Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

την μερα την εχω με φανελακι κ παντελονακι γιατι εχουμε 27,5 βαθμους εδω μεσα,σημερα την εχω μονο με φανελακι κ καλτσακια γιατι εχει παρα πολυ ζεστη!

το βραδυ της βαζω μακρυμανικο γιατι ξεσκεπαζετε,χωρις φανελακι ομως.

την σκεπαζω με ενα κουβερτακι βαμβακερο σαν πικε.

μια μερα ειδα κουνουπι κ εβαλα την κουνουπιερα.κανει να βαλουμε αντικουνουπικο?

Κικη μου, μπορεις να βγεις!εγω τον ειχα πει να ρθει να δωσει μια ευχη γιατι μπαινοβγαινει κοσμος στο σπιτι(δεν ειπα για μισο σαραντισμο)αλλα οταν ηρθε μου το ειπε μονος του οτι θα κανουμε μισο σαραντισμο κ στις 40 μερες να παω εκκλησια.(κ αυτοι οτι να ναι ειναι σαν τους παιδιατρους:?).μην τρελενεσαι.με τετοιο καιρο θα σαλταρεις μεσα!παρε το καροτσακι σας κ βουρ εξω!!εγω παντου την παω (κ για καφε, κ σουπερ κτλ) εκτος απο κλειστους χωρους οπως ειπε κ το Βικακυ.

Αν δεν έρθει παπάς και βγω θα με φάει η μάνα μου!! Δεν κάνει λέει!

Τον παπά τον πήρα και λέει "Δεν υπάρχει μισή ευχή! Υπάρχει της πρώτης μέρας και στις 40. Άντε να την πάρεις στις 35!"

Τα έχω παίξει!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Το γάλα που βγάζεις το κρατάς στο ψυγείο ε?

Το βάζεις κάθε φορά σε άλλο μπιμπερό?

Πόση ώρα το κρατάς στο ψυγείο?

Ναι το βγάζω και το κρατάω στο ψυγείο. Αντλώ σε 2 μπουκάλια και από τα 2 στήθη ταυτόχρονα. Μετά τα βάζω μαζί στο ένα μπουκάλι (αν χωράνε) και τα βάζω ψυγείο. Συνήθως τα τρώει στο 5ωρο μάξιμουμ. Αλλά το γάλα κρατάει 2 μέρες περίπου. Έτσι λένε. Δεν έχω δοκιμάσει να ξέρω. Πάντως είναι σαν το κανονικό γάλα και μυρίζει ξινίλα όταν χαλάσει. Σίγουρα θα το καταλάβεις.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Την βάζω και 5 φορές στο στήθος και την αφήνω κανά μισάωρο, θα είναι πολύ να κάνω 8 αντλήσεις, άσε που δεν φτάνει και η ώρα! Πότε να την βάλω στο στήθος, πότε να την ταίσω, να κάνω και άντληση? (γμσ τα!!!!) Εγώ το θήλαστρο το αφήνω ένα μισάωρο.

Το θήλαστρο να το αφήνεις 15 λεπτά σε κάθε στήθος μόνο. Δεν έχει νόημα μου είπαν αν το αφήνεις περισσότερο. Άσε που χάνεις πολύ χρόνο όπως είπες.

Νομίζω πως αν κάνεις 5 αντλήσεις και βάζεις και το μωρό στο στήθος τότε είσαι εντάξει.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι φιλεναδες!Πηγα εκανα τα ψωνια μου και γυρισα!

Kαι εγω εχω ακουσει οτι δεν υπαρχει μιση ευχη αλλα βγηκα γιατι δεν την παλευα!Τωρα το αλλο Σαββατο που σαραντιζουμε θα παμε να παρουμε την κανονικη ευχη:wink::wink:

Εμεις βρε κοριτσια εχουμε μπολικα κουνουπια, του βαζω την κουνουπιερα στο κρεββατι του.Εμενα εχθες με ταραξανε!

Σημερα θα ερθει ο παιδιατρος σπιτι και θα ρωτησω αν μπορω να χρησημοποιησω καποιο αοσμο αντικουνουπικο, και θα τον ρωτησω και τι να του φοραω τωρα με τις ζεστες γιατι ακομα τον ντυνω με εσωρουχακι και απο πανω κανονικα φορμακι αλλα τον βλεπω και σκαω!!

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου πήρα τα πάνω μου που και εσεις συμπασχετε με το θεμα αγκαλια! εμενα με παιρνει και ο υπνος με το μωρακι πανω μου πολλες φορες. ελπιζω να μην κνω τιποτα κακο.

φιλακια!!


 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες! Χρόνια πολλά στα μπεμπάκια με τα μηνογενέθλια! Πολύχρονα κ πάντα ευτυχισμένα. Δημητρούλα με γειά κ καλές βόλτες. Κική μου, μήπως υπάρχει κι άλλος παπάς στο νησί; Ο κάθε παπάς έχει τα δικά του.

