Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

      Το μόνο εύκολο πλεον μπες σε Airbnb Κ βάλε όριο 2 μήνες σου κάνουν ειδικές τιμές μην σε ανχωνει Κ βρες κάπου κοντά εκεί που θα γεννήσεις . 

      Έβαλα airbnb και μου βγάζει πάνω από 1000/ μήνα ενώ για ενοίκιο βρήκα και με 750€....

μανούλες απο γιαννιτσα!


taniabell

Recommended Posts

Γεια σου kangoo μου σε ευχαριστω για τις ευχες και συ να χαιρεσαι τα αγγελουδια σου κουκλα μου!

Οσο για το ιντερνετ μην φανταστεις οτι και τωρα ειμαι μεσα και διαβαζω και γραφω πολυ...

Δεν εχω την δυνατοτητα αυτη αλλα και με το μωρο οσο μπαινω τωρα τοσο θα μπαινω και μετα.Δηλαδη σπανια....

Ειναι πολυ παρηγορο το οτι εισαι και γυναικα στρατιωτικου...εχουμε κοινες ανησυχιες...με τωρινη ανησυχια...θα παρουμε δωρο Χριστουγεννων????

Αραγε???

Θα δειξει!!!!!!!

Anyway...για τα της εργασιας να τα λεμε στο αλλο τοπικ..αυτο ανηκει στην πολη.

Αληθεια,εσυ καταγεσαι απο τα Γιαννιτσα 'η εισαι εκει λογω δουλειας του συζυγου?


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια και καλή χρονιά!Μια απορία.. στα παιδάκια σας πότε αρχίσατε κρεμούλα και με τι ξεκινήσατε φρούτα, ρυζαλευρο?ααα και σε ποιον παιδίατρο πάτε?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια και απο εμενα κοριτσαρες μου....

Υγεια και χαρα στις οικογενειες σας.

Ελσουλα μου αν και ειμαι προσεχως μανουλα εγω...

απ'οτι γνωριζω ξεκινανε με ρυζαλευρο και μετα με φρουτα τα μωρακια.

Θα σου δωσει οδηγιες και ο/η παιδιατρος σου.

Εγω εδω στα Γιαννιτσα οποτε ερχομαι αν χρειαστω κατι απο παιδιατρο θα πηγαινω στην Σαρρη.

Φιλακια σε ολες!

Καλα να περνατεεεεε...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Καλη Χρονια!!

Απο προσωπικη εμπειρια δυο παιδιων, δεν υπαρχει συγκεκριμενη στιγμη για την εναρξη στερεας τροφης των μωρων. Εξαρταται απο τον παιδιατρο, εξαρταται απο τις συνηθειες του παιδιου, το βαρος του, την αναπτυξη του. Παράδειγμα, στον γιο μου δεν εδωσα ρυζαλευρο ποτε, ξεκινησε με φρουτο και αργοτερα με βανιλια κρεμα. Ενω στην κορη μου, εδωσα φρουτο με ρυζαλευρο αλλα πολυ μετα τους 7+ μηνες, γιατι ηταν πολυ καλη στην αναπτυξη της , και θελει προσοχη στα φρουτα λογω αλλεργιων. Μας παρακολουθει ο ντιουδης.Τα ξαναλεμε!


E36mp3.png

Bdv6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι από μένα!Κι εμείς στον Ντιούδη πάμε!!Λενάκι, πρέπει να γέννησες ε????Πού είσαι να μας πεις?Το καφέ μας δεν έχει και πολύ κινητικότητα ε?Για πέστε για τα παιδάκια σας ρε κορίτσια!Εγώ έχω έναν στα μεγάλα νήπια, έναν στο δημοτικό παιδικό στις εργατικές κατοικίες κι έναν (ουφ, είναι πολλά τα παιδιά Άρη!)σε παιδικό στη Βέροια γιατί εδώ δεν!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!:P:p:p:p:p:p


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kalispera thelo na rotiso gia tin kliniki eleutho sta gianitsa poso kostizi mia gena eki i proti episkepsi ti kostizi oi exetesis tha xaro an mporite na mou apantisete;)

Καλημερα!εγω γεννησα πριν 3,5 χρονια με καισαρικη 2500 πακετο.Συμπεριλαμβανονται ολες οι επισκεψεις υπερηχοι,γεννα,παιδιατροσ κλπ.Το μονο εχτρα που πληρωσα εκτος κλινικης ειναι οι αιματολογικες κ ο β επιπεδου.Ελπιζω να σε βοηθησα...

Link to comment
Share on other sites

kalispera thelo na rotiso gia tin kliniki eleutho sta gianitsa poso kostizi mia gena eki i proti episkepsi ti kostizi oi exetesis tha xaro an mporite na mou apantisete;)

Καλησπερα και απο μενα που ειμαι η πιο φρεσκια της κλινικης.:D

Γεννησα πριν 2 μηνες φυσιολογικα με τον φανταστικο γιατρο μου κ.Βουτσα και πληρωσα 2.100.

Δεν πληρωσα ποτε επισκεψη ειναι μεσα στην τιμη.

Τις εξετασεις αυχενικη και β επιπεδου εγω τα εκανα Θεσσαλονικη στο γενεσις επειδη εγω ηθελα εκει και τις εξετασεις(αιματολογικες κλπ.)τις εκανα εκτως Γιαννιτσων γιατι δεν με βολευε λογω του οτι μενω στο Κιλκις τα τελευταια χρονια.

Παντως εχω να πω τα καλυτερα...ειμαι πολυ ευχαριστημενη.

