Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πάντως από την κοιλιά μέσα μας κοροϊδεύουν τα άτιμα.... Προχθές το βράδυ, επειδή όλη μέρα δεν την είχα νιώσει καλά... την κούνησα μπας και φιλοτιμηθεί.... τίιιιιιιιιποτα..... μισή ώρα μετά και για καμιά ώρα, πάνω που ήθελα να κοιμηθώ δε σταμάτησε..... μ εκδικήθηκε η σκ@τούλα!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

πάντως από την κοιλιά μέσα μας κοροϊδεύουν τα άτιμα.... Προχθές το βράδυ, επειδή όλη μέρα δεν την είχα νιώσει καλά... την κούνησα μπας και φιλοτιμηθεί.... τίιιιιιιιιποτα..... μισή ώρα μετά και για καμιά ώρα, πάνω που ήθελα να κοιμηθώ δε σταμάτησε..... μ εκδικήθηκε η σκ@τούλα!!!!!

Ναι μωρέ τα ζουζούνια! Καλά κάνουν! Γιατί μετά? Που θα γεννηθούν και θα κλαινε με ψεύτικα δάκρυα?????

αχαχαχαχα Τα σκέφτομαι και γελάω ήδη!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολες μας θα τα καταφέρουμε! Δεν θέλω τέτοια! Αντε! :mad:

Θα τα δούμε θα τα χαρούμε, θα τα αγκαλιάσουμε, θα τους φιλήσουμε τα μπουντάκια! Ολα θα τα κάνουμε! Και θα μένουμε και ξάγρυπνες από την γκρίνια τους, και θα βρωμάμε και σκατίλα και εμετίλα, γιατί απλά έτσι μας αρέσει! Μην ξανακούσω καμία να λεει αν θα τα καταφέρουμε! Δεν αργώ να μας βάλω σε μια σειρά να μας χαστουκίζω όλες μας, ....αμώ τα άγχη μας ..αμω! Αμαν!

P.S. Eγώ το πιτσιρίκι μου ήδη το φωνάζω με το ονομά του και όποτε περάσω από εκκλησία ανάβω ένα κεράκι και για τους τρείς μας! Πάσχα έρχεται.

P.S.2. Kαι μην νομίζεται ότι είμαι και πολύ της εκκλησίας! :D

Ανυπομονώ γι' αυτά τα μπουτάκια!!! :-P

Αναφορικά με το θέμα "κλωτσιές" όντως, εμένα εδώ και καιρό φαίνεται η κοιλιά να πάλλεται εκεί που κλωτσάει ο μικρός, δεν νομίζω να είναι θέμα μεγέθους του μωρού καθώς στην τελευταία μέτρηση ήταν 425 γρ και ήδη φαινόταν δια γυμνού οφθαλμού η κλωτσιά!!!!

Κι εμένα ο άντρας μου παρόλο που δεν το είχε συνήθεια ποτέ πάει κάθε εβδομάδα και ανάβει κερί για όλους μας! Το ήθελε πάρα πολύ το μωράκι εδώ και καιρό (πολύ πριν θελήσω εγώ) οπότε τώρα αγχώνεται συνεχώς να πάνε όλα καλά!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαλόου γουάπας!!!!!!!!!!

τι κάνετε ρε μπαλονίτσες; φουσκώνουμε;;;;τρώμε και κλωτσιδάκια; και όταν δεν τρώμε αγχωνόμαστε;;;τα νινάκια μας είναι καλά απλά αυτονομούνται φυσικά και κάνουν τα δικά τους όποτε εκείνα θέλουν και όπου θέλουν....πάνω κάτω αριστερά δεξιά!!!!δεν θα έιναι κάθε μέρα το ίδιο κινητικά...........αυτό μου το είχαν πει από την αρχή και δεν με πολυαγχώνει να σας πω..............όχι τίποτε άλλο αλλά έχουμε κ τη Ράνια που μοιράζει σφαλιάρες στον ελεύθερο χρόνο της..............:confused: κι εγώ είμαι πολύ ευαισθητούλα τώρα τελευταία και δεν της πηγαίνω καμμιά κόντρα!!!!:tongue::tongue::tongue:

