Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe μανούλες Ιανουαρίου 2011


CoffeeBreak

Recommended Posts

ουαου Κουκουτσακι εισαι γυναικα ναυτικου?? ωχ ....για πες για πες προετοιμασε με λεμε!

Βικακυ μου κ εμενα μου λειψατε βρε!!Δεν ξερω ακομη τι θα γινει με το θεμα δουλειας...με απασχολει πολυ παρα πολυ ..... μεσα Αυγουστου θα παω να μιλησω μαζι του.

Μαυ μου λογικο ειναι να μην ειναι πολυ ορεξατη με τοση ζεστη που εχει και ισως κανα δοντακι εεε?? κ δυστυχως οταν καποιος αλλος μας προσεχει τα παιδια ειναι πολυ δυσκολο να τους πεις κατι κ πολλες φορες κ να το πεις δεν ξερεις αν θα το εφαρμοσουν... (ενας απο τους λογους [που σκεφτομαι το αν θα επιστρεψω στην δουλεια)

κ κατι ασχετο πως κοιμουνται τα βλασταρια σας?? εμενα ειναι πολυ δυσκολος στον υπνο να φανταστειτε -μην γελασετε εεε- οτι ξαπλωνω μαζι του στην κουνια κ τον θηλαζω ξαπλωμενη για να κοιμηθει.Στην αρχη το εκανα στο κρεβατι μου αλλα μετα μολις τον σηκωνα ξυπνουσε κ αντε παλι...

χτες τον αφηνα κ εκλαψε αλλα δεν μπορουσα στα 5 λεπτα τον σηκωσα και εκανα παλι το ιδιο...

δεν κοιματε γενικα...

Αυριο θα παω ΙΚΑ μπας κ κανω το εμβολιο γιατι μου εκλεισαν ραντεβου για 31/8 (!!!) δυστυχως οταν ειχα κλεισει 2 φορες ειχε πυρετο ο μικρος κ ετσι το χασαμε αυριο θα παω να παρακαλεσω μπας κ με εξυπηρετησουν αλλιως θελω 70 ευρουλακια συν την επισκεψη ....

Α Βικακυ μου που να στιελω το δωρακιι μας?στο νησι ή Αλεξανδρουπολη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αλήθεια, στην επέτειό σας βαφτιζόμαστε?Ωραία σύμπτωση!Μαράκι, εγώ για τον ύπνο εφάρμοσα από χθες ελεγχόμενο κλάμα και στους 3 ημερήσιους και στο βραδυνό ύπνο και -τυχαίο, δε νομίζω- το βράδυ κοιμήθηκε σερί 10-5 έφαγε και ύπνος ως 8 παρά.Κι εγώ υπέφερα κι έκλαιγα να τον ακούω να σπαράζει, αλλά το κακό από την άυπνη μάνα είναι μεγαλύτερο από ένα μωρό που έκλαψε για 20 λεπτά και μετά κοιμήθηκε;);););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ Λασκαριγκο δεν σαρεσει το νερακι?μμμμ?βικακι δινετου με κουταλακι...δεν ταρεσει το μπιμπερο λεμεεεεεεεεεεεεε!!!μπααααααααα!:wink:

βικακι κατι ακομα, κορνιζα ηθελα να παρω του μικρου μια με και σχεδια φανταστικα αλλα δεν ειχε σε χρωμα μπλε, φουξ κι επεμενε ο πωλητης να την παρω...βρε ανθρωπε ολοκληρος αντρας φουξ σχεδιο θα του παρω?μπααααααααα σονι και καλα...εχεις μπλε?το πηρα τωρα...δεν εχεις?αντε γεια!

ελενα αν παρεις κορνιζα να παρεις και στικακι για να περναει τις ψωτο μεσα, δεν ειναι ακριβο κανα 10 ευρω εχει

ποιος θα σε μαλωσει τζενακι μου να τον μαλωσω εγω!αααα κανε την δουλεια σου και ξερουμε απο τρεχαματα βαφτισης, με το καλο ακομη μια φορα, αντε σε 10 μερουλες το καρδερινακι μας θα παρει το ονοματακι της!

