Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , linaa είπε:

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

      Όχι δεν έκανα γιατί σκέφτηκα να μείνω στον αρχικό προγραμματισμό που μου έδωσαν από το κέντρο. Είναι και περίεργοι αυτοί θα μου την έλεγαν αν έκανα του κεφαλιού μου. Τώρα αν θέλει 48ωρο σκέφτηκα πως μετά θα παω Κυριακή σε κάποια κλινική τύπου Ιασώ. Έκανα και δευτερο τεστακι predictor και βγήκε θετικό κ αυτό 🙏

      Ευχαριστω για τον ενδιαφέρον σου 💕

Cafe Οκτώβριος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια για τις οδηγίες, θα προσπαθήσω να τις εφαρμόσω αν κι εμένα τρώει πολύ δύσκολα και κάνει τουλάχιστον μυσί ώρα να το τελειώσει. Ωστόσο το κρέας δεν της αρέσει όπως το αλέθει το multi-το θέλει πιό αλεσμένο-κι έτσι το περνάω από σίτα αλλά μου βγαίνει η πίστη. Εσείς πώς το αλέθετε;

Υ.Γ. Καλτσάκια της φοράω μόνο όταν βγαίνουμε έξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τα αλεθω όλα μαζι σε αυτο. http://www.amazon.co.uk/Kenwood-Wizard-HB615-Blender-Speed/dp/B00023C4Z4 γίνονται αλοιφη. Με λίγο ζεστο νερακι λάδι και λεμόνι σαν κρεμα γίνονται. Ουτε εμένα το μουλτι μου αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοπελιές...Τι μου κάνετε???Σήμερα έχει όντως πολύ ζέστη, όπως κι εχθές!!!

Χριστινάκι μπράβο, αρχίσατε τα μπανάκια βλέπω ε??Άντε καλές βουτιές...

Λία μου χάθηκες....Θα έχεις πολύ τρέξιμο ε???Άντε να κλείσετε για καλοκαίρι να χαλαρώσεις κι εσύ λίγο και να ευχαριστηθείς το παιδάκι σου περισσότερο!!!

Verolina, θύμισε μου είμαστε φίλες στο fb???Εντωμεταξύ μπήκε ο κουνιάδος φαντάρος Ρέθυμνο και τον πήραν έφεδρο αξιωματικό και έπαιξε μέσο και τον έφεραν Νέα Πέραμο, οπότε θα ερχόμαστε συχνά προς τα μέρη σου...Άμα είναι να κανονίσουμε καμιά συνάντηση...

Αναρίτα ούτε εμείς έχουμε πρόβλημα με το έξω, κάνω ότι είπε και η lucky star και είμαστε μια χαρά..Επίσης τις τροφές εγω τις αλέθω στο μπλέντερ.'Εχω πάρει τον philips avent που είναι ατμομάγειρας και μπλέντερ μαζί και εκεί φτιάχνω το φαγητό της μικρής και το αλέθω..

Κοριτσάκια όσες ενδιαφέρεστε να γράψετε το παιδί σας σε βρεφικό σταθμό, ανακάλυψα το εξής. O Οεε δίνει επιδότηση για ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό, δηλαδή σε λίγο καιρό θα βγάλει πρόσκληση ενδιαφέροντος-αιτήσεις όπου οι εργαζόμενες ή άνεργες μητέρες επιλέγουν εως 5 ιδιωτικούς σταθμούς που είναι κοντά τους και συμμετέχουν στο πρόγραμμα αυτό και μετά βγαίνουν τα αποτελέσματα και αν είσαι μέσα τότε πληρώνουν αυτοί τον παιδικό σταθμό χωρίς να δίνεις εσύ τίποτα!!!Καλό ε???Εγώ δεν το ξέρα και τώρα μόλις βγουν οι αιτήσεις θα κάνω...


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!

Εμείς με τις ζέστες απολαμβάνουμε όλο και πιο πολύ την πισίνα, αν και πέφτει μεγάλη πείνα και κυρίως νύστα μετά, στη θάλασσα δεν θα την βάλω ακόμη.

Καλτσάκια δεν φοράμε μόνο όταν την βάζω στη στράτα για να μην πατάει με τα πατουσάκια στα πλακάκια! όταν βγαίνουμε έξω αναλόγως τον καιρό και την ώρα π.χ το απόγευμα φοράμε και παππούτσια γιατί της έχω ολόκληρη συλλογή αλλά και ροζ all star τα οποία είναι τέλεια!

Τα λαχανικά της τα βράζω σε κατσαρολάκι και μετά τα γυρίζω σε μπλεντεράκι της bosch αλοιφή γίνονται.....αλλά πολύ πλύσιμο έχω γίνει ένα με τον νεροχυτή!!!!

Όσο για βολτούλες κλπ βγαίνουμε συνέχεια και οδηγώ και μόνη μου από τον 3ο μήνα αλλά ποτέ μεσημέρι και μέχρι τις 8 το βράδυ μετά νάνι!!!!!

Πάντως κοριτσάκια μεγαλώνουν ε? Ακούνε σε απλές εντολές πχ βγάλε/βάλε πιπίλα/χαιρετα/παλαμάκια κλπ και έχει πολύ πλάκα, γίνονται ανθρωπάκια σούπερ


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι κι εγώ δεν το μετάνιωσα καθόλου που τον πήρα, μεγάλη ευκολία και ειδικά τώρα το καλοκαίρι για τις διακοπές θα ναι ότι πρέπει...Και φυσικά δεν έχουμε σχεδόν καθόλου πλύσιμο...Είδα τις φώτο από βάπτιση, όλα ήταν τέλεια και εσείς μοντέλα ρε Χριστινάκι...

