Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλαμαριδιον

τελεια τα νεα σου!! συγχαρητηρια!! λιγο δυσκολα που ειναι στο εξωτερικο αλλά κ απο το καθολου σιγουρα καλυτερα!

μακαρι !! εξαλλου οι δουλειες στο εξωτερικο δινουν κ καλα λεφτα!!

μπραβο!! πολυ καλα νεα πραγματι!!

εμενα ειναι αρχιτεκτονας η νυφη μου! ειχαν γραφειο με αλλους κ τοκλεισαν ,στην Βαλαωριτου κοντα ξερεις....δεν εχει δουλεια σε Ελλαδα....

Κ παλι ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Εχεις βοηθεια με την μικρη τωρα που θα λειπει??

μαμαβασια

καλε τοσο μικρουλα ειναι η μικρη σου? προνηπιο?? να την χαιρεσαι !!! γερη δυνατη!! ειμαι σιγουρη οτι θα κανεις τελεια γλυκακια κ τουρτα!!!

κουρτινες

λαικη κ παλι λαικη....διαλεγεις σε τελειες τιμες κ την αλλη βδομαδα σου τις εχουν ετοιμες!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν ήταν σέλακ, ήταν τζελ. Κράτησε ένα μήνα, μετά όμως άρχισε να σπάει (λίγο στις άκρες-αναμενόμενο, γιατί δεν "φυλαγόμουν") και καθώς μάκραινε το νύχι, "φούσκωνε". Οπότε έβαλα ασετόν κ με τη βοήθεια λίμας το ξεκόλησα (μαζί με την πάνω επιφάνεια του νυχιού!!!)

Χμ.. άρα ήταν gel και κάτι δεν πήγε όπως έπρεπε.

Λογικό στον μήνα να ξεκολλάει γιατί το gel χρειάζεται "γέμισμα" στις 25 μέρες το αργότερο {άλλα χρήματα για την πελάτισσα} αλλά περίεργο να ξεκολλάει με ασετόν γιατί το σωστό gel δεν βγαίνει.

Αντε να σου φύγει κάποιο αλλά για τα υπόλοιπα θα έπρεπε να μπει "κουκουνάρα" {ενα ειδικό μεταλλικό εργαλείο που το προσαρμόζεις πάνω στον τροχό} και "τρώει" το gel και τουλάχιστον 1 "στιβάδα" από το φυσικό νύχι. Και συνοδεία μπάφερ. Γι αυτό και το "μετά" είναι απελπισία... :-(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μμμμμμμμμμμμμ.. τι ώρα τρώτε? :tongue:

όταν έρθεις? :tongue:

έφτιαξα και σαλάτα αγγουροντομάτα για το νεαρό και για εμάς μαρούλι, κρεμμυδάκι, λιαστή ντομάτα, ελιές και σως λαδί, βαλσάμικο, μέλι και μουστάρδα...

...........

..........

εσείς χτυπάς κουδούνι? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Ρηνάκι μου!

Εσύ ειδικά, που είσαι σχετικά κοντά, θα έρθει στη λαϊκή της Νίκαιας. Το Σάββατο καλύτερα {οποιο Σαββατο μπορείς}, που υπάρχει απίστευτη ποικιλία, σε εξαιρετικές τιμές! Θα πάμε μαζί και είμαι σίγουρη πως θα βρεις. ;)

Οτι θέλεις, μου λες.

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου.

Μας πέσανε πολλά και κυρίως με θέματα υγείας.. αναστατώθηκα πολυ... για να δούμε. Το παλεύω,δ εν το βάζω κάτω.

