Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

ξερω οτι πολλες με σκεφτεστε, ζητω συγνωμη που δεν μπορω να συμμετεχω οσο θα ηθελα γιατι ολες μας εχουμε τα ζορια μας κ θα ηθελα να μπορω να συμπαραστεκομαι κ εγω σε εσας οπως εσεις σε εμενα.

μια προσευχουλα για εμας ειναι οτι καλυτερο μπορειτε να κανετε.

σας φιλω.

Μπιλάκι μου εύχομαι να πάνε όλααα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mπιλλακι μου καλο ευχομαι ολοψυχα και αυριο αλλα και ολη την εβδομαδα τα πραγματα να πανε πολυ καλυτερα απ'οτι τα περιμενεις..σου κανω μια αγκαλια,σε σκεφτομαστε και να μπαινεις οποτε μπορεις..μπραβο που περασατε ομορφα χθες ειναι πολυ σημαντικο και για τον μικρο αλλα και για ολους..σε φιλω..

Γιωτακι περαστικα στην μικρουλα σου..κουραγιο μανα,ελπιζω αποψε να ειναι καλυτερο βραδυ..

Ειρηνη ελπιζω να εισαι καλυτερα..

Εμεις πηγαμε στην αδερφη μου φαγαμε τα σουβλακια μας και το γλυκακι μας,γυρισαμε ο αντρας μου εκανε το μικρο ζουζουνι μπανακι,εγω ζυμωσα κιμα και εκανα σουτζουκακια,εφτιαξα γαλατα μαζεψα την κουζινα ετοιμασα και το πλυντηριο πιατων εκανα και εγω μπανιο πλυναμε δοντακια και απο την κουραση που ειχε η μεγαλη ουτε καν ζητησε παραμυθι,κοιμηθηκε στο δευτερολεπτο..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μόλις έμαθα ότι έκλεισαν τα sprider....σήμερα ξεπουλούσαν με 1 και 2 ευρώ... δείτε και εδώ... http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2013/09/sprider-stores-800.html

κρίμα τόσοι άνθρωποι .....είναι που θα είχαμε success story και ανάπτυξη!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μόλις έμαθα ότι έκλεισαν τα sprider....σήμερα ξεπουλούσαν με 1 και 2 ευρώ... δείτε και εδώ... http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2013/09/sprider-stores-800.html

κρίμα τόσοι άνθρωποι .....είναι που θα είχαμε success story και ανάπτυξη!!!

την παρασκευη εκλεισε ο φωκας αυριο τα σπριντερ....και τα καναλια αποπρωσανατοληζουν με τα στημενα γεγονοτα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

να μαι κ εγω.

βασια ευχομαι να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα κ να το κερδισω το κερασμα τελικα!

ειρηνη υπομονη σκεψου ολα αυτα που εχετε κ οχι αυτα που σας λειπουν κ να νιωθεις καθε μερα ευλογημενη.

αρετη η κικη δεν θυμαμαι ποια εψαχνε λεπτο φυλλο αυτοκολλητου μαυροπινακα εχει στα λιντλ απο σημερα με 4ε

κοριτσια εχω ξαχασει πολλεεεεες αλλα το μυαλο μου δουλευει στα κοκκινα, δουλευει ακανονιστα κ ειναι λιγο πριν το μπαμ.

η χθεσινη ηταν μια πολυ ομορφη μερα βαλαμε στην ακρη το παρελθον ειπαμε να αγνοησουμε για λιγο το μελλον κ περασαμε πολυ ομορφα ολοι! γεμισανε λιγο οι μπαταριες μας για αυτην την πολυ δυσκολη εβδομαδα που μας περιμενει. ειδικα η αυριανη μερα θα ειναι εξαιρετικα δυσκολη απ ολες τις αποψεις!

ξερω οτι πολλες με σκεφτεστε, ζητω συγνωμη που δεν μπορω να συμμετεχω οσο θα ηθελα γιατι ολες μας εχουμε τα ζορια μας κ θα ηθελα να μπορω να συμπαραστεκομαι κ εγω σε εσας οπως εσεις σε εμενα.

μια προσευχουλα για εμας ειναι οτι καλυτερο μπορειτε να κανετε.

