Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Mία Νέα Αρχή... στην Γερμανία;;;


Recommended Posts

Εγω που δεν μένω Γερμανία θα προσπαθήσω να σου απαντήσω απο εδώ....Με τα φτωχά πραγματάκια που ξέρω, λογικά ο άνδρας σου μπορεί να σου στέλνει χρήματα μέσω western union, εκει δεν εχουν ανοιξει Ελληνικές τράπεζες (στην Αγγλία έχει) έτσι ώστε να στέλνει μέσω λογαριασμού???

Εμ δεν μπαίνει και καμία απο την Γερμανια να σου πει αυτα που ρωτας...

Στελινούλα, κοίμιζα γι αυτό δεν το σήκωνα. Έπειτα έμπλεξα με τους παιδικούς...βγήκαν τα αποτελέσματα. Θα σου τηλ tomorrow

Εγώ μπορώ να πω το εξής για Γερμανία. Είδα σήμερα τον αδερφό φίλου μας που έχει πάει και δουλεύει σε ελληνικό εστιατόριο, και μου είπε 500 ευρώ επίδομα ανεργίας+ 900 ευρώ για το ενοίκιο, το οποίο περιλαμβάνει φως νερό θέρμανση κτλ.

Τα παραπάνω ποσά τα δίνει το κράτος, και τα 2.


Wktmp2.png

qIogp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα δεν με ενδιαφερουν τα επιδοματα οχι απο εδω τουλαχιστον...ναι για το ενοικιο ξερω οτι στο πληρωνει αλλα 900 ευρω?Νομιζω υπερβαλει λιγο ο φιλος σου...πρεπει το σπιτι να πληρη καποιες προυποθεσεις για να μπορεις να το παρεις...για εμενα ξερω με 3 ατομα πρεπει να βρω ενα σπιτι γυρο στα 80τμ και να μην ειναι πανω απο 750...ολυμπια κοπελα μου μπορεις να μου εξηγησεις αυτα με τους μισθους?Στελινουλα μου αυτην την εταιρεια που λες δεν την ειχα σκεφτει...απο τραπεζες δεν εχω ιδεα γιάυτο ηθελα να με βοηθησουν οι κοπελες που ειναι εκει...


K9KBp3.png

glitterfy1081729554D32.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ποιος παίρνει αυτα τα ποσα;;;

Τι λέτε;;;;

Ολυμπια και εγω το έχω ακούσει για τα τρελα επιδόματα της Γερμανιας, τουλάχιστον δεν νομίζω να διαψεύδεις την Δήμητρα (την γνωστή Δήμητρα) που ζεί στην Γερμανια τόσα χρόνια.....


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

elzu οτι βλεπεις στις αγγελιες ειναι brutto γιατι αυτοι δεν ξερουν τι στογια κλασε εισαι.

Εσυ τα υπολογιζεις αυτα μονη σου στις σελιδες που εχεις βρει.

Οσο για αυτο που ειδα...τα 900 ευρο ενοικιο πληρωμενο απο το κρατος....χαχαχα...ουτε στα ονειρα του!!!!!

Εγω εχω σπιτι με 3 δωματια σχεδον 100 τετραγωνικα και πληρωνω 940 ευρο χωρις το ρευμα ( ειναι χωρια) αν ζητησω βοηθεια θα μου πουνε να πας σε αλλο σπιτι πιο μικρο!!!!!!

Για επιδοματα ανεργιας και για απορους δεν εχω ιδεα δεν εχω παρει ποτε.

Αν θελετε να μαθετε εχω καποιους να ρωτησω.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

stellinula δεν εχω μπλεξει ποτε με επιδοματα, τα αποφευγουμε οικογενειακος!!!!!

Καλο ειναι να μην βασιζομαστε σε αυτα!!!!!

Εγω παιρνω μονο αυτα που παιρνουν ολες οι μανουλες για τα παιδια μου τιποτα αλλο!!!!

Επισης εχω παιδι μα ειδικες αναγκες και δεν κυνηγαω κανενα παραπανω επιδομα!!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

stellinula δεν εχω μπλεξει ποτε με επιδοματα, τα αποφευγουμε οικογενειακος!!!!!

Καλο ειναι να μην βασιζομαστε σε αυτα!!!!!

Εγω παιρνω μονο αυτα που παιρνουν ολες οι μανουλες για τα παιδια μου τιποτα αλλο!!!!

Επισης εχω παιδι μα ειδικες αναγκες και δεν κυνηγαω κανενα παραπανω επιδομα!!!!

Κακώς, ξέρεις τι θα έπαιρνες εξτρά???? Εργαζεσε Ολυμπία εκει στας γερμανίας ή μονο ο σύζηξ??? Εχεις 2 παιδάκια? Αρα για τα παιδάκια σου παίρνεις τουλάχιστον 300 ευρω εξτρα, λίγα είναι για γερμανια που το κόστος ζωής είναι το μισο απο εδώ?


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Κακώς, ξέρεις τι θα έπαιρνες εξτρά???? Εργαζεσε Ολυμπία εκει στας γερμανίας ή μονο ο σύζηξ??? Πόσα παιδάκια έχεις?

Εχω διαφορετικη αποψη απο εσενα πανω σε αυτο το θεμα, λυπαμαι.

Οχι δεν εργαζομαι.

Αυτη τη στιγμη μονο ο αντρας μου εργαζεται.