Πυτζαμούλα....μην αγχώνεσαι γλυκειά μου!κάθε μωράκι έχει το δικό του σωματότυπο και τα δικά του κιλάκια....όπως και κάθε κορμάκι της μανούλας....το ίδιο είναι σε μια τόσο δα μικρή κοιλίτσα και το ίδιο σε μια πιο μεγάλη; μια χαρούλα είναι το ζουζουνάκι σου!!!

εγώ χθες έφαγα τις πρώτες κλωτσίτσες ψηλά ψηλά κάτω από το στήθος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D μάλιστα τη μια την έφαγε και η μανούλα μου και τρελάθηκε!!!!!!!!!!!!!!!!!άρα ανέβηκε η μήτρα μου ε;;;;;;;;;;;;;;;;άρα μου τον τράβηξε τον αγαπημένο μου πλακ;;;;είπαμε θα σας πρήξω με αυτό το θεμα μέχρι να πάω στον γιατρό.....ελάτε κάντε λίγη υπομονή....τη Δευτέρα θα πάω...................


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλώς τη συμπεθέρα!!!!!!!!!!! Ανέβηκε ο μπέμπης??? Ρε δε σε πιάνει δύσπνοια όταν τον νιώθεις ψηλά? Εγώ ανασαίνω σαν αρκούδα!!!!!! Ε δε θ ανέβηκε μωρέ..... του φούστη πια ...... θα τον ανεβάσουμε εμείς είπαμε δεν είναι στο χέρι του.....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλώς τη συμπεθέρα!!!!!!!!!!! Ανέβηκε ο μπέμπης??? Ρε δε σε πιάνει δύσπνοια όταν τον νιώθεις ψηλά? Εγώ ανασαίνω σαν αρκούδα!!!!!! Ε δε θ ανέβηκε μωρέ..... του φούστη πια ...... θα τον ανεβάσουμε εμείς είπαμε δεν είναι στο χέρι του.....

χιχιχι εγω πάντως του μιλάω κ αυτουνού....κ εχουμε αναπτύξει μια καλη σχέση πιστεύω....χαχαχαχα τεσπα!!!!δεν με έπιασε χθες....τώρα αν συνεχίζει καθε μέρα εκει ψηλα δεν ξέρω....λογικό μου ακούγεται....σήμερα το πρωί ηταν λίγο πιο χαμηλα....κάνει βόλτες εκεί μεσα γενικα.....

Πως μου είσαι μαναριτσα;έχεις άγχος για σήμερα;δεν πιστεύω!!!!συμπεθερακι έρχονται τα ζουζουνια μας κ το Πάσχα που θα αρχίσουμε να αγοράζουμε κ θα το καταλάβουμε για τα καλα!!!!


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άγχος το χω.... δεν έχω δει και το διαβητολόγο και νομίζω θα πρέπει να αυξήσουμε λίγο δόσεις..... Θέλω να ρωτήσω και κάτι πράγματα..... ε εντάξει είμαι πιο κουλ γιατί τη νιώθω τη μικρή...Αν και τρώω και φρίκες του τύπου: "Καλά τόσο που κουνιέται καλό είναι? Μήπως δεν κάνει????" Σχιζοφρένεια!!!!!!! Ναι θέλω να φύγει ο Μάρτης δεν τον αγαπώ αυτό το μήνα.... Να ρθει το Πάσχα να "αναστηθούμε" και ν αρχίσουμε!!!!!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

συνεγκουούλες μου γεια σας! δεν διάβασα ακόμη τα νέα σας καθώς είχαμε περιπέτειες...

