Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Βάλια μου κι εμενα τα ίδια μου κανε χτες απο τις 7 το απόγευμα ως τις 12 το βραδυ!μονο αγκάλιά ήθελε και φαί! αν την αφηνα κοιμισμένη κιολας στο κουνάκι της ξύπναγε κι εκλαιγε με λυγμούς! ε,ρε τι τραβάμε!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΕΝΑ 24ΩΡΟ!!!!!!

κ εγωωωωωωωω:|:neutral::|:neutral::|

ΘΕΛΩ Κ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΜΣΝ:P


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

μαλλον πρέπει να χαλαρωσουμε και να κοιμομαστε μαζι με τα μωρα μας. αν δεν το παρουμε αποφαση οτι περνανε φαση και θελουν αγκαλια 24 ωρες το 24ωρο δε μας βλεπω καλα.

εγω πάντως μεχρι τον 1ο μηνα κατερρευσα πολλες φορες κοριτσια. εκλαιγα, ελεγα δε την παλευω αλλο, δεν ηθελα να την παρω αγκαλια, σπαζομουνα με το θηλασμο και μπηκα πολλες φορες στον πειρασμο να δωσω ξενο γαλα. τα καταφερα και βγηκα και εγω και το μωρο σωες απο την καταθλιψη μου!:(

να ρωτησω εχετε καθολου αιμα; καφετια; η εστω λογες σταγονες; ποτε σταματανε αυτα ρε γαμωτο. εχω βαρεθει τα σερβιετακια και τα κιλοτακια.:?

δε μου μπαινει τιποτα! :evil::evil::evil:τα περισσότερα φορεματακια που είχα και ειναι ολα αμπιρ γραμμη και κατι αλλα δε μου κανουν στο στηθος!!! εχω βαρεθει να κυκλοφορω με τα ιδια και τα ιδια. δε θελω να κοψω το φαι γιατι ειμαι σταθερη οσο και να τρωω και ειμαι +2,5 η 3 απο πριν την εγκυμοσυνη για να μη λιγοστεψει το γαλα. αφηστε που δεν μπορω να περπαταω και πολυ γιατι η μπεμπα γκρινιαζει στο 40λεπτο με το καροτσι και ετσι πρεπει να γυρναω σπιτι και εδω στο σπιτι είμαι απο κανπε στο κρεβατι! επισης με το θηλασμο λενε εκκρινεται η προλακτινη που προκαλει ενα φουσκωμα σε εμας και ετσι οντως δυσκολευομαστε να χωρεσουμε στα παλια μας ρουχα.

εμενα χθες η καλη μου κοιμηθηκε 6ωρο! :Dκαι μετα αλλο ενα 3ωρο και μετα αλλες 3,5 ωρες ωσπου την ξυπνησα για να μη χασει και αλλο γευμα απο τα συνηθισμενα! να σημειωσω την ημερομηνια γιατι δενπειστευω να επαναληφθει!χαχαχα! τρα την εχω αγκαλια στο μαρσιπο για να γραψω και να φαω και μετα θα την πεσουμε λιγακι. φιλακια σε ολες!!!:P


 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τούκι μου, το τικεράκι πρέπει να αρχίζει κ να τελειώνει με . Ότι υπάρχει πριν κ μετά από αυτό σβήσε το κ θα δουλέψει λογικά.

Εμείς απόψε κοιμηθήκαμε 12:00-3:00 τα μεσάνυχτα, μας κράτησε ο μπαμπάς για να κοιμηθεί η μαμά. Μετά ξανακοιμήθηκε 4:00 αλλά έβγαζε ήχους στον ύπνο της κ δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Τρώει πάρα πολύ λαίμαργα κ καταπίνει τόνους αέρα κ μετά πονάει το στομαχάκι. Σήμερα είπα να μην πιώ καθόλου γάλα, μήπως βοηθήσει με τα εντεράκια. Θα δούμε... Τώρα θα προσπαθήσω να κοιμηθώ λιγάκι γιατι την πήρε ο ύπνος. Φιλάκια μανούλες.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κορίτσια !!! (και αγοράκια :-) )

τί κάνετε? Εμείς τρέχουμε, άρχισαν οι επισκέψεις και η μικρή κοντέσα έχει πάθει τραλαλά... Μέχρι και το υπέροχο ωράριό μας χαλάσαμε και το μεταθέσαμε σε μεταμεσονύκτιες ώρες, ουρλιάζουμε μέχρι τις 2 τα μεσάνυχτα και μετά κοιμόμαστε 2 με 9.30. Αλλά τα νεύρα μου τσατάλια.....

