Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ιούλιος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

εμενα κοριτσια ο μπεμπης στη β επιπεδου που ειμασταν 22εβδ και 6ημ ηταν 450γρ

επισης εγω αυτη η γιατρος που παω ειναι κορυφη σε ολη τη θεσσαλια.με εχει 1 ωρα και 40 λεπτα και φανταστειτε πως το μωρο ειχε καλη θεση και δεν χρειαστηκε να σηκωθω ουτε μια φορα.

μας μετρησε τα παντα.ενα τα δαχτυλακια και του χεριου και του ποδιου και ειδικα τα μικρα μας δαχτυλακια τα οποια λεει ειναι μια απο τις περιπου 200 νομιζω ενδειξεις απο οτι μας ειπε για συνδρομο νταουν αν δεν εχουν σωστη αναπτυξη.

ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη με τη συγκεκριμενη γιατρο και τη συστηνω ανεπιφυλαχτα κουκλες!


Μόνο με την καρδιά βλέπεις καλά.Την ουσία δεν την βλέπουν τα μάτια,επανέλαβε ο μικρός πρίγκιπας, για να το θυμάται.

566b716e1f.png?html%22

...όμως για χάρη σου μπορώ ως το πρωί να τραγουδάω....αντρούλη μου είσαι όλη μου η ζωή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 649
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ακομα δε μου εχει πει ελλη μου ο καλεσης τιποτα γιατι ακομα ειναι ανοιχτη η παραγγελια λογω των επιπλων αλλα οταν μου πει θα σου πω!

εγω θα παρω της avent γιατι μια φιλεναδα μου ειχε παρει μια αλλη μαρκα δε θυμαμαι ποια και της καηκε ρε συ.οποτε θα παρω της avent να εχω το κεφαλι μου ησυχο.θα μου παρει ολο το σετ της avent με αποστειρωτη,6 μπουκαλια,και ενα θερμαντηρα για να διατηρει το γαλα στη σωστη θερμοκρασια η νονα μου.δεν ειναι τραγικα ακριβο περιπου 150 ευρω βγαινει αλλα απο τα mothercare θα κοιταξω μηπως τα βρω και αλλου φθηνοτερα!

εμενα παλι ειχε μια φιλη μου της avent και καηκε....και το κακο ηταν οτι ειχε τα ιδια μπουκαλια και αναγκαστηκε να ξαναπαρει τον ιδιο....πικρα...εγω τον βρηκα 120 τον αποστειρωτη μονο....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια μου.Τι μου κάνετε?Τα μπεμπάκια σας ?

Μπαίνω σαν σύφουνας αλλα πρεπει να φύγω για τη δουλειά και ήθελα πρώτα να σας ρωτήσω κάτι.

Εχθές έκανα την β επιπέδου.Ο γιατρός στο κέντρο που μου την έκανε ηταν πολύ καλός.Ο κος Παπαπαναγιώτου είναι που εχει το κέντρο του στο Κολωνάκι,αν τον εχετε ακουστα.Απο παντού διαβάζω οτι είναι καρυφή.Μας είπε οτι ο μπέμπης μας είναι τέλειος.

Αλλα εγω σήμερα ξύπνησα με μεγάλο άγχος γιατι έβλεπα βιντεάκια και διαβασα και αλλου οτι στις περισσότερες μετρούσαν και δάχτυλα χεριών ποδιών κτλ.Εμένα απλά μου είπε να τα ποδαράκια και κάποια στιγμή είδαμε και τα χέρια,αλλα δεν μετρησε δάχτυλα.

Εσας σας τα είχαν μετρήσει?Λέτε να πάω και πουθενα αλλού?

Και κατι άλλο το βάρος του μωρού για την εβδομάδα που είμαι είναι καλό?Ειναι 532 γρ και στο χαρτι που γραφει τις μετρήσεις, η μέτρηση της κοιλιας και του μηρού είναι πάνω απο το μέσο όρο.Ο γιατρός μου μου είπε οτι είναι καλό και το βάρος και οι μετρησεις και να μην ανησυχώ.Αλλα με ξέρει πόσο αγχώνομαι και γενικά πάντα μου λέει ολα καλά πάνε για να με ηρεμήσει.

Τώρα θα με δεί ξανα μετα απο 3 εβδομάδες και μεχρι τότε θα σκάσω.

