Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Είμαστε και επισήμως σε διακοπές απο την Τετάρτη:D

Προσπαθούμε να χαλαρώσουμε και να βρούμε τις ισορροπίες μας...

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;Θέλω τόσα να σχολιάσω αλλα δεν ξέρω αν θα τα θυμηθώ όλα...

Ειρηνάκι μου ότι και αν συμβαίνει εύχομαι να πάρει γρήγορα το δρόμο του.Καλή δουλίτσα να έχεις!

Κική όοοοοοταν επιστρέψουμε με το καλό να κανονίσουμε να τα πούμε απο κοντά:)

Τίνα καταπληκτική η δουλειά σου,πολύ ιδιαίτερη!Μπράβο σου για όλα κορίτσι μου!

Βάσια....Βάσια ξαναβάλε όπως είπε και το καλαμάρι τη συνταγή για το παγωτάκι:tongue:

Δήμητρα με γεια και καλοφόρετα τα ρούχα των παιδιών!

Σοφάκι τέλειες οι δημιουργίες σου:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κι από μένα!

Ξυπνήσαμε αργά για τα δικά μας δεδομένα. 9:30 η μικρή ξενύχτισσα, αφού χθες γυρίσαμε απ' τη βόλτα μας 1+! Σηκώθηκα πριν απ' τη μικρή τακτοποίησα το ήδη συμμαζεμένο μου σπιτάκι κι έφτιαξα καφέ. Τώρα θα φτιάξω λίστα για σούπερ μάρκετ και θα πάμε για ψώνια. Θέλω να αλλάξω κι ένα σετ σεντόνια, που μας έφεραν δώρο για τη μικρή και να της πάρω παπλωματοθήκη. Επίσης, θα οργανώσω τις αγορές μας του ικεα, για να πάμε αύριο πρωί :D.

Ειρήνη μας, καλά τρεξίματα! Να ξεκουραστείς πολύ πολύ το σ/κ!

Τίνα, έμεινα με το στόμα ανοιχτό! Φαίνονται τόοοσο αληθινές!

Γιωτούλι, με γεια το παντελόνι! Καλοφόρετο!

Δήμητρα, με γεια και για τα δικά σας ψώνια! καλέ, καλά λέει η Χριστίνα, για σένα δεν πήρες τίποτα; Μπράβο εγκράτεια :tongue:! edit: τώρα είδα ότι απάντησες

Καλαμάρι, πώς και είναι σε αρχείο word οι εικόνες; Τι διαδικασία ακολούθησες; Θέλω να πω τις βρήκες στο νετ, τις κατέβασες και τις εκτύπωσες απευθείας σε ετικέτες. Υπάρχουν ετικέτες τόσο μεγάλου μεγέθους;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Tintail μπραβο για το ταλεντο σου :shock: να χαιρεσαι τα παιδακια σου, να σου πω την αληθεια τολμω να πω οτι οι φωτο με εξεπληξαν αλλα παραλληλα με σοκαραν για καποιο λογο που δε ξερω:confused: μη παρεξηγηθω σε παρακαλω απλα ηθελα να πω σαν απλη μανουλα και γυναικα πως ενοιωσα οταν ειδα τις φωτο.

πολλα φιλια σε ολες (δε θυμαμαι αλλα-ειπαμε δυσκολη μερα για εμενα:?)

Ναι, κ εγώ μια ανατριχίλα την ένιωσα.

Αλήθεια, ας μας πει η Τιντέηλ, φτιάχνει μόνο κούκλες-μωρά, καθότι γλύπτρια?

Φιλικά πάντα.

Επεξεργάστηκαν by elin
παράλειψη
Link to comment
Share on other sites

:|ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ με τις κουκλες της ΤΙΝΤΑΙΛ........ΣΟΚ!!!!!

δεν ειναι τεχνη κοπελια μου κ δεν θατολεγα κ καθαρα επαγγελμα....Αυτο ειναι χαρισμα κ ταλεντο που εχεις !!!!

Πρεπει να κανεις μια εκεθεση οπωσδηποτε!!!!! ψαχνε χωρο !!!!