αυτην την κορνιζα με πηλο απο που την πηρες καλο μου?θελω κι εγωωωωωωωωω!!!

Εμείς πλέον τρώμε και τραχανά τον οποίο απορώ πως τον τρώει έτσι νερόβραστος που είναι σαν στόκος...καλέ τώρα που το θυμήθηκα ό τραχανάς δεν έχει αβγά μόνο γάλα...

τραχανας χωρις αυγα?χειροποιητος η αγοραστος?για λεγε!

καλα η μικρη ειναι ολα τα λεφτα!!!σουρτουκω η σκατουλα μας!!!

ηταν η κοιμηση της αγιας αννας, τον δεκεμβρη ειναι η συλληψη!ευχαριστω παντως πολυ!

ελενα ευχαριστω κι εσενα!δεν πειραζει καλη μου εδω με ξεχασαν γιαγια(του πατερα μου) τα κουνιαδια μου, 2 ξαδελφες μου και λοιποι συγγενεις...:(

να τα εκατοστησεις κι εσυ, 22 ε?χμμμμ κατσε να θυμηθω χαχχαχχαα στα 22 μου εγω εκανα την επανασταση μου και την εκανα απτο σπιτι χιχιχι!!!

οπου κι αν πατε η παρεα μετραει και θα εχεις την καλυτερη κουκλα μου!

και μην αφηνετε να δαγκωνουν τις θηλες των μπιμπερο, δημιουργει λεει τεριδονα στα δοντακια που θα βγουν :shock:

επισης μια αλλη λυση για να πινει απτο μπιμπερο νερακι ειναι να βαζεις την θηλη στο στομα και να πιεζεις την κατω πλευρα...κανει συντριβανακι και τα γαργαλαει, θα καταπιουν για να το ξανακανεις...καντε το και θα με θυμηθητε!!

για τον θηλασμο οταν λες κατεβασε το στραπλες τι εννοεις?εβγαλε και τα δυο στηθη εξω?αν οχι δεν θα ειχα προβλημα να το κανω ουτε να το δω, δεν υπαρχει πιο τρυφερη στιγμη απτο να βλεπεις μια μανα να θηλαζει το παιδι της!

αν δεν θελει το γευμα του οποιοδηποτε κι αν ειναι θα δωσω γαλατακι

αν εχει καθηστερησει να ξυπνησει παλι γαλα θα του δωσω γιατι οι κρεμουλες εμποριου ειναι βαριες και ειδικα για ωρες οπως οι 21:00

παπουτσακια φοραμε αγκαλιας, αλλα ειμαστε και λιγο ξυποληταρια εμεις, μας αρεσει να αεριζονται οι πατουσες μας, του τις μασουλαω κι ολας, ενω με παπουτσακια βγαλε παπουτσι, βαλε παπουτσι, ξαναβγαλε ξαναβγαλε, μπελας!!!εχουμε ομως 3 ζευγαρακια πεδιλακια (1 δωρο απο μια μικρη τσαχπινα :wink::tongue:)

αχ μεγαλωσε και ο αντρικος μουυυυυυυυυυυυυυυ και τλωει μηλαλακι!!!

με το καλο και τα λαχανικουλιαααααααααααα!!!

και οχι κοπελια δεν ειναι πισινα!!!!!!!!!ειπαμε ΧΑΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!μουαχαχχαχαχααα

ακομα δεν εχω αξιωθει...οσες εχουν μεγαλυτερα παιδακια αναμενετε!!!

μαριαεφη welcome back!

αληθεια το φυτο ζει ακομη?χαχαχα

ηλιαννα μου χαρα στο κουραγιο σου που δουλευεις εισαι εγκυος και εχεις και μωρο παιδι,φτου σκορδα!