Εμένα χθές μου είπε κάποιος ότι δίνουν μισή ευχή μαζί με ονοματοδοσία (αν έχεις σκοπό να το βαφτίσεις αργά) στις 8 ημέρες. Αν έχεις παπά βύσμα μπορεί να το κάνει κ λίγο αργότερα. Τι να πω;

Εμείς κάθε απόγευμα παθαίνουμε μία παράκρουση. Κλαίμε ασταμάτητα κ στενοχωρούμε πολύ την μανούλα που δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Δείχνει να θέλει ζιζί αλλά το φτύνει γιατί τρέχει με πολύ φόρα κ την πνίγει. Αυτή νευριάζει, τρώει τα χέρια της μετα ξαναπιάνει το ζιζί με τρελά νεύρα κ του αλλάζει τα φώτα, ξαναπνίγεται, ξαναθυμώνει κοκ. Προσπάθησα να βγάλω λίγο με το θήλαστρο μήπως δεν πέφτει με τόση φόρα, έβγαλα σε λιγότερο από 1 λεπτό 20 γρ. κ σταμάτησα γιατί φοβήθηκα μήπως δεν έχει αρκετό για το παιδί. Μόλις έβγαλα το θήλαστρο έτρεχε συντριβάνι απ´το στήθος μου. Ειπναι η 2η φορά που το παθαίνω. Την πρώτη έγινε την ώρα που την άλλαζα. Είδε ο Κώστας το συντριβ´ανι κ μου λεει τι είναι αυτο; Πολύ κουφό. Αν τρέχει έτσι λογικό είναι να το πνίγει το καημένο. Τώρα καταφέραμε κ ηρεμήσαμε. Εγώ πάλι γράφω από το κινητό γιατί χθες που έκατσα λίγο στο κομπιούτερ με πόνεσε τρελά το κόκκαλο της ουρας που προφανώς έχει τραυματιστεί με την γέννα. Οπότε δυστυχώς no computer για λίγο...

Σας φιλώ μανουλίτσες κ εύχομαι ένα ήρεμο κ ξεκούραστο βράδυ για εμάς κ τα μωράκια μας.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι φιλεναδες!Πηγα εκανα τα ψωνια μου και γυρισα!

Kαι εγω εχω ακουσει οτι δεν υπαρχει μιση ευχη αλλα βγηκα γιατι δεν την παλευα!Τωρα το αλλο Σαββατο που σαραντιζουμε θα παμε να παρουμε την κανονικη ευχη:wink::wink:

Εμεις βρε κοριτσια εχουμε μπολικα κουνουπια, του βαζω την κουνουπιερα στο κρεββατι του.Εμενα εχθες με ταραξανε!

Σημερα θα ερθει ο παιδιατρος σπιτι και θα ρωτησω αν μπορω να χρησημοποιησω καποιο αοσμο αντικουνουπικο, και θα τον ρωτησω και τι να του φοραω τωρα με τις ζεστες γιατι ακομα τον ντυνω με εσωρουχακι και απο πανω κανονικα φορμακι αλλα τον βλεπω και σκαω!!

Ρώτα κοριτσάκι μου γιατί κι εμένα με έχουν ταράξει!!!!

Όσο για τα ρούχα μέχρι τώρα του έβαζα φανελάκι και φορμάκι αλλά τώρα τον έχω με το φανελάκι! Κάνει ζέστη! Έχουμε 26 βαθμούς εδω μέσα! Ηρέμησε το μωράκι μου! Ήταν μέσα στη γκρίνια!

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το θέμα αγκαλιά, έχω ακούσει κι εγώ πως μέχρι 6 μηνών δεν κακομαθαίνουν. Έχουν ανάγκη από την στοργή μας τα καημενούλια. Ελπίζω να ´ναι έτσι κ να μην ταλαιπωρηθούμε μετά.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το θέμα αγκαλιά, έχω ακούσει κι εγώ πως μέχρι 6 μηνών δεν κακομαθαίνουν. Έχουν ανάγκη από την στοργή μας τα καημενούλια. Ελπίζω να ΄ναι έτσι κ να μην ταλαιπωρηθούμε μετά.


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι φιλεναδες!Πηγα εκανα τα ψωνια μου και γυρισα!

Kαι εγω εχω ακουσει οτι δεν υπαρχει μιση ευχη αλλα βγηκα γιατι δεν την παλευα!Τωρα το αλλο Σαββατο που σαραντιζουμε θα παμε να παρουμε την κανονικη ευχη:wink::wink:

Εμεις βρε κοριτσια εχουμε μπολικα κουνουπια, του βαζω την κουνουπιερα στο κρεββατι του.Εμενα εχθες με ταραξανε!