θαχεις τρομερη απηχηση κ θα διαφημιστει η δουλεια σου!!!!!

ειναι τελεια αψεγαδιαστα!!!! τρομερα αληθινα.....

(ΘΑ...?!?! ΗΔΗ!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή, ελπίζω να περάσουν γρήγορα τα δύσκολα! Ευχές για μια καλύτερη μέρα απ' ό,τι περιμένεις.

Κική όοοοοοταν επιστρέψουμε με το καλό να κανονίσουμε να τα πούμε απο κοντά:)

Ναιιιιιιι :D!

Να περνάτε τέλεια, κοριτσάκι!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενα πολυ ωραιο το εκανες!! Μπραβο!!
Τίνα φτιάχνεις κούκλες,τι υπέροχη δουλειά!!!Αν θες βάλε καμιά φωτό να δούμε![\quote]

Φυσικα :)

Ειναι απο πηλο. Καποιες ειναι μινιατουρες οπως θα δειτε απο τα χερια που τις κρατανε, και αλλες φυσικο μεγεθος. Καποιες ρεαλιστικες (σαν κερινο ομοιωμα) και καποιες πιο "κουκλες".

holden-1-28b.jpg

jaycee-1-3.jpg

david-9.jpg

jamie-3.jpg

baby-2.jpg

harper6.jpg

Τί λες κορίτσι μου!!!!!!!!!

Εγώ που το ξέρω ότι είναι κούκλες και ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ. Νόμιζα ότι ήταν οι φωτογραφίες από τα μωρά για τα οποία έφτιαχνες τις κούκλες. Αυτό είναι χάρισμα. Πάρα πολύ ωραία δουλειά!!!

Θέλω όμως να σε ρωτήσω κάτι. Με ποιά λογική σου παραγγέλνουν; Να έχουν ένα ενθύμιο από το παιδί τους όπως ήταν π.χ. νεογέννητο για όταν μεγαλώσει; Απλά για διακοσμητικούς λόγους;

Link to comment
Share on other sites

Επέστεψα.

Καλαμαράκι σου το είπα ότι θα σε αντιγράψω, έχω ήδη τυπώσει τις φωτογραφίες(στον εκτυπωτή της δουλειάς χιχι). Με τι τις κόλησες πάνω στα κουτιά? έχω και εγώ τα πλαστικά κουτιά του ικέα, έβαλες και πλαστικό αυτοκόλλητο από πάνω?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!

τι κανετε? εμεις ειχαμε ενα μινι ξενυχτι παλι αλλα αυτη την φορα πηγε ο μπαμπας της κ εγω κοιμηθηκα (σχεδον) ανενοχλητη!

ναι φωτεινη μου η μικρη μου μαλλον δοκιμαζει τις αντοχες μου!!!:tongue::tongue::tongue: γιατι κοριτσακι ειναι δυσκολη μερα? (αν θες απαντας) οτι κ να ειναι να περασει γρηγορα!!!

τινα εμεινα με το στομα ανοιχτο!!!υπεροχες......

ελιν δεν ειπε η τινα οτι φτιαχνει μωρα-κουκλες ανθρωπων που στελνουν φωτο κ τις πουλαει, ειπε οτι φτιαχνει μωρα-κουκλες για εταιριες παιχνιδιων κ συλλεκτες κ νοσοκομεια. αυτοι που στελνουν φωτο παραγγελνουν το μωρο τους σε κουκλα. (τινα αν κανω λαθος διορθωσε με)

κικη κ ελενα ευχαριστω!

ελενα η τονοσαλατα εχτες εγινε σαλατα του σεφ, μα ποσα χρονια ειχα να φαω!!!! την τσακισα!!!

κικη το ξενυχτισατε εχτες ε???? μπραβο!!!

να σας πω κ τα δικα μου τωρα:

σηκωθηκα το πρωι χαλαρα γιατι δεν ειχα δουλειες κ απο την πολυ χαλαροτητα μετα ετρεχα να προλαβω!

