Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

Εγκυμοσύνη μετά τα 35


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι δεν εχω ξανακανει αυριο θα ξερω ...

Moυ κανει εντυπωση πως σου εδωσε τα χαπια χωρις να εχει τα αποτελεσματα των εξετασεων.....

θυμησε μου Σοφια μου, εσυ κανεις ωορρηξια απο μονη σου?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα ωορηξιας

Απο το προηγουμενο κυκλο που με παρακολουθησε υπερηχογραφικα εκανα κανονικα

Για περισσοτερες πιθανοτητες να μεινω μου τα δωσε

Βιλλυ εννοεις οτι οι εξετασεις μπορει να δειξουν κατι που να ειναι απαγορευτικο στη χρηση κλομιφαινης??

Να ρωτησω κατι επειδη δε τα χω ξαναπαρει

3η μερα σημερα και νιωθω λογο ζαλαδα και εξαψεις

Βαση του χαρτιου μεσα αυτα ειναι συμπτωματα?Εχει συμβει σε αλλη?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεχρι στιγμης δεν εχω προβλημα ωορηξιας

Απο το προηγουμενο κυκλο που με παρακολουθησε υπερηχογραφικα εκανα κανονικα

Για περισσοτερες πιθανοτητες να μεινω μου τα δωσε

Βιλλυ εννοεις οτι οι εξετασεις μπορει να δειξουν κατι που να ειναι απαγορευτικο στη χρηση κλομιφαινης??

Να ρωτησω κατι επειδη δε τα χω ξαναπαρει

3η μερα σημερα και νιωθω λογο ζαλαδα και εξαψεις

Βαση του χαρτιου μεσα αυτα ειναι συμπτωματα?Εχει συμβει σε αλλη?

Δε νομιζω να απαγορευεται η κλομιφαινη σε καμια περιπτωση.....

Απλα οι ορμονολογικες θα δειξουν κατα ποσο η ωορηξια που κανεις ειναι καλης ποιοτητας και αυτο κατα προσεγγιση, μη νομιζεις....

Σε καθε περιπτωση, κλομιφαινη θα σου εδινε.....Και οντως αυξανουν οι πιθανοτητες αφου λογικα θα κανεις και περισσοτερα ωαρια....

Οσο για τις παρενεργειες, ναι, αυτα ειχα και εγω οταν πηρα τα σερπαφαρ, που ειναι ιδιο με την κλομιφαινη.....Ειναι εκνευριστικα, το ξερω αλλα να ξερεις οτι η κλομιφαινη τα εχει αυτα, ειδικα στην αρχη..........


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είχα καιρό να μπώ γιατι είχα δουλειές αλλά διάβασα ολα τα μηνύματα σας και ενημερώθηκα μόνο που έχασα την συνάντηση ελπίζω να τα καταφέρουμε την άλλη φορά να συναντηθούμε.

Βλέπω ότι η παρέα μεγάλωσε και θέλω να καλησπερίσω τα καινούργια κορίτσια.

Τα δικά μου νέα είναι τα εξής, πήγα στον γιατρό και μας είπε ένα καινούργιο σπερματοδιάγραμμα για τον άντρα μου σε ειδικευμένο εργαστήριο για να είναι πιο αναλυτικό, εγώ μόλις έρθει η περίοδος στην 2η μέρα κάνω ορμονολογικές του της λέω και θα μου δώσει χάπια (δεν ρώτησα ποια) για αυξηση ωαρίων και κάποια ένεση μετά μου είπε για να προχωρήσουμε σε σπερματόχυση μεχρί 3 μου είπε να κάνω και μετά πάμε για εξωσοματική, γιατι ο χρόνος είναι εναντίον μας και δεν πρέπει να τον αφήσουμε να περνάει μου είπε.

Και μου έδωσε και εξετάσεις για προγενητικό έλεγχο για να είμαστε έτοιμοι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου τι να πω,,,!!!!!γνωριζω καλα και εγω τη κανει αυτη η ατιμη η υγρασια στα κοκαλα !!!μιας και εχω αυχενινο και μου αλλαζει τα φωτα οταν εχει υγρες μερες!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι να πω,,,!!!!!γνωριζω καλα και εγω τη κανει αυτη η ατιμη η υγρασια στα κοκαλα !!!μιας και εχω αυχενινο και μου αλλαζει τα φωτα οταν εχει υγρες μερες!!!!