με το καλο την παρασκευη η καρδουλιτσα σας!να μπεις να μας πεις νεακια!

ελενη το παιδι οσο θελει να φαει, μη το πιεζετε γιατι θα σας γυρισει μπουμερανγκ...6 ανηψια εκ των οποιων τα 4 δυσκολοφαγωτα και μια χαρα μεγαλωσαν!οσο θελει το παιδι, αν η αναπτυξη της ειναι καλη μην φοβασαι!

τωρα η πεθερα σου μαλλον βαριεται να ασχοληθει, πες της να της λεει κανα τραγουδακι μηπως και ξεχαστει και φαει κατι παραπανω...και να μη της βαζει μπροστα της παιχνιδια γιατι τοτε ειναι που δεν θα φαει με τιποτε

αληθεια εμεις ποτε θα συναντηθουμε?οποτε θες παρε τηλ...αλλα δεν θυμαμαι αν σου εστειλα τελικα μνμ χαχαχαχα θα στο στειλω με πμ

παω για την συνεχεια..........


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

ουαου Κουκουτσακι εισαι γυναικα ναυτικου?? ωχ ....για πες για πες προετοιμασε με λεμε!

Βικακυ μου κ εμενα μου λειψατε βρε!!Δεν ξερω ακομη τι θα γινει με το θεμα δουλειας...με απασχολει πολυ παρα πολυ ..... μεσα Αυγουστου θα παω να μιλησω μαζι του.

Μαυ μου λογικο ειναι να μην ειναι πολυ ορεξατη με τοση ζεστη που εχει και ισως κανα δοντακι εεε?? κ δυστυχως οταν καποιος αλλος μας προσεχει τα παιδια ειναι πολυ δυσκολο να τους πεις κατι κ πολλες φορες κ να το πεις δεν ξερεις αν θα το εφαρμοσουν... (ενας απο τους λογους [που σκεφτομαι το αν θα επιστρεψω στην δουλεια)

κ κατι ασχετο πως κοιμουνται τα βλασταρια σας?? εμενα ειναι πολυ δυσκολος στον υπνο να φανταστειτε -μην γελασετε εεε- οτι ξαπλωνω μαζι του στην κουνια κ τον θηλαζω ξαπλωμενη για να κοιμηθει.Στην αρχη το εκανα στο κρεβατι μου αλλα μετα μολις τον σηκωνα ξυπνουσε κ αντε παλι...

χτες τον αφηνα κ εκλαψε αλλα δεν μπορουσα στα 5 λεπτα τον σηκωσα και εκανα παλι το ιδιο...

δεν κοιματε γενικα...

ο δικος μου μαρακι μου κοιμαται ενα 5ωρο μεσα στην ημερα...βεβαια υπαρχουν και μερες που κοιμαται 1:30 ωρα αλλα με το a/c ξεκουραζεται το πουλακι μου...παιζουν ρολο και τα δοντακια σιγουρα

Αυριο θα παω ΙΚΑ μπας κ κανω το εμβολιο γιατι μου εκλεισαν ραντεβου για 31/8 (!!!) δυστυχως οταν ειχα κλεισει 2 φορες ειχε πυρετο ο μικρος κ ετσι το χασαμε αυριο θα παω να παρακαλεσω μπας κ με εξυπηρετησουν αλλιως θελω 70 ευρουλακια συν την επισκεψη ....

καλη επιτυχια, ελπιζω να πεσεις σε κανα καλο να κανεις την δουλεια σου

γιατι αμα μπλεξεις με ικα..........και να γλυτωσεις και την κατοσταρουμπα!

Α Βικακυ μου που να στιελω το δωρακιι μας?στο νησι ή Αλεξανδρουπολη?