  1. εφτιαξα καφεδες
  2. ποτισα
  3. ταισα κ αλλαξα την μικρη
  4. κοψαμε νυχια-πλυναμε δοντια (εχουμε μια εβδ που ξεκινησαμε!!!)-χτενιστηκαμε
  5. σκουπισα κ επλυνα μπαλκονι
  6. εφτιαξα τα χτεσινα κρεατα μεριδες
  7. σαπουνισα παγκους κ εστιες
  8. συμμαζεψα κατι λιγα
  9. περασα μια το μπανιο
  10. εστρωσα κρεβατια
  11. μαζεψα απλωμενα
  12. τα διπλωσα κ τα εβαλα στην θεση τους
  13. ντυθηκα κ εφτιαξα μαλλια
  14. εβαλα την κορη μου για υπνο
  15. κανω λιγη δουλιτσα απο το σπιτι

κ ολα αυτα εντελως χαλαρα!!!!

ειρηνη μου πως εισαι????

βασια μια χαρα σε βρισκω, πανω-κατω γονεις πεθερικα, ευτυχως που ξεκουραζεσαι κ σε βοηθανε μπραβο τους (οταν ειμασταν μικρες σαν τις κορες σου κ πηγαιναμε στο εξοχικο ολο το καλοκαιρι, κ ειχε η μανα μου την μαμα της κ την πεθερα της στο σπιτι το μονο που καταφερνε ηταν να ψοφαει απο την κουραση κ να τις χωριζει οταν τσακωνοτουσαν!!!)

πιτσακι μπραβο καλες διακοπες! καλα να περασετε!!!

δημητρα με γεια τα ρουχαλακια των μικρων, περασατε καλα ε? μπραβο!!!

μαριαννα μου δεν εχει σημασια το ποσο κουραστηκατε για να αποκτησετε το σπιτακι σας, σημασια εχει που το αποκτησατε!!!! (φανταζομαι ειναι καποιου παππου-γιαγιας που σας το εδωσε???)

α δεν θυμαμαι αλλα ρε κοριτσακια!!!!

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

YOTOU, σου παραθέτω τα γραφόμενα της Τίνας

Βασια, ναι αυτες.

Δεν πουλαω σε μαγαζια μονο σε συλλεκτες και εταιριες παιχνιδιων (οχι στην Ελλαδα). Ναι καποιοι μου τις παραγγελνουν. Μου στελνουν φωτο του μωρου τους και τους κανω ενα ιδιο σε κουκλα, μεταξυ αλλων. Επισης εχω συνεργαστει με νοσοκομεια (προωρα) για εκπαιδευτικους σκοπους.

Οχι δεν σπουδασα. Δασκαλα ειμαι. Απλα επιασα πηλο στα χερια μου πρωτη φορα στα 3... ειμαι απο καλλιτεχνικη οικογενεια οποτε παντα υπηρχαν υλικα στο σπιτι και με ενθαρρυναν. Γλυπτρια ειμαι μονο εγω. Εχουμε μουσικους, ζωγραφους, ηθοποιους και εναν διευθυντη ορχηστρας. Απο μερακι το κανω. Οταν εμεινα εγκυος, επρεπε να μεινω στο κρεβατι, μετα γεννησα Νοεμβρη αρα δεν ξεκινησα την νεα χρονια, μετα τα παιδια διεγνωστηκαν με ειδικες αναγκες, δεν ξαναγυρισα στην διδασκαλια και εκανα το χομπυ μου, επαγγελμα.

Δοξα τω Θεω δηλαδη γιατι δουλευω απο το σπιτι με δικο μου ωραριο αλλιως με θεραπειες κτλ, οποια δουλεια και να ειχα, θα με ειχαν απολυσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω κοριτσια!

Στην Αμερικη και στην Ευρωπη ειναι πολυ της μοδας οι κουκλες που μοιαζουν αληθινα μωρα.