Το θέμα μου ήταν εδώ και 2-3 μέρες μία απίστευτη γκρίνια που είχε... την κοίταζα μήπως θέλει άλλαγμα, μήπως πεινάει (πάντα θέλουμε να μασουλάμε το ζιζάκι , όχι όμως και να τρώμε....τα γάλατα στάζουν και εμείς κάνουμε τσιχλόφουσκες..).

Την πήρα λοιπόν σήμερα το πρωί και πήγαμε στην Καλλιθέα , πήραμε και την γιαγιά και κάναμε τσάρκα στα μαγαζιά από τις 10.30 το πρωί μέχρι τις 2.30 και βόλτα παραλία μέχρι τις 4.30. (μέχρι και στρώματα δοκίμασα.... χα χα χα...).

Η ειδικός (η μαμά μου...) απεφάνθη ότι το παιδί ήταν ματιασμένο και το ξεμάτιασε οπότε ηρέμησε. (όντως ηρέμισε...κουφό ε?).

Ζυγίστηκα το πρωί και είμαι -17,5 κιλά, θέλω άλλα 8 περίπου να χάσω, οπότε λέω δεν ψωνίζω και τπτ γιατί τα καλοκαιρινά μου είναι για άλλα κιλά, αλλά βρε κορίτσια , όντως, στο στήθος δεν μου μπαίνει σχεδόν τίποτα. (σνιφφφφφφφφφ)

Πήρα μία μπλουζίτσα από τα μπένετον για εμένα και μία για την μπεμπα και τπτ άλλο. Έσκασα από την τσαντίλα μου....

Τα παλιοκούνουπα με έφαγαν πριν 3-4 μέρες ευτυχώς όχι και την μπέμπα, αλλά φοβήθηκα και έβαλα στην πρίζα το υγρό απωθητικό εκτός υπνοδωματίου φυσικά και γλυτώσαμε. Αλλά φοβάμαι μήπως δεν έκανα καλά. Κάπου είχα διαβάσει ότι το υγρό επιτρέπεται αν είναι από μία χ απόσταση βέβαια. Άραγε έκανα βλακεία?

Από ρουχαλάκια, σπίτι μέσα φοράμε μόνο ένα κοντομάνικο εσωρουχάκι, έξω της βάζω και ένα φουστανάκι ελαφρύ αμάνικο συνήθως αλλά άμα κάνει ζέστη όπως σήμερα και έξω μόνο εσωρουχάκι (πολύ ζέστη μιλάμε σήμερα.. λαμπάδιασαν τα πόδια μου τόσες ώρες με τα αθλητικά ...).

Δέσποινά μου να τους εκατομμυριάσετε τους μήνες σας!!!!!!!!!!!


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

1098372215uZuj6i.jpg

Όχι την Βικάκυ τον γίοκα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αχ ! Τί έκανα η κακούργααααα!!!!

ΞΕΚΟΥΤΙΑΝΑ

Κεκτημένη ταχύτης Κικιώ μου!!!!

Όλα τα μωρά κοριτσάκια θα τα βλέπω????:shock::shock:

Γιατρέ μία ένεση!!!:tongue:


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι φιλεναδες!Πηγα εκανα τα ψωνια μου και γυρισα!

Kαι εγω εχω ακουσει οτι δεν υπαρχει μιση ευχη αλλα βγηκα γιατι δεν την παλευα!Τωρα το αλλο Σαββατο που σαραντιζουμε θα παμε να παρουμε την κανονικη ευχη:wink::wink:

Εμεις βρε κοριτσια εχουμε μπολικα κουνουπια, του βαζω την κουνουπιερα στο κρεββατι του.Εμενα εχθες με ταραξανε!

Σημερα θα ερθει ο παιδιατρος σπιτι και θα ρωτησω αν μπορω να χρησημοποιησω καποιο αοσμο αντικουνουπικο, και θα τον ρωτησω και τι να του φοραω τωρα με τις ζεστες γιατι ακομα τον ντυνω με εσωρουχακι και απο πανω κανονικα φορμακι αλλα τον βλεπω και σκαω!!

Αλό μανούλα!!!

Τελικά τί σας είπε ο γιατρός για το αντικουνουπικό? Πες μας και εμάς....:D


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω και το εξής θέμα που θέλω να σας πώ. Ίσως να είμαι υπερβολική....

Έρχονται οι γνωστοί-άγνωστοι στο σπίτι απόγευμα, και με βλέπουν με την μπέμπα στην αγκαλιά και με αρχίζουν κακώς την κρατάς, θα κακομάθει, θα σου βγάλει το λάδι, πρέπει να την αφήνεις στην κούνια της να κάθεται και όχι επάνω σου κλπ. Τους λέω και εγώ ότι όντως είναι κάπως να την κρατάς συνέχεια, αλλά της αρέσει και μου αρέσει. Αφού το παιδί με τον θηλασμό έμαθε να βολεύεται στην αγκαλίτσα της μανούλας, τί να κάνω? Να το αφήσω στην κούνια μόνο του? Γιατί?