Για πείτε βρε κορίτσια τη γνώμη σας.....Αφήστε που τσακώθηκα και με τον άντρα μου γιατι μου λέει οτι ενω μας είπαν οτι η εξέταση είναι πολύ καλή εγώ το ψειρίζω χωρις λόγο.

Σας ζάλισα με τις βλακείες μου,αλλα θα ήθελαμια γνώμη μπας και ηρεμίσω.

Θα μπώ το βραδυ οταν επιστρεψω απο τη δουλειά.

Φιλακια σε όλες.

Σας βάζω και τις μετρησεις να συγκρινετε με τα δικά σας.

BPD:55,8

OFD:70,8

HC:198,9

CM:5,3

TCD:23,7

VP/H:0,18

AC(ΠΕΡ ΚΟΙΛΙΑΣ):183,9

FL(ΜΗΚ ΜΗΡΟΥ):38,5

HC/AC:1,08

Βαρος εμβρυου:BPD-HC-AC-FL :532G

ηρεμησε κουκλα,μια χαρα ειναι ο μπεμπης σου,φυσιολογικοτατος...και εμενα τα ιδια μου ειπε για τα χεραι και τα ποδια...ηρεμησε και κοιτα να χαρεις την εγκυμοσυνη σου..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια;;;

ψαχνω κανενα φορεματακι ανοιξιατικο εφαρμοστο στο στηθος με δεσιμο στη μεση και να ανοιγει απο τη μεση και κατω πολυ αερατο.

εχω 3 γαμους μεσα στο μαιο και δεν ξερω τι να κανω αν δε βρω κατι δε με βλεπω να πηγαινω θα στειλω τον αντρα μου μονο και δε μου αρεσει αυτο.

θα θελα να παω κι εγω μαζι.

βασικα αν ημουν αθηνα ολο και κατι θα εβρισκα αλλα τωρα δεν ξερω κανενα μαγαζι με ρουχα εγκυμοσυνης.εκτος αν παρω φορα και μπαινω σε ολα τα μαγαζια μηπως βρω κατι σε ενα νουμερο μεγαλυτερο.

λοιπον εγω πηρα δυο φορεματα ενα απο benetton και ενα απο prenatal,πολυ ωραια ακριβως ετσι και τα πηρα για γαμο και βαφτιση..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη κοριτσια αν καταλαβα καλα:ο αποστειρωτης της avent παιρνει μονο μπουκαλια της avent?και αν παρεις μπουκαλια της avent και μπουκαλια αλλης μαρκας,σε τι απστειρωτη τα βαζεις?υπαρχει αποστειρωτης για καθε ειδος μπουκαλιου?δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα,μιας και θελω πολυ να θηλασω και αυτα θα τα παρω αν χρειαστει μετα τη γεννα,αλλα καλο ειναι να ξερω ε?μην τρεχω!

αχ αυτο με τα φορεματα!ευτυχως τα αμπιρ ειναι παντα στη μοδα και για τις μη εγκυους χαχαχ!να δω τωρα το πασχα τι θα βαλουμε,δεν εχω τπτ σε καλο για εγκυο!

φιλακια!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη κοριτσια αν καταλαβα καλα:ο αποστειρωτης της avent παιρνει μονο μπουκαλια της avent?και αν παρεις μπουκαλια της avent και μπουκαλια αλλης μαρκας,σε τι απστειρωτη τα βαζεις?υπαρχει αποστειρωτης για καθε ειδος μπουκαλιου?δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα,μιας και θελω πολυ να θηλασω και αυτα θα τα παρω αν χρειαστει μετα τη γεννα,αλλα καλο ειναι να ξερω ε?μην τρεχω!

αχ αυτο με τα φορεματα!ευτυχως τα αμπιρ ειναι παντα στη μοδα και για τις μη εγκυους χαχαχ!να δω τωρα το πασχα τι θα βαλουμε,δεν εχω τπτ σε καλο για εγκυο!

φιλακια!

απο οσο ξερω εγω παιρνει τις avent μονο, βεβαι οταν πηγε η φιλη μου τις ειπαν οτι τα παιρνει ολα τα μπουκαλια αλλα ειναι πολυ κοντος αυτος ας πουμε τις chicco δεν τα παιρνει ορθια...υπαρχει αποστειρωτης chicco και nuk και το καθενα εχει τα μπουκαλια του...απλα α παρεις πχ τις avent και χαλασει αντε παλι ενα σωρο λεφτα...ενω τις chicco η τις nuk ειναι ποιο οικονομικοι...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου μόλις μπήκα σπίτι και είμαι κομμάτια.Κλείνουν τα μάτια μου απο την κούραση.