Ναι, θέλω και θα το κανονίσουμε:tongue:

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα (σηκώθηκες και άρχισες πάλι να παλεύεις);)

Είμαι σίγουρη πως με την υγεία είναι όλα καλά:)

Αυτό με το λεβιέ (ανεκδιήγητο), θα το πληρώσετε;

Σας είπαν κάτι από το συνεργείο;

Τώρα, σε ό,τι έχει να κάνει με το θέμα της συγκατοίκησης μήπως οι 2 λύσεις που έχεις να προτείνεις δεν πληγώσουν στα αλήθεια;

Αλλά κι έτσι να είναι, αν δηλαδή δεν μπορεί να δοθεί λύση τώρα αλλά μακροπρόθεσμα ίσως, είναι μεγάλο το διάστημα;

Γιατί μου φαίνεται πιο εύκολο να κάνουμε υπομονή αν υπάρχει κάποιο χρονικό όριο...;)

Οσο για τη δουλειά, εύχομαι ολόψυχα όχι μόνο να μη συμβεί κάτι άσχημο αλλά και να πάνε πολύ-πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι ακόμα πονάς;:-(

Σάββατο ή Κυριακή θα πάμε κι εμείς στον Ιδρυμα Μείζονος για θέατρο (παράσταση για μεγάλους), αν είναι κυριακή θα σου τηλ.

Ποναω ακομα αλλα ειμαι λίγο καλυτερα!!!

:)

Ματσ

Τελικα΄θα πάμε Πητερ Παν την Κυριακή!!!

11.30 κλεισαμε εισητήρια με τον μικρο και το Σάββατο έχω έγω σεμινάριο madame migaro

Ελπιζω να περπατάω μέχρι τότε

Link to comment
Share on other sites

ioanna, Χρόνια Πολλά για το παιδάκι σου, γερό και ευτυχισμένο να είναι.:P

QUOTE]

Ιωαννα χρονια πολλα στο μικρουλη σου,πολυχρονος και τυχερος να ειναι στη ζωη του:)

Ιωάννα, να χαίρεστε και εσείς το παιδάκι σας, γερό και ευτυχισμένο!

Χμ.. άρα ήταν gel και κάτι δεν πήγε όπως έπρεπε.

Λογικό στον μήνα να ξεκολλάει γιατί το gel χρειάζεται "γέμισμα" στις 25 μέρες το αργότερο {άλλα χρήματα για την πελάτισσα} αλλά περίεργο να ξεκολλάει με ασετόν γιατί το σωστό gel δεν βγαίνει.

Αντε να σου φύγει κάποιο αλλά για τα υπόλοιπα θα έπρεπε να μπει "κουκουνάρα" {ενα ειδικό μεταλλικό εργαλείο που το προσαρμόζεις πάνω στον τροχό} και "τρώει" το gel και τουλάχιστον 1 "στιβάδα" από το φυσικό νύχι. Και συνοδεία μπάφερ. Γι αυτό και το "μετά" είναι απελπισία... :-(

ευχαριστω κοριτσια για τις ευχες σας να ειστε καλα!

ειρηνη ετσι οπως γινεται το νυχι μετα το gel ειναι οντως χαλια. Απ οτι καταλαβα ειναι η δουλεια σου αυτη ε? που μενεις μπας και μας φτιαξεις κι εμας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μικρούλες μου.

Τι κάνετε?

Εγώ σιδέρωσα, έβαλα ακόμα ένα πλυντήριο για την νύχτα με κιτρινόρουχα {:tongue:}, πήρα το φιογκάκι από το σχολείο,επιστρέψαμε, φάγαμε και τώρα θα διαβάσουμε γιατί το απόγευμα έχω και εγώ tae, μετά δουλειά και μετά το φιογκάκι tae.

Να και το φαγάκι μας.

Γεμιστά, με πιτούλες, ντοματίνια και φετούλα..

