Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Angot είπε:

      εμένα πάντως ο εργοδοτουλης μπυ θέλει να με πληρώσει χαχαχα με έχει πάρει 3 φορες να με ρωτήσει αν θα με πληρώσει και ποτέ, του στυλ και τι δε θα πληρώνεσαι εσυ πια; άμα θες πλήρωσε με του ειπα δεν εχω θέμα  χαχαχα

      Ε δεν έχεις γεννήσει ακόμα γι'αυτό ΧΑ ΧΑ !!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τζάμπο (συνθετικός μονόχρωμος ταφτάς-έχει κ εμπριμέ, αλλά είναι λίγο δεσμευτικό θεωρώ, περίπου 8ευρώ το φύλλο έτοιμο ραμμένο με τρέσα και θηλιές, το βάζεις όπως θέλεις), ικέα με 10 ευρώ το μέτρο ύφασμα κ τις ράβεις, έχει κ έτοιμες αλλά δεν θυμάμαι τιμές μπορείς να μπεις στο σάιτ, καθώς κ λαϊκή, όπως είπαν τα κορίτσια.

Ικεα μπορεί, Τζάμπο ούτε απ΄έξω:tongue:

Ποιο κοριτσάκι είχε γράψει παλιότερα για λαϊκή;

Εννοώ για συγκεκριμένη λαϊκή (που είναι και κάθε πότε γίνεται; )

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!

Κατ' αρχην Καλαμαρακι συγχαρητηρια!! Πραγματι ειναι τελειο νεο! Ευχομαι ολα να ειναι οπως τα θελετε και παντα τετοια!

Ειρηνη μου διαβασα για ολες τις γκαντεμιες και ειναι φυσικο να εχεις αναστατωθει πια, ελπιζω να σταματησει εδω το κακο! Και βεβαια να πανε ολα καλα με τη δουλεια του συζυγου!

Βλεπω λετε για κουρτινες, εγω παντως δεν εχω καλες και προχειρες, εχω μια για καθε μπαλκονοπορτα, τις πλενω και τις ξαναβαζω.. Καποια στιγμη θελω μια αλλαγη ειναι η αληθεια, αλλα οσο ο γιος μου ειναι ακομα μικρος δεν πειραζω το παραμικρο, γιατι δεν ξερω ανμ θα "ζησει"! :rolleyes:

Κι εμενα η κορη μου γιορταζει τελος του μηνα και παντα της κανω αποκριατικη γιορτουλα.. Φετος θα καλεσουμε περισσοτερες συμμαθητριες της μιας και μας εχουν καλεσει κι εκεινες και πρεπει να οργανωθω για να κανουμε κατι ωραιο!


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχει γενέθλια η μικρή μου κόρη γίνεται 5 ετών και απο σήμερα τρέχω με προετοιμασίες γιατί θα της κάνω πάρτυ στο σχολείο με κλόουν!!

Λοιπόν απο το πρωί :

1. Πήγα σούπερ για τα τελευταία ψώνια

2. Ετοίμασα ψαρόσουπα

3. Αέρισα

4. Έστρωσα κρεβάτια

5. Έφτιαξα 2 μωσαικά και μπήκαν ήδη να κρυώνουν!!!

Απομένει μαγικό γλάσο και σαντιγύ και στολισμός τούρτας.....το βράδυ φώτο!!!!

Βασια να τη χαιρεσαι, να τα εκατοστησει! Το παρτυ στο σχολειο το κανετε αφου τελειωσει το ημερησιο προγραμμα, στο διαλειμμα, ποτε ακριβως?? Γιατι θα με ενδιεφερε :D


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω αναπάντεχο κενό, πήγε το ένα τμήμα μου σε μουσείο, κ είπα να μπω να σας γράψω στα γρήγορα.

Λοιπόν το νέο μου το καλό είναι

Πως μετά από 2 χρόνια κ ένα μήνα ο χαζμπαντ βρήκε δουλειά κ πολύ καλή μάλιστα ανώτερη θέση από ότι ήταν παλιότερα.

Είμαι πάαααααααααααρα πολύ χαρούμενη, έκλεισε την συμφωνία την προηγούμενη εβδομάδα. Στην αρχή ήμουν μουδιασμένη {κ ακόμη είμαι λίγο} , δεν το πολυπίστευα πως έσπασε η γκίνια 2 χρόνων....ακόμη προσπαθώ να το αφομοιώσω.

Η δουλειά είναι στο εξωτερικό, ένα μεγάλο έργο κ θα κρατήσει 6 μήνες για αρχή κ μάλλον θα υπάρξει κ συνέχεια αν η συνεργασία τους είναι καλή κ στο επόμενο έργο.

