Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • τρέχα γύρευε! @linaa ο άντρας μου και κάθε ο αντρασ κάθε κοπέλας που είναι ναυτικός (πλέον γραφείου) το γνωρίζει  πως μέχρι  πριν μερικά χρόνια που ήταν η αλληλεγγύη επέδιδαν φορολογία 45% στο κράτος και πλέον 35% άρα γιατί να μην τα πάρουν; επισης εγώ πριν παντρευτώ δούλευα 12 χρόνια και πλήρωνα τον φόρο μ όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος, γιατί να μην τα πάρω; ναι μεν δόξα το θεό δεν είναι ότι περιμενω αυτά τα χρήματα για να ζήσω αλλά δεν θεωρώ σωστο ενώ αποδίδεις φόρο να μην έχεις ισα δικαιώματα λόγω του μισθού! και άσε τον μισθό στην άκρη , τα 12 χρόνια που εγώ πλήρωνα τον φόρο μ τι τα διαγράφουμε; χωριά ότι εχω ψυχολογικά, νιώθω ανασφάλεια άμα δεν παίρνω τον μισθό μ 🤣 δεν ξέρω ίσως το βλέπω εγώ λάθος….  

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ειρηνη,μπραβο για το φιογκάκι.Για το θεμα της ανησυχιας ,συζητησε το και μαζι του και με την δασκάλα του ετσι ωστε να το λύσετε.

Ρενατα ,υπέροχες ξεσηκωτικες φωτοο!!!!Μπραβο!

Μιρτουλα περαστικα,μεινε στην αφωνια...

ΑΝΝΙΕ,περαστικα σου ,ελπίζω να μην κολλησουν τα μικρα σου!

Βασια ,με το καλό το πάρτυ σας,να τη χαιρεσαι τη μικρούλα σου!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

τεληκα δεν ειναι κατι σοβαρο μαλον καποια ιωση

καλά νέα!

Αφροδιτάκι το πρωί τι ώρα ξυπνάς για να μαγειρέψεις ???? Το πρωί τι πρόγραμμα έχετε...για πες μας να τρελαθούμε λίγο!!! Μπράβο σου πάντως!!!

Τελικά εμείς οι γυναίκες είμαστε ανθεκτικά όντα...κάτι ήξερε όταν μας δημιουργούσε!!!!

Ανάλογα το φαγητό, στις 6.00 ή στις 6.30. Σήμερα ξύπνησα 6.00.

Αφροδιτακι αφου μετα απο τοσες ωρες δουλειας εχεις κουραγιο και για σιδερο τι να πω..μπραβο σου..

Καλά μην φανταστείς πολύ σίδερο, μια λεκάνη με παιδικά ρούχα, όσο κρατάνε 2 επεισόδια, λιγότερο από ώρα...

αφροδίτη εγώ δεν έχω βρωμο-ρουμ αλλά εσύ νομίζω το δικαιούσαι με τόσες ώρες που δουλεύεις! Το γραφείο αν δεν το συμμαζέψω καθημερινά το μετατρέπει ο άνδρας μου σε αχουρ-παλάς! (έτσι το λέει μόνος του και το διασκεδάζει!)

Το ξέρω, γι'αυτό και δίνω ελαφρυντικά.... :)

εγω κορίτσια πήγα εχθες στο νοσοκομείο γιατί φαινόταν οτι κάτι δεν πήγαινε καλά με τη φωνή μου και στο σχολείο επιδεινωνόταν πολύ η κατάσταση...ε ναι είχα δίκιο, λαρυγγίτιδα καραμπινάτη!!μου σύστησαν αφωνία (!) και μου έδωσαν 3 μέρες αναρρωτική άδεια ...οπότε είμαι σπιτάκι μου μέχρι και την Πέμπτη (:P) κάτι είναι κ αυτό.....να δω τι θα κάνω , θέλω να οργανωθώ να περάσω καλά;)

Περαστικά και καλή ξεκούραση!

Μαγειρεύω σολωμό στο φούρνο με λαχανικά και ρυζάκι.

Μιαμ μιαμ, ωραίο φαγητό!

Αφροδιτάκι τέλειο το κάνατε το βρωμορουμ!

(Βρε, θαύματα κάνει ο άνθρωπος αν θέλει :tongue: )

Πολλά συγχαρητήρια σε σένα και στο σύζυγο βεβαίως!

;) ;)

Έχω και πολύ καλά και ... "ανησυχητικά" νέα, από το σχολείο του φιογκακίου.

Πήραμε διαγωνίσματα.

Προειδοποιημένα

Μαθηματικών Α'

Ιστορίας A;

Απροειδοποίητα

Μελέτης Περιβ. Α;

Θρησκευτικών Α'

Είμαι πολύ-πολύ χαρούμενη.

Ανησυχητικό.... σημείωση από τη δασκάλα του φιογκακίου, πως τελευταία ειναι ανησυχος στην τάξη.. :|. Αχ το άτιμο παιδί....

