Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Αντε chotaki μια βδομάδα υπομονη μεχρι να ξανάδεις το μπεμπούλη σου! ΚΑλε λες μετα απο αυτήν την εξέταση να γεννάνε οι γυναίκες; Α πα πα!! Σούπερ και τα κιλάκια του!! Αυτός ο προεγχειριτικος έλεγχος που εγραψες τι περιλαμβάνει;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαιρη δεν ξερω τι παιζει ακριβως με αυτην την εξεταση απλα φοβαμαι οτι κατι θα μου πει η θα κανει και θα με κρατησει για προκληση.....Αν σας εγραφα ολο το διαλογο μας θα καταλαβαινατε νομιζω γιατι μου τα ελεγε λιγο περιεργα....Απλα θα χρειαστω ωρες να γραφω για να σας πω τι εννοω!!!Τωρα στο τελος μου τα χαλαει ο γιατρος,

ισως δεν θελει να τον ενοχλησω χριστουγεννα ή πρωτοχρονια και κοιταει να με ξεγεννησει νωριτερα ....αλλα ευχομαι να κανω λαθος!!Θα δειξει...

Οι εξετασεις ειναι ενα πακετο απο αιματος και ουρων και ενα καρδιογραφημα...δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο αυτα ,απλα πρεπει να υπαρχουν τον τελευταιο μηνα απο οτι καταλαβα για παν ενδεχομενο!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρά μου κατάλαβα... Εσυ ξέρεις πως τα είπατε πάντως και στις 37 εβδομάδες το μωρο θεωρείται τελειόμηνο αλλα κάτσε κιόλας να δεις τι θα σου πει την αλλη Παρασκευή!!! Εγω έχω ραντεβου μεθαύριο κι ανυπομονώ τοοοοσο πολυ!!! Όσο για την υπεροχή Κρήτη δυστυχώς πιο συχνα Πάει ο άντρας μου με τη δουλειά του παρα εγω. Στο χωριό υπάρχουν κάτι μακρινόι συγγενείς πλέον και δεν πολύπάμε οπότε συνήθως την επιλέγουμε μονο για διακοπές. Τελευταία φορα πήγα Πλακιά και Μαλεμε!! Έχουμε φίλους στο Ηράκλειο ομως και οταν μπορω πηγαίνω!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας χρωστάω την περιγραφή της γέννησης μας οπότε τώρα που έχω λίγο χρόνο μέχρι να ταισω τις μικρες θα προσπαθήσω να τα προλάβω όλα.

Μπήκαμε στην κλινική τελικά στις 29/11 πήγαμε στο δωμάτιο και ήρθε ο γιατρός να μου πει τα περί της καισαρικής. Μετά απλά περίμενα να ξημερώσει για να δω τις μικρές. Περισσότερο αγωνία είχε ο άντρας μου παρά εγώ. Απλά προσευχήθηκα να είναι καλά. Μόνο αυτές για μένα δεν με ένοιαζε.

Στις 6.00 ήρθε η μαια για να με ετοιμάσει και να πάμε σιγά σιγά στην αίθουσα τοκετών. Κατά τις 8.00 έβαλα την ρόμπα και κατευθυνθήκαμε προς τα εκεί. με έβαλαν στον καρδιοτοκογράφο και μετά περιμέναμε απλά να έρθει ο αναισθησιολόγος για να ξεκινήσουμε. Με το που ήρθε ξεκινήσαμε. δεν φοβόμουνα δεν κατάλαβα τίποτα και ευτυχώς είχαμε και μουσική και το κλίμα ήταν τέλειο. Σε αυτό παίζει ρόλο και ο γιατρός ( για μένα ήταν φανταστικός σε ολη την διάρκεια). Μέχρι να καταλάβω τι έγινε ακούστηκε το πρώτο κλάμα και μετά από 2 λεπτά το δεύτερο. Ήταν πρωτόγνωρο συναίσθημα. από εκείνη την στιγμή γυρνούσα το κεφάλι μου δεξιά αριστερά για να τις δω. Πριν τις πάρουν μου τις έφεραν και τις φίλησα. Τα μπουμπούκια μου.