σας φιλω.

μακαρη να ερθουν περησορετες ομορφες μερες για σενα και το παιδακι σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μάλλον να πω....

Ψιλοξενύχτησα σήμερα, λόγω πλυντηρίων και στεγνωτηρίων, και πιάτων... Θέλοντας και μη κάνω κάποιες δουλειές βράδυ, αλλά σήμερα το άργησα το θέμα.

Τεσπα, σας διάβασα από χτες, αλλά δε θυμάμαι τπτ, πέρα από:

- πλησιάζουν φιογκογεννέθλια, μάνα;

- μπιλάκι, περνάει ζόρια πάλι η μαμά σου;

- ειρήνη, μπράβο σε τουαλέτα και νέο κρεβάτι για τη μικρή σου

- γιωτάκι, περαστικά σας γρήγορα

- Τίνα, μην ασχολείσαι με ό,τι σε φθείρει, καλά ξεμπερδέματα με το διαζύγιο

- σοφία, πες εντυπώσεις από μοδιστρούλα, θέλω κι εγω σεμινάρια σε λίγο καιρό

- ρενατα, βολτάριζες; μπράβο! ευχαριστω για τις ευχές. Οσο για ντουλάπες, αργώ ακόμη να κάνω οτιδήποτε, προηγούνται άλλα, παρόλα αυτά υφασμα/ταπετσαρία δε νομίζω να βάλω γιατί κάποια στιγμή θα τις αλλάξω και τις ντουλάπες (λέμε τώρα,

αν έχουμε λεφτά....)

Τι άλλο; Α, για τις ψείρες, έγω έβαζα προληπτικά την περίοδο που μας είχαν ενημερώσει από το σταθμό ότι είχαν κρούσματα ψείρας.

4γιου, θα ψάξω τα λινκ προς τα πίσω κάποια στιγμή , θενκς. (Αν και το σιγκ το πήρα γιτί είχε επένδυση Bpa free κι όχι σκέτο αλουμίνιο εσωτερικά)

Εγώ μάλλον τέλειωσα το έπιπλο μπουφέ, είναι και μεγάλο το άτιμο (4 κομμάτια). Να σας βάλω φωτό από προηγούμενο στάδιο των εργασιών;;;

ΥΓ Κική, όλα καλά; κάτι έχασα μάλλον...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

DSC_0485_zps6d20b29a.jpg

DSC_0484_zps545bbed0.jpg


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

3 όρθια κομμάτια με πόρτες και ράφια και ένα μεγάλο ενιαίο με συρτάρια και πορτάκια από κάτω... πιάνει σχεδόν όλο τον τοίχο! Είναι άσπρο του πάγου με ανοιχτό λάιμ η πλάτη του επίπλου, και ο τοίχος από πίσω του (δε φαίνεται στις φωτό) θα γίνει σκούρο λιλά.

Σειρά θα έχει μετά το τραπέζι, να ασπρίσει κι αυτό!!!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλες μου!!!!!μπαινω στα κλεφτα να σας πω οτι γεννησα το κουκουτσακι μου!!!!ενα αγορακι 3190!!αχχχχ πιστευα οτι με το πρωτο μου μικρο ενκωσα τον απολυτο ερωτα αλλα τωρα δηλωνω παλι ερωτευμενη!! θα μπω να σας πω περισσοτερα απλα τωρα προσπαθουμε να βρουμε τους ρυθμους μας και απολαμβανω καθε λεπτο τη προσαρμογη της οικογενειας μου απο 3 σε 4!!!

συγχωρεστε την απουσια μου για λιγες μερες ακομα :)

σας φιλω και δηλωνω ευλογημενη.....

Link to comment
Share on other sites

Αχ γέννησες Ναυτάκι; Μπράβο, γερό και τυχερό το μικράκι σου!

Καλούς θηλασμούς να έχετε! καλή λοχεία!