Αρα με νοιωθεις Ιγνατια μου....Απλα εμενα ειναι σε ολο το σωμα...Αχ,βαχ!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Χάνομαι το ξέρω, αλλά λόγω του γνωστού προβλήματος είμαι όλη μέρα στο νοσοκομείο.. Τέλος πάντων.. σήμερα επιτέλους η μητέρα μου θα κάνει την επέμβαση που λέγαμε και ελπίζω όλα να πάνε καλά ούτως ώστε να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε κάποιας μορφής θεραπεία..

Είμαι καλά, σας σκέφτομαι καθημερινώς και τα μόνα νέα που έχω από το μέτωπο είναι πως την Παρασκευή θα πάει ο άνδρας μου να κάνει τις εξετάσεις που του είπε ο καινούργιος γιατρός και σε καμιά δεκαριά μέρες θα έχουμε τα αποτελέσματα.. Κάναμε και το καθήκον μας σήμερα (ξέρετε εσείς) ούτως ώστε να γίνουν την καλύτερη χρονική στιγμή και τώρα το μόνο που μένει είναι να ελπίζουμε..

Βίλλυ μου λυπάμαι αφάνταστα που ταλαιπωρείσαι έτσι αλλά είσαι γεννημένη μαχήτρια και νικήτρια.. Σε συγχαίρω..

Όλες τις υπόλοιπες σας φιλώ και να ξέρετε ότι μου λείπετε ήδη!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

DOMNINA χιλια περαστικα στη μητερα σου ...Να γινει και να ειναι παντα καλα για να σε καμαρωσει γρηγορα μανουλα !!

ΒΙΛΛΥ μου σ'ευχαριστω για την απαντηση ..

Εχθες εβρεχε ο αντρας μου τυλιγμενος στη κουβερτα και γω να ιδρωνω !Πολλες εξαψεις ...Σιγα τραβαμε τοσα ας ειναι αυτη ολη η ταλαιπωρια

Σημερα εισαι καλυτερα?Δεν εχει τοσο υγρασια

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Χάνομαι το ξέρω, αλλά λόγω του γνωστού προβλήματος είμαι όλη μέρα στο νοσοκομείο.. Τέλος πάντων.. σήμερα επιτέλους η μητέρα μου θα κάνει την επέμβαση που λέγαμε και ελπίζω όλα να πάνε καλά ούτως ώστε να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε κάποιας μορφής θεραπεία..

Είμαι καλά, σας σκέφτομαι καθημερινώς και τα μόνα νέα που έχω από το μέτωπο είναι πως την Παρασκευή θα πάει ο άνδρας μου να κάνει τις εξετάσεις που του είπε ο καινούργιος γιατρός και σε καμιά δεκαριά μέρες θα έχουμε τα αποτελέσματα.. Κάναμε και το καθήκον μας σήμερα (ξέρετε εσείς) ούτως ώστε να γίνουν την καλύτερη χρονική στιγμή και τώρα το μόνο που μένει είναι να ελπίζουμε..

Βίλλυ μου λυπάμαι αφάνταστα που ταλαιπωρείσαι έτσι αλλά είσαι γεννημένη μαχήτρια και νικήτρια.. Σε συγχαίρω..

Όλες τις υπόλοιπες σας φιλώ και να ξέρετε ότι μου λείπετε ήδη!

τις ευχες μου για γρηγορη αναρωση στην μανουλα σου !!!και περαστικα:eek:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρα με νοιωθεις Ιγνατια μου....Απλα εμενα ειναι σε ολο το σωμα...Αχ,βαχ!!!!!!!!