DSCN0262_zps70fd216c.jpg

Σας φιλώ για την ώρα...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι πιο τελεια νεα δεν υπαρχουν καλη αρχη κοριτσακι μου να εχετε.... ειρηνη τελειο το χρωμα τα ειχα κανει το καλοκαιρι σιλακ κ ηταν αψογα...βεβαια δεν ειναι σαν το τζελ(νομιζω αυτο εκανα τα παλιααααα χρονια) κραταγε ενα μηνα ++++++++κ δεν εσπαγε παρα τη χρηση που του εκανα λογω δουλειας....ιωαννα πολυχρονο το παιδακι σου να το χαιρεστε..εγω σημερα εκμεταλευτικα την παρουσια του συζυγου στο σπιτι κ καναμε μια μικροαλλαγη στο σαλονι, τραβηξαμε καναπεδες,ξεσκονισα,παντουουουου κ τα ταβανια τοιχους,εβαλα ενα πλυντηριο κ περιμενει ενα με ριχταρια,και.....το βρωμορουμ...περιτο να σας πω πως γεμισα μια σακουλα τζαμπο μεσαια με χαρτομανι που μαζευει η κορη μου,δεν υπηρχε αυτο με τιποτα,απο παντου ξετρυπωνα κ ενα χαρτακι,κ ολο αυτο εγινε μεσα σε 2 μερες:shock::shock::shock:,του μικρου η μερια ηταν πιο νορμαλ,τα ειχε μαζεψει αυτος(παρθενος βλεπετε νοικοκυρης),εκανα κ το μπανιο αλλαξα πετσετουλες κ λεω να συνεχισω αυριο με ενα καλο περασμα τα ντουλαπια της κουζινας μεσα εξω,κ αν ειναι κ ο συζυξ να βαλει ενα χερακι με τον φουρνο,δεν μπορω να τον τριψω καλα κ με εκνεβριζει,με βλαμμενο χερι αυτα παθαινω....αυταααα δεν θυμαμαι αλλα..

Link to comment
Share on other sites

όταν έρθεις? :tongue:

έφτιαξα και σαλάτα αγγουροντομάτα για το νεαρό και για εμάς μαρούλι, κρεμμυδάκι, λιαστή ντομάτα, ελιές και σως λαδί, βαλσάμικο, μέλι και μουστάρδα...

...........

..........

εσείς χτυπάς κουδούνι? :shock:

Εμ τι νομίζεις? Ειμαι ο ΦΛΑΣ, τρέχω σαν την αστραπή {μόνο όταν πρόκειται για φαγητό ε? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:}

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα (σηκώθηκες και άρχισες πάλι να παλεύεις);)

Είμαι σίγουρη πως με την υγεία είναι όλα καλά:)

Αυτό με το λεβιέ (ανεκδιήγητο), θα το πληρώσετε;

Σας είπαν κάτι από το συνεργείο;

Τώρα, σε ό,τι έχει να κάνει με το θέμα της συγκατοίκησης μήπως οι 2 λύσεις που έχεις να προτείνεις δεν πληγώσουν στα αλήθεια;

Αλλά κι έτσι να είναι, αν δηλαδή δεν μπορεί να δοθεί λύση τώρα αλλά μακροπρόθεσμα ίσως, είναι μεγάλο το διάστημα;

Γιατί μου φαίνεται πιο εύκολο να κάνουμε υπομονή αν υπάρχει κάποιο χρονικό όριο...;)

Οσο για τη δουλειά, εύχομαι ολόψυχα όχι μόνο να μη συμβεί κάτι άσχημο αλλά και να πάνε πολύ-πολύ καλύτερα τα πράγματα.

Εννοείται δεν ζήτησαν χρήματα για το θέμα με τον λεβιέ. Την προηγούμενη μας είχαν χρεώσει 205?! Μας είπαν πως "ξεκούμπωσε" και είναι λέει "συνηθισμένο" για την μάρκα του αυτοκινήτου που έχουμε... εγώ είπα στον άντρα μου πως τους αξίζουν χοντρά "γαλλικά" και ευτυχώς που δεν πήγα εγώ να το πάρω... :mad:

Για το 2ο σκέλος θα τα πουμε από κοντά.

Θέλω πολύ να σε δω ;). Αν δεν πήζεις, τι θα έλεγες την άλλη εβδομάδα.

Μιλάμε και στο τηλέφωνο.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

I'm back!!!(Όχι απειλητικά,μην φοβηθείτε:tongue::tongue::tongue:)

Περάσαμε υπέροχα,φάγαμε πολύ κρύο και πολύ φαγητό:D

Σας λέω ένα γεια κι ελπίζω να τα πούμε πιο μετά....!

ΓΕΙΑ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

DSCN0247_zps544cee43.jpg

Σας φιλώ και επανέρχομαι!!! :P

τέλειο!μπράβο Ειρήνη μου!!