τα νέα μας..σάββατο βράδυ λοιπόν πέφτουμε για υπνο κ να μην μπορώ να βολευτώ κ να ησυχάσω...κι αρχισαν κατι πονάκια κ σφίξιμο περίεργο...αυτό έγινε 3 φορές...σηκώνομαι το πρωί πάω βεσε κ με πιάνει πάλι πόνος..περιμένω λίγο μπας κ περάσει τπτ...πήραμε τον ντοκ,με στέλνει κλινική για καρδιοτοκογράφο,βλέπουμε συσπάσεις οπότε μου βάζουν ορό με γιουτοπάρ κ ένα άλλο φάρμακο για ν'ανέβει η πίεση που είχε πέσει στα πατώματα...ακούσαμε κ τα μωρά κι ήταν οκ...αλλα με κράτησαν προληπτικά φυσικα συνέχεια με το φάρμακο κ ανα 2ωρο ακουγαμε τα μωρα..εφαγα κ τις ενεσούλες μου κ 1 για τα πνευμόνια τους...το πρωί ήρθε ο ντοκ μου κ με είδε,κάναμε καρδιοτοκογράφο πάλι κιι αφου ήταν οκ μ'αφησαν να ερθω σπιτακι μας!ευχομαι καμια να μην το περασει κοριτσια μου! οσο να ναι φοβασαι για προωρο τοκετο κ προσωπικα σκυλοβαρεθηκα,άσε που κοιμηθηκα συνολο 3 ωρες! τωρα απλα μου ειπε να βρω τα χαπια για να τα παιρνω κ να κατσω 2-3 μερες ξαπλα κ θα ειμαστε σ'επαφη...

υ.γ το χερι μου έχει γινει τουμπανο απ'τον ορο!!

φιλια σε ολες!!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έλα ρε καρδούλα..... :( μου θύμισες τη δική μου παραμονή στη νοσοκομειο..μην στεναχωριέσαι μωρέ....συμβαίνει κ αυτο.....κ με δυο θηριακια λογικο.....θα το ξεπεράσεις γρήγορα..θα δεις...κουραστηκες κιόλας με το δωμάτιο....ξεκούραση τώρα ναι;;;;

Μουντάκι μου διάβασα δίπλα τα νέα....μπράβο μωρο μου....τέλειο το μαναράκι μας....μην σκέφτεσαι απο τώρα τον τοκετο....έχουμε ακομη καιρο....

Εγω...πάλι αίμα σήμερα .... είχα 10 μέρες να δω...κ είχα πιστέψει οτι ανέβηκε....μάταια....απογοητεύτηκα....κουραστηκα με το αίμα....λέτε να μην ανεβει κ να τη βγάλω ολη την εγκυμοσυνη ξάπλα;μα η κοιλια μου μεγάλωσε, ο μπεμπης άρχισε να κλωτσαει πολυ ψηλά.....δεν θα έπρεπε να εχει ανεβει τώρα;;;;ειλικρινά είμαι πολυ λυπημενη....πριν δω το αίμα ο μπεμπης με κλωτσούσε αριστερά πολυ κ πονούσε λίγο....λέτε να τον κούνησε ο μπεμπης;γινεται αυτο ή λέω βλακείες;;;πφφφφφφ αυτα


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε καρδούλα..... :( μου θύμισες τη δική μου παραμονή στη νοσοκομειο..μην στεναχωριέσαι μωρέ....συμβαίνει κ αυτο.....κ με δυο θηριακια λογικο.....θα το ξεπεράσεις γρήγορα..θα δεις...κουραστηκες κιόλας με το δωμάτιο....ξεκούραση τώρα ναι;;;;

Μουντάκι μου διάβασα δίπλα τα νέα....μπράβο μωρο μου....τέλειο το μαναράκι μας....μην σκέφτεσαι απο τώρα τον τοκετο....έχουμε ακομη καιρο....