Σημερα θα ερθει ο παιδιατρος σπιτι και θα ρωτησω αν μπορω να χρησημοποιησω καποιο αοσμο αντικουνουπικο, και θα τον ρωτησω και τι να του φοραω τωρα με τις ζεστες γιατι ακομα τον ντυνω με εσωρουχακι και απο πανω κανονικα φορμακι αλλα τον βλεπω και σκαω!!

καλησπερα κοριτσια μου!!!! σχετικα με το θεμα ευχη... 17 ημερων σημερα απο τη μερα που γεννησα κ εχθες ηρθε ο παπασ στο σπιτι κ μου εδωσε κ μιση ευχη.... αυριο παω ταξιδακι στη μαμα μου!!!

του ειπε για μιση ευχη με ρωτησε ποσες μερες εχω που γεννησα κ μου την εδωσε απο μονος του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βρε κ εγω του ειπα ελα να δωσεις μια ευχη (ετσι γενικα) κ ηρθε κ μου εδωσε κανονικα μιση ευχη γιατι ημουν στις 20 μερες ακριβως(το ειπε κ μονος του).

μαλιστα χθες με ειδε το βραδακι εξω με το μωρο κ φοβηθηκα μην μου την πει αλλα ευτυχως μια χαρα.

Μαρακι μου κ μενα το απογευμα τρελενεται.ετσι επαθα κ εγω χθες με το συντριβανι.επειδη ημασταν εξω κ κοιμοταν την ταισα στις 2,5 ωρες (αργησαμε μιση ωρα) κ ξαφνικα νοιωθω κατι να σταζει στα ποδια μου...κοιταω κ τρεχανε κ τα 2 μαζι!η μανα μου επαθε σοκ!:lol::cool::roll:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσοα μην αφήνετε το γάλα να πάει χαμένο!!! Μαζέψτε το για την δικιά μου. Άκου συντριβάνι!!! Εψώ το παλεύω με το θήλαστρο μισή ώρα για να βγάλω 20ml.... Άδικος που είναι ο κόσμος:confused::confused::confused:

Πάντως για βόλτες που λέτε, δεν περνάει καν από το μυαλό μου, νομίζω δεν περισσέυει χρόνος. Βέβαια σε δέκα μέρες ίσως τα πράγματα να είναι πιο στρωμένα και να κάνουμε καμιά βολτίτσα.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια μου! ελπιζω να ειστε ολες καλα!

για τους παππαδες που λετε ο καθενας λεει τα δικα του. σ'εμενα ηρθε στο σπιτι κ μου διαβασε μια ευχη στις 20 μερες αλλα μου ειπε να μη βγω απο το σπιτι αν δεν ειναι αναγκη. εγω βεβαια πηγα μια βολτα με τον αντρα μου γιατι θα εσκαγα με τετοιες μερες που κανει! πες το ψυχικη αναγκη!

αυριο εχουμε κ τα πρωτα μηνογενννεθλια μας κ θα ερθει κ ο παιδιατρος να τον εξετασει. για να δουμε!


pHNqp3.png9S1np2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσοα μην αφήνετε το γάλα να πάει χαμένο!!! Μαζέψτε το για την δικιά μου. Άκου συντριβάνι!!! Εψώ το παλεύω με το θήλαστρο μισή ώρα για να βγάλω 20ml.... Άδικος που είναι ο κόσμος:confused::confused::confused:

Πάντως για βόλτες που λέτε, δεν περνάει καν από το μυαλό μου, νομίζω δεν περισσέυει χρόνος. Βέβαια σε δέκα μέρες ίσως τα πράγματα να είναι πιο στρωμένα και να κάνουμε καμιά βολτίτσα.

ετσι θα κανει κ σενα σε λιγο καιρο....εγω με ενα παλιοθηλαστρο ουτε 20γρ δεν εβγαλα.αλλα εσυ μ αυτο θα στρωσεις την παραγωγη.;)

η μαλακια ειναι οταν θηλαζω απο το ενα κ τρεχει το αλλο κ δεν προλαβαινω να αλλαζω μπλουζες κ πετσετακια.

οσο για τις βολτες σε κανα 10 ημερο κρα θα κανεις να πας εστω μεχρι τον φουρνο:roll::cool:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

ετσι θα κανει κ σενα σε λιγο καιρο....εγω με ενα παλιοθηλαστρο ουτε 20γρ δεν εβγαλα.αλλα εσυ μ αυτο θα στρωσεις την παραγωγη.;)

η μαλακια ειναι οταν θηλαζω απο το ενα κ τρεχει το αλλο κ δεν προλαβαινω να αλλαζω μπλουζες κ πετσετακια.

οσο για τις βολτες σε κανα 10 ημερο κρα θα κανεις να πας εστω μεχρι τον φουρνο:roll::cool:

Ο φούρνος είναι πολύ κοντά, πάω και τώρα, βρες μου άλλο προορισμό :-D:-D:-D

Γκρινιάζει φεύγωωωωωω


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...