Να μας πεις όποτε μπορέσεις πως πήγε το vbac


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα φιλες μου!!!!!μπαινω στα κλεφτα να σας πω οτι γεννησα το κουκουτσακι μου!!!!ενα αγορακι 3190!!αχχχχ πιστευα οτι με το πρωτο μου μικρο ενκωσα τον απολυτο ερωτα αλλα τωρα δηλωνω παλι ερωτευμενη!! θα μπω να σας πω περισσοτερα απλα τωρα προσπαθουμε να βρουμε τους ρυθμους μας και απολαμβανω καθε λεπτο τη προσαρμογη της οικογενειας μου απο 3 σε 4!!!

συγχωρεστε την απουσια μου για λιγες μερες ακομα :)

σας φιλω και δηλωνω ευλογημενη.....

Koριτσάκι να σας ζήσει το νέο μέλος!:P

Για πες, ο μικρός πως το πήρε;

( Ξύπνησα για τα καλά, έχω αγριευτεί εντελώς, τι κακός χαμός είναι αυτός έξω; )

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα αγπημενες..βροχερο το πρωινο..

Ρενατα δεν καταλαβα τιποτα,σαν τουβλο πεφτω καθε βραδυ..ουτε την μικρη μου δεν ακουω οτυαν ξυπναει,ο αντρας μου παει..

Ναυτακι να σου ζησει το αγορακι σου και παλι!! σε καθε γεννα βιωνεις ξανα τα ιδια συναισθηματα..αχ μωρουδιλα...φιλα πατουσακια και να χαιρεσαι την καθε στιγμη με την οικογενεια σου!!!

Βικ μπραβο σου μια χαρα κρατουν οι εργασιες..

Βρε κοριτσια τι κριμα με τα sprider τοσος κοσμος στο δρομο..

Σηκωθηκα πρωι πρωι,εβγαλα τα ρουχα των παιδιων εφτιαξα εναν καφε και τον ηπια στα γρηγορα οσο ετοιμαζομουν,εστρωσα τα κρεβατια των κοριτσιων,ειχαν ερθει και οι δυο στο κρεβατι μας,(απορω πως δεν βρεθηκα να κοιμαμαι στα πλακακια)ντυθηκα βαφτηκα και ηρθα στην δουλεια..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!

Ναυτακι να σου ζησει το μωράκι σου!Να μπεις οποτε μπορεσεις να μας γραψεις

Βικ,εχεις κανει δουλίτσα,περιμενουμε να το δουμε και στημένο,ε?

Φαινεται πως το διαστημα αυτο θα εχουμε πολλα δυσαρεστα,φανταζομαι πως λογω αλλαγης σεζον ,οσα μαγαζια δεν αντεξουν θα κλεισουν.Κριμα τοσος κοσμος στο δρομο...

Εδω δυστυχως ο καιρος δεν μας εχει φερει βροχη ισως αργότερα ,για να δουμε...Ζηλευω πολύ!

Σημερα ξυπνησα με ελαφρυ πονολαιμο,ελπίζω να μην εξελιχθει και κολλησω και τον μικρο.Πήγα το πιτσιρικι στο λεωφορειο,γυρισα σπίτι και εφτιαξα καφεδακι ζεστο.Θελω να αλλαξει ο καιρος με κουρασε τωρα πια ο ηλιος.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

4u, άρχισες σήμερα;

Εγώ τα μαξιλάρια τα θυμάμαι. Ήταν τέεεελεια!

Χριστίνα, περαστικά στο γιο σου!

Irene, εγώ νομίζω μια χαρά τα πήγε η μπουμπού για πρώτο βράδυ ;).

Χαρούλα, καλώς ήρθες!

Και αφού μονοπώλησα απ' ό,τι βλέπω τη σελίδα, πάω να ξυπνήσω το παιδάκι μου και να πάμε βόλτα στον μπαμπάκα μου. Ο σύζυγος θα... πάρει τα βουνά :tongue:.

Φιλιά!

