Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

ερχεται μια πιασεεεεεεε!

Τι έρχεται, τι έρχεται; Μια μηλόπιτα με παγωτό; Στείλε μου σε παρακαλώ όλο το ταψί!!!:tongue:

Δεν με λες καλή μου, που ήσουν τόσο καιρό και χάθηκες; Ολα καλά;


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελενια μου δεν χρειαζεται αγχος.Οσο για την θερμοκοιτίδα οι περισσότερες το περασσαμε.Πρεπει να εισαι προετοιμασμενη.Που θα γεννησεις?

Μαλλον αυτα που σου εγραψα εχθες δεν τα διαβασες.Την μερα που γεννησα ειχα παει στον γιατρο και τιποτα δεν εδειχνε γεννα.Οποτε χαλαρα απλα να εισαι ετοιμη

Αυτα που νιωθεις και λες οτι ειναι τα κεφαλακια τους ειναι συσπάσεις και οχι τα μωρα

Όλγα μου τα διάβασα απλά είμαι λίγο φοβιτσιάρα τελικά και δεν θέλω να παραδεχτώ ότι πλησιάζει ο καιρός!

Κάθε φορά που πηγαίνω στο γιατρό μου κάνει και κολπικό υπέρηχο και μου λέει πόσο αντέχει ακόμα ο τράχηλος. Πριν μια εβδομάδα ήταν 3,8χιλ και μου είπε ότι στο 1 εκ γεννάμε και ηρέμησα.

Τα κεφαλάκια των μωρών - συσπάσεις τα νιώθω τουλάχιστον 3-4 φορές τη μέρα πλέον.

Τέλος χτες το βράδυ είχα έναν απαίσιο ύπνο, πονάκια στη μέση και όλο το βράδυ αγκαλιά με τη λεκάνη λόγω συχνοουρίας.:roll:

Στο Μητέρα θα γεννήσω.

Μια φίλη με δίδυμα έπαιρνε κάτι χαπάκια για τις συσπάσεις τα γιουτοπάρ, αν δεν κάνω λάθος και γέννησε με τη βοήθειά τους 37 εβδομάδα. τα ξέρετε;


CrCmp2.png

1295335bgma5fa4kz.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέλος χτες το βράδυ είχα έναν απαίσιο ύπνο, πονάκια στη μέση και όλο το βράδυ αγκαλιά με τη λεκάνη λόγω συχνοουρίας.:roll:

Στο Μητέρα θα γεννήσω.

Μια φίλη με δίδυμα έπαιρνε κάτι χαπάκια για τις συσπάσεις τα γιουτοπάρ, αν δεν κάνω λάθος και γέννησε με τη βοήθειά τους 37 εβδομάδα. τα ξέρετε;

Τα γιουτοπάρ τα δίνουν για τις συσπάσεις. Ομως έχουν αρκετές παρενέργειες, όπως ίσως θα σου πει και η φίλη σου. Κατ' αρχήν προκαλούν φοβερές ταχυπαλμίες (με αποτέλεσμα να δίνουν παράλληλα και καποια ελαφρά ηρεμιστικά), τρόμο και άγχος. Απ' ότι μου είχε πει ο γιατρός μου, τα δίνουν μόνο σε περίπτωση μεγάλης ανάγκης.

Αλλά για αυτά, όπως είπαμε, μην αγχώνεσαι. Αλλά θα ξαναπώ το άλλο: το βαλιτσάκι το έφτιαξες; Και ότι άλλο θέλεις ρώτησε μας τώρα που έχεις χρόνο.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλγα μου τα διάβασα απλά είμαι λίγο φοβιτσιάρα τελικά και δεν θέλω να παραδεχτώ ότι πλησιάζει ο καιρός!

Κάθε φορά που πηγαίνω στο γιατρό μου κάνει και κολπικό υπέρηχο και μου λέει πόσο αντέχει ακόμα ο τράχηλος. Πριν μια εβδομάδα ήταν 3,8χιλ και μου είπε ότι στο 1 εκ γεννάμε και ηρέμησα.

Τα κεφαλάκια των μωρών - συσπάσεις τα νιώθω τουλάχιστον 3-4 φορές τη μέρα πλέον.

Τέλος χτες το βράδυ είχα έναν απαίσιο ύπνο, πονάκια στη μέση και όλο το βράδυ αγκαλιά με τη λεκάνη λόγω συχνοουρίας.:roll:

Στο Μητέρα θα γεννήσω.