Δεν μπορώ να σας πω περισσότερα για ευνόητους λόγους κ φεύγει σε 10-15 μέρες.

Αρχίσαμε κ ετοιμάζουμε τα πράγματα του σιγά σιγά τα χαρτιά που χρειάζεται ουφφφφφφφ αυτά!

Ελα ρε φηλε ....το καλυτερο νεο που εχω ακουσει :D:D

μπραβω ρε παιδια, αντε με το καλο να παει:)

Link to comment
Share on other sites

Και για του λόγου το αληθές (τα σκόρπια ποστ):

Καλαμάρι, νομίζω δεν παίρνεις τις κριτικές μου στα σοβαρά :tongue:!

Δεν είπα για το gravity κάτω του μετρίου; Ήθελες να το διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι :tongue:;

Πέρα απ' την πλάκα, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη ;).

Για μένα μέτριο αλλά όταν ο Κλούνει έγινε σκόνη βούρκωσα...

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν έτοιμο το φαγάκι μου

Εριξα νερά στο μπάνιο μου και τώρα στεγνώνει, πεντακάθαρο, με ανοιχτό παράθυρο

Πότισα τα λουλουδάκια μου

Μάζεψα το παιδικό

Ξεσκόνισα

Ολο το σπιτάκι μου είναι καθαρό και μαζεμένο και ξεκινώ σιδέρωμα... :P

ειρηνη εχεις απολυτο δικιο για τα καλα μας πραγματα, εχω κι εγω τα καλα σερβιτσια και μαχαιροπιρουνα και μια φορα στο τοσο τα πλενω για να μην βρωμιζουν, και τι κερδισα ? αφου τραπεζια πολλα δεν κανω, τι τα χω εκει και πιανουν χωρο? θ αρχισω να τα χρησιμοποιω σε καθημερινη βαση κι ας χαλασουν.ο σπιτι εξαλλου πρεπει να το ζουμε

Δεν υπάρχει λόγος κοριτσάκι μου.

Για ποιον φυλάμε τα "καλά" μας.. γιατί να μην τα χαιρόμαστε εμείς και οι δικοί μας? Κρίμα δεν είναι? ;)

Είναι δικά σου κορίτσι μου! Να τα χαρείς!!!

Ειρηνάκι, τέλεια τα νυχάκια!:P

Πείτε μου κι εμένα για κουρτίνες, που βρίσκουμε φθηνές και όμορφες;

Ευχαριστώ Ρηνάκι μου!

Εσύ ειδικά, που είσαι σχετικά κοντά, θα έρθει στη λαϊκή της Νίκαιας. Το Σάββατο καλύτερα {οποιο Σαββατο μπορείς}, που υπάρχει απίστευτη ποικιλία, σε εξαιρετικές τιμές! Θα πάμε μαζί και είμαι σίγουρη πως θα βρεις. ;)

Οτι θέλεις, μου λες.

Ειρήνη μου, πες σε εμένα την άσχετη που έχω μείνει στο τζελ, το σέλακ τι είναι;Το ημιμόνιμο τι είναι;Πόσο καιρό κρατάει;

Οι διαφορές του με το gel, είναι πολλές.

Είναι "φυσικό" και δεν περιέχει χημικά, όπως το gel

Είναι πολύυυυυ φθηνότερο

Κρατάει από 14 μέρες μέχρι... (έχω πελάτισσες που τους κρατάει 5 εβδομάδες)

Δεν χρειάζεται να ξανα-πληρώσεις κοπέλα για την αφαίρεση, αφού το αφαιρείς μόνη σου με καθαρό ασετόν.

Ψήνεται με τον ίδιο τρόπο {φουρνάκι}...

Οτι θέλεις μου λες. :P

Ειρηνη ,επεστρεψες και μαλιστα με φωτο που μας πορωνουν!!!Πολύ ομορφα νυχακια και τελειο χρωμα!

Σημερα καθυστερησαμε να ξυπνησουμε και αναγκαστικα πήγα εγω τον μικρο σχολειο.Ειχε και πολύ κρυο ,οποτε μαλλον ηταν καλύτερο για τον μικρο.Πήγα σουπερ μαρκετ και φουρνο και επέστρεψα.Πήγα λίγο να δω πως ειναι η πεθερα μου ,ανεβηκα ,εφερα ξυλα,ετοιμασα το τζακι ,αναψα φωτια και εφτιαξα καφε.Εβαλα ενα πλυντηριο,αερισα το σπίτι,για λιγο ,γιατι εχει πολύ κρυο,εστρωσα τα κρεβατια,εβαλα τα πρωινα στο πλυντηριο και εβαλα το φαγητο στο φουρνο.Κοτοπουλο με πατατες για σημερα.Εχω αρκετο σιδερο,πρεπει να κανω και λίγες δουλίτσες ακομη και να ξεκινησω.