Απλα σαν παραπονο θα ελεγα μονο το οτι δεν βοηθηθηκα με τον θηλασμο και δεν τον υποστηριζουν ιδιαιτερα...εως καθολου! Τα καταφερα ομως μονη μου. με το ενστικτο της μαμας και την θεληση μου και την ενημερωση μου απο το ιντερνετ τα καταφεραμε μια χαρα...

Κατα τ'αλλα τα υπολοιπα σουπερ!!!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα!Κι εμείς στον Ντιούδη πάμε!!Λενάκι, πρέπει να γέννησες ε????Πού είσαι να μας πεις?Το καφέ μας δεν έχει και πολύ κινητικότητα ε?Για πέστε για τα παιδάκια σας ρε κορίτσια!Εγώ έχω έναν στα μεγάλα νήπια, έναν στο δημοτικό παιδικό στις εργατικές κατοικίες κι έναν (ουφ, είναι πολλά τα παιδιά Άρη!)σε παιδικό στη Βέροια γιατί εδώ δεν!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!:P:p:p:p:p:p

Γεια σου Μαρουσκακι μου....γεννησα καλε ναι εδω και 2 μηνες και 5 μερες.

Τι να πω???Ηταν υπεροχη εμπειρια γενναω και αλλα δεκα παιδια ετσι!!!:D

Ολα σουπερ!!!Φυσιολογικα με επισκληριδιο και σε 4 ωρες τον ειχαμε ετοιμο τον μπεμπακο.....

Ευχαριστω τον γιατρο μου τον αναισθησιολογο και τις 2 μαιες που ειχαμε αυτην τη σουπερ συνεργασια σε ολα και με εκαναν να αισθανομαι τοσο ασφαλης και ανετα...χμμμ....ισως επειδη δεν πονουσα κιολας τα λεω αυτα...χιχιχ!!!

Οχι-οχι ηταν τελεια!!!

Να χαιρεσαι τα αστερια σου οοοοολα να ειναιγερα και καλοτυχα παντα γλυκια μου...κανε και αλλα τωρα που πηρες το κολαζ.........χαχαχ!!!!

Φιλια σε ολες...καλα να περνατε...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κ απο μενα!!

Χαρηκα παρα πολυ που ειδα οτι ο νομος μας εχει parents.cafe!!

Ειμαι απο τα Γιαννιτσα κ εχω μια κορουλα 8,5 μηνων.

@Λ+Ν@ να σου ζησει ο μπεμπης.κ γω στην ιδια κλινικη γεννησα.:D

Επειδη γεννησα με καισαρικη ηταν ο Βουτσας κ ο Πσχωνης junior.Κορυφαιοι κ οι δυο.

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου για την ελλειψη ενημερωσης περι θηλασμου.Δεν ασχοληθηκαν καθολου οι μαιες κ με βοηθησε η παιδιατρος:-(:sad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα!!

Χαρηκα παρα πολυ που ειδα οτι ο νομος μας εχει parents.cafe!!

Ειμαι απο τα Γιαννιτσα κ εχω μια κορουλα 8,5 μηνων.

@Λ+Ν@ να σου ζησει ο μπεμπης.κ γω στην ιδια κλινικη γεννησα.:D

Επειδη γεννησα με καισαρικη ηταν ο Βουτσας κ ο Πσχωνης junior.Κορυφαιοι κ οι δυο.

Θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου για την ελλειψη ενημερωσης περι θηλασμου.Δεν ασχοληθηκαν καθολου οι μαιες κ με βοηθησε η παιδιατρος:-(:sad:

Καλως ηρθες Λευκοθεα μου...και γω χαιρομαι που καναμε παρεακι στο καφε αλλα δεν κινειτε και πολυ....αλλα ειμαι εγω εδω να εκπροσωπω τις μανουλες ολες οποτε μπορω και γω φυσικα.

Εσυ μεσα απο Γιαννιτσα εισαι?

Σε ευχαριστω πολυ και συ να χαιρεσαι την μπουμπουκα σου γερη και καλοτυχη να ειναι.

Οσο για τους γιατρους και οι τρεις ειναι καλη αλλα εγω τον κ.Βουτσα δεν τον αλλαζω με κανεναν...

Αδυναμιες...:D:D

Για τον θηλασμο τα ειπα....ας μη το ξανα σχολιασω....

Απλα οφειλα να ενημερωσω την κοπελα,γιατι εαν θελει να θηλασει θα πρεπει να επιμεινει και να απαιτησει την βοηθεια και την στηριξη απο τις μαιες.

Εγω ημουν τυχερη γιατι ο μικρος επιασε την θηλη αμεσως και βρηκαμε αμεσως την σταση μας και τον εβαζα εγω στο στηθος....και ειχα και γαλατακι απο την 2η μερα.

Κατα τ'αλλα σουπερ!!!!

Φιλια σε ολες...


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΟΝ ΟΓΔΟΟ ΜΗΝΑ, ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ. ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι ενα γεια στα Γιαννιτσα μας....

Πεπουλα τι κανεις κοριτσακι καλως ηρθες.

Εγω δεεν μπορω να σε βοηθησω σχετικα διοτι γεννησα στην Ελευθω,αλλα θα σου ευχηθω με το καλο να ερθει το μωρακι σου και να γεννησεις μια χαρα.

Γιατι δεν πηγαινεις απο εκει μια βολτα να ρωτησεις?

Δεν σε παρακολουθει καποιος γιατρος του νοσοκομειου?

Με το καλο κουκλα μου ελπιζω ολα να πανε καλα.


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...