Δυστυχώς μετά έπρεπε να κάνω υπομονή 2 ώρες στην ανάνηψη για να μάθω νέα. με το πήγαμε στο δωμάτιο ήρθε ο άντρας μου και το πρώτο πράγμα που μου είπε ήταν " είναι πανέμορφες" και είναι καλά. Μπήκαν στην θερμοκοιτίδα για 4 μέρες προληπτικά και μετά στα κουνάκια για να μάθουν να τρώνε και να τις ταίζω. Εγώ τις είδα την επόμενη δυστυχώς. με το καροτσάκι με πήγαν. από εκείνη την στιγμή ζω ένα όνειρο. Ειναι τα θαυματάκια μου.

Τώρα που είμαστε σπίτι τρώμε κάθε 3 ώρες, μας είδε ο παιδίατρος, πήραμε βάρος και ξετρελαίνουμε την μαμά και τον μπαμπά. Με τον θηλασμό δεν τα πάω καλά προσπαθώ με το θήλαστρο από την αρχή αλλά με 2 μωρά είναι δύσκολο να το τηρήσω. Ο άντρας μου με βοηθάει πάρα πολύ ευτυχώς.

Κάθε μέρα ανακαλύπτω ότι μεγαλώνουν τόσο γρήγορα. Δεν με νοιάζει τίποτα άλλο πια. Μόνο τα μωρά μου. Αυτές είναι είναι ο κόσμος όλος:tongue:


imQRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιαααααα!!! Κι αλλα γεννητούρια σημερα!!!! Η grace μας μου έστειλε μήνυμα οτι σε μια ωριτσα ΜΠΑΙΝΕΙ για καισαρικη!!! Σαν να το ξερα και την αναζητουσα!!! Ειναι απο χτες μεσα με πόνους της σταμάτησαν τη νυχτα αλλα ο μπέμπης κατέβασε παλμούς κι έτσι παει για καισαρικη σε λιγάκι!!! Να της ευχηθούμε ολα να πανε κατευχην και με το καλο!!!!

Αρκουδομανουλίτσα πάλι συγκινηθηκαμε!!! Απόλαυσε τα θαυματάκια σου, τα παιδια μας θα ειναι όντως όλος ο κόσμος για εμάς!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΟΥΛΗ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!

Αρκουδομανουλίτσα να σου ζήσουν οι γοργονίτσες σου!!

Σοφία να σου ζήσει ο αγόραρος!!!

Να είναι υγιή και καλότυχα όλα τα μωράκια μας!!!

Δεν προλαβαίνω να σας γράψω ακόμα γιατί είναι εδώ ο αντρούλης μου και τα πεθερικά μου!!! Η μικρή μου γοργόνα είναι μια κουκλίτσα ετσι λέω εγώ η κουκουβάγια!!!! αυριο φεύγει ο αντρούλης μου και θα ξαναέρθει σε 10 μέρες οπότε αυριο μεθάυριο θα μπω να σας γράψω!!! Στεναχωριέμαι που θα φύγει και όλο κλαίω εχω γίνει πολύ ευαίσθητη....αφήστε......

Σας αφήνω ξύπνησε η γοργονίτσα δεν έχω προλάβει ούτε καν να σας διαβάσω !!!

ελπίζω όλες να είστε καλά !!! φιλάκιαααααααααααα


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

happybear υπεροχο το συναισθημα και μια υπεροχη ιστορια!!εισαι μια χαρουμενη μανουλα τωρα που πηγαν ολα καλα που ειναι και το σημαντικοτερο!!Ευτυχως που σε βοηθαει ο συζυγος και οποιος αλλος σου προσφερει βοηθεια να τη δεχεσε γιατι ειμαι σιγουρη πως τη χρειαζεσε τωρα!!Να ναι παντα καλα τα κοριτσια σου!!!!!!!!

Φραουλιτσα οι ορμονες δεν εχουν ηρεμησει ακομα γι αυτο κλαις ευαισθητουλα!!10 μερες θα περασουν γρηγορα να επιστρεψει ο αντρουλης αλλωστε τωρα εχεις και παρεα δε σε αφηνει μονη ;) !!Κουκουβαγια ε????Ετσι θα ειμαστε ολες!!!

Grace με το καλο να ερθει ο παιδαρος!!!!!!Ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις και να κρατησεις γερο το αντρακι σου στην αγκαλια σου!!Αν και ηδη θα τον εχεις αγκαλιτσα μαλλον!!!!Θα αναμενουμε νεοτερα!!!!!!

