Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Αναστασία μου, 5 μέρες??? Λες να έχει κάτι?? :D

ή απλά είναι μπερδεμένος ο κύκλος σου λόγω φαρμάκων κτλ?? Μακάρι να σας κάτσει φυσικά κοριτσάκι... Ειλικρινά!

pink hat μου, είναι κρίμα 8 βλαστοκύστες να μείνουν έτσι... Δεν θέλω να σε πιέσω βέβαια αλλά εγώ αν ήμουν στη θέση σου, όσο είχα εμβρυάκια σίγουρα δεν θα το βαζα κατω... :| Δεν είναι πλεονεξία να θέλεις κιάλλο μωρό μην νοιωθεις άσχημα γιαυτό...

roubies mou good luck με την επιτροπή! Εμείς δεν έχουμε τέτοια στην Κύπρο... Αν κατάλαβα είναι επιτροπή που εγκρίνει αν θα επιχορηγήσει την εξωσωματική????

χχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έπεσε.........9,2.................................

Πραγματικά λυπήθηκα τον αντρα μου που με ρώτησε "δηλαδή τελείωσε?" :(:(:(


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Mexri stigmis eimai kala kai mou eipe kai o giatros oti den xriazete apoksisi. Otan teliosei i periodos tha paw na me dei. Den nomizo oti emine kati.

Μακάρι κοριτσι μου. Δεν είναι ανάγκη να μπεις και χειρουργειο μετά αποσα πέρασες. Και μπράβο σου που δεν τα παραιτάς! :D Αυτό το πράγμα θέλει πολληηηηη υπομονή! Κατεψυγμένα δεν έχεις καθόλου?


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε.........9,2.................................

Πραγματικά λυπήθηκα τον αντρα μου που με ρώτησε "δηλαδή τελείωσε?" :(:(:(

Λυπάμαι πολύ Leutaki μου... όπως έλεγα και στην dada αυτό το πράγμα θέλει πολλή υπομονή και να μην τα παρατάς. Αξίζει τον κόπο... Έχει απογοητεύσεις και πρέπει να είσαι δυνατός να προσπαθείς ξανα. Δυστυχώς. Εσύ είσαι ευχαριστημένη με τον γιατρό σου ή θα γυρευτείς αλλου??

χχχχ


May 2012: ΙVF-ICSI #1, (2 blastos) ~ BFN(-)

Nov 2012: FET #1, (2 blastos) ~ BFP(+) :D

mlqnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι κοριτσι μου. Δεν είναι ανάγκη να μπεις και χειρουργειο μετά αποσα πέρασες. Και μπράβο σου που δεν τα παραιτάς! :D Αυτό το πράγμα θέλει πολληηηηη υπομονή! Κατεψυγμένα δεν έχεις καθόλου?

Oxi, distixos. An eixa tha ta evaza ayrio !!!!!!!

Kai stis 2 fores evgala 10 kai mono tin deuteri fora ta afisa na prohorisoun stis vlastokistes ta 3 kai ta evala.

Ti proti fora evala 3 hmeras kai htan i vlakeia mou, arnitiki. Den tha valo pote 2-3 hmeras. MONO VLASTOKISTES !!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έπεσε.........9,2.................................

Πραγματικά λυπήθηκα τον αντρα μου που με ρώτησε "δηλαδή τελείωσε?" :(:(:(

Φτου ρε γαμώτο.. Νόμιζα θα πήγαινες καλα. Τι να πω ρε leuta?

Κουράγιο κοπέλα μου.

Πάρε μια βαθιά ανάσα και θα προχωρήσεις παρακάτω.


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Roubie μου, ... τα ίδια είναι. Τα ίδια κακά δηλαδή. Σας ευχαριστώ όλες που ρωτάτε κοπελούδες μου αγαπημένες, καλές μου κολλητούλες! :-)

Christine1012, μην ανησυχείς, ολα καλα θα είναι. Όμως πες στο γιατρό σου Ο,ΤΙ σε απασχολεί! Γι αυτό τους πληρώνουμε. Εχω ακούσει ότι για τυχόν συσπάσεις δίνουν κάποιο χάπι. Για ρώτα όταν πας.

