Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσάκια μανούλες γεια σας! δεν εχω παρακολουθησει καθολου τις συζητησεις για μέρες αλλά πιστεύω οτι πάνω κάτω τα ίδια μας απασχολούν.

Ρε κορίτσια εγώ θηλάζω κάθε 2 ώρες περίπου την ημέρα και ανα 3ωρο ή 4ωρο την νύχτα. η διάρκεια 15-25 λεπτα. Αν δεν κάνω θήλαστρο θα μου μειωθεο το γάλα;

επίσης η μπεμπουλα μου θέλει πολύ αγκαλίτσα. Στην κούνια της την ημέρα δεν καθεται καθόλου, στο ριλάξ κανα 10λεπτο και έτσι περνάμε πολύ ώρα αγκαλιά, φοράω και μάρσιπο.

Εσεις πως τα πάτε;;;

Επίσης έχει μάθει να κοιμάται στην αγκαλιά και μόνο το βράδυ με πολύ προσοχη μπαίνει στην κούνια. αυτο που συμβαίενι είναι ότι ξυπνάει ξαφνικά με τρόμο στα μάτια, τραντάζεται ολόκληρι και έτσι αν δεν είμαι εκει σφαδαζει στο κλαμμα. συμβαίνει κάτι τετοιο στα παιδακια σας; να ξυπνάει σαν να έχει δει φρικτό εφιάλτη;

πως βλέπετε το θέμα αγκαλιά; δεν μπορώ να την αφηνω να κλαιει.θεωρω οτι γίνεται μεγαλυτερη ζημια στο παιδάκι.

τι λέτε εσεις;;;

γεια σου κοριτσαρα μου !!!κ εγω ανα 2 ωρες θηλαζω,μερα νυχτα!:roll::|

εφ οσον θηλαζεις αποκλειστικα θα χεις γαλα.μην στεναχωριεσαι.

οσο για την αγκαλια κ τον υπνο τα μωρα μας ειναι ιδια8-):cool::roll::roll:τα ιδια ακριβως κανει κ μενα


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσάκια μανούλες γεια σας! δεν εχω παρακολουθησει καθολου τις συζητησεις για μέρες αλλά πιστεύω οτι πάνω κάτω τα ίδια μας απασχολούν.

Ρε κορίτσια εγώ θηλάζω κάθε 2 ώρες περίπου την ημέρα και ανα 3ωρο ή 4ωρο την νύχτα. η διάρκεια 15-25 λεπτα. Αν δεν κάνω θήλαστρο θα μου μειωθεο το γάλα;

επίσης η μπεμπουλα μου θέλει πολύ αγκαλίτσα. Στην κούνια της την ημέρα δεν καθεται καθόλου, στο ριλάξ κανα 10λεπτο και έτσι περνάμε πολύ ώρα αγκαλιά, φοράω και μάρσιπο.

Εσεις πως τα πάτε;;;

Επίσης έχει μάθει να κοιμάται στην αγκαλιά και μόνο το βράδυ με πολύ προσοχη μπαίνει στην κούνια. αυτο που συμβαίενι είναι ότι ξυπνάει ξαφνικά με τρόμο στα μάτια, τραντάζεται ολόκληρι και έτσι αν δεν είμαι εκει σφαδαζει στο κλαμμα. συμβαίνει κάτι τετοιο στα παιδακια σας; να ξυπνάει σαν να έχει δει φρικτό εφιάλτη;

πως βλέπετε το θέμα αγκαλιά; δεν μπορώ να την αφηνω να κλαιει.θεωρω οτι γίνεται μεγαλυτερη ζημια στο παιδάκι.