Πολλα μωρακια και τοση χαρα και αυτη τη βδομαδα!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω κάθε μέρα και νέα γεννητούρια μαθαίνουμε! Είναι τέλειο το αίσθημα σύντομα θα έχουμε όλες τα μωρά στην αγκαλιά μας και θα συζητάμε για τόοοοσα θέματα!!!!!!!!!!!!!

Φραουλίτσα μου να σου ζήσει η γοργονίτσα!!!!! Με το μωρό κουκουβαγιούλλα μου ούτε που θα καταλάβεις για πότε θα επιστρέψει ο αντρούλης σου! Καταλαβαίνω πως νιώθεις και εγώ με το που βγήκαμε απο το μαιευτήριο αρρώστησε ο αντρούλης μου αν θυμάσαι και έπρεπε να μείνω μόνη με το μωράκι μου. Ούτε που κατάλαβα για πότε έφυγε και πότε ήρθε!!!! Όσο για τις ορμόνες σιγά σιγά καταλαγιάζουν και εγώ στις αρχές ήμουν χάλια όλη μέρα έκλαιγα για ψύλλου πήδημα. Τώρα πάλι με πιάνει και κλαίω αλλά όχι κάθε μέρα! Υπομονή. Αγκαλίτσα με τη κορούλα σου και όλα θα πάνε καλά!

Chot με προβλημάτισε αυτό που είπες για την πρόκληση..Όμως σε όλες τις κοπέλες κάνουν κολπικό έλεγχο στη βδομάδα που είσαι και δεν σημαίνει απαραίτητα πρόκληση τοκετού. Φυσικά για να λες εσύ κάτι ξέρεις παραπάνω... Ελπίζω να διαψευτείς πάντος..

Αχ η Grace μας δεν τη γλύτωσε τη καισαρική ε; Κρίμα και είναι και π τρίτος της τοκετός θα γεννούσε πολύ εύκολα!!! Μακάρι να κρατάει το μωρούλι της αγκαλίτσα τώρα και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες!!!!!!!!!

Αρκουδομανούλα μου!! Συνέχεια σε σκέφτομαι. Αν είναι δύσκολο με ένα μωράκι απορώ με 2 πως είναι!!! Τι σου είπε ο παιδιάτρος για το θηλασμό; Αν δίνεις έστω και ένα γεύμα με θήλαστρο σίγουρα θα είναι προς όφελος των μικρών σου ε; Φαντάζομαι πως είναι πολύ δύσκολο!

Μαιρούλα τι πονάκια είναι αυτά κορίτσι μου; Λες να μας κάνεις την έκπληξη; :rolleyes:

Οι υπόλοιπες κοριτσούδες τι κάνουν; Όλα έτοιμα Νενάκι και Παπατρίκος; Τα φιλιά μου και τις καλύτερες μου ευχές!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η grace γέννησε αισίως και ο μικρός είναι ένας κούκλος για πολύ φίλημα λέμε :D

(δυστυχώς είμαι Αθήνα και μόνο φωτογραφία έχω δεί)

Τα υπόλοιπα θα σας τα πει η ίδια όταν μπορέσει ;)


"Depart now on your bright wings

The world envy

The skies have always seduced you

Precious Queen

And you know your time has come

To fly away with Me, so far..."

NE1r.png

R649p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....ελειπα μεχρι τωρα κ με το που μπηκα λεω κατσε να δω τι γινεται γιατι τωρα καθε μερα κ μια γεννα θα εχουμε...κ να που η grace μας εκανε την εισοδο της....λογικα θα τον εχει αγκαλιτσα της τωρα..οποτε να σου ζησει ο πριγκηπακος σου....!!κριμα για την καισαρικη επειδη ειναι το 3ο αλλα ας ειναι γερο κ δυνατο κ ολα τα υπολοιπα περιττα...!!

Φραουλιτσα η γοργονιτσα σου σε εχει τρελανει εεε??χεχεχε!!!

διδυμομανουλιτσα μην το βαζεις κατω με τον θηλασμο...αφου εχεις την βοηθεια του αντρα σου με λιγη επιμονη κ υπομονη θα βρειτε το προγραμμα σας....!!:D:D:D

παπατρικος που ειναι χαμμενη??

chot απο οσο ξερω αυτος ο ελεγχος για τον τραχηλο δυστυχως γινεται σε ολες...τωρα τι να πω???δεν πιστευω να σε πειραξει για να γεννησεις νωριτερα....θα περιμενουμε νεα...αν κ στις 37 εβδομαδες ειναι τελειομηνο μια χαρα το μπεμπακι...