Τόσο υπερβολική είμαι?

Στο ρηλάξ κάθεται και μάλιστα ρίχνει και υπνάκο αμα νυστάζει, αλλά να είναι δίπλα μου ή τεσπά κοντά μου. Στην κούνια γιατί να το παρατήσω? Για να κλαίει?

Δεν μπορώ, νιώθω ότι την εγκαταλείπω εκεί μέσα....και πιθανόν και εκείνη το ίδιο

Υπερβολή?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΙ ΕΔΩ ειμαι κι εγω!! ρε γαμωτο κι εμενα απο χτες ενω σε καθε ξυπνημα-γευμα εκανε κακα παντα,τωρα σφιγγεται και δυσκολευεται κ κανει μετα απο ωρες και πααααρα πολλα!μηπως εχει κολικους?? δεν ξερω να το ξεχωρισω :-( τι να κανω?

Αντρια μου στη Μαρια τα στελνουμε ολες! angicat!

Bikaki τελεια!!γεματο προγραμμα ε!! η κοντεσινα κοιμηθηκε τωρα?

παρηγγειλα σλινγκ απο τη νταντα τελικα!!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα μανούλες. Μόλις τον κοίμησα το μικρό και μπήκα να σας διαβάσω.

Τι πράγμα κι αυτό να μην κοιμάται όλη μέρα! Είχε να κοιμηθεί από τις 2! Θέλει παρέα και κουβεντούλα κι αυτός. Μακάρι να ήταν πάντως υπναράς. Αλλά κι εγώ είμαι λίγο τρελή, όταν κοιμάται λίγο παραπάνω ανησυχώ μήπως δεν είναι καλά και όταν δεν κοιμάται εύχομαι να κοιμόταν λίγο παραπάνω.

Εγώ του φοράω το εσώρουχο κοντομάνικο φορμάκι κι ένα βαμβακερό φορμάκι από πάνω. Στο σπίτι έχω 25 βαθμούς τώρα με τη ζέστη. Ρώτησα και την παιδίατρο και μου είπε το βράδυ να είναι με ένα βαμβακερό μακρυμάνικο φορμάκι και λεπτή κουβερτούλα και τη μέρα αν βλέπω να ζεσταίνεται με το κοντομάνικο. Απλά να ελέγχω τα άκρα να μην είναι κρύα, αν είναι θέλει ντύσιμο.

Κουνούπια, δόξα το θεό, δεν έχω ακόμα. Κι αν εμφανιστούν ελπίζω η κουνουπιέρα να βοηθήσει για το βράδυ.

Οι αιτήσεις δεν είναι ίδιες. Θα κοιτάξω μήπως μπορέσω να τις σκανάρω αύριο και να τις ανεβάσω.

Thanks Δημητρά μου!!!!!!

Τί κάνει ο άντρας μας?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω και το εξής θέμα που θέλω να σας πώ. Ίσως να είμαι υπερβολική....

Έρχονται οι γνωστοί-άγνωστοι στο σπίτι απόγευμα, και με βλέπουν με την μπέμπα στην αγκαλιά και με αρχίζουν κακώς την κρατάς, θα κακομάθει, θα σου βγάλει το λάδι, πρέπει να την αφήνεις στην κούνια της να κάθεται και όχι επάνω σου κλπ. Τους λέω και εγώ ότι όντως είναι κάπως να την κρατάς συνέχεια, αλλά της αρέσει και μου αρέσει. Αφού το παιδί με τον θηλασμό έμαθε να βολεύεται στην αγκαλίτσα της μανούλας, τί να κάνω? Να το αφήσω στην κούνια μόνο του? Γιατί?

Τόσο υπερβολική είμαι?

Στο ρηλάξ κάθεται και μάλιστα ρίχνει και υπνάκο αμα νυστάζει, αλλά να είναι δίπλα μου ή τεσπά κοντά μου. Στην κούνια γιατί να το παρατήσω? Για να κλαίει?

Δεν μπορώ, νιώθω ότι την εγκαταλείπω εκεί μέσα....και πιθανόν και εκείνη το ίδιο

Υπερβολή?

Βικάκι μου κι εγω τα ιδια κανω ,κι εμενα ολοι με πρηζουν μη την μαθετε ετσι(οπως ελεγα και χτες και για το κρεβατι που την παιρνουμε παλι τα ιδια) αλλα δε μπορω να γκρινιαζει και να την πεταω στο κουνακι λες κι ειναι κουκλα! με την αγκαλιτσα αμεσως σταματαω το κλαμα κ ηρεμει το προσωπακι της!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...