************************************

Εγώ σήμερα έχω μια σημαντική δουλειά να κάνω και γι αυτό δεν έχω μπει ως τώρα.

Σας διάβασα όμως και συνειδητοποίησα ότι μου λείπετε πολύ πολύ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

Καλημέρα είπα???

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Φτου ρε γαμώτο.. Νόμιζα θα πήγαινες καλα. Τι να πω ρε leuta?

Κουράγιο κοπέλα μου.

Πάρε μια βαθιά ανάσα και θα προχωρήσεις παρακάτω.

Mimitraki μου γλυκό, κουράγιο ότι είναι να γίνει θα γίνει...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε.........9,2.................................

Πραγματικά λυπήθηκα τον αντρα μου που με ρώτησε "δηλαδή τελείωσε?" :(:(:(

Λετάκι μου, πάρε μια ζεστή αγκαλίτσα τον αντρούλη σου και δώστε ο ένας στον άλλο κουράγιο.λυπήθηκα πολύ...:(:(:(


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αναστασία μου, 5 μέρες??? Λες να έχει κάτι?? :D

ή απλά είναι μπερδεμένος ο κύκλος σου λόγω φαρμάκων κτλ?? Μακάρι να σας κάτσει φυσικά κοριτσάκι... Ειλικρινά!

pink hat μου, είναι κρίμα 8 βλαστοκύστες να μείνουν έτσι... Δεν θέλω να σε πιέσω βέβαια αλλά εγώ αν ήμουν στη θέση σου, όσο είχα εμβρυάκια σίγουρα δεν θα το βαζα κατω... :| Δεν είναι πλεονεξία να θέλεις κιάλλο μωρό μην νοιωθεις άσχημα γιαυτό...

roubies mou good luck με την επιτροπή! Εμείς δεν έχουμε τέτοια στην Κύπρο... Αν κατάλαβα είναι επιτροπή που εγκρίνει αν θα επιχορηγήσει την εξωσωματική????

χχχ

Mακάρι να ξερα ρε κοριτσάκι θα περιμένω δυο τρεις μερούλες ακόμα και θα δω τι θα κάνω, μάλλον μου έχει χαλάσει ο κύκλος,τον προηγούμενο μήνα μου είρθε 5 μέρες νωρίτερα, φοβάμαι και γω για καμιά κύστη...


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mακάρι να ξερα ρε κοριτσάκι θα περιμένω δυο τρεις μερούλες ακόμα και θα δω τι θα κάνω, μάλλον μου έχει χαλάσει ο κύκλος,τον προηγούμενο μήνα μου είρθε 5 μέρες νωρίτερα, φοβάμαι και γω για καμιά κύστη...

Καλά, κάνε και κανένα τεστ... ;)

Δε βλάπτει!


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε.........9,2.................................

Πραγματικά λυπήθηκα τον αντρα μου που με ρώτησε "δηλαδή τελείωσε?" :(:(:(

ελα ρε γ... ηλπιζα οτι μεταξυ των τριων μας ( ΑΝΙΤΑΚΙ, εσυ, εγω) μια τουλάχιστον θα έπαιρνε θετικο.... Και στατιστικά δηλαδη να το παρεις θα έπρεπε να λειτουργήσει σε μια απο τις 3. Τελοσπαντων. Μην απογοητευεσαι θα ερθει και το μωρακι απλώς την επόμενη φορά. Θέλει λιγο ακόμα υπομονή.. δυστυχως από αυτη πρέπει να εχουμε μπόλικη.


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά, κάνε και κανένα τεστ... ;)

Δε βλάπτει!

Να σου πω την αλήθεια βρε έρωτα...δεν θέλω να κάνω τεστ, γενικώς δεν θέλω να ελπίζω, φοβάμαι την απογοήτευση...Εσύ καταλβαίνεις...;);)


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...