Ειχαμε δικη μας επιχειρηση αλλα την κλεισαμε πριν λιγες μερες.

Εχω δυο παιδια, εναν 8 ετων και εναν 11 μηνων.


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Αρα για τα παιδάκια σου παίρνεις τουλάχιστον 300 ευρω εξτρα, λίγα είναι για γερμανια που το κόστος ζωής είναι το μισο απο εδώ?

Παιρνω 368 ευρο το μηνα Kindergeld για τα παιδια.

Αλλα αν σκεφτεις οτι πρεπει να πληρωνεις απο την τσεπη σου παιδικους σταθμους και σχολεια....ποσα σου περισευουν;;;


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω διαφορετικη αποψη απο εσενα πανω σε αυτο το θεμα, λυπαμαι.

Όχι έχεις διαφορετική ΑΝΕΣΗ απο μένα γιαυτο και δεν σε ενδιαφέρουν τα επιδόματα....εγω να δεις πόσο λυπάμαι!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όχι έχεις διαφορετική ΑΝΕΣΗ απο μένα γιαυτο και δεν σε ενδιαφέρουν τα επιδόματα....εγω να δεις πόσο λυπάμαι!!!

κανεις μεγαλο λαθος....δεν με ξερεις καν και δεν ξερεις αν εχω ανεση και ποσο!!!!!

Απλα δεν θελω ουτε εγω ουτε ο αντρας μου μπλεξηματα...δεν μπορεις να καταλαβεις....


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

κανεις μεγαλο λαθος....δεν με ξερεις καν και δεν ξερεις αν εχω ανεση και ποσο!!!!!

Απλα δεν θελω ουτε εγω ουτε ο αντρας μου μπλεξηματα...δεν μπορεις να καταλαβεις....

Ναι όντως αδυνατω να καταλάβω ότι για θέματα φιλοσόφίας και μόνο να μην δέχεσε τα επιδόματα και ας έχεις ανάγκη (όπως λες)...Σιγουρα αυτο αδυνατω να το καταλάβω.....

Αυτο όμως δεν ακυρώνει τα επιδόματα της Γερμανίας, ΕΣΥ δεν θες να τα παίρνεις, όχι ότι οι άλλοι δεν μπορούν να τα πάρουν...

Τι σημαίνει "μπλεξιματα" παίρνωντας δικαιωματικα επιδόματα??? Σε ρωτάω γιατι καμια που μένει στην Γερμανία δεν μας έχει πεί ότι "ΜΠΛΕΚΕΙΣ" για να πάρεις έστω ένα επιδομα.

Φυσικά και δεν εναποθέτω τις ελπίδες μου στα επιδόματα αλλά ΟΠΟΙΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ να εισαι σιγουρη ότι όσα μπλεξίματα και να εχω ΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ θα τα κυνηγήσω να τα πάρω.... ΑΠΛΑ πραγματα.


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλαω ΜΟΝΟ για εμενα, δεν σου ειπα οτι δεν μπορει να παρεις εσυ αν το θελεις.

Ουτε ακυρωσα κανενα επιδομα....απλα μου φανηκε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ τα 900 ευρο επιδομα για σπιτι!!!!!!

Αποχωρω απο την συζητηση σας γιατι ετσι και αλλιως δεν μπορω να σας βοηθησω.....απο οτι βλεπω τα ξερετε καλυτερα απο εμενα που ζω εδω!!!!!

Οποια θελει να με ρωτησει κατι πιο σοβαρο ας μου στειλει μηνυμα!!!!

Καλη συνεχεια!!!!!


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ποιος παίρνει αυτα τα ποσα;;;

Τι λέτε;;;;

Αυτο τι σημαίνει???

Εγω μιλαω ΜΟΝΟ για εμενα, δεν σου ειπα οτι δεν μπορει να παρεις εσυ αν το θελεις.

Ουτε ακυρωσα κανενα επιδομα....απλα μου φανηκε ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ τα 900 ευρο επιδομα για σπιτι!!!!!!

Αποχωρω απο την συζητηση σας γιατι ετσι και αλλιως δεν μπορω να σας βοηθησω.....απο οτι βλεπω τα ξερετε καλυτερα απο εμενα που ζω εδω!!!!!

Οποια θελει να με ρωτησει κατι πιο σοβαρο ας μου στειλει μηνυμα!!!!

Καλη συνεχεια!!!!!

εγω δεν σου είπα τα ξέρουμε καλυτερα εμεις που ζούμε ΕΔΩ σου ειπα ότι μας τα λένε κοπέλες που ζούν ΕΚΕΙ....ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΔΕΣΤΟ..

Επίσης δεν μου διευκρινίζεις τα "μπλεξιματα" για διευκρινησε μου σε παρακαλώ πριν αποχωρήσεις!!!


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τι σημαίνει???

σου ειπα και πριν ειναι για τα 900 ευρο.....!!!!!!

Επίσης δεν μου διευκρινίζεις τα "μπλεξιματα" για διευκρινησε μου σε παρακαλώ πριν αποχωρήσεις!!!

πολυ γραφειοκρατεια, τρεξιμο και ελεγχος μετα καθε τρεις και λιγο!!!!!

Που ειναι αυτες οι κοπελες τα λενε....γιατι δεν γραφει καμια εδω;;;;


rFQep1.pngcS9Bp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...