τι λέτε εσεις;;;

Άννα μου συμπάσχω!! κοιτα εγω τη θηλαζω μονο,δε κανω θηλαστρο κ οσο πινει να ξερεις ,τοσο πιο πολυ γαλατακι παραγουμε κ εμεις!αρα μην αγχωνεσαι,καλα παμε! βαρος δεν παιρνει κανονικα? οσο για την αγκαλιτσα,εμενα μολις φαει κ την κραταω πανω μου να ρευτει κ μετα τη χαιδευω,κοιμαται,αν παω να τη βαλω στο κουνάκι της το ματι γαριδα! κ γκρίνια!!! την εχει κι ο μπαμπακας της ολο χαδάκια κ αγκαλιές κ έμαθε η κυρια! αλλα δεν πειραζει! τι θα κανει?μια κοιμαται,μια τρωει..ποσο μενει ξυπνια για να κανει αγκαλίτσες\?ενα 3ωρο τη μερα συνηθως απογευμα μου το κανει αυτο να μην κοιμαται κ να θελει μονο αγκαλιές!:tongue:


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως την touki μας!!!Χαθηκες!!!!!!

Εμας ο παιδιατρος μας ειπε οτι το παιδι μετα τους 6 μηνες μαθαινει αγκαλια

(αν θυμαμαι καλα γιατι το μυαλο μου υπολειτουργει) αλλα και παλι μας ειπε να το παιρνουμε οσο θελουμε αγκαλια και οτι ειναι ενδειξη αγαπης και οτι γιατι να ειναι κακο να δειχνεις στο παιδι σου οτι το αγαπας????????

Τωρα βεβαια ο καθε γιατρος οπως εχουμε διαπιστωσει με τα κοριτσια εδω

ειναι οτι λεει διαφορετικα πραγματα απο τον αλλο.

Οποτε κανεις οτι νομιζεις εσυ!!!

Εγω παντως τον εχω αρκετα στην αγκαλια μου και το ευχαριστιεμαι κιολας και δεν με νοιαζει τι λενε οι αλλοι!!

Αυτο με το κρεββατι του ειναι ωρες ωρες που δεν το θελει και θελει αγκαλια

και ειναι και ωρες που δεν εχει προβλημα και καθεται και μονος του και χαζευει μεχρι να τον παρει ο υπνος!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αγκαλιά και το κρεββάτι όλα το κάνουν τελικά!

Τις τελευταίες μέρες που πρέπει μετά το τάισμα να την αφήσω για να αντλήσω, την βάζω δίπλα μου στον καναπέ και της μιλάω συνέχεια για να καταλαβαίνει οτι είμαι δίπλα της και ηρεμεί, δεν κοιμάται βέβαια αλλά δεν κλαίει.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

αφήστε το άλλο! τρωει.νυστάζει και κοιμάται πάνω μου,την βάζω στο λίκνο,αρχίζει να μουγκρίζει!πάει κι ο Κώστας κ λεει δεν την λυπάσαι?αφού δεν της αρέσει εδω! στο χει πει του λέω? ναι,δε βλέπεις λέει οτι δε μπορεί μόνη της?στεναχωριέται! αχ τι ακούω η μάνα! την παίρνει λοιπόν,της στρώενι σελτεδάκι και πάνα κ τη βάζει ανάμεσά μας στο κρεβάτι-αυτο κυρίως 5-6 η ώρα που ξαπλώνω για λιγο- και που να κλείσω μάτι?αγχώνομαι κ με το μωρό στη μέση! κ μπαπ,κοιμάται σαν πουλάκι η κυρία! και μετα φυσικά λεει ο Κώστας,να είδες της αρεσει καλύτερα εδω με μας! κι ολοι λενε εν τω μεταξύ ΜΗΝ ΤΗΝ ΜΑΘΕΤΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ!! και ολοι τα δικα τους που ρωταω τα ειχανε και στο κρεβατι και αγκαλια! τι μας λετεεεεεεεε???


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εγω την παιρνω στο κρεβατι τα ξημερωματα,γιατι ξυπναει κ δεν θελει το κρεβατι της, κ μολις την βαλω διπλα μου κοιμαται το σκατο μου:lol::roll:

κ το μεσημερι ετσι,μαζι μου μονο κοιμαται.

ειναι ομως κ λιγο κουραση η τοση αγκαλια.να πριν κοιμηθηκε στα χερια μου, σηκωθηκα την εβαλα στο κρεβατι της κ κατευθειαν κλαμααααα.