Αλήθεια, στην επέτειό σας βαφτιζόμαστε?Ωραία σύμπτωση!Μαράκι, εγώ για τον ύπνο εφάρμοσα από χθες ελεγχόμενο κλάμα και στους 3 ημερήσιους και στο βραδυνό ύπνο και -τυχαίο, δε νομίζω- το βράδυ κοιμήθηκε σερί 10-5 έφαγε και ύπνος ως 8 παρά.Κι εγώ υπέφερα κι έκλαιγα να τον ακούω να σπαράζει, αλλά το κακό από την άυπνη μάνα είναι μεγαλύτερο από ένα μωρό που έκλαψε για 20 λεπτά και μετά κοιμήθηκε:wink::wink::wink::wink:

ρε μαρουσκακι ενημερωσε με τι ειναι το ελεγχομενο κλαμα?:shock::shock::shock:

ελεγχομενη γκρινια υπαρχει γιατι εχω να φαν και οι κοτες απο δαυτη!!!:-P


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια χαρα! :-)Ειμαι χαρουμενη:-D,ηρθε η κορη μου απο την κα ασκηνωση! Μεγαλωσε μεσα σε 17 μερες που ειχα να τη δω!ΑΝΝΑ μου ευχαριστω για την ιδεα για το νερο,θα το προσπαθησω!οσο για το δαγκωμα της θηλης του μπιμπερο και την τερηδονα το εχω κατα νου αλλα ειναι αν αφηνεις το μωρο να δαγκωνει για πολυ ωρα,η αν πινει χυμους και το κραταει το μπιμπερο πολυ ωρα στο στομα. Σημερα του εδωσα και παλι με το κουταλι:-/,τζαναμπετικο παιδι...τι να κανουμε...ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ,γνωριζουμε οτι δεν ενδεικνυται η περπατουρα,ειδικα λεει στα αγορακια...τα ιδια μου λεγανε και στον Παυλο ο οποιος μεχρι να χρονισει ηταν το παιδι κλαμα αλλα τρελαινοταν για την περπατουρα και καθοταν μονο εκει. Για να την βγαλω καθαρη λοιπον τον αφηνα για κανενα 15λεπτο που λεει και η Μαρια. Μια χαρα περπατησε στους 10 μηνες και μια χαρα ειναι τα ποδαρακια του! Το ιδιο και ο Λασκαρης τρελαινεται με αυτη την αισθηση ελευθεριας. Μπραβο σου που μπορεις να θετεις σε εφαρμογη την μεθοδο ελεγχομενου κλαματος. Προσωπικα δεν μπορεσα ποτε να το κανω,δεν αντεχω να τον ακουω να κλαιει. Νομιζω οτι δεν μου ταιριαζει και σαν προσωπικοτητα... ΜΑΡΑΚΙ μου κι εμας ο υπνος εχει δυσκολεψει. Εγω τον κοιμιζω στο κρεβατι του μετα απο θηλασμο και εχω ξαναγυρισει στο κο-μπεντιγκ απο τις 4 τα χαραματα και μετα και δεν με χακα καθολου!:-D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΝΑ μου η μεθοδος ελεγχομενου κλαματος ειναι να αφηνεις το παιδι στο κρεβατι του για υπνο ξυπνιο και αν κλαιει να πηγαινεις σε τακτα χρονικα σημεια και να το ησυχαζεις χωρις να το σηκωσεις,αραιωνοντας σταδιακα τα χρονικα διαστηματα που πας στο παιδι.