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντησεις σας.Μάλλον ανησυχώ άδικα λέτε, έ?Δεν ξέρω,μπορεί και να σας ακούσω τελικά και να απολαυσω την εγκυμοσυνη μου.

Αν και το πρωί έκλεισα και άλλο ραντεβού για την άλλη εβδομάδα στο ρέα.Εως τότε έχω χρόνο να το σκεφτώ λίγο ακόμα αν θα πάω ή οχι.Ενα άλλο που δεν ρώτησα είναι οτι στο χαρτι που γραφει τα αποτελεσματα απο την εξεταση γράφει μόνο την ημερολογιακή ημερομηνία πητ και οχι και την υπερυχογραφική.Νομίζω οτι με αυτό το χαρτι θα πάμε αργότερα για την άδεια τοκετου,σωστα?λέτε να μου πουν τίποτα απο το ικα?Εσας έγραφε υπερυχογραφικη πητ?

Τεσπα,αρκετα σας ζάλισα με αυτο το θεμα.

Eσεις πώς είστε?Τα μωράκια σας?


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

nasy μου απο το πρωι τωρα γυρισες στο σπιτι σου????????αχ!!!!!!!!καλη ξεκουραση ελπιζω αυριο να μη δουλευεις!!!!!!!!τι εννοεις "μπορει και να μας ακουσεις"??????και καλα εμας,το γιατρο που σου ειπε οτι ο μπεμπης ειναι τελειος?και καλα το γιατρο,το μωρο που το αμφισβητεις οτι ειναι τελειο?χαχαχαχα!!!!!κοιτα τωρα η φραση απολαυμανω την εγκυμοσυνη,για εμενα απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα!εγω θα την απολαυμανα αν θεωρητικα καθομουν ολη μερα χαιδευα την κοιλια μου,ο μπεμπης κλωτσουσε και εγω ενιωθα οτι ειναι καλα,συχνα πυκνα πηγαινα στο γιατρο,να τον εβλεπα στον υπερηχο,και αν περνουσαν σα νερακι οι μερες και εφτανε να τον κρατησω αγκαλια υγειη!!!!!!!αυτα τα ολιγα,απο τα οποια δεν ισχυει τπτ

οποτε προσπαθουμε να ειμαστε ηρεμες,κανουμε ομορφες σκεψεις,προσευχη,υπομονη και οτι αλλο μας φωτισει ο θεος....χιχιχι!

καλο τριημερο ευχομαι σε ολες!!!!!!!!

mariamg ελπιζω να ειστε ολοι καλα!!!!!!!

φιλακια!!!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

nasy μου απο το πρωι τωρα γυρισες στο σπιτι σου????????αχ!!!!!!!!καλη ξεκουραση ελπιζω αυριο να μη δουλευεις!!!!!!!!τι εννοεις "μπορει και να μας ακουσεις"??????και καλα εμας,το γιατρο που σου ειπε οτι ο μπεμπης ειναι τελειος?και καλα το γιατρο,το μωρο που το αμφισβητεις οτι ειναι τελειο?χαχαχαχα!!!!!κοιτα τωρα η φραση απολαυμανω την εγκυμοσυνη,για εμενα απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα!εγω θα την απολαυμανα αν θεωρητικα καθομουν ολη μερα χαιδευα την κοιλια μου,ο μπεμπης κλωτσουσε και εγω ενιωθα οτι ειναι καλα,συχνα πυκνα πηγαινα στο γιατρο,να τον εβλεπα στον υπερηχο,και αν περνουσαν σα νερακι οι μερες και εφτανε να τον κρατησω αγκαλια υγειη!!!!!!!αυτα τα ολιγα,απο τα οποια δεν ισχυει τπτ

οποτε προσπαθουμε να ειμαστε ηρεμες,κανουμε ομορφες σκεψεις,προσευχη,υπομονη και οτι αλλο μας φωτισει ο θεος....χιχιχι!

καλο τριημερο ευχομαι σε ολες!!!!!!!!

mariamg ελπιζω να ειστε ολοι καλα!!!!!!!

φιλακια!!!!!!!

Αχ δίκιο έχεις....μου φαίνεται μέχρι να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας,θα ασπρισουμε απο το αγχος.Εγω,δηλαδή έχω ασπρίσει ήδη χαχαχα.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλλημέρα και καλό τριήμερο σε όλες.Γιορτάζει καμια σήμερα?