ναι και προχώρησα πολυ χτες ... παρακολούθησα 80' ! στο τέλος της εβδομάδας έχω την πρώτη εξέταση ;)

Εγώ είμαι έτοιμη να σας ευχηθώ πια καλό χειμώνα μιας και τις τελευταίες 3,5 ώρες βρέχει πολύ και ασταμάτητα. Ένα θα σας πω... Έβαλα μαξιλάρια στο στεγνωτήριο. Ναι, αυτά που είχα βγάλει να αερίσω! Το στεγνωτήριο συνεχίζει να εργάζεται σκληρά, ενώ το πλυντήριο ξεκουράζεται έπειτα από 3 πλύσεις. Πήγαμε σούπερ μάρκετ, έφτιαξα μια ομελέτα με πατάτες και λουκάνικα, τακτοποίησα τα ψώνια, φάγαμε, μάζεψα την κουζίνα, έβαλα πλυντήριο πιάτων, καθάρισα τον πάγκο και τώρα συμμαζεύω τον κάτω όροφο μέχρι να ξυπνήσει ο μπαμπάς μας να βάλω ηλεκτρική.

Ειρήνη μου ως συμπάσχουσα και άκρως απαισιόδοξη να σου πω να μη σκας, για όλα υπάρχει λύσει. Κάτι θα μείνει απλήρωτο (σήμερα πλήρωσα τη ΔΕΗ 40 ημέρες αφότου είχε λήξει), κάτι δεν θα είναι elegant, κάτι θα στερηθείς και θα τα καταφέρετε.

Συμφωνώ, μόνο έτσι βγαίνει πια.... :-(

να μαι κ εγω.

βασια ευχομαι να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα κ να το κερδισω το κερασμα τελικα!

ειρηνη υπομονη σκεψου ολα αυτα που εχετε κ οχι αυτα που σας λειπουν κ να νιωθεις καθε μερα ευλογημενη.

αρετη η κικη δεν θυμαμαι ποια εψαχνε λεπτο φυλλο αυτοκολλητου μαυροπινακα εχει στα λιντλ απο σημερα με 4ε

κοριτσια εχω ξαχασει πολλεεεεες αλλα το μυαλο μου δουλευει στα κοκκινα, δουλευει ακανονιστα κ ειναι λιγο πριν το μπαμ.

η χθεσινη ηταν μια πολυ ομορφη μερα βαλαμε στην ακρη το παρελθον ειπαμε να αγνοησουμε για λιγο το μελλον κ περασαμε πολυ ομορφα ολοι! γεμισανε λιγο οι μπαταριες μας για αυτην την πολυ δυσκολη εβδομαδα που μας περιμενει. ειδικα η αυριανη μερα θα ειναι εξαιρετικα δυσκολη απ ολες τις αποψεις!

ξερω οτι πολλες με σκεφτεστε, ζητω συγνωμη που δεν μπορω να συμμετεχω οσο θα ηθελα γιατι ολες μας εχουμε τα ζορια μας κ θα ηθελα να μπορω να συμπαραστεκομαι κ εγω σε εσας οπως εσεις σε εμενα.

μια προσευχουλα για εμας ειναι οτι καλυτερο μπορειτε να κανετε.

σας φιλω.

Ευχομαι να πάνε όλα καλά κοριτσάκι μου!

καλησπερα φιλες μου!!!!!μπαινω στα κλεφτα να σας πω οτι γεννησα το κουκουτσακι μου!!!!ενα αγορακι 3190!!αχχχχ πιστευα οτι με το πρωτο μου μικρο ενκωσα τον απολυτο ερωτα αλλα τωρα δηλωνω παλι ερωτευμενη!! θα μπω να σας πω περισσοτερα απλα τωρα προσπαθουμε να βρουμε τους ρυθμους μας και απολαμβανω καθε λεπτο τη προσαρμογη της οικογενειας μου απο 3 σε 4!!!

συγχωρεστε την απουσια μου για λιγες μερες ακομα :)

σας φιλω και δηλωνω ευλογημενη.....

και καλά κάνεις αφού είσαι!

Να σας ζήσει το νέο μέλος! Να είναι πάντα υγιείς και ευτυχισμένος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

έχω φουλ πρόγραμμα σήμερα και είμαι πολύ χαρούμενη.

Ξεσκόνισμα, σκούπισμα, μπανια & μαγείρεμα ;)

Θα πάω ΟΑΕΔ και ΣΜ και μετά μάθημα μέχρι να πάω να πάρω το μικρό αγόρι απο το σχολείο το μεσημέρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...