μυρτουλα

περαστικα βρε κοπελια! δεν βγαινει φωνη? δεν θα μπορουσες να κανεις μαθημα κ να φωναζεις στα μικρα εννοειται!! ξεκουρασου κ κανε πιο ανετα τις δουλειες σου! πινε τσαϊ με μελι κ λεμονι κανει καλο!

δεν βγαίνει....:(και αν βγει είναι σαν.....να μην πω...

1653454_187858074758226_650682669_n.jpg

τέλειο!

Μυρτούλα σε καταλαβαίνω απόλυτα! Κάθε χρόνο πάθαινα τουλάχιστον 2-3 φορές λαρυγγίτιδα. Φέτος δε δουλεύω πολλές ώρες και την έχω γλυτώσει προς το παρόν. Για να την προλάβεις η λύση είναι να υγραίνεις το λαιμό σου στα διαλείμματα με νερό, χαμομήλι, τσάι κτλ. Και να μιλάς όσο λιγότερο γίνεται μετά τη δουλειά για να ξεκουραστούν οι χορδές σου.

εγω εχω 11 χρόνια υπηρεσίας και δεν το παθα ποτέ ξανά:rolleyes:....ναι το κάνω αυτό που λες, παίρνω θερμός μαζί μου κ πίνω σε κάθε διάλλειμα κάτι ζεστό - τσάι ή καφέ -...ευχαριστώ:D

Έχω αναπάντεχο κενό, πήγε το ένα τμήμα μου σε μουσείο, κ είπα να μπω να σας γράψω στα γρήγορα.

Λοιπόν το νέο μου το καλό είναι

Πως μετά από 2 χρόνια κ ένα μήνα ο χαζμπαντ βρήκε δουλειά

μόλις σε διάβασα το πρωι ήμουν σίγουρη ότι ήταν αυτό...μπράβο και πάλι μπράβο!!πάντα τέτοια νεα, καλή αρχή, καλοστέργιωτος!!εγω στη θέση σου θα πήγαινα μαζί....:D:D

Αύριο έχει γενέθλια η μικρή μου κόρη γίνεται 5 ετών και απο σήμερα τρέχω με προετοιμασίες γιατί θα της κάνω πάρτυ στο σχολείο με κλόουν!!

πώς θα το κάνεις αυτό Βάσια μου?εννοώ πώς γίνεται γενικώς, μέσα στο ωράριο?δεν εχουν πρόβλημα οι νηπιαγωγοί ε?να την χαίρεσαι προκαταβολικά!!

Δεν χρειάζεται να ξανα-πληρώσεις κοπέλα για την αφαίρεση, αφού το αφαιρείς μόνη σου με καθαρό ασετόν.

:tongue:

αχ δεν το ξερα αυτό.....το αφαιρώ κανονικά με βαμβακάκι και ασετόν Ειρήνη μου?καλά που το πες....το δικό μου πάντως κορίτσια - πρώτη φορά έκανα την περασμενη εβδομάδα και μάλιστα πολύ πολύ φτηνά, αν και από ότι είπαμε Ειρήνη μου δεν ήταν Sellac..- μια εβδομάδα μετά είναι σαν να τα βαψα τώρα....τρομερή "ξεκούραση" για μένα που κανονικά τα βάφω μόνη μου κάθε 2-3 μέρες....μάλλον θα το καθιερώσω να το κάνω όχι συνέχεια βεβαια αλλά συχνά...

Εγώ κοριτσάκια μου έχω ακόμη βηχαλάκι.. αλλά το παλεύω με φυτικό σιροπάκι διότι θηλάζω και δεν κάνει να πάρω τίποτε άλλο!

Δομνίνα και γω θηλάζω 2 χρόνια τώρα και εχω πάρει διάφορα κατά καιρούς...να ξέρεις υπάρχει μια βάση δεδομένων στο ιντενετ που βάζεις το φάρμακο που θες να πάρεις και σου βγάζει αν επιτρέπεται κατά το θηλασμό ή οχι...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...