ναι βιλλυ μου σε νιωθω και με το παραπανω μαλιστα....υπονομη θα κανουμε κοπελα μου τι αλλο...θα το παλευουμε !!! αλλο θεμα τωρα!!!εμενα με τρελενει η αναμονη μεχρι να ερθει η μερα της περιοδου μου(που ευχομαι να με ξεχασει για κανα 9μηνο)!!!ακομη εχω μερες μεχρι τις 27 _30 του μηνα!!!!:-P:razz::-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πολύ καλημέρα σας..

Χάνομαι το ξέρω, αλλά λόγω του γνωστού προβλήματος είμαι όλη μέρα στο νοσοκομείο.. Τέλος πάντων.. σήμερα επιτέλους η μητέρα μου θα κάνει την επέμβαση που λέγαμε και ελπίζω όλα να πάνε καλά ούτως ώστε να μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε κάποιας μορφής θεραπεία..

Είμαι καλά, σας σκέφτομαι καθημερινώς και τα μόνα νέα που έχω από το μέτωπο είναι πως την Παρασκευή θα πάει ο άνδρας μου να κάνει τις εξετάσεις που του είπε ο καινούργιος γιατρός και σε καμιά δεκαριά μέρες θα έχουμε τα αποτελέσματα.. Κάναμε και το καθήκον μας σήμερα (ξέρετε εσείς) ούτως ώστε να γίνουν την καλύτερη χρονική στιγμή και τώρα το μόνο που μένει είναι να ελπίζουμε..

Βίλλυ μου λυπάμαι αφάνταστα που ταλαιπωρείσαι έτσι αλλά είσαι γεννημένη μαχήτρια και νικήτρια.. Σε συγχαίρω..

Όλες τις υπόλοιπες σας φιλώ και να ξέρετε ότι μου λείπετε ήδη!

Δομνινα μου γλυκια ευχομαι οτι καλυτερο για την μανουλα σου.......Οτι και να γινει ας ειναι Θεε μου για το καλυτερο...

Περιμενουμε νεα σου οταν γυρισει ο συζυγος απο το γιατρο.....

Δε μπορει...Θα γυρισει ο ρημαδοτροχος!!!!!!!!!!


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

DOMNINA χιλια περαστικα στη μητερα σου ...Να γινει και να ειναι παντα καλα για να σε καμαρωσει γρηγορα μανουλα !!

ΒΙΛΛΥ μου σ'ευχαριστω για την απαντηση ..

Εχθες εβρεχε ο αντρας μου τυλιγμενος στη κουβερτα και γω να ιδρωνω !Πολλες εξαψεις ...Σιγα τραβαμε τοσα ας ειναι αυτη ολη η ταλαιπωρια

Σημερα εισαι καλυτερα?Δεν εχει τοσο υγρασια

Ναι Σοφια μου, σημερα ειμαι λιγο καλυτερα, σε ευχαριστω που ρωτας!!!

Αχ, αυτες τις εξαψεις τις θυμαμαι!!!!!!!!!!!! Τι μπελας Παναγια μου...Επειδη ομως μου εκανε πολυ λεπτο το ενδομητριο με τα χαπια, τα πηρα μονο ενα μηνα...Μετα εκανα ενεσεις...Αυτες δε μου δημιουργησαν παρενεργειες περα απο ενα φουσκωμα.....

Ποτε πας για υπερηχο?


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι βιλλυ μου σε νιωθω και με το παραπανω μαλιστα....υπονομη θα κανουμε κοπελα μου τι αλλο...θα το παλευουμε !!! αλλο θεμα τωρα!!!εμενα με τρελενει η αναμονη μεχρι να ερθει η μερα της περιοδου μου(που ευχομαι να με ξεχασει για κανα 9μηνο)!!!ακομη εχω μερες μεχρι τις 27 _30 του μηνα!!!!:-P:razz::-P:razz::-P

Οπως το λες Ιγνατια μου...Υπομονη!!!

Μακαρι οπως λες να σε ξεχασει η περιοδος για 9 μηνες!!!

Εχεις μερες ακομα....

Τι να κανουμε ρε γμτ να περνανε αυτες οι ρημαδομερες μεχρι την επομενη περιοδο??:confused::confused:


1DqRp3.png

vA8fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...