Εγω...πάλι αίμα σήμερα .... είχα 10 μέρες να δω...κ είχα πιστέψει οτι ανέβηκε....μάταια....απογοητεύτηκα....κουραστηκα με το αίμα....λέτε να μην ανεβει κ να τη βγάλω ολη την εγκυμοσυνη ξάπλα;μα η κοιλια μου μεγάλωσε, ο μπεμπης άρχισε να κλωτσαει πολυ ψηλά.....δεν θα έπρεπε να εχει ανεβει τώρα;;;;ειλικρινά είμαι πολυ λυπημενη....πριν δω το αίμα ο μπεμπης με κλωτσούσε αριστερά πολυ κ πονούσε λίγο....λέτε να τον κούνησε ο μπεμπης;γινεται αυτο ή λέω βλακείες;;;πφφφφφφ αυτα

Kαλημέρα Θωκάκι μου! Απο την μια καταλαβαίνω ποσο άγχος είναι να βλέπεις αίμα, από την άλλη καλυτερα που βλεπεις παρά να είχες και να μην έβλεπες. Κι εγώ όπως σου έχω πει εχω προσθιο τραχηλικό πλακούντα αλλά αίμα δεν έχω δει. Εχθές άκουσα μια περίπτωση με κοπέλα που είχε το ίδιο και μόνο στο ντοπλερ ανακάλυψε οτι αιμοραγία είχε μέσα στην κοιλιά, και με έχει πιάσει ένα άγχος!!!!!!!! Γεννησε βέβαια στην 34 βδομάδα έναν κουκλο με πολύ μαλλί αλλά δεν σου κρύβω ότι αγχώθηκα!

Λοιπόν, χρειαζόμαστε μια καλή ψυχοθεραπεία! Θα μετονομάσουμε το φορουμ σε κλαμπ ψυχοθεραπείες μαμάδων ιουνίου 2014! Οχι τιποτα άλλο....δεν έχω όρεξη και για χαστουκάκια σήμερα! :-(


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

συνεγκουούλες μου γεια σας! δεν διάβασα ακόμη τα νέα σας καθώς είχαμε περιπέτειες...

τα νέα μας..σάββατο βράδυ λοιπόν πέφτουμε για υπνο κ να μην μπορώ να βολευτώ κ να ησυχάσω...κι αρχισαν κατι πονάκια κ σφίξιμο περίεργο...αυτό έγινε 3 φορές...σηκώνομαι το πρωί πάω βεσε κ με πιάνει πάλι πόνος..περιμένω λίγο μπας κ περάσει τπτ...πήραμε τον ντοκ,με στέλνει κλινική για καρδιοτοκογράφο,βλέπουμε συσπάσεις οπότε μου βάζουν ορό με γιουτοπάρ κ ένα άλλο φάρμακο για ν'ανέβει η πίεση που είχε πέσει στα πατώματα...ακούσαμε κ τα μωρά κι ήταν οκ...αλλα με κράτησαν προληπτικά φυσικα συνέχεια με το φάρμακο κ ανα 2ωρο ακουγαμε τα μωρα..εφαγα κ τις ενεσούλες μου κ 1 για τα πνευμόνια τους...το πρωί ήρθε ο ντοκ μου κ με είδε,κάναμε καρδιοτοκογράφο πάλι κιι αφου ήταν οκ μ'αφησαν να ερθω σπιτακι μας!ευχομαι καμια να μην το περασει κοριτσια μου! οσο να ναι φοβασαι για προωρο τοκετο κ προσωπικα σκυλοβαρεθηκα,άσε που κοιμηθηκα συνολο 3 ωρες! τωρα απλα μου ειπε να βρω τα χαπια για να τα παιρνω κ να κατσω 2-3 μερες ξαπλα κ θα ειμαστε σ'επαφη...

υ.γ το χερι μου έχει γινει τουμπανο απ'τον ορο!!

φιλια σε ολες!!!

Ευχομαι πολλά περαστικά και να μην χρειαστεί να το ξαναπεράσεις μέσα από την καρδιά μου! Ξάπλα, ηρεμία και ξεκούραση! βαζε καμια κωμωδία ν αβλέπεις να ξεχνιέσαι! :-P


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...