EVI γιορτάζεις?Απο που βγαίνει το Ευη?

Εγώ ακομα δεν μιλάω με τον άντρα μου.Ευτυχώς έχω παρέα τον μπέμπη μου που με έχει τρελάνει τις μπουνίτσες και κλωτσίτσες.

Φιλάκια σε όλες.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλλημέρα και καλό τριήμερο σε όλες.Γιορτάζει καμια σήμερα?

EVI γιορτάζεις?Απο που βγαίνει το Ευη?

Εγώ ακομα δεν μιλάω με τον άντρα μου.Ευτυχώς έχω παρέα τον μπέμπη μου που με έχει τρελάνει τις μπουνίτσες και κλωτσίτσες.

Φιλάκια σε όλες.

καλησπερα κοριτσια!!!!οχι δε γορταζω,ευγενια με λενε,γιορταζω παραμονη χριστουγεννων,γιορταζει ομως ο πεθερος μου!!!!

γιατι καλε δε μιλατε?επειδη τον "επρηξες"????αααααα δε θελω τετοια,δεν πρεπει να στενοχωριομαστε!!!!!!!!!!πηγαινε δωσε κανενα φιλακι στον αντρουλη σου!!!!!!!!!

πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια; Εγω περιμενα πως θα διαβαζα με τις ωρες!!! Βεβαια θα διαβασετε εσεις με τις ωρες το κατεβατο μου, μιας και δεν ηθελα να ξεχασω καμμια σας!!!!

Πως ειστε; Εμεις ειμαστε μια χαρα!! Η ταλιμπαν περα του ότι διαλυει τα παντα εχει αρχισει και να τρεχει πλεον οποτε καταλαβαίνεται!! Εξακολουθω να μην προλαβαινω ουτε τουαλέτα να παω!!! Εχει χαλασει και ο υπολογιστης του ανδρα μου και μου πηρε το λαπτοπ μου, οποτε δεν εχω μεσο πλεον να μπω!!! Η κορη μου εχει αρχισει να εχει την κακιστη συνήθεια να χτυπαει!! Περα του ότι μας σκαει σφαλιαρες όταν θυμωνει, μας ριχνει κουτουλιες και χτυπαει το κεφαλι της στο πατωμα, στον τοιχο, στο τραπεζακι κτλ!! Ξερω πως είναι μια καθαρα χειριστική κινηση που συνηθως εμφανιζουν τα διχρονα και παλευω να την αγνοησω αλλα προς το παρον δεν τα καταφερνουμε καλα!!!Η μικρη μου Αρτεμις (κατα πασα πιθανοτητα) κλωτσαει συνεχεια!! Απο τον Β' επιπεδου ειδαμε πως μοιαζει στον μπαμπα της!! Το κακο ειναι πως υπερυχογραφικα ειμαι σχεδον 12 μερες πισω. Ελπιζω να καταφερω τουλαχιστον να φτασω στον ενατο ωστε να μην αντιμετωπισει σοβαρα προβληματα!! Εγω ποναω αρκετα, τρεχω πολυ περισσοτερο, κανω υπομονη, σκεφτομαι θετικα και ελπιζω το καλυτερο... Δυστηχως ο πλακουντας μου είναι ακομα αρκετα χαμηλα!!! Μου ειπαν να μη σηκωνω βαρη, αλλα με 9κιλο παιδι, καροτσι και τσαντα τι να κανω;

Γεωργια με το καλο το αντρακι σας!!! Φατσουλα ειδατε τελικα;

ozalina πόσο είναι ο γιοκας σου; Είναι πολύ ομορφο που αντιδραει τοσο καλα με τον ερχομο της αδελφουλας του!!!

Σου και εγω την βαζω!! Μια της κανει καλο καλο μια την χτυπαει!! Εχει ξετρελαθει με τον οφαλο μου, τον πιεζει και σκαει στα γελια!! Αντιθετως με του μπαμπα της, ισως λογω τριχοφυΐας δεν κανει τιποτα!!! Ποτε θα πατε ξανα για υπερυχο;

ladida καλως ήρθες!! Με το καλο να υποδεχτεις το αγγελουδι σου!!! Δεν ξερω για τις τιμες του γαια, αλλα το μητερα εχει ριξει της δικες του κατά 500 ευρω περιπου. Γεννησε μια φιλη μας πριν από ένα μηνα και πηραμε τιμοκαταλογο!! Εγω γενναω στο Ελενα!!