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! :-)Ειμαι χαρουμενη:-D,ηρθε η κορη μου απο την κα ασκηνωση! Μεγαλωσε μεσα σε 17 μερες που ειχα να τη δω!ΑΝΝΑ μου ευχαριστω για την ιδεα για το νερο,θα το προσπαθησω!οσο για το δαγκωμα της θηλης του μπιμπερο και την τερηδονα το εχω κατα νου αλλα ειναι αν αφηνεις το μωρο να δαγκωνει για πολυ ωρα,η αν πινει χυμους και το κραταει το μπιμπερο πολυ ωρα στο στομα. Σημερα του εδωσα και παλι με το κουταλι:-/,τζαναμπετικο παιδι...τι να κανουμε...ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ,γνωριζουμε οτι δεν ενδεικνυται η περπατουρα,ειδικα λεει στα αγορακια...τα ιδια μου λεγανε και στον Παυλο ο οποιος μεχρι να χρονισει ηταν το παιδι κλαμα αλλα τρελαινοταν για την περπατουρα και καθοταν μονο εκει. Για να την βγαλω καθαρη λοιπον τον αφηνα για κανενα 15λεπτο που λεει και η Μαρια. Μια χαρα περπατησε στους 10 μηνες και μια χαρα ειναι τα ποδαρακια του! Το ιδιο και ο Λασκαρης τρελαινεται με αυτη την αισθηση ελευθεριας. Μπραβο σου που μπορεις να θετεις σε εφαρμογη την μεθοδο ελεγχομενου κλαματος. Προσωπικα δεν μπορεσα ποτε να το κανω,δεν αντεχω να τον ακουω να κλαιει. Νομιζω οτι δεν μου ταιριαζει και σαν προσωπικοτητα... ΜΑΡΑΚΙ μου κι εμας ο υπνος εχει δυσκολεψει. Εγω τον κοιμιζω στο κρεβατι του μετα απο θηλασμο και εχω ξαναγυρισει στο κο-μπεντιγκ απο τις 4 τα χαραματα και μετα και δεν με χακα καθολου!:-D

καλως την δεχτηκες την κοπελαρα μας!

να την φιλησεις ρουφηχτα ζουμπηχτα και ζουληχτα!!!χαχαχχαα

δυο μερες τον βαζω στο κρεβατακι του αναβω το μουσικο παιχνιδι, τραγουδαει λιγακι κανει τις γυροβολιες του μεχρι να κουραστει και ντουφ μεχρι το πρωι :shock::shock::shock: μετα την πτωση τρομαξα τοσο που δυσκολα θα τον ξαναβαλω στο κρεβατι μας αν και μαρεσει πολυ να κοιμαμαι μαζι του, αλλη αισθηση!!!!μυρωδια απαλοτητα και οταν απλωνει το χερακι του με χαιδευει και ξανακοιμαται ειναιιιιιιιιιιιιι ολα τα λεφτα!!!!!!!!!!

ΑΝΝΑ μου η μεθοδος ελεγχομενου κλαματος ειναι να αφηνεις το παιδι στο κρεβατι του για υπνο ξυπνιο και αν κλαιει να πηγαινεις σε τακτα χρονικα σημεια και να το ησυχαζεις χωρις να το σηκωσεις,αραιωνοντας σταδιακα τα χρονικα διαστηματα που πας στο παιδι.

αλα τζο φροστ μμμμμμμμ!

φιλια σε ολα τα μωρουλια!!!!

α ξεχασα αρχισαμε να καθομαστε στα 4 και να κανουμε μπρος πισω μπρος πισω και να πεφτουμε με τα μουτρακια στο στρωμα χαχαχχαα!!!λυνομαι στο γελιο και γελαει κι αυτος!!!


ο ζεβρακος μας εδειξε τον δρομο προς την ευτυχια!!!

IB5Vp2.png

σε περιμενουμε με πολυ αγαπη, ειδικα ο αδελφουλης σου!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η δικιά μου δεν θέλει να κοιμάται μαζί μας :-( ανεξάρτητο πλάσμα!!!!

Καλώς την δέχτηκες Βίκυ μου την πριγκήπισσα σου!

Την κορνίζα την πήρα από το Λητώ έχει διάφορα είδη και σε λογικές τιμές ξεκινάνε από 10 ?...