τωρα ξανατρωει.

κ εγω ομως πρεπει να κανω κ τιποτα αλλο.ολη μερα στην πολυθρονα αγκαλια ειμαστε.:?


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ έβαλα και τις μπριζολίτσες στο φούρνο,παρήγγειλα και το sling μου κι είμαι έτοιμη!!!! θα ξυπνησει η μπισκοτίνα μου να μασουλήσει πάλΙ! ΄Βικάκι που εξαφανίστηκες πάλι? καλως την Άντρια!! μια χαρα ο μπέμπης σου,τι καλό αγόρι που είναι! να ερθει να μας μάθει κι εμάς τέτοιους ύπνους!

σήμερα το απογευμα θα ρθει ο παππάς να πάρω τη μισή ευχή! τι δίνουμε σε αυτες τις περιπτώσεις γιατι είμαι και άσχετη????

Εγώ δεν πήρα μιση ευχή γιατι πήρα ον παππα τηλ. και μου λεει μπορείς να βγαίνεις εξω και χωρίς την ευχή. Μου την έδωσε απο το τηλ. !!!! Δώστου κανα 20. Νομίζω καλα είναι...


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ έβαλα και τις μπριζολίτσες στο φούρνο,παρήγγειλα και το sling μου κι είμαι έτοιμη!!!! θα ξυπνησει η μπισκοτίνα μου να μασουλήσει πάλΙ! ΄Βικάκι που εξαφανίστηκες πάλι? καλως την Άντρια!! μια χαρα ο μπέμπης σου,τι καλό αγόρι που είναι! να ερθει να μας μάθει κι εμάς τέτοιους ύπνους!

σήμερα το απογευμα θα ρθει ο παππάς να πάρω τη μισή ευχή! τι δίνουμε σε αυτες τις περιπτώσεις γιατι είμαι και άσχετη????

Εγώ τον πήρα τηλ και μου είπε ότι δεν υπάρχει μισή ευχή!!! Γιατί? :(

Θέλω κι εγώ!!!!!!!!!

Έχω σκάσει μέσα!

Link to comment
Share on other sites

καλώς τα κορίτσια!!!

Με έχουν φάει οι δουλειές και οι επισκέψεις 2 μέρες και όλο κάτι γίνεται και μένει το ποστ στην μέση. Τώρα έχω ξεχάσει τί ήθελα να γράψω το πρωί........:confused::confused: :twisted::twisted:

Για την αγκαλιά που λέτε, και η δικιά μου θέλει αγκαλίτσα μόλις με μυρίσει δίπλα της.. Επίσης θέλει και το ζιζάκι στο στόμα πιπίλα, ενίοτε της το αφήνω εκτός και αν το κάνει σφεντόνα που της το παίρνω για να μην το τσακίσει.

Το μεσημέρι την βάζω δίπλα μου στο κρεβάτι και κάνουμε μαζί νάνι, αλλά το βράδυ την κοιμίζω επάνω μου αγκαλιά και μετά με προσοχή την βάζω στο κρεβατάκι της. Στάνταρ θα ξυπνήσει μία φορά τουλάχιστον σε 5 λεπτά και θα κλάψει, αλλά την ξανακοιμίζω.

Τώρα που δεν μπορούσα άλλο ξάπλα και αυτή έκανε κακό χαμό που της έφυγα από δίπλα, την έβαλα στο relax στο φουλ σπηντ και τέζα η πιτσιρίκα....

Πάω να απλώσω ένα πλυντήριο με παιδικά να προλάβουν να στεγνώσουν πριν το απόγευμα και επιστρέφω...


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ τον πήρα τηλ και μου είπε ότι δεν υπάρχει μισή ευχή!!! Γιατί? :(

Θέλω κι εγώ!!!!!!!!!

Έχω σκάσει μέσα!

Κικιώ μου, κάνε μία ευχή μόνη σου και καλές βόλτες!!!!!!

(σιγά μην κάτσεις μέσα με τέτοιες μέρες....).