Σ΄ευχαριστώ πολυ Χρυσάκι μου! :P:p

Υ.Γ. Πόσο "ζηλευω" πάντα το τζάκι σου...!

Εγώ είμαι κάπως καλύτερα σήμερα! Σαν να περπατάω και να κάθομαι νορμαλ πια... :)

Αέρισα και έστρωσα,

Έβαλα ένα πλυντήριο σκούρα και άπλωσα,

Μάζεψα στεγνά, τακτοποίησα και σιδέρωσα,

Καθάρισα μπάνια,

Καθάρισα το πλυντήριο ρούχων,

Καθάρισα από άλατα τις καφετιέρες μας,

Άλλαξα σεντόνια,

Μαγειρεύω σολωμό στο φούρνο με λαχανικά και ρυζάκι.

Την Κυριακή άρχισε και ο κύκλος μου (είναι αστατος και με δυσκολεύει σε προγραμματισμό :( ) οπότε προγραμμάτισα όλες τις εξετάσεις μου σε διαγνωστικό χωρίς αναβολές πια!

Μμμμμμμμμμμμμ.. τι ώρα τρώτε? :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Καλαμαράκι μου γλυκό συγχαρητήρια.. Είμαι πολύ χαρούμενη γι' αυτό που σας συνέβη... πάντα τέτοια να σας συμβαίνουν..

Εγώ κοριτσάκια μου έχω ακόμη βηχαλάκι.. αλλά το παλεύω με φυτικό σιροπάκι διότι θηλάζω και δεν κάνει να πάρω τίποτε άλλο!

Ο μικρός μου χθες το βράδυ με ξεζούμισε στην κυριολεξία.. ξύπναγε κάθε δυο ώρες, θήλαζε λιγάκι, αποκοιμιόταν στην αγκαλιά μου και φτου και από την αρχή.. Δεν με πειράζει.. τον απολαμβάνω που τον έχω πάνω μου.. μεγαλώνει τόσο γρήγορα.. Για πότε έφτασε σχεδόν 11 μηνών ούτε που το κατάλαβα..

Χθες για πρώτη φορά έβαλα κι εγώ μαγειρική σόδα στο πλυντήριο και το έβαλα να πλύνει.. Και ναι, έλαμψε σήμερα που το είδα..

Πρέπει να πάω σε 2 τράπεζες, πρέπει να πάω οπωσδήποτε σούπερ μάρκετ και πρέπει να πάρω και την παιδίατρο τηλέφωνο να κανονίσω να μας δει το σάββατο, έτσι για τον τυπικό έλεγχο..

Κουρτίνες έχω κι εγώ 2 ζευγάρια.. και τα 2 πλύνε βάλε είναι.. Τα βαριά και φορτωμένα δεν τα μπορώ καθόλου.. και επειδή δεν έχω και καλή σχέση με το σίδερο εννοείται ότι δεν ήθελα κουρτίνα που να χρειάζεται σίδερο..

Ειρηνάκι τέλειο το χρώμα στα νύχια σου..

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αύριο έχει γενέθλια η μικρή μου κόρη γίνεται 5 ετών και απο σήμερα τρέχω με προετοιμασίες γιατί θα της κάνω πάρτυ στο σχολείο με κλόουν!!

Λοιπόν απο το πρωί :

1. Πήγα σούπερ για τα τελευταία ψώνια

2. Ετοίμασα ψαρόσουπα

3. Αέρισα

4. Έστρωσα κρεβάτια

5. Έφτιαξα 2 μωσαικά και μπήκαν ήδη να κρυώνουν!!!

Απομένει μαγικό γλάσο και σαντιγύ και στολισμός τούρτας.....το βράδυ φώτο!!!!

Και γω 5 είμαι. Θα με καλέσετε να φάω μωσαϊκο? :tongue:

Καλημερα σε ολη την παρεα!

Κατ' αρχην Καλαμαρακι συγχαρητηρια!! Πραγματι ειναι τελειο νεο! Ευχομαι ολα να ειναι οπως τα θελετε και παντα τετοια!

Ειρηνη μου διαβασα για ολες τις γκαντεμιες και ειναι φυσικο να εχεις αναστατωθει πια, ελπιζω να σταματησει εδω το κακο! Και βεβαια να πανε ολα καλα με τη δουλεια του συζυγου!