Εγώ κάνω κάτι παρεμφερές με το ελεγχόμενο κλάμα μόνο που πηγαίνω κοντά της μόλις κλάψει της χώνω την πιπίλα στο στόμα και την γυρνάω στο πλάι της δίνω να χαϊδέψει το κουκλάκι της και φεύγω κατευθείαν από το δωμάτιο (όλο αυτό γίνεται χωρίς να της μιλήσω καθόλου γιατί άν κάνω πως μιλάω το έχασα το παιχνίδι) συνήθως την δεύτερη το πολύ τρίτη φορά κοιμάται εάν πάρει παραπάνω υποψιάζομαι ότι μάλλον φταίνε τα δοντάκια της βάζω ουζοαλοιφή και πέφτει ξερή!Αυτό το κάνω σε όλους τους ύπνους της...επίσης προσπαθώ να διαβάσω τα σημάδια της νύστας και να την βάλω για ύπνο πρίν αρχίσει να την πιάνει εκνευρισμός...Δόξα τον Θεό είναι πολύ καλό και βολικό μωράκι...

Έχω αρχίσει και σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά την περπατούρα γιατί έμαθε να σηκώνεται αλλά ακόμη δεν έμαθε να πέφτει ασφαλώς κι όλο κουτουλάει το κεφάλι της, στραμπουλάει χέρι-πόδι κλπ


I3hdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια ...

δεν σχολιαζω αλλα πηζω τοσο πολυ στο γραφειο και το βραδυ εχω ατελειωτο σιδερο ,δουλειες ,μαγειρεμα και τον χρηστο που δεν πορλαβαινω να μπω στο ιντερνετ ..

Αυριο φευγουμε επιτελους και παμε στο βουδακι μας!!που μας εχει λειψει απεριοριστα!!παμε στο δωματιο του και εγω και ο αντρας μου και βλεπουμε αδειο το κρεβατακι του και μας πιανει στεναχωρια.. :(

παντως η γιαγια λεει ειναι πολυ καλο παιδι και σημερα θα φαει και κοτοπουλακι πρωτη φορα!!

Θα προσπαθησω να μπω και αυριο να σας χαιρετησω


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΡΟΥΣΚΑΚΙ,

καλα τα λες εσυ, εγω ειμαι να πειστω, που απο τοτε που γεννηθηκε αυτο το παιδι, μονιμως τραβαω ενα αγχος με το φαγητο της!!

Να σας πω κατι..εγω φρουτο δινω περιπου 4 φορες την εβδομαδα,πειραζει?

επειδη δεν την ειδα να το τρωει και ιδιαιτερα,προτιμησα να μην της κοβω τη λιγη της ορεξη με 5 κουταλιες φρουτοκρεμας και να πινει καλυτερα σταθερα το γαλα της..μακακια???

Οσο για τα λαχανικα, μου ειπε ο γιατρος να τα αρχισουμε και εμεις σιγα σιγα, ομως επειδη 15 αυγουστου θα παμε διακοπες, σε ξενοδοχειο, και θα ειναι λιγο δυσκολο να της τα φτιαχνω, ζητησα να παρουμε παραταση μεχρι το Σεπτεμβριο κσι μου ειπε οκ...επισης μακακια???

Λεει να της τα αρχισω τωρα και 15-30 που θα λειπω να τα ξανασταματησω?


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω η γουρουνα διαβασα μονο το τελευταιο μνμα της Μαρουσκας και τιποτα απο τα αλλα...ωραια ειμαι!!!

συζητατε για υπνους εεε?? τι ειναι αυτο??

εμενα παιδια ειναι το πιο δυσκολο παιδι ΚΑΙ στον υπνο...θα μου πεις εγω την εχω μαθει ετσι...

δεν υπαρχει περπτωση να κοιμηθει αν δεν την περπατας το λιγοτερο μιση ωρα μεσα στο σπιτι..κλεινει τα ματια, αλλα δεν κοιμαται και αν πας να κατσεις ανοιγει τα ματια και τεντωνει με μανια ολο της το σωμα...μιλαμε για τζαναμπετισσα απο τις λιγες....

Αυτο που γραφει η τζεννυ, πιπιλα και χαιδεμα, δεν παιζει με τιποτα!!!