Απλά μην την πηγαίνεις σε κλειστούς χώρους, τα παιδιά τον θέλουν τον καθαρό αέρα τους, καλό θα της κάνουν οι βολτίτσες !

Και εμείς μία απ' τα ίδια , μας είπε ο πάτερ ότι δεν υπάρχει μισή ευχή, και στο εικοσαήμερο νομίζω βγήκαμε βολτίτσα!!


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες για πείτε, το βράδυ τί τους φοράτε και με τί τα σκεπάζετε? Κουνούπια έχετε? Υγρό απωθητικό έχει χρησιμοποιήσει καμιά?

Δήμητρα πολύ καλό αυτό που έβαλες για τον ΟΑΕΔ. Οι αιτήσεις που είναι για τον εργοδότη είναι αυτές που έχει στο λινκ που έδωσα στην Άντζυ?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κικιώ μου, κάνε μία ευχή μόνη σου και καλές βόλτες!!!!!!

(σιγά μην κάτσεις μέσα με τέτοιες μέρες....).

Απλά μην την πηγαίνεις σε κλειστούς χώρους, τα παιδιά τον θέλουν τον καθαρό αέρα τους, καλό θα της κάνουν οι βολτίτσες !

Και εμείς μία απ' τα ίδια , μας είπε ο πάτερ ότι δεν υπάρχει μισή ευχή, και στο εικοσαήμερο νομίζω βγήκαμε βολτίτσα!!

1098372215uZuj6i.jpg

Όχι την Βικάκυ τον γίοκα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες για πείτε, το βράδυ τί τους φοράτε και με τί τα σκεπάζετε? Κουνούπια έχετε? Υγρό απωθητικό έχει χρησιμοποιήσει καμιά?

Δήμητρα πολύ καλό αυτό που έβαλες για τον ΟΑΕΔ. Οι αιτήσεις που είναι για τον εργοδότη είναι αυτές που έχει στο λινκ που έδωσα στην Άντζυ?

Αχ αυτό με τα κουνούπια θέλω να το ρωτήσω κι εγώ!!!!

Με έχουν φάει κορίτσια!!! Δεν βάζω τίποτα! Κάνει να βάλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες για πείτε, το βράδυ τί τους φοράτε και με τί τα σκεπάζετε? Κουνούπια έχετε? Υγρό απωθητικό έχει χρησιμοποιήσει καμιά?

Δήμητρα πολύ καλό αυτό που έβαλες για τον ΟΑΕΔ. Οι αιτήσεις που είναι για τον εργοδότη είναι αυτές που έχει στο λινκ που έδωσα στην Άντζυ?

την μερα την εχω με φανελακι κ παντελονακι γιατι εχουμε 27,5 βαθμους εδω μεσα,σημερα την εχω μονο με φανελακι κ καλτσακια γιατι εχει παρα πολυ ζεστη!

το βραδυ της βαζω μακρυμανικο γιατι ξεσκεπαζετε,χωρις φανελακι ομως.

την σκεπαζω με ενα κουβερτακι βαμβακερο σαν πικε.

μια μερα ειδα κουνουπι κ εβαλα την κουνουπιερα.κανει να βαλουμε αντικουνουπικο?

Κικη μου, μπορεις να βγεις!εγω τον ειχα πει να ρθει να δωσει μια ευχη γιατι μπαινοβγαινει κοσμος στο σπιτι(δεν ειπα για μισο σαραντισμο)αλλα οταν ηρθε μου το ειπε μονος του οτι θα κανουμε μισο σαραντισμο κ στις 40 μερες να παω εκκλησια.(κ αυτοι οτι να ναι ειναι σαν τους παιδιατρους:?).μην τρελενεσαι.με τετοιο καιρο θα σαλταρεις μεσα!παρε το καροτσακι σας κ βουρ εξω!!εγω παντου την παω (κ για καφε, κ σουπερ κτλ) εκτος απο κλειστους χωρους οπως ειπε κ το Βικακυ.


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...