Θα μιλήσω αύριο με τη δασκάλα.

Συγχαρητήρια! Παιδάκια είναι, δεν είναι ρομποτάκια, δεν νομίζω πως πρέπει να ανησυχείς... :)

Link to comment
Share on other sites

Πως μετά από 2 χρόνια κ ένα μήνα ο χαζμπαντ βρήκε δουλειά κ πολύ καλή μάλιστα ανώτερη θέση από ότι ήταν παλιότερα.

Αρχίσαμε κ ετοιμάζουμε τα πράγματα του σιγά σιγά τα χαρτιά που χρειάζεται ουφφφφφφφ αυτά!

Συγχαρητήρια!!!!

Αυτή η χρονιά θα είναι πολύ καλύτερη για όλους μας, το ξέρω!!!!

Καταπληκτικό νέο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Renata μου αρέσει πολύ όπως έφτιαξες την κουζίνα.... Εμένα είναι χάλια....ανήκει στα μελλοντικά project!

mamavasia, μπράβο για την τούρτα!!!! Φαίνεται σαν ''ζαχαροπλαστείου''!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρενατα ζωγραφισες στην κουζινα! Μπραβο πολυ οργανωτικη!

Μαμαβασια πραγματικα τελεια η τουρτα! Μονη σου την εφτιαξες? Εγω δεν το εχω καθολου με την διακοσμηση γλυκων οσο κ να μ αρεσει!

Εμεις τα ιδια, ο συζηγος κανει συνεχεια πυρετο κ γενικα ειναι χαλια. :(

Link to comment
Share on other sites

Εμεις τα ιδια, ο συζηγος κανει συνεχεια πυρετο κ γενικα ειναι χαλια. :(

Περαστικά του! Κι ο δικός μου βήχει από το Σάββατο και πίνει σιρόπι....Πολλές ιώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναπάντεχο κενό, πήγε το ένα τμήμα μου σε μουσείο, κ είπα να μπω να σας γράψω στα γρήγορα.

Λοιπόν το νέο μου το καλό είναι

Πως μετά από 2 χρόνια κ ένα μήνα ο χαζμπαντ βρήκε δουλειά κ πολύ καλή μάλιστα ανώτερη θέση από ότι ήταν παλιότερα.

Είμαι πάαααααααααααρα πολύ χαρούμενη, έκλεισε την συμφωνία την προηγούμενη εβδομάδα. Στην αρχή ήμουν μουδιασμένη {κ ακόμη είμαι λίγο} , δεν το πολυπίστευα πως έσπασε η γκίνια 2 χρόνων....ακόμη προσπαθώ να το αφομοιώσω.

Αρχίσαμε κ ετοιμάζουμε τα πράγματα του σιγά σιγά τα χαρτιά που χρειάζεται ουφφφφφφφ αυτά!

ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Τα καλύτερα σας εύχομαι από εδώ και μπρος!!!

Ας είναι αυτή η αρχή για πολλά και καλά ακόμη νέα!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σιδερώθηκε ένα πλυντήριο και η κουζίνα είναι σχεδόν τελειωμένη γιατί ήρθε και φίλη για καφέ:tongue:

Η κουζίνα σου είναι Υ-ΠΕ-ΡΟ-ΧΗ!!!

Δεν έχω λόγια, Ρενάτα μου!

Μπράβο σου!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


oo73.jpg

Εδώ εννοείται χρειάζονται οπωσδήποτε χωρίσματα...:rolleyes:

Αν ποτέ ''στοιχειώσει'' η κουζίνα μου, το περιεχόμενο αυτού του συρταριού θα με κυνηγάει στα σίγουρα!!!! Το φτιάχνει ο άντρας μου συνέχεια κι εγώ τα ανακατεύω.....πάνω στην φούρια μου. Το δικό μας όμως είναι στενό και όχι σαν το δικό σου και δεν μπορώ να βρω εύκολα θήκη από το εμπόριο, θέλει πατέντα. Δεν έχω ψάξει και πολύ να πω την αλήθεια, στο ΙΚΕΑ και σε 2 μαγαζιά με είδη σπιτιού και όχι στο internet.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και πολύ καλά και ... "ανησυχητικά" νέα, από το σχολείο του φιογκακίου.

Πήραμε διαγωνίσματα.

Προειδοποιημένα

Μαθηματικών Α'

Ιστορίας A;

Απροειδοποίητα

Μελέτης Περιβ. Α;

Θρησκευτικών Α'

Είμαι πολύ-πολύ χαρούμενη.

Ανησυχητικό.... σημείωση από τη δασκάλα του φιογκακίου, πως τελευταία ειναι ανησυχος στην τάξη.. :|. Αχ το άτιμο παιδί....

Θα μιλήσω αύριο με τη δασκάλα.

Μπράβο για τους βαθμούς του μικρούλη σου!!!