Ελλη μιλησες με τον γιατρο σου; Καποια πονακια είναι φυσιολογικα γιατι μετατοπιζονται τα οργανα και μεγαλωνει η μητρα!!! Με την προγεστερονη βαζεις πολλα κιλα!!!

Νάνι το κανατε το Βʼ επιπεδου; Πας συμφωνα με τα αρχικα σου κιλα!! Εγω στην κορη μου ξεκινησα με 67 κιλα, εφτασα στα 89!!!!! Ωωω ναι!! Εκανα την βλακεια να αλλαξω τελειως την διατροφη μου και ο οργανισμος μου δεν καταφερε να μεταβολίζει σωστα τις τροφες!! Τωρα στην μικρη μου αρχισα από γκου χου γκου χου 73,5 κιλα και εχω ηδη χτυπησει τα 79,5!!!!!!

nasy πολύ καλος είναι!!! Κουραγιο κοριτσι μου!! Όταν νιωθεις ασχημα ή απογοητευμενη χαιδεψε την κοιλιτσα σου, βαλε ένα νανουρισμα να ακουσεις και χαζεψε καποια από τα πραγματακια του!!! Ότι κι αν συμβαινει ο θησαυρος σου θα σου φτιαξει την διαθεση!!!

Εβακι τα πας παρα πολύ καλα με τα κιλα!! Μπραβο σου!!!! Μην ανησυχεις, δεν τα ακουμε παντα ακομα κι αν αυτά κινουνται!! Το αγορακι σου μαλλον κοιμαται για να μεγαλωσει!!!

mar_naf καλως ηρθες!! Με το καλο να υποδεχτεις το αντρακι σου!!!! Πολύ καλος είναι!! Ειδατε φατσουλα;

Γεωργια μου συγκεκριμενα η μικρη χαλασε τον υπολογιστη του μπαμπα της και αυτος μου πηρε το λαπτοπ μου μεχρι να τον φτιαξει!! Οποτε μεσα επεσες!!!χαχα!!!!!

Καλοριζικες οι αγορες σας κοριτσια!! Μην ξεχνατε πως μετα την γεννα το στηθος σας θα μεγαλωσει ένα νουμερο για λιγο διαστημα

.

παπακι4501 καλως ηρθες!! Με το καλο να αγκαλιασεις το αγορακι σου!! Ιδια μερα γενναμε. Πολύ ομορφα τα πραγματα σας!! Καλοριζικα!! Εγω στο πατρικο μου εχω παρει κουνια ικεα, αλλα η κορη μου μεχρι τωρα δεν την εχει χρησιμοποιήσει ιδιαιτερα!!!

Γεωργια εκανε και μια φιλη μου για προληπτικούς λογους!!! Γεννησε μια χαρα το αγορακι της χωρις κανενα προβλημα. Το μονο αρνητικο ηταν πως ο γυναικολογος της για προληπτικους παλι λογους της το πηρε με καισαρικη!!

nasy αν μου επιτρεπεις πρεπει να χαλαρωσεις λιγο γιατι το μπεμπακι σου νιωθει τα παντα!!! Μια χαρα είναι οι μετρησεις του!! Λιγο μεγαλος είναι αλλα αυτό είναι πολύ καλο!!! Καμπύλη σακχαρου ποτε θα κανεις;

Κοριτσια εγω από την αβεντ ειμαι πολύ ευχαριστημενη!! Ειδικα από το θηλαστρο!! Το συστηνω !!

Ελπιζω να μην ξεχασα καμμια σας!!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

sue να σε ρωτησω κατι;ολοι μου λενε το μωρο οταν το εχω στο σαλονι να το εχω στο καροτσι...να σου πω ομως κατι επειδη το κανεις και εσυ ετσι...θα γεννησουμε ιουλιο εγω σεπιτεμβριο θα βγω εξω...το μωρο θα το εχω στο καροτσι...θα εχει σκονη και μετα θα το εχω και στο σαλονι να καθεται εκει μεσα;;ολη μερα μεσα στην σκονη;;;δεν ειμαι ψειρα σε τετοια ισα ισα αλλα δεν ξερω το βλεπω καπως αυτο.....