Olive κι εγώ έχω τρέλλα με τα παπούτσια και της έχω πάρει αρκετά αλλά δεν τα κρατάει με τίποτα, στο λεπτό τα έχει βγάλει αλλά εγώ της τα ξαναφοράω...Αυτό μπορεί να γίνει και καμιά εικοσαριά φορές...:roll::roll::roll:

Όντως μεγαλώνουν πολύ και είναι μια τρέλλα γιατί καταλαβαίνουν πια τα πάντα σχεδόν!!!!!!!!!:D:D


an1cF1X-Wnm0010MTA3NzdkfDI1MzE4NTEwZGxhfEggQW5uYWxlbmEgbWFzIGVpbmFp.giftz4jzf3jrczbo6g1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα! Ολα καλα σημερα? Εμεις κοιμομαστε απο νωρις γιατι το απογευμα ειχαμε μια σχετικη γκρινια , μαλλον λογω οδοντοφυιας. Αυριο εχω πρωινο ξυπνημα και φασινα :(:(. Ελπιζω καποια στιγμη να επαναλαβουμε την συναντηση και να ειμαστε και περισσοτερες. Ολιβ σε συγχαιρω, εισαι πολυ γενναια που την εκανες μονη σου αμαξαδα απο τοσο νωρις. Θα το δοκιμασω και θα γραψω εντυπωσεις. Αναριτα μου αφου τρωει το φαγητο της σε μιση ωρα μην το συζητας. Εγω ενα απογευμα εκανα 1 ωρα και ενα τεταρτο για να φαει το μισο και ημουν και ευχαριστημενη.. Μεγαααλη δοκιμασια. Αλλα που θα παει? Θα χρονισει και θα απαλλαχθουμε.. Φιλια κουκλες! Παω για υπνο.


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα καλό μηνα και καλό καλοκαιρι να έχουμε. Αν οδηγουσα θα τον έβαζα από νεογεννητο στο αμάξι. Από 40 ημερών δεν υπάρχει μέρα που δεν τον έχω πάει βόλτα. 25 ημερών τον πηγαμε Γλυφάδα για καφέ. Πρεπει να βγαίνουν τα νινακια. Τωρα με τις ζεστες δεν ξερω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια Καλο μηνα και καλο καλοκαιρι αν και εδω μπηκε ο μηνας με βροχη..

εμεις αρρωστησαμε λιγο την επιασε βροχιολιτιδα την καημενη και ταλαιπωρητε..

κατα τα αλλα ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, καλό μήνα και καλό καλοκαίρι....

Ιωαννα μου και η δικιά μας ψιλοκρύωσε με μύξες και τώρα πια βηχαλάκι με φλεμματακια....θα περάσει. Όσο τρώει και έχει όρεξη το παιδάκι σου και δεν κάνει πυρετό θα περάσει. Το ίδιο εν τω μεταξύ είχαμε περάσει και τον Φεβρουάριο που είχαμε κατέβει Καλαμάτα ... στο τέλος της έμεινε αυτό το ξεροβηχαλάκι, το οποίο μόνο του έφυγε. Απλά ο παιδίατρος μου είπε φυσιολογικό όρο στην μύτη όσο βουλώνει και μας συνέστεισε ένα κολλύριο για να το βάζουμε πρωι και βράδυ, 2 σταγόνες, το Garammat, προς αποφυγήν καμμιάς ωτίτιδας και περαιτέρω μολυνσης....

Πολύ ζέστη και σήμερα.....Η γκρίνια των τελευταίων ημερών έχει μειωθεί. Όρεξη για φαι τρελή, αφου τελειώνει και αυτή συνεχίζει να ανοίγει το στόμα....πίνει αρκετό νεράκι...και όσο για την κινητικότητά της πάει εξαιρετικά. Σηκώνεται προσπαθεί να σκαρφαλώσει, κάνει βηματάκι με την βοήθειά μας, λέει μαμαμαμα και μπαμπαμπα και αντε....χαχαχα τα παλαμάκια δεν τα πολυκάνει τώρα....μιλάει δυνατα και τραγουδάει....Μας έχει τρελάνει όπως καταλαβαίνετε


an1cF1X-O6k1210MDAwODM1ZHw0NDU0NTRkYXxIIGtvdW1waXRzYSBtYXMgZWluYWk.gif

Make your dreams come true!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο μηνα σε ολες! Ιωαννα μου περαστικα σας. Εμας ειχε αρρωστησει δευτερη μερα του Πασχα με ιωση και ζησαμε ενα δραμα για καμια εβδομαδα. Της διναμε ντεπον και εκανε σαν να την σφαζαμε, αστα. Οι πιο παλιες μαμαδες με διαβεβαιωσαν οτι σε λιγο καιρο αυτα θα τα εχουμε ψωμοτυρι, οποτε υπομονη και σε λιγες μερες θα ειστε μια χαρα.Κατα τα αλλα τι κανετε κοριτσια?


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. Απο χτες το παιδι μου κανει γυρω γυρω το πάρκο. Πιανεται και περπαταει! Τον εβαλα σε μια κουβερτουλα στο πάτωμα μπουσουλησε πιαστηκε απότο τραπεζάκι του σαλονιου και έκανε βηματακια σιγα σιγα! Από δόντια τιποτα.

Εχει καμια τον beaba τον ατμομάγειρα? Σκεφτομαι νατον πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Βρε βρε τον Βασιλακη!! Απο νωρις γυριστρουλης! Συγχαρητηρια Στελλιτσα ,τελεια νεα! Για τον ατμομαγειρα δεν ξερω να σου πω, εγω ειμαι της κατσαρολας. Ιωαννα μου πως ειναι η μπουμπου?


fS4Kp3.png

ttiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...