Μια φίλη με δίδυμα έπαιρνε κάτι χαπάκια για τις συσπάσεις τα γιουτοπάρ, αν δεν κάνω λάθος και γέννησε με τη βοήθειά τους 37 εβδομάδα. τα ξέρετε;

τα πηρα εγω αυτα τα χαπια και οντως προκαλουν ταχυκαρδια και ανεβαζουν την πιεση αν θυμαμαι καλα.παρ ολα αυτα δεν ειχα προβλημα επειδη η πιεση μου ηταν ηδη χαμηλη.ενα τρεμουλο το ειχα ομως.το αποτελεσμα ειναι οτι εκαναν τη δουλεια τους και εφτασα τις 36 εβδομαδες.


age.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες σας!πως ειναι τα μπεμπιδια μας?

jas πως τα πατε?πως ειναι τα μικρα?εσυ σκοπευεις να συνεχισεις να κοβεις κανα δυο δαχτυλα την ημερα?για προσεχε λιγακι γιατι μαλλον καπως εισαι τωρα τελευταια....με την ψυξη πως πας?ελα να σε τριψω!σου εγγυωμαι οτι θα εισαι καλα σε 24 ωρες!!!

agorakia αν και καθυστερημενα χρονια σου πολλα.να σε χαιρομαστε!πως ειναι τα μικρακια σου με την γκρινια?εσυ πως εισαι?

twins εσεις σταματησατε την αποστειρωση?

αχ αυτο το μωβ swatch απωθημενο μου εχει μεινει!


age.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορητσια!Ευχαριστω για το καλοσορισμα!Περαστικουλια στα αροστουλια αγγελακια σας!Σας διαβαζω οσο συχνα μπωρω και μου ανεβαζετε συχνα το ηθικο με την σκεψη οτι πρωτα ο Θεος θα μπω και 'γω στην θεση σας.μετρω της μερες μεχρη να κανω την αυκενικη διαφανεια στης 2 δεκεμβριου.Εσεις σ=ποσες ευδομαδες εισασταν οταν την κανατε αυτη την εξεταση?Εγω θα ειμαι 11 ευδομαδες και 4 μερουλες.Θα φανει και το ρινικο οστο?

Link to comment
Share on other sites

twins εσεις σταματησατε την αποστειρωση?

Το Σάββατο που θα κλείσουμε τον 5ο μήνα βάζουμε τον αποστειρωτή πίσω στο κουτί του!!!!

Καλημερα κορητσια!Ευχαριστω για το καλοσορισμα!Περαστικουλια στα αροστουλια αγγελακια σας!Σας διαβαζω οσο συχνα μπωρω και μου ανεβαζετε συχνα το ηθικο με την σκεψη οτι πρωτα ο Θεος θα μπω και 'γω στην θεση σας.μετρω της μερες μεχρη να κανω την αυκενικη διαφανεια στης 2 δεκεμβριου.Εσεις σ=ποσες ευδομαδες εισασταν οταν την κανατε αυτη την εξεταση?Εγω θα ειμαι 11 ευδομαδες και 4 μερουλες.Θα φανει και το ρινικο οστο?

ionelita, στην εξέταση αυτή εκτός απ' την αυχενική διαφάνεια μετράνε το ρινικό οστούν και το μήκος τραχήλου. Είναι υπέροχη στιγμή γιατί είναι σχηματισμένα τότε και βλέπεις χεράκια και ποδαράκια να κινούνται. Εγώ την έκανα ανάμεσα στην 12η και τη 13η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά.


322173ul1svytggs.gif

JhX4p3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω 12η εβδομαδα την εκανα.

εμας η παιδιατρος μας ειπε να σταματησουμε την αποστειρωση λιγο νωριτερα στους 4μιση μηνες περιπου και το βρισκω λογικο να σου πω την αληθεια.και ανυπομονωωωωω!!!!!!!!


age.png
Link to comment
Share on other sites

Τα γιουτοπαρ εγω δεν τα πηρα καθολου.Και οταν ειχα ρωτησει τον γυναικολογο δεν τα ηθελε

Η αποστειρωση ειναι αλήθεια οτι δεν εχει και πολυ νοημα απο την στιγμη που βαζουν στο στομα τους διαφορα.

Ομως στα μπιμπερο απο το γαλα μονο την συνεχισα λιγο ακομα

Ionelita μου με το καλο τα μπεμπε!Και εγω 12 προς 13η την εκανα την αυχενικη


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


hello!

τι κανετςε τσουπρες?

αυχενικη κ εγω 12 με 13

ανυπομονω κ εγω για τη ληξη συναγερμου αποστειρωσης!!φτανει!

προς το παρον βαζουν τα χερια στο στομα,σε λιγο που θα βαζουν τα παντα...οντως ποιο το νοημα?


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

κατι λεγατε για κρεμουλες συγκαματων..

εμεις βαζουμε τωρα μια της fissan που μου φαινεται αρκετα ηπια, μια κ δε την εχουμε τοση αναγκη πια..

παλιοτερα βαζαμε sudocrem που ειναι πολυ καλη, αλλα μαλλον πολυ δυνατη κ ισως too much για τωρα..

εχετε βρει καμια αλλη καλη?

καλα, η witch χρησιμοποιει την παραγωγη της!!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites

να το παρεις το swatchaki witchaki κ θα το λες switchaki! (εξυπναδες!!)

ναι, οταν το ειδα σε σκεφτηκα...κ επισης πηγαμε προσφατα σ ενα γαμο που ειχε στη διακοσμιση λιλαμωβ, κ η νυφη μετα στο γλεντι εβγαλε τις γοβες κ φορεσε μωβ σταρακια! με το νυφικο εννοειται! κ ειμαι σιγουρη οτι εχεις!


33E7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...