Μαιρη απο Ρεθυμνο ειναι κ ο αμορες....απο Μυλοποταμο στην Επισκοπη την μικρη...!

εμεις μια χαρα ολα..ο μπεμπουλης κλωτσαει κανονικα κ ολα κυλανε νορμαλ....!!!κ το ζαχαρο οποτε το μετραω ειναι κομπλε...!μας ανοιξε κ καρτελα ο γιατρος στο Αττικο οποτε ειμαστε μια χαρα θα ελεγα.....!!παω να ξαπλωσω λιγακιιι!!!:D:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Η grace γέννησε αισίως και ο μικρός είναι ένας κούκλος για πολύ φίλημα λέμε :D

(δυστυχώς είμαι Αθήνα και μόνο φωτογραφία έχω δεί)

Τα υπόλοιπα θα σας τα πει η ίδια όταν μπορέσει ;)

Ευχαριστούμε πολυ για την ενημέρωση!!!!

Grace να ζήσει ο παιδάρος!!!!!! Να ειναι γερος, δυνατός καλοτυχος κι ευτυχισμένος, αν και με τόσες γυναίκες στο Σπιτι πασά στα Γιάννενα θα τον εχουν!!!

Φραουλίτσα η Κορη σου ειναι μια κουκλίτσα!!! Άντε να γεμίσει το άλμπουμ με μωρουδέλια!! Κουκουβαγιες θα είμαστε όλες θα τσακωνομαστε ποιο ειναι το πιο όμορφο μωρο!!! Χιχιχι!!! Αλλα θα ειναι ολα πανεμορφααα!

Λινάκι τι κάνει ο δικός σου ο παιδάρος;; Άντε ΚΑλε που θα σας κάνω εγω την έκπληξη!! Ούτε συσπασεις δεν έχω καταλάβει ποτε να δω πως ειναι!! Πιο πολυ ανακατωσουρες έχω το βραδυ απο αυτα που τρώω αλλα με έχει πιάσει λύσσα να τα τρώω ολα, παρα πονάκια!! Ασε που κάνω τις δουλειές στο Σπιτι και γενικά ξεχνώντας οτι μπήκα στο μηνα μου! Περδικι!!! :)

Παπατρίκος που είσαι; Λες να έκανε την εμφάνιση η μπέμπα πριν προλαβεις τη πρόκληση;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλησπέρα

Φραουλίτσα κουκλαρα η κορούλα δεν το συζητώ... αλλά πάλι υπάρχει άσχημο μωράκι??? την υγειά τους να εχουν ολα!!!

Grace να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας!! Γρήγορη ανάρρωση εύχομαι κούκλα μου και με το καλό να πατε σπιτάκι σας!!

Αρκουδομανουλίτσα περιμένουμε φωτογραφία από τις αρκουδίτσες!!! Μοιάζουν τα διδυμάκια μας??

Chot δε νομίζω να σε παει για τοκετό πουλάκι μου. Το ότι θέλει να δει ίσως το άνοιγμα στον τράχηλο δε σημαίνει ότι θα γεννήσεις κιόλας.. μακάρι να ήταν τόσο εύκολο θα πω εγώ. Εσύ βέβαια ξέρεις καλύτερα αλλά σε κάθε περίπτωση το μωράκι είναι σε καλά κιλά. Μην ανησυχείς γι τίποτα!!

Εμείς κάναμε πάλι καρδιοτοκογραφημα σήμερα και όλα καλά. Η μικρούλα μου κοιμόταν, έφαγα την καραμέλα και μου και ξύπνησε. Αύριο 11 η ώρα το βράδυ μπαίνω μέσα και Παρασκευή πρώτα ο Θεός γεννάμε. Μαιρουλα θα σε ενημερώσω με μήνυμα όταν μπορέσω αγγελιοφόρε μας χαχαχαχ!!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλε μήνυμα η grace!!! Ο μπομπιρας γεννήθηκε σημερα 12/12/2012 και ωρα 12 ακριβώς!!!! Να κάποια γενέθλια που δεν θα ξεχάσουν ποτε!!! 3360 και 52 εκατοστά!!! Να μας ζήσει και αυτο το μωράκι μας!!!!!!

Παπατρίκος είσαι η επόμενη κούκλα μου και μετα η Νένα!!! Με το καλό!!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...