Βλεπω λετε για κουρτινες, εγω παντως δεν εχω καλες και προχειρες, εχω μια για καθε μπαλκονοπορτα, τις πλενω και τις ξαναβαζω.. Καποια στιγμη θελω μια αλλαγη ειναι η αληθεια, αλλα οσο ο γιος μου ειναι ακομα μικρος δεν πειραζω το παραμικρο, γιατι δεν ξερω ανμ θα "ζησει"! :rolleyes:

Κι εμενα η κορη μου γιορταζει τελος του μηνα και παντα της κανω αποκριατικη γιορτουλα.. Φετος θα καλεσουμε περισσοτερες συμμαθητριες της μιας και μας εχουν καλεσει κι εκεινες και πρεπει να οργανωθω για να κανουμε κατι ωραιο!

Σ' ευχαριστώ κορίτσι μου.

Μας πέσανε πολλά και κυρίως με θέματα υγείας.. αναστατώθηκα πολυ... για να δούμε. Το παλεύω,δ εν το βάζω κάτω.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη,

όταν λέμε φυσικό, τι εννοούμε;

Επίσης, το σέλακ έχει χρώματα ή το περνάμε στο νύχι και από πάνω βάφουμε;

(Πάντως από το τζελ είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη-είχα κάνει πάνω στα δικά μου, χωρίς πρόσθετο ή επιμήκυνση. Βέβαια το έβγαλα μόνη μου με ασετόν κ το νυχάκι ήταν λίγο κρανίου τόπος για κανένα μήνα...)

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη,

όταν λέμε φυσικό, τι εννοούμε;

Επίσης, το σέλακ έχει χρώματα ή το περνάμε στο νύχι και από πάνω βάφουμε;

(Πάντως από το τζελ είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη-είχα κάνει πάνω στα δικά μου, χωρίς πρόσθετο ή επιμήκυνση. Βέβαια το έβγαλα μόνη μου με ασετόν κ το νυχάκι ήταν λίγο κρανίου τόπος για κανένα μήνα...)

Τότε δεν είχες κάνει gel γιατί gel που αφαιρείται με ασετόν, δεν υπάρχει. Είχες κάνει ημιμόνιμο. :D

Εννοώ, πως δεν περιέχει τις χημικές ουσίες, που περιέχει το gel. Σε έγκυο, δεν έκανα gel, για να καταλάβεις, οτι και αν μου έλεγαν.

Γίνεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο απλώς το αποτέλεσμα είναι πιο "φυσικό" γιατί δεν περνάς το βερνίκι με στυλ "πομπέ" και δεν "φουσκώνει" στο μάτι, το νυχάκι. Περνάς δηλαδή base ειδικό, το χρώμα τις επιλογής σου, διακόσμηση ή σκέτο, top ειδικό και έτοιμο.

Γιατί ήταν το νυχάκι "κάπως" μετά? Το shellac στο αφήνει ανέπαφο. Ηταν shellac? Θυμάσαι?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντε να αρχιζουν τα καλά νέα !!!

:)

Κοριτσάκι ακόμα πονάς;:-(

Σάββατο ή Κυριακή θα πάμε κι εμείς στον Ιδρυμα Μείζονος για θέατρο (παράσταση για μεγάλους), αν είναι κυριακή θα σου τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Τότε δεν είχες κάνει gel γιατί gel που αφαιρείται με ασετόν, δεν υπάρχει. Είχες κάνει ημιμόνιμο. :D

Εννοώ, πως δεν περιέχει τις χημικές ουσίες, που περιέχει το gel. Σε έγκυο, δεν έκανα gel, για να καταλάβεις, οτι και αν μου έλεγαν.

Γίνεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο απλώς το αποτέλεσμα είναι πιο "φυσικό" γιατί δεν περνάς το βερνίκι με στυλ "πομπέ" και δεν "φουσκώνει" στο μάτι, το νυχάκι. Περνάς δηλαδή base ειδικό, το χρώμα τις επιλογής σου, διακόσμηση ή σκέτο, top ειδικό και έτοιμο.

Γιατί ήταν το νυχάκι "κάπως" μετά? Το shellac στο αφήνει ανέπαφο. Ηταν shellac? Θυμάσαι?

Δεν ήταν σέλακ, ήταν τζελ. Κράτησε ένα μήνα, μετά όμως άρχισε να σπάει (λίγο στις άκρες-αναμενόμενο, γιατί δεν "φυλαγόμουν") και καθώς μάκραινε το νύχι, "φούσκωνε". Οπότε έβαλα ασετόν κ με τη βοήθεια λίμας το ξεκόλησα (μαζί με την πάνω επιφάνεια του νυχιού!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...