Καποιοι γονεις (ξενοι) μου στελνουν φωτο των μωρων τους και εχουν ενθυμιο τρισδιαστατο πως ηταν το μωρο τους. Αναλογα ποσα διαθετουν, μπορει να ειναι μινιατουρα ή φυσικο μεγεθος.

Οι εταιριες παιχνιδιων τωρα. Καθε κουκλα που βλεπετε στα μαγαζια, καποιος εκανε το πρωτοτυπο σε πηλο, μετα οι εταιρια την εκανε καλουπι και την εβγαλε σε πλαστικο.

Εγω κανω αυτα τα πρωτοτυπα λοιπον.

Τωρα για την ανατριχιλα, ναι, δεν ειναι για ολους, το καταλαβαινω και δεν με πειραζει.

Δεν παρεξηγω κανεναν.

Οχι δεν φτιαχνω μονο αυτα. Ξεκινησα απο μαριονετες και κουκλες κουκλοθεατρου. Απλα εγινα γνωστη για τα ρεαλιστικα μωρα μου.


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα ευτυχώς εμένα δεν τσακώνονται τα πεθερικά....οι παππούδες παίζουν τράπουλα και οι γιαγιάδες το έχουν ρίξει στο μαγείρεμα....εγώ με τα παιδιά!

Τιγράκι όταν έρθεις ενημέρωσε

Μόλις γυρίσαμε απο θάλασσα....είχε πολύ κύμα και αέρα....η μεγάλη μπήκε μόνο να παίξει με αυτά....όλοι οι άλλοι έξω! Σήμερα έχουμε φασολάκια και το βράδυ βόλτα σε φουσκωτά με παρέα!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν συλλεκτες κουκλων που εχουν κουκλες απο ολες τις δεκαετιες. Οι πολυ ρεαλιστικες ειναι σχετικα καινουρια μοδα. Εγω το κανω 15 χρονια τωρα. Οσο πιο ρεαλιστικη, τοσο πιο πολυ τους αρεσει. Δεν νομιζω οτι τους φερονται κιολας σαν να ειναι μωρα, σε βιτρινα τις βαζουν απο ο,τι μου εχουν πει οι ιδιοι. (σιγουρα και καποιοι ισως να το κανουν αλλα δεν πειραζουν κανεναν, οποτε δεν τους κρινω.)

Και εμενα προσωπικα μου αρεσαν οι πιο ρεαλιστικες. Σαν παιδακι ηθελα οι κουκλες μου να μοιαζουν με μωρα οσο πιο πολυ γινεται. Αργοτερα, εφτιαξα την πρωτη γιατι ειχα περιεργεια να δω αν μπορω να πλησιασω την ανατομια. Οι ενηλικοι δεν με τραβηξαν ποτε αλλα ισως επειδη εφτιαχνα ηδη ενηλικους (σε μαριονετες) χρονια, ηθελα κατι αλλο, κατι πιο προκληση?

Εφτιαξα λοιπον ενα μωρο, καποιος Αμερικανος το ειδε, το αγορασε, το ειπε σε μια φιλη της, μου παρηγγειλε και εκεινη και καπως ετσι αρχισα. Εχω κανει και τα αγορια μου σε διαφορες εκδοχες.


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ενα "κουκλέ" μωρακι απο το σχεδιο εως το τελος:

wip1.jpg

naun-1-3.jpg

Ο γιος μου εχει πωρωση με τα ρομποτ, οριστε το ρομποτακι που του εφτιαξα (αβαφτο και χωρις ματια εδω)

sprocket1.jpg

sprocket.jpg

sprocket-2.jpg


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τίνα, σε ευχαριστώ για την διευκρινιστική απάντηση.

Ανεξάρτητα από το συναίσθημα που μου προκαλεί ένα "αληθινό" μωρό- κούκλα, μπορώ να πω ότι έχεις κάτι πολύ παραπάνω από ταλέντο.

Θα ήταν ενδιαφέρον κάποια στιγμή να μας δείξεις κ κάποιο άλλο κομμάτι της δουλειάς σου που δεν αφορά μωρά-αν θα το ήθελες.

Αλήθεια, ζωγραφίζεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...