ρίξαμε στο πουλάκι που έρχεται στο μπαλκόνι μας. Τώρα όποια βρίσκω την πετάω κατευθείαν. dafaki εμείς το γλυτώσαμε το δωράκι της νεραιδας!! Σιγά σιγά δε θέλει και το μπουκάλι αλλά θα το κρατήσω μέχρι το καλοκαίρι για να μη μου κόψει και το γαλα. Σειρά έχουν οι πάνες.. ουφ τελειώνουμε.

Θα τα ξαναπούμε αυριο... καληνύχτα σας.. ή μάλλον καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και μη χειρότερα....ο μικρός με μύξα και φοβερή καταροή!!!Εγώ στα πρόθυρα γαστρεντερίτιδας!!!!Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!

Φιλιά

μολις ετοιμαζόμουνα να γράψω για τις μυξουλες του Γιαννη!!!

Περαστικα κοριτσάκι μου!!!!!Και στους 2!!!

ΥΓ: Η μπέμπα έφτασε τα 1834gr και ειναι οριζόντια στην κοιλιά μου!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες τι κάνετε???

εμείς εδώ! βγήκαν οι εξετάσεις και δεν έχει θυρεοειδή αλλά επειδή δεν τις πιστεύουμε τις εξετάσεις θα πάει και σε ιδ.γιατρό να τις δει και να του κάνει υπέρηχο! από τη μια πιστεύω ότι είναι υπερβολικός αλλά από την άλλη μετά το θέμα της αδερφής μου με τα αντισώματα του θυροειδή καλύτερα να το κοιτάξει καλά να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο!!!

αχχ βρε κορίτσια αρχίσατε να κόβετε εεε!!!!εγώ για πιπίλα ούτε που το σκέφτομαι!!!δεν την ζητάει καθόλου αλλά με το που δει την μπέμπα με πιπίλα το πως κάνει άλλο πράγμα που να τολμήσεις να μην της δώσεις! και όσο για το γιογιο το σταμάτησα για λίγο μιας και η μικρή βιαζόταν και μου έβγαζε συνέχεια το παντελόνι της και γύρναγε γυμνή μεσα στο σπίτι!θα αρχίσουμε πάλι το καλοκαίρι μην μου αρρωστήσει κιόλας!!!

κορίτσια έχω αρχίσει να αγχώνομαι λίγο με την εξέταση της μικρής!την πρώτη εβδομάδα του μαίου θα κάνουμε σπινθηρογράφημα και πως το σκέφτομαι!!!αυτό που με τρομάζει είναι πως θα καταφέρουν ενδοφλέβια να της βάλουν το φαρμακάκι!!!θα με πιάσει πάλι η ψυχή μου από το κλάμα της μικρής την βλέπω τη δουλειά και όχι τίποτα άλλο αλλά εκείνη τη στιγμή δείχνω μια τρομερή ηρεμία και δύναμη και μετά χρειάζομαι μέρες να συνέλθω μέσα μου!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...