Ελλη μου κι εγω αγχωνομουν περισσοτερο με τη σκονες και ηθελα ολα να ειναι πεντακαθαρα στις αρχες. Την επενδυση του καροτσιου μπορεις να την πλυνεις την πρωτη φορα και μετα αν δεν θες να σου σκονιζεται μπορεις να το σκεπαζεις με ενα σεντονι.Εγω δεν το σκεπαζα, απλα το περναγα με υγρα μαντηλακια.Τωρα πλεον που εχει μεγαλωσει ο μικρος και βαζει τα χερια του στο στομα συνεχεια, δεν τρελαινομαι, θα αποκτησει και αντισωματα.Τους πρωτους μηνες ομως ημουν πιο προσεχτικη.

Οσο για τους αποστειρωτες, εγω ειχα της chicco, χωραγε και αλλα μπουκαλια, αλλα δεν μου αρεσε το οτι δεν στεγνωνε αν δεν ανοιγες το καπακι. Πολυ μπελας η αποστειρωση....!!!Στο jumbo ειναι πιο οικονομικα σε σχεση με τα αλλα μαγαζια, ακομη και της chicco προιοντα.

Nasy να μην αγχωνεσαι κοριτσι μου, μια χαρα ειναι ο μικρος σου!! Οσο για το χαρτι που δινεις γαι την ΠΗΤ, εγω ειχα δωσει μια απλη βεβαιωση απο τον γιατρο μου.αλλα δεν εχω ΙΚΑ, δεν ξερω αν θελουν απο μαιευτηριο χαρτι. Και ο γιατρος μου ελεγε οτι παμε βασει ημερολογιακης ΠΗΤ.Κι εμενα βασει υπερηχου εβγαινε ΠΗΤ μια βδομαδα νωριτερα αλλα οι πονοι με επιασαν μια μερα πριν την ημερ/κη ΠΗΤ.

Mariamg πολυ χαιρομαι που ακουσα νεα σου!!Κουραγιο με το θηριακι σου!!Ο δικος μου μονο μουσουλωντας τρεχει προς το παρον, οποτε ελεγχεται καλυτερα.Αλλα σε καταλαβαινω που πονας και εχεις τη μικρη μαζι να κυνηγας..Και δεν γινεται να μην τη σηκωνεις, πρεπει να εχεις ανθρωπο μαζι σου συνεχεια για να το αποφυγεις...Σου ευχομαι να πανε ολα καλα μεχρι τελος! Μ' αρεσει που εισαι αισιοδοξη!!! Ειναι ο καλυτερος τροπος να τα καταφερεις!Μπραβο κοριτσακι!

Εμεις φυγαμε το 3μερο, πηγαμε στους γονεις του αντρα μου που μενουν Αρκαδια, να δουν τον μικρο.Ξετρελαθηκαν ολοι, ηταν και οι κουνιαδες μου εκει, κοσμος και λαος!Ομικρος ξεσαλωσε και αναστατωθηκε μαζι.Το ταξιδι ειναι 3ωρο, εκανα στασεις να ξεπιαστω, αλλα με ποναγε ολες τις μερες το ποδι.Με πιανει εσωτερικα του μηρου κατω απο τη λεκανη.Και παω κουτσαινοντας ωρες ωρες...Το μικρουλακι το νιωθα να κλωτσαει, οποτε μια χαρα! Την Παρασκευη παω για β επιπεδου,ανυπομονω!

Φιλια για την ωρα!


GL5Pp3.png

qhk8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Διαβάζω τα νέα σας παρόλο που δεν μπαίνω συχνά!Εγώ τώρα που τα μωρά κλωτσάνε συνεχώς έχω σταματήσει να ανησυχώ αν είναι καλά ή όχι. Μάλιστα τους βάζω και τραγουδάκια, κουνάω την κοιλιά μου ρυθμικά και αυτά αρχίζουν τις ταρζανιές τους!!! Χαχαχα! Έγινε και η β'επιπέδου και όλα ήταν καλά! Μετρήσαμε χεράκια, ποδαράκια, κοιλιά, κεφάλι...ακόμα και τα νεφρά! Το βάρος μας ηταν περίπου 450 γραμμάρια το καθένα. Μια χαρά δηλαδή για δίδυμα! Μακάρι να πηγαίνουν έτσι όλα μέχρι το τέλος και να γεννήσουμε όλες μας υγιή παιδάκια!!! Μετά θα αρχίσουν οι απορίες για θηλασμό, ύπνο, τάισμα κτλ...


UAQCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...