εχω σκεφτει να μπαινω και εγω στην κουνια Μαρακι, αλλα φοβαμαι οτι θα τη σπασω, οποτε δεν...

καλα ελεγε η γιαγια μου, το παιδι και το γουρουνι, οπως το μαθεις...


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα ρε Ελενη! Ακου εκει το παιδι και το γουρουνι! Δεν παιζεσαι!εγω αντιθετως πιστευω οτι το παιδι σε οδηγει...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια,τι κανετε?εγω ειμαι στην δουλεια,και ανυπομονω να παω σπιτακι στο μωρακι μου!!!Ευτυχως ειναι καλα τωρα αλλα συνεχιζουμε την αντιβιωση..Την παρασκευη επιτελους τελικα θα παω να δω το σπορακι και να ακουσουμε επιτελους καρδουλα!κουκουτσακι καλως μας ηρθες

Ευχαριστω Ηλιαννα να΄σαι καλα :D

Μπραβο σου που δουλευεις εχοντας ενα μωρακι στην ''αγκαλια'' σου κι ενα στην κοιλιτσα σου. Μεχρι ποτε λες να εργαζεσαι? Εννοω μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης ή θα σταματησεις πιο νωρις?

Και ποτε, αν επιτρεπεται, ξαναπηγες στην δουλεια αφου γεννησες?


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites

Ελενη μου συμφωνω με την Αννετ.. Με πιεση δεν νομιζω να γινει κατι.

Το εχεις συζητησει με τον/την παιδιατρο σου?

Μarouskaki δεν ειπα οτι ειπα οτι ειναι λαθος απλα ρωτησα απο ενδιαφερον..

Μπραβο στο αγορακι σου. Μεγαλωνουν τα μπουκουκακια μας :D

Με το καλο και η βαφτιση. Θα εχετε κι ετοιμασιες τωρα..

Μariaefi κι εσυ γυναικα ναυτικου? Ποσο καιρο ελειπε ο καλος σου τις προηγουμενες φορες? Οι 8 μηνες πρεπει να πω πως ειναι...πολυς καιρος ειναι η αληθεια, αλλα μολις περασει ο πρωτος μηνας νιωθεις πως περναει ο χρονος, προσαρμοζεσαι λιγο πολυ. Εγω αυτη τη φορα που εφυγε εχω και τον μικρο μας οποτε οι μερες περνανε πολυ πιο γρηγορα και ο νινακος μου δεν με αφηνει και πολυ να στεναχωρηθω αφου μολις τον κοιταζω γαληνευει η ψυχη μου. Αυτες τις μερες νιωθω αρκετα την απουσια του και εχω πεσει λιγο ψυχολογικα, ειμαι και μες στα νευρα. Τα παιδακια σου παντως θα σου δινουν κουραγιο. Και για εκεινον θα ειναι πολυ δυσκολο να σας αποχωριστει για τοσο μεγαλο διατημα, αυτο ειναι σιγουρο.

Εχουμε ομως δυναμε και δεν πτοουμαστε με τιποτα!!!

Θα εχεις καποια βοηθεια?

Οσο για τον υπνο...

Κοιμαται κατα τις 11.30-08.30 (ή καμια ωριτσα παραπανω), ξυπανε και κατα τη διαρκεια της νυχτας για να φαμε φυσικα :-)) . Μετα απο κανα 3ωρο ξανακοιμαται για 1.30-2 ωρες, μετα απο κανα τριωρο ξανα τιδιο για μεσημερι, και αργα το απογευμα για μιση ωρα με 45 λεπτα. Και καποιες φορες θελει να τον κοιμιζω στα χερια αλλα αλλες παλι τον εχω στα χερια και γκρινιαζει, τον βαζω στο λικνο και τον παιρνει ο υπνος αμεσως.


«Η γλώσσα της καρδιάς δεν έχει ανάγκη από λέξεις για να εκφραστεί. Είναι γραμμένη στα μάτια.»

(Αλφόνς Λαμαρτίν)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...