Όσο για την ανησυχία στην τάξη, ίσως είναι φάση...

Ελπίζω να περάσει!!!

Σε σκέφτομαι... Να το ξέρεις...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί μαγείρεψα κοτόπουλο με πιπεριές και έβρασα φαρφάλες. Οι μικρές ήθελαν αυγά μάτια για το βράδυ και ο σύζυγος θα γυρίσει αργά από την άλλη δουλειά, θα φάει έξω κι έτσι έμεινε και για αύριο κοτόπουλο και θα φτιάξω αύριο το πρωί πουρέ πατάτας για συνοδευτικό.

Η σημερινή μας σαλάτα για την δουλειά (μαρούλι,ρόκα,κρεμμύδι,τόνος).

18ec8e0c-760f-4385-ad1e-f4d3a511267e_zps7a5f4d0f.jpg

Κοτοπουλάκι με φαρφάλες

71041543-f87e-42bb-846f-cc991b86a2a5_zpsc16ea7f5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα!!!

Τι κάνετε?

Εγώ τον τελευταίο καιρό δεν έχω πολλή όρεξη για δουλειές.

Προσπαθώ, βέβαια, να διατηρώ το σπίτι μου μαζεμένο και το κάθετι στη θέση του.

Την προηγούμενη Δευτέρα καθάρισα το φούρνο μου...

Από εκείνη τη μέρα, αρνούμαι να μαγειρέψω στο φούρνο

Έχω φτιάξει, βέβαια, μια σπανακόπιτα, έχω κάνει σουβλάκια και μπιφτέκια με πατάτες, αλλά προσπαθώ να τον καθαρίζω αμέσως μετά το μαγείρεμα. Ελπίζω να τον διατηρήσω καθαρό...

Επίσης, δεν έχω ασιδέρωτα, αλλά στεγνώνει ένα πλυντήριο του παιδιού και ένα πλυντήριο με 5 πουκάμισα (αχ! πώς τα βαριέμαι αυτά...)

Επίσης, αύριο θέλω να βάλω την κουβέρτα του παιδιού, την παπλωματοθήκη μας και τις κουρτίνες του σαλονιού.

Άλλα άπλυτα δεν έχω. Μόνο μισό πλυντήριο χρωματιστά που θα μπουν, μάλλον, το ΣΚ.

Σήμερα:

1. Σηκωθήκαμε και κάναμε τα πρωινά μας

2. Έστρωσα το κρεβάτι του παιδιού

3. Μαγείρεψα (μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο)

4. Έδωσα στο μικρό το φρούτο του

5. Τακτοποίησα τα χτεσινά σιδερωμένα, το σίδερο και την πρέσα (ναι, είχαν όλα την τιμητική τους εχθές)

6. Τακτοποίησα ότι βρισκόταν εκτός θέσης σε παιδικό και σαλόνι

7. Έπαιξα λίγο με το μικρό

8. Τον τάισα και τον έβαλα για ύπνο

9. Έκανα ένα μπάνιο, φάγαμε με τον άντρα μου, μάζεψα τραπέζι και στις 14:30 (μόλις ξύπνησε ο μικρός) έφυγα για μάθημα

10. Στο γυρισμό πέρασα από ΣΜ και κρεοπωλείο

11. Τακτοποίησα τα πράγματα στις θέσεις τους (μαζί με το μικρό, φυσικά)

12. Έπλυνα, χώρισα σε μερίδες και έβαλα στην κατάψυξη το κρέας

13. Μάζεψα το νεροχύτη και έβαλα το πλυντήριο πιάτων να πλένει

14. Σαπούνισα το νεροχύτη, του έριξα λίγη χλωρίνη (λόγω κρέατος - κοτόπουλου)

15. Έπλυνα το ταψί

16. Έκανα ένα πέρασμα το φούρνο

17. Έδωσα στο μικρό το απογευματινό του

18. Παίξαμε

19. Τον έβαλα για μπάνιο, του έφτιαξα γάλα

20. Όσο έπινε το γάλα του, μάζεψα ότι είχε προκύψει το απόγευμα στο νεροχύτη και άδειασα το πλυντήριο πιάτων

21. Έφτιαξα τοστάκια και καφέ να πάρει μαζί του ο άντρας μου στη δουλειά

22. Έβαλα το μικρό για ύπνο

23. Έφαγα ένα γιαουρτάκι με μέλι (άρχισα να προσέχω λίγο, γιατί σε λίγο θα γίνω 100 κιλά)

Κατά τις 21:15 έκατσα να δω το έργο μου και παράλληλα σας διάβαζα

Σε λίγο (που θα τελειώσει) θα πέσω για ύπνο...

Πρέπει να μαζέψω ώρες ύπνου, γιατί αύριο το βράδυ έχει πάλι σίδερο :evil::evil::evil:

Σας φιλώ!